Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki

Świat, 09.06.2012, h. 13:40, dodał: Promant
10

Żołnierze US Army mogą nadal legalnie używać, w swoich M4, magazynków polimerowych.Niedawno pisaliśmy w newsach o decyzji U.S. Army TACOM Life Cycle Management Command - na temat "bezpieczeństwa użytkowania", na mocy której magazynki polimerowe do karabinów M4 umieszczone zostały na liście sprzętu zdelegalizowanego przez armię amerykańską.

 

 

 

 

a.jpg

 

 

 

Obecnie wiadomo, że żołnierze US Army mogą nadal legalnie używać, w swoich M4, magazynków polimerowych.

Urzędnicy US Army przyznali i podali do wiadomości 6 czerwca, że decyzja TACOMu, z kwietnia bieżącego roku, była błędna i nie jest wiążąca w kwestii stosowania magazynków polimerowych, a kokretnie PMAGów produkcji firmy Magpul.

 

 

 

 

b.jpg

 

 

 

Nagłośnienie sprawy w raporcie Military Times, który informował o dyrektywie TACOMu i decyzji, że tylko magazynki aluminiowe mają być wykorzystane do karabinów szturmowych w Armii Amerykańskiej - doprowadziło do zamieszania oraz protestów ze strony żołnierzy, których spora część wykorzystuje polimerowe magazynki M4 i uważa je za godne zaufania.

Tak czy inaczej, aktualna decyzja oznacza dobrą wiadomość dla żołnierzy, którzy nadal mogą wykorzystywać swoje PMAGi Magpula, a dla firmy Magpul oznacza to kontynuację zamówień na jej produkty.

Według Military Times: "nadal nie wiadomo, dlaczego TACOM wydał taką dyrektywę, ale źródła donoszą, że może to mieć coś wspólnego z, wartą  10,7 mln USD, umową między TACOM Rock Island, a Brownells Inc z 2009 roku. Na mocy tej umowy zleceniobiorca miał wyprodukować 1,4 mln, zaakceptowanych przez armijnych oficjeli, magazynków - w terminie: styczeń 2010 roku."

Oznacza to zatem, że interesy handlowe są sprzeczne - ze szkodą dla tych, których życie zależy od  jakości użytego sprzętu. Dodatkowo rzecznik armii stwierdził, że, według badań które przeprowadzono, poprawne magazynki aluminiowe M4 są lepsze od komercyjnych polimerowych. Jednak nie podano żadnych wyników badań.

PMAGi mają już wyrobioną renomę, wśród żolnierzy jednostek specjalnych, jako niezawodne i trwałe. Zdobywają też w armii coraz większą popularność. Raczej trudno będzie zmusić użytkowników PMAGów, którzy już się do nich przyzwyczaili, do zmiany na magazynki aluminiowe - obojętne czy za pośrednictwem dyrektywy armijnej, czy w inny sposób. Kiedy życie żołnierzy zależy od niezawodności magazynków, wolą polegać na tym co już sprawdzili. Nowości niełatwo się przyjmują. Nawet "nowy i ulepszony" magazynek aluminiowy do M4, mimo, że opracowany przez amerykańskich specjalistów, może trudności z szybkim zaakceptowaniem przez wojsko. 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.popularairsoft.com

Ocena wszystkich (4.20, głosów: 5)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Goniec 09.06.2012, h. 14:04 Goniec
Ciekawe rzeczy widzę się u nich wyprawiają a już byłem niemal pewien że tak jest tylko u nas
U nas mają problem z wyposażeniem żołnieży w kamizelki i wkłady ratujące życie, czy nie ratujące. Jak u nas idziesz do wojska, to tylko z własnym sprzętem.
Oleander 09.06.2012, h. 14:18 Oleander
Wszędzie gdzie obraca się wielka forsa dzieją się takie rzeczy. Każdy chce wyciągnąć jak najwięcej dla siebie....
yuri629 09.06.2012, h. 15:28 yuri629
PlanB 09.06.2012, h. 14:50 PlanB
Ha! wiedziałem. Była to po prostu kwestia czasu.
ZeeMike 09.06.2012, h. 17:12 ZeeMike
:) Aż chyba odszukam mój komentarz z pierwotnego newsa o delegalizacji polimerów, bo brzmiał jak proroczy. Zgadza się wszystko - żołnierze podnieśli bojkot a za całą sprawą stały interesy giganta, któremu Magpul zaszedł za skórę.
Jakiego giganta? Jakieś fakty czy po prostu pieprzenie glupot? Nowe magazynki opracowało laboratorium US Army, nie żadna firma, więc cóż to za wielka zła korporacja miała by za tym stać? -.-
EmperorPalpa 09.06.2012, h. 17:29 EmperorPalpa
Ale to chyba nie laboratorium US Army produkuje fizycznie milion, czy dwa, magazynków?
Promant 09.06.2012, h. 17:42 Promant
Khem: "ale źródła donoszą, że może to mieć coś wspólnego z, wartą 10,7 mln USD, umową między TACOM Rock Island, a Brownells Inc z 2009 roku". Brownells to całkiem spory graczy na rynku amerykańskim rynku akcesoriów do broni, mają pokaźny asortyment także na rynek cywilny. Generalnie nie kumam Twojej piany?
ZeeMike 12.06.2012, h. 11:19 ZeeMike
walekval 10.06.2012, h. 10:31 walekval
Poczekajcie aż Magpul urośnie w siłę. Też będzie lobbował.
Biorąc pod uwagę, że praktycznie zmonopolizował rynek cywilny i pozostałych poza armią resortów siłowych, śmiało można powiedzieć, że już urósł w siłę. Do tego chyba większość renomowanych producentów klonów AR-15/10 sprzedaje swoje gotowe emki z okładzinami i magazynkami Magpula.
koho 13.06.2012, h. 08:34 koho
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 43450

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane