Daj cynk
Reklama

Aktualności

Plotki z Chin

Aktualności, 26.12.2008, h. 15:51, dodał: Promant
44

Na forum portalu Arnies Airsoft zamieszczono informacje i zdjęcia zgromadzone podczas wizyty w zakładach produkcyjnych chińskich firm ASG. Dotyczą one replik, nad którymi właśnie prowadzone są prace lub które przygotowywane są do premiery rynkowej.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeden z chińskich użytkowników forum portalu Arnies Airsoft zamieścił sprawozdanie z wizyty w zakładach produkcyjnych takich chińskich firm ASG jak: ARMY, AGM, A&K, KART, CYMA, DOUBLE EAGLE, WELL, GALAXY, JIN PENG, BOYI/KALASH/DBOYS, BOTH ELEPHANT oraz JLS. Dotyczą one najnowszych replik, a także tych nad którymi właśnie prowadzone są prace lub które przygotowywane są do premiery rynkowej. Firma A&K planuje wprowadzenie na rynek repliki M60 w przeciągu 2-3 miesięcy. A&K zakończyło równieź produkcję Masady jednak nie planuje wprowadzenia repliki na rynek. Została ona wykonana dla nieznanego zleceniodawcy. Plotki mówią o firmach Cybergun lub Echo1. Nie wiadomo zatem kto i kiedy wprowadzi "chińską" Masadę na rynek. Co dowcipniejsi użytkownicy forum Arnies Airsoft zastanawiają się czy przypadkiem Masady nie wykupił od Chińczyków MagPul. ;) 

STG44 z AGM ma mieć prawdopodobną premierę rynkową za 2-3 miesiące. Będzie dostępny w dwóch wersjach: z kolbą drewnianą oraz z kolbą z tworzywa imitującego drewno. Prace nad MG42 trwają, ale potrwają jeszcze co najmniej pół roku.

 

 

 

AGM skupia się obecnie na różnych wariantach M4/M16, z których większość już jest w chińskich sklepach, oraz na replice SCAR L.

 

 

 

Firma ARMY pracuje obecnie nad L86 (klon repliki Star). Planowana premiera rynkowa: sierpień 2009. Replika ma posiadać EBB, prace nad nią trwają już od miesiąca. Poza tym ARMY oferuje, zapowiadany już, R45 GBB - klon repliki Detonics GAS 1911 Tokyo Marui, w dwóch kolorach: czarnym i srebrnym.

 

 

 

A także R17 - ze srebrnym zamkiem, również klon repliki [Glock] Tokyo Marui. Po L86 planowana jest replika R85A2 - klon G&G.

 

 

Firma Dboys wypuszcza obecnie RK-08 (klon RK105 VFC ale bez EBB), RK-12 (klon SLR107 VFC), Bi-5581 M16A4 która to replika ma części wzorowane na 3 różnych producentach oraz Bi-5781 CQB (klon VFC).

 

 

 

 

HK416 Boyi (klon VFC) będzie miał premierę rynkową za 50-60 dni. Firma Boyi pracuje obecnie także nad wersją heavy karabinu SCAR [Scar II] - jest to klon VFC. Prace potrwają co najmniej 4 miesiące [do premiery rynkowej]. Z kolei stalowy AK RK-02 jest prawie gotowy i ma być wprowadzony na rynek w ciągu 2-3 tygodni.

 

 

CYMA oferuje kopie [konstrukcyjnie] replik Boyi: replika CM045, która wygląda jak RK-12, podobnie CM045A, ale z drewnem. A także CM048. Nie są to jednak jeszcze, jak wynika z podanych informacji, zapowiadane wersje full steel. CYMA przygotowuje także dwie repliki z EBB, będące klonami produktów G&G: AK-47 oraz MP5 - przypuszczalna data premiery rynkowej wypada za 4 do 6 miesięcy.

 

 

 

 

Double Eagle i KART nie mają nic nowego do zaoferowania. Podobnie niestety: JLS, Both Elephant oraz Galaxy. KART nadal promuje swoją "nową" M14 ze starymi "bebechami".

 

 

 

Firma WELL opracowuje dwa modele gazowe: G-55 [MP5 Kurz GAS] oraz MAC-10 (11?) [oznaczony jako G11]. G-55 opracowany jest na bazie MARUZENa.

 

 

 

 

 

 

 

 

Jin Peng pokazał jedynie sprężynową wersję SIG556. Body z tworzywa. W ciągu miesiąca mają być dostępne wersje z  korpusem metalowym, ale nie jest jasne czy chodzi o AEG. Udostępniono jedynie zdjęcie opakowania repliki elektrycznej.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:
www.arniesairsoft.co.uk

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
zz2 26.12.2008, h. 15:56 zz2
mhm...ja czekam na to HK416 ciekawe ile będzie kosztował...
LogaN 26.12.2008, h. 15:58 LogaN
Czyżby M60 za ~1500 zł?
A także bardzo jestem ciekaw, jak się udadzą WELLowi gazowe Ingramy, Kurze, itp.
uzi43 26.12.2008, h. 16:14 uzi43
Hk416 i SCAR-H od BOYI już się doczekać nie mogę :D ciekawe jak tylko z cenami...
Fear Factor 26.12.2008, h. 16:16 Fear Factor
STG44 mnie naprawdę intryguje, mam nadzieję, że za jakiś czas go będę mógł obmacac.
Klucha 21 26.12.2008, h. 16:20 Klucha 21
Ciekawie ile będzie kosztowała MP5-ka... Czekam na nią :D
Kajor 26.12.2008, h. 16:25 Kajor
Gaziaki od Chińczyków = porażka.
Maszynowe gaziaki od Chińczyków = maszynowa porażka?
Jackall37 26.12.2008, h. 16:36 Jackall37
GBB MP5 Maruzena sama kosztuje 150$, za taką cenę wolałbym oryginał, bo chociaż się nie zepsuje w ciągu miesiąca. Jakoś gazowe chińczyki nie budzą mojego zaufania.
Felga 26.12.2008, h. 16:39 Felga
drewienka w AKM CM048 - całkiem, całkiem
Mike Pawel 26.12.2008, h. 16:44 Mike Pawel
Ile będe jeszcze czekał na EGLMa od Boyi?!
Igiii 26.12.2008, h. 16:58 Igiii
Wszędzie tylko klon, klon i klon. Może niech nasi skośnoocy przyjaciele wymyślą coś sami a nie kopiują tylko od droższych firm?
Promant 26.12.2008, h. 16:59 Promant
Wymyślili. Cała oferta RS.
madjong 26.12.2008, h. 17:37 madjong
klon klona (cm -> boyi)

do czego to doszło
Alvaro 26.12.2008, h. 17:42 Alvaro
Chińczyki już są o mały krok od kopiowania swoich własnych klonów - a właściwie już to uczynili Zapętlili się w tym co robią.
Stalker 26.12.2008, h. 17:43 Stalker
Szkoda że nie byli w JG. A kto miał robić chińskiego Galila? Może by się zabrali też za FN FAL? Na razie jest dość monotonnie.
Ahmed 26.12.2008, h. 17:47 Ahmed
hehe i serio stg wyjdzie przed wakacjami jak to było mówione tylko rok później
Promant 26.12.2008, h. 18:14 Promant
Grunt, że wyjdzie
radzio2k 26.12.2008, h. 18:26 radzio2k
A ja się wyróznię i powiem że ciekawi mnie m16 boyi!
Czy będzie jakiś postęp prócz mocniejszej sprężyny i jak będzie się miał do JG 3 gen/PJ
STG też mnie interesuje- jedyna chyba giwera II wś która mnie ciekawi
ocet 26.12.2008, h. 19:06 ocet
Hehehe widzę że nieługo będą wielkie "Wojny Klonów"
slipknotyk 26.12.2008, h. 19:36 slipknotyk
glock ze srebrnym zamkiem wygląda bardzo fajnie jak w ,,Black,,
Dawidzik1 26.12.2008, h. 19:40 Dawidzik1
No ja wciąż na MG-te czekam ;] Ale przynajmniej tyle dobrego że jakiś news się pokazał ...
Sil43 26.12.2008, h. 19:47 Sil43
Ja chce Stg44 koniecznie
Tony Halik 26.12.2008, h. 19:56 Tony Halik
Całe szczęście, że MG-42 i StG44 wyjdą dopiero za jakiś czas - w przeciwnym wypadku chyba nigdy nie kupiłbym sobie wreszcie markowej repliki.
gloomer 26.12.2008, h. 20:09 gloomer
A nie przypadkiem Jin Gong a nie Jin Peng ?
Major Mielonka 26.12.2008, h. 20:58 Major Mielonka
StG44 wygląda miodnie. Może się za jakiś czas pokuszę i będzie to moja druga replika (uzupełnienie dla kioskowego MP40 )
Promant 26.12.2008, h. 23:37 Promant
Nie. Przypadkiem Jing Gong to nie Jin Peng.
gryncek1 27.12.2008, h. 00:14 gryncek1
Ale fajniusi colcik...
Mark99 27.12.2008, h. 10:49 Mark99
Jak chinole skopiują FN FAL'a, to naprawdę będę zobowiązany xD
Jacek Sidi 27.12.2008, h. 10:58 Jacek Sidi
Promant, mam pytanie:
Czy ARMY aby na pewno pracuje nad klonem STAR'a. Zrobili klon L85 G&G. Do konwersji na L86 wystarczy troche zmian w handgripie i lufie.
Mało prawdopodobne wydaje się żeby nagle walczyli z poliwęglanowym GB.
Pytam bo nie dotarłem do Twojego źródła informacji:) . Zastanawiam się po prostu nad jego wiarygodnością.
Ahmed 27.12.2008, h. 12:00 Ahmed
Major Mielonka to trzeba było kupić mp z agm
Teo 27.12.2008, h. 12:15 Teo
Z tym jeszcze tylko Tec-9 i z tym Mac-10 i 45-tkami można będzie bawić się w rekonstrukcje Bloodsów i Cripsów
kozaq 27.12.2008, h. 14:32 kozaq
Hmm a to stg to będzie aeg czy gbb? Po za tym ten Sig wydaje się trochę krzywy nie?
Promant 27.12.2008, h. 14:47 Promant
Sidi:

trudno mi ocenić wiarygodność źródła, ale informacja jest przetłumaczona dokładnie:
$1

Tak jak napisałem, jest to info zamieszczone przez użytkownika AA z lokalizacja w Chinach.


johny13 27.12.2008, h. 15:00 johny13
Tylko gdzie w sigu jest szczerbinka?
Mamut 28.12.2008, h. 12:03 Mamut
kozaq: Pudło też jest krzywe, więc może to wina tandetnego szerokokątnego obiektywu? Ehhhh.
RzezniQ 28.12.2008, h. 13:39 RzezniQ
Następny rok zapowiada się ciekawie. Szczególnie mnie cieszy Detonics .45 i mac 10/11 byle tylko ceny były rozsądne bo dolar szaleje.
Westie 28.12.2008, h. 16:35 Westie
Magazynek do Maca mieści tylko 32 kulki? Do HFC wchodziło 50, jestem niezadowolony.
GunneR2oo6 28.12.2008, h. 18:39 GunneR2oo6
Sig-owi 556 brakuje szczerbinki
obcy 28.12.2008, h. 23:09 obcy
StG zapowiada się pieknie... ale i tak czekam na MG 42, tak swoją drogą to zastanawiam się nad tym gazowo-łuskowym Mauserem z Boyi, ktos miał z tym do czynienia?
GunneR2oo6 29.12.2008, h. 00:23 GunneR2oo6
Ja miałem do czynienia.Dość fajna broń.Może to nie Marushin jednak wypadające łuski tworzą klimat
maruc 29.12.2008, h. 00:53 maruc
jeżeli można to nazwać bronią ja zawsze myślałem, że to repliki.
Promant 29.12.2008, h. 10:53 Promant
Jakość K98 Boyi jest bardzo niska. Niewiele ma wspólnego z repliką Marushina.
Phillip1944 29.12.2008, h. 11:30 Phillip1944
W końcu foto szturma !! Czekam z niecierpliwością. A właśnie... jeśli za mniej więcej (ja liczę że) 4 miesiące będzie premiera Stg44 to w jakim czasie pojawi się on w Polsce ? Gdzieś ze kolejne 2 miesiące co nie ?
arch deluxe 29.12.2008, h. 18:01 arch deluxe
To 'nowe' M14 będzie się chociaż jako konwersja do innych bebechów nadawać ?
Drażnią trochę te 'drobne' odstępstwa od oryginału ...ale cóż wymagać od chinola.
maxmal 02.01.2009, h. 15:49 maxmal
Są 3 rzeczy za które sprzedałbym duszę:Stg44,Klocek 17 i AK 47 z Blowbackiem.