Daj cynk
Reklama

Aktualności

Garść informacji

Aktualności, 02.01.2009, h. 22:26, dodał: Promant
48

Odpowiedź firmy Magpul PTS na przedsprzedaż repliki ASG A.C.M. Masada. Boomarms: G&P M14 DMR AEG. Mad Onion: replika RPK. Massive Defense Shop: G36C.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Magpul, która posiada wszelkie prawa do wizerunku i nazwy produktu “MASADA / ACR Rifle” podjęła kroki prawne w związku z rozpoczęciem przedsprzedaży repliki A.C.M. Masada na stronie Andys Airsoft UK. Firma Magpul przekazała sprawę swoim prawnikom z poleceniem wszczęcia odpowiedniego postępowania. Złoży również doniesienie o bezprawnym działaniu do UK Custom Department.

 

 

Boomarms Airsoft włączył do oferty nową replikę G&P M14 DMR AEG. Materiał: metal i ABS. Gearbox z 7mm łożyskowaniem. Zębatki stalowe. Magazynek o pojemności 160BB, optyka M3 3.5-10x40mm na niskim montażu. Prędkość początkowa: 320fps. Cena: 320USD.

 

 

Sklep Mad Onion wprowadził do oferty replikę RPK na bazie karabinu AEG AK74 ICS, wykonaną we współpracy z firmą G&H. Replika kosztuje 1999PLN. Bazowa replika ICS to najnowsza wersja AK74 tej firmy z korpusem oksydowanym, tłoczonym ze stali. RPK ma zainstalowany zestaw Bore-Up ICS do AK, wzmocniony tłok, wzmocnioną prowadnicę sprężyny, a także precyzyjną lufę wewnętrzną 590 mm firmy Madbull. Prędkość początkowa: 400fps.

 

 

 

Massive Defense Shop HK kończy preorder na, zapowiadaną wcześniej, replikę AEG G36C enhanced version. Replika, bazująca na G36C JG, ma korpus Army Code wykonany z nylonu, z oznaczeniami G36. Prędkość początkowa: 340-375fps. W komplecie aku mini 8.4V 1100mAh. Cena: 95USD.

 

 

 

 

 

 

 

Źródła: 

www.arniesairsoft.co.uk

www.boomarms.com

www.madonion.eu

www.massive.hk

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
LogaN 02.01.2009, h. 22:32 LogaN
Może w końcu jakieś udane RPK będzie . M14 za to IMO brzydkie jak noc listopadowa, a co do Masady, to pewnie dlatego wyprodukowali tylko 30 sztuk, bo wiedzieli, że więcej sprzedać nie zdążą, bo Magpul tego płazem nie puści .

Joke oczywiście, to ostatnie .
cassius 02.01.2009, h. 22:37 cassius
Pierwszy G36C ktory mi sie podoba
Borax 02.01.2009, h. 22:40 Borax
Na stronie Andys Airsoft, pod zdjęciem Masady, jest załączony tekst, że zastali zapewnieni, iż nie jest to kopia chronionej patentem Masady, a jedynie podobny produkt. Do czasu rozstrzygnięcia sprzedaż jest zawieszona...dobre, dobre...
poldeck 02.01.2009, h. 22:43 poldeck
M14 ma za bardzo do przodu lunete. Najbardziej mi sie podoba zamocowanie takie jak na obrazku u góry na specshopie.
uzi43 02.01.2009, h. 22:44 uzi43
Ciekawe czy ktoś zdążył tą Masade zamówić
A ta gieta... Te oznaczenia to cud, miód i orzeszki
Nemu 02.01.2009, h. 22:44 Nemu
piękna gieta
GunneR2oo6 02.01.2009, h. 22:47 GunneR2oo6
Wiedziałem, że Magpul nie da za wygraną .A M14 z tą wysuniętą lunetą wygląda pokracznie
OC14Groza 02.01.2009, h. 22:52 OC14Groza
To RPK jakoś niekoniecznie udane od razu rzuca sie w oczy ten dziwny tłumik płomienia, zła szczerbinka, złe body, pokrywa komory zamkowej (dekiel) no i zła szyna boczna
Moses 02.01.2009, h. 22:54 Moses
W DMRze wszystko psuje ten RIS. A lunete jak Wam nie pasuje (chodz nie wiem co za glab ja mocowal) zawsze mozecie do tylu przesunac, przeciez nie jest przyspawana na stale
fuko 02.01.2009, h. 22:55 fuko
Taaa oznaczenia cud miód - szczególnie to Heckler & Koch BmbH...
Jak dla mnie to wtopa straszna...
PvG 02.01.2009, h. 23:02 PvG
Poczekam na wersję K
alchemik193 02.01.2009, h. 23:04 alchemik193
a co Ci nie pasuje w oznaczeniach fuko?
PvG 02.01.2009, h. 23:06 PvG
BmbH - powinno być GmbH
Gator 02.01.2009, h. 23:07 Gator
Piękne RPK, a M14 to tragedia. Spoko są jest te G36C z oznaczeniami ale i tak wole Kałacha i SPR
Promant 02.01.2009, h. 23:09 Promant
Jakby było GmbH to by musieli mieć prawa do oznaczeń.
Sledzikmaster 02.01.2009, h. 23:14 Sledzikmaster
Ale i tak oznaczenia są piękne wg mnie mimo tej małej wpadki z BmbH
Borax 02.01.2009, h. 23:15 Borax
HaHaHa! Teraz na Andys Airsoft zniknęło nawet zdjęcie Masady, (pewnie doszli do wniosku, że komisji handlowej wyda się zbyt podobna do oryginału) w takim tempie, to do jutra nic z niej bidulki nie pozostanie.
Don Drzewuu 02.01.2009, h. 23:19 Don Drzewuu
Yunior_5
Zauważ, że luneta jest już na "maxa" do tyłu i nie da się bardziej przesunąć.

