Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki c.d.

Aktualności, 12.12.2008, h. 16:10, dodał: Promant
21

Guarder: ASG AEG AIM M5. Airsoft Extreme: Shoei MP44. Ebaybanned: fastmagi M4 drugiej generacji.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Guarder oferuje obecnie replikę AIM, pod nazwą M5 czyli w rzeczywistości: M16A4 RIS.

 

 

Replika posiada metalowy korpus, jednoczęściową lufę zewnętrzną i wzmocniony gearbox z 8mm łożyskowaniem.

 

 

 

Materiał: aluminium oraz nylon. