Daj cynk
Reklama

Aktualności

CYMA: AKM 048M

Aktualności, 09.01.2009, h. 01:22, dodał: Promant
44

Według niepotwierdzonych informacji, pod koniec stycznia, ma być dostępna w sprzedaży nowa wersja repliki full metal AKM firmy CYMA. Replika tym razem nie jest wzorowana na systemie replik TM AK, lecz VFC/Boyi.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Według niepotwierdzonych informacji, w ciągu3 tygodni, ma być dostępna na rynku nowa wersja repliki full metal AKM firmy CYMA.

 

 

 

Replika tym razem nie jest wzorowana na systemie replik TM AK, lecz VFC/Boyi. Kolba, łoże i nakładka rury gazowej wykonane są z litego drewna. W zestawie hi cap 600BB. Sprężyna M120. Na stronie 51QBH, z Hong Kongu, zamieszczone zostały szczegółowe zdjęcia nowego AKMa 048M CM.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.51qbh.hk

 

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
ZenonZenon 09.01.2009, h. 01:36 ZenonZenon
nie znam sie na kalachach ale ten chyba im ładnie wyszedł

10/10
gurek 09.01.2009, h. 06:43 gurek
Piękna rzecz. Zapewne będzie w rozsądnej cenie.
Co to się porobiło z tą "chińszczyzną" Porównajcie to do CM028?
No ale oczywiście właściciele replik tzw "1 klasy" na pewno jakieś dziury w całym znajdą żeby usprawiedliwić wydawanie 5x tyle za ich repliki hahaha
siridar 09.01.2009, h. 07:18 siridar
Jakby jeszcze trochę "podniszczyć" metalowe części, to by wyglądał idealnie - w przeciwieństwie do VFC, który wygląda chyba lepiej niż ostre kałachy prosto z fabryki (aż za dobrze).
Codename666 09.01.2009, h. 07:50 Codename666
10/10 zakochałem się
Syro 09.01.2009, h. 08:56 Syro
Moim zdaniem cienko wypada przy nowym VFC, ale na pewno będzie to dobrą tanią alternatywą (tylko jak zwykle u chińczyków liczą się fpsy). Tyle, że jest to kolejna replika repliki.
Pluton 09.01.2009, h. 09:23 Pluton
Łoże i nakładka bez wycięć?
uzi43 09.01.2009, h. 09:30 uzi43
Korpusz to Stal czy ZnAl?
Ogólnie ładnie wygląda ale na AKMSa czekam
penio151 09.01.2009, h. 11:13 penio151
Pluton, za cenę jaką podadzą to do własnego wykończenia
dilando 09.01.2009, h. 11:19 dilando
No takie drewno to ja rozumem, mam nadzieje że ujrzę je też na AIMS'sie CYMA FTW
TomusRKP 09.01.2009, h. 11:32 TomusRKP
gurek, nie wiem skąd ta zawiść (bo co innego). Chcesz chińczyka-masz chińczyka. Chcesz coś jak to mówisz, z 1. klasy-masz z 1. klasy.
Niech sie chińczyki rozwijają, fajnie, lepsze korpusy, drewienka etc. tylko niech nie idą na fps-y- to jest największa dziura. I wcale repliki 1. klasy nie są 5 razy droższe;) (bywają, ale kupisz 2 razy droższego nawet:P)
men3L 09.01.2009, h. 11:46 men3L
Wygotować drewienka, wyszorować pucpapiorem, i całkiem ładny tani AK
Ziomek08 09.01.2009, h. 12:07 Ziomek08
nie lubię chinoli... ale to cudo jest piękne, to drewno ten metal xD
hellmans 09.01.2009, h. 13:08 hellmans
on nie wygląda jak chinol. W zasadzie nie można tego porównywac z jakimis tam pseudo emkami JG czy tego typu. To już wyższa klasa. Osobiście wolałbym to niż ak47 TM
penio151 09.01.2009, h. 13:33 penio151
Można porównać. Drewienka są już cacy, ale korpus nadal nie za bardzo, mimo metalu wygląda cholernie na gównolit.
Pasti 09.01.2009, h. 13:56 Pasti
Pikne.
SterylizatorPL 09.01.2009, h. 14:43 SterylizatorPL
Nie no całkiem, całkiem ten kałaszek CYMKa sięrozkręca . Już dają repliki full matel i to z drewnem Ciekawe jak tam cena.
Morn 09.01.2009, h. 15:00 Morn
wszystko ładnie pięknie tylko czemu chwyt przedni ma od AK74? ... :S
i wydaje mi się że kolba jest odrobinę za długa a na pokrywie o ile wiem nie powinno być żebrowania ;p
thewojtz 09.01.2009, h. 15:04 thewojtz
i tak UNICORN miał najładniejsze z chińczyków body (oksydowane), ale jak CYMA będzie miała takie body to będzie mogła konkurować wizualnie z droższymi odpowiednikami (mam nadzieję, że tak się stanie)

Pozdrawiam Wojdatuz
cassius 09.01.2009, h. 15:32 cassius
Hmm, a dla mnie drewno jeszcze nie jest odpowiedniej jakosci. Mogloby byc nieco lepsze i... lakierobejca w innym kolorze. Jasny miodowy np?
gcze 09.01.2009, h. 15:57 gcze
Z wyglądu cyma idzie do przodu ale jeszcze nad bebeszkami by popracowali. Mam mp5 cymy którym zachwycano się jakiś czas temu. Z wyglądu ok ale .. wszystkie zębatki wewnątrz mają spore bicie, hopup nie trzyma ustawień w sposób skandaliczny, kolba ma spore luzy i zatrzask wymagał przerobienia by poprawnie pracował, dysza w głowicy cylindra ma spore luzy i się kiwa na boki. Shit metal jest baaardzo shit, pewnych przeróbek dokonywałem w nim obcinaczkami do paznokci. Mam porównanie do JG i zdecydowanie jakość bebechów w JG jest lepsza tak samo jak użyty stop.
melon 09.01.2009, h. 17:15 melon
fajny, oby tylko chociaż korpus był ze stali
Uber_Soldat 09.01.2009, h. 17:26 Uber_Soldat
Czy ja dobrze widzę metalową komorę HU ?
Jeśli chodzi o jakośc CYMY to jest ona adekwatna do ceny. Wg mnie dobre na początek (oczywiście bez tych fpsów, 320-350 w zupełności wystarczy), jakie te chinole dobre by nie były i tak nadal 100x bardziej wolę CA. Dobre są też jako baza na dobrego AEGa. Myślę że w Polsce cena nie przekroczy 600zł.
Body to chyba nadal ZnAl, drewienka piękne. Ale mag to jest paskudny jak był wcześniej
I duży plus, że można rozkładac jak Boyi.

Ogólnie replika warta uwagi, ale jakbym miał kupowac to odrazu m110 założyc i zmienic gume HU.

Pozdr.
Charlie 09.01.2009, h. 17:42 Charlie
O jajku... A ten magazynek to taki - FFUUUJJ!! :[
SwideR 09.01.2009, h. 17:55 SwideR
ciekawe co dokładnie jest ze stali
Terenowy 09.01.2009, h. 17:58 Terenowy
Czekam na niego. Jest genialny. Cyma coraz bardziej przykłada się do PRO
Jackall37 09.01.2009, h. 18:39 Jackall37
"Cyma coraz bardziej przykłada się do PRO"

No, rzeczywiście - wkrótce będą nawet "PRO-ELO"

Poczekamy, zobaczymy - narazie nikt tego w rękach nie miał.


Przepraszam za sceptyzm, ale nie wierzę w dobrych chińczyków, którym chce się robić repliki a'la VFC taniej o 70% i identycznej jakości.


Coś mi się widzi, że ten "full metal", to nie koniecznie musi być metal, jaki sobie sporo osób wyobraża.
Drewna jak widzę są "zmienne" - kolba to AKM, łoże przednie to już AK-74
finito21 09.01.2009, h. 18:41 finito21
Te drewno to chyba z kominka wyciągneli ;D
bartek82 09.01.2009, h. 19:10 bartek82
CYMA poprawia swoje produkty i to jest ważne, a co do wyglądu przedniego dolnego łoża oraz nakładki rury gazowej to brakuje kilku szczegółów i tyle.
Promant 09.01.2009, h. 19:28 Promant
CYMA przygotowuje AKMa ze stali i z właściwym drewnem. Były już fotki prototypów ze stalowymi korpusami w newsach.

Nie wiem czemu ten ma łoże i nakładkę jak w 74, nie znalazłem wyjaśnienia, ale tanio można zmienić na wzięte z ostrego - kolba jest ok.
Materiał korpusu to znal, ale i tak zewnętrznie prezentuje się lepiej niż 036, więc powoli idą do przodu.
Bebechy pewnie identyczne.

BTW
AKM ma żebrowaną pokrywę komory.
TiMon909 09.01.2009, h. 19:57 TiMon909
ale tu znawcy akm sie znajduja widze. ćwoki z was macie patafiany galerie do wersji ostrej $3
Minion 09.01.2009, h. 19:57 Minion
Ciekawe. Do drewien bym się nie czepiał. Na kompanii mam AKMSy. 60 kałachów z datami produkcji od 1971 (mój Skarb przecudny trafiający w cel nawet jak go nie widzę) do wczesnych lat 90'. Każdy inny. Każdy inne okładziny i chwyty. Jeden potrafi mieć jasne drewno, mój ma ciemnobrązowe, inny ma plastikowe, a jeszcze inny chwyt przedni drewniany, a pistoletowy plastikowy. Co zabawniejsze, nawet kolor korpusu może być różny- od najstarszych czarnych, do grafitowych (moda z ostatnich lat produkcji- broń wtedy wygląda jak z plastiku).
Co mnie ciekawi, to to, czym się różni polski AKMS od prezentowanego tutaj? AKMS ma 7.62 i metalowy magazynek, a ten ma plastikowy? Ten AKM to odmiana AK74, w przeciwieństwie do polskich AKM, które są modernizacją AK47?
Pritcher 09.01.2009, h. 20:23 Pritcher
Chińczycy zaczynają udowadniać co znaczy tańsza siła robocza, i brak supermarży... Co do CA, to bądźmy szczerzy, za taką jakość i materiały zdzierali bajońskie pieniądze z replik.
dawid_o 09.01.2009, h. 21:09 dawid_o
Chyba jednak niedobrze gada, AKM/S robiony na licencji w krajach byłego układu warszawskiego jest konstrukcyjnie taki sam jak rosyjski. AKM nigdy nie był odmianą AK74, a modernizacją 47 na co wskazuje nazwa. Magazynek też jest na 7.62 tyle że innego typu niż dobrze znany używany w polskiej armii stalowy. Kolba i chwyt mogą być przeróżne...
Minion 09.01.2009, h. 21:18 Minion
Timonowi chyba chodziło o moją uwagę, że chwyty mogą być przeróżne.
A tamto było pytaniem, więc nawet nie miało być "dobrze powiedziane";)
dzięki za wyjaśnienie.
dawid_o 09.01.2009, h. 21:22 dawid_o
ok, nie doczytałem dokładnie:) a magazynek jest swoją drogą dziwny może ktoś się wypowie czy powinien być żebrowany. Zresztą to mało istotne bo i tak kwalifikuje się jako pierwsze do wymiany:)
kazik_ 09.01.2009, h. 21:43 kazik_
Magazynek nie powinien mieć żeber (jeśli to ma być replika magazynka radzieckiej produkcji).
TiMon909 09.01.2009, h. 22:06 TiMon909
dokladnie co do chwytow dobrze gadal a co do maga to w akm cm.036 od razu wymienilem na wersje od 47 jakos to lepiej wyglada. a tak na marginesie to kazdy lubi co innego. jednemu przypasuje ten chwyt przedni i magazynek a drugiemu juz niekoniecznie. "Jeden lubi jak mu cyganie grają a inny jak mu buty śmierdzą"
ues 09.01.2009, h. 22:06 ues
Otóż ja go w łapach miałem.
Szkielet jest stalowy i stalowe są nity. Lufa i obsada lufy jedynie ze znalu.
Drewno to sklejka, dlatego tak ładnie prezentują się słoje.
Podstawa muszki, kolano gazowe mocowane na lufie poprzez kołkowanie.
Lufa zakończona gwintem jak ostry a nie jak większość replik gdzie gwint jest integralną częścią podstawy muszki.
Dobrze zrobiona replika w tym przedziale cenowym w jakim się ukaże. .
Mam mało do poprawiania
Promant 09.01.2009, h. 22:25 Promant
Każda odmiana kałacha ma dziesiątki wersji, a to co robią w wojsku z etatową bronią to jeszcze inna bajka. Trudno oczekiwać, że wszystkie AKMy w służbie będą jednakowe.
Replika co innego: jak ktoś chce to sobie zrobi klasyka i dobierze odpowiednie drewna, inny zrobi sobie polski zamiast ruska, co kto lubi.
Mark99 10.01.2009, h. 19:21 Mark99
A jeszcze inny zamieni kolbę na chwyt od łopaty, jak to było na innym zdjęciu.
drewno wygląda ślicznie, ale obawiam się że cena będzie jednak ponad grubo 600zł, przynajmniej na początek, zobaczcie co jest z MP5 Cymy, tu im schodzi więcej metalu no i drewna xD
Mark99 10.01.2009, h. 19:23 Mark99
Zapomniałem dodać, jeśli wzorowane z Boya, to mam nadzieję ze troche ulepszą pokrywę.
A do CM028 nie ma co przyrównywać jednak mimo to
SwideR 12.01.2009, h. 15:24 SwideR
ma plus nad boyem

bateria w kolbie
Poli Tukasi 16.01.2009, h. 09:27 Poli Tukasi
A jaka tam wejdzie bateria do kolby, bo w moim AK74 mam 9.6v 3300mAh.