Pozdrawiam,

Tomasz S.
fuko 02.01.2009, h. 23:28 fuko
Użyli znaczka HK więc prawa musieli kupić (no chyba że to nie jest zarejestrowany trade mark ale w to nie wierzę). Obawiam się więc że to przykład "engrish in use" - szczególnie że poniżej jest poprawny H&K Inc.
Jakkolwiek by nie było IMO to sporo ujmuje oznaczeniom.
Ciekawi mnie też ich realizm - czy umieszcza się obie filie firmy na raz (czy tylko jedną zależnie od tego gdzie powstała broń), czy numer jest unikalny itp. Zresztą jak patrzę na fotki na stronie H&K to tam nie ma żadnych napisów oprócz tych na "tabliczce"
Ale ostrego nie widziałem więc nie wiem, może takie są...
AirBorne 02.01.2009, h. 23:34 AirBorne
Don Drzewuu

Lunetę w M14 montuje się na montażu, którego tu nie ma, a nie na tym risie.
thor_ 02.01.2009, h. 23:40 thor_
A RPK to nie powinien być na jakimś AK47 zrobiony? Od razu zastrzegam, że PYTAM bo nie wiem
graber89 02.01.2009, h. 23:52 graber89
Tak się podjaraliście tymi oznaczeniami na Giecie że nikt nie zauważył że body ma inny kolor od reszty repliki ?? wg. mnie wygląda to beznadziejnie mimo że uwielbiam G36
varfare 02.01.2009, h. 23:54 varfare
Fajna gieta ale wolałbym G36KV.
Promant 03.01.2009, h. 00:01 Promant
RPK 74 ma w oryginale więcej wyglądu z AKM niż z 74

Co do M14:
obu przedmówcom piszącym o montażu itp - radzę przyjrzeć się dokładniej. Lunetę można zamontować prawidłowo.
Wystarczy wykorzystać przeznaczony do tego RIS znajdujący się przy szczerbinie pod tylny pierścień. Przedni pierścień wchodzi już na początek górnego RISa i będzie ok.
PvG 03.01.2009, h. 00:16 PvG
gabier89 - no to odgadłeś zagadkę wieczoru. Wiemy co jest z nylonu, a co plastiku. A co do napisów... Co lepiej brzmi Colt`s Firearms USA itd. czy made in china albo type m4a.1 goverment uber haxor por machina? Wbrew pozorom takie napisy dodają wiele klimatu. Replika wygląda poważniej co dodaje jej realizmu do którego dąży się w ASG.
HUGO_HUGO 03.01.2009, h. 00:39 HUGO_HUGO
ahh gieta wygląda cudnie z tymi napisami na body +10000 do lansu , za to kałasz ma kolbę jakby wyciosaną z rąbanki przez jakiegoś dziadzia z nudów i dodaną tam na odczepnego ;P
MyN3 03.01.2009, h. 01:00 MyN3
Wszystkie bronie fajne.. Ale fakt że do tego RPK ta kolba nie pasuje :/
Wygląda jak by zabrakło drewna i kolbę zrobili z jakiegoś mebla..
Ale reszta replik CUDO ^^
Wolf.Tns 03.01.2009, h. 01:39 Wolf.Tns
Co do MASADy, na stronie było "zobacz co inne osoby kupiły, kupując ten produkt" i trochę rzeczy tam było, więc może komuś wysłali ? : P
alchemik193 03.01.2009, h. 02:17 alchemik193
wątpie każdy sklep daje takie coś jedynie do reklamy, ale nie wykluczam , że może 2 osoby zamówiły
woma 03.01.2009, h. 02:33 woma
Magpul robi chińskiej Masadzie całkiem niezła reklamę
cassius 03.01.2009, h. 03:42 cassius
Jesli komus to wyslali a replike moga cofnąc to to bedzie ultra, uber rare pokemon Lepszy nawet od Mew, Charizarda i Lugii razem wzietych
Ziolko 03.01.2009, h. 06:02 Ziolko
Moim zdaniem mogą naskoczyć sprzedawcy, a jedynie tylko producentowi.
suchy1992 03.01.2009, h. 07:16 suchy1992
Gienia z prawdziwymi oznaczeniami. Mniam...
Moses 03.01.2009, h. 08:21 Moses
"Co do M14:
obu przedmówcom piszącym o montażu itp - radzę przyjrzeć się dokładniej. Lunetę można zamontować prawidłowo.
Wystarczy wykorzystać przeznaczony do tego RIS znajdujący się przy szczerbinie pod tylny pierścień. Przedni pierścień wchodzi już na początek górnego RISa i będzie ok. "

I o to mi chozilo

sisi 03.01.2009, h. 08:35 sisi
Nie zdążyłem zamówić Masady, bo nie dało się już odkąd pojawiła się opcja zamówienia... no i przesuneli termin sprzedaży na poniedziałek... duupaa....
Borax 03.01.2009, h. 09:48 Borax
Ciekawe jest też, że podnieśli cenę chińskiej Masady do 149 funtów, było chyba 129 jeśli się nie mylę? Pewnie zdali sobie sprawę, że może być problem ze sprzedażą większej ilości replik, przez co karabinek stanie się rzadkością. "Unikatowe" rzeczy można sprzedawać drożej; zawsze znajdzie się ktoś pragnący mieć coś rzadkiego, lub kto woli zapłacić teraz 149 funtów za chinola, zamiast np. 400 za Magpula...
Kamil 03.01.2009, h. 11:45 Kamil
Powtórzę co pisałem na rus.milu:
Znowu jakiś koszmarek pod nazwą "RPK"... Złe kolanko gazowe, komora zamkowa, pokrywa komory zamkowej, tłumik płomienia... . Pozostałych szczegółów nie widać, ale można podejrzewać, że znajdzie się więcej bubli. A cena za tego potworka poraża. Za te pieniądze można kupić RPK z RMW.

Btw. Poza tym, to jest RPK-74 a nie RPK wg. Mad Oniona.

edit
@OC14Groza - akurat nie wiem co masz do szczerbinki, bo z tych zdjęć praktycznie nie da się zobaczyć czy jest zła.
WUZI 03.01.2009, h. 13:21 WUZI
Moim zdaniem M14 tragicznie się prezentuje z chwytem pistoletowym...
Small_Hunter 03.01.2009, h. 13:51 Small_Hunter
eMki Magpula chodzą poniżej 400$ więc nie sądze żeby przy masadzie jakoś z ceną poszaleli... Na zdjęciach chińczyk prezentuje się dość marnie (plastiki...) - szczególnie za taką cenę. Osobiście nie rozumiem ludzi którzy koniecznie chcą mieć tanio coś fajnego i za chińską replikę zapłacą tyle co za np. nowe G&P albo KA...
Holender 03.01.2009, h. 14:03 Holender
@ fuko :
W oryginale napisy są tylko na "tabliczce" , na dodatek zupełnie inne...
Krzychuu 03.01.2009, h. 16:50 Krzychuu
to g 36c ma za duże wahanie mocy i niezbyt podobają mi się te napisy na body
wersja jg jest lepsza mam ją już dłuższy czas
Krzychuu 03.01.2009, h. 16:51 Krzychuu
za to rpk mi się podoba
alchemik193 03.01.2009, h. 17:02 alchemik193
heh jeśli masz JG to masz takie same wahania mocy . Bo to jest JG tylko body jest zmienione.
gross 04.01.2009, h. 01:01 gross
logo HK na G36C jest pokraczne, nie tak wygląda w oryginale
volf13 04.01.2009, h. 17:30 volf13
eee tam, bierzecie tani czarny gan z kiosku, topicie niepotrzebne komponęty które miały służyć jako celownik, roztapiacie lutownicą, (wcześniej mieżycie odległości w literce B) i zaklejacie zbędny brzuszek literki B i macie GmbH czy jak tam zwał.
Dziękujemy za udział w programie "zrób to sam a będziesz Pan".
A propos rzadkich pokemonów to już jest Colt SAA firmy Tanaka zasilane super mocą Casiopeia co jest chyba najrzadszą repliką airsoftową w polsce. Może ktoś zamówił? Chciałem dodać, że istnieje firma G&H która specjalizuje się robieniem nietypowych replik airsoftowych oraz konwersjami do obecnych oraz tuningiem także modernizacją wiatrówek. Na ich stronie jest parę ciekawych wytworów. Zapraszam do przejrzenia

$3


Promant 04.01.2009, h. 19:22 Promant
Co Ty powiesz? Newsman z Ciebie kolego. A sam newsy w ogóle czytasz, czy po prostu nie zauważyłes wszystkich informacji o G&H?
BTW Casiopeia ma niepewną przyszłość, a Tanaka ma spore problemy z nią związane.
REMOV 04.01.2009, h. 20:41 REMOV
Co komiczne, na zdjęciach jest kopia modelu karabinka Masada, a nie odmiany prototypowej pokazywanej rok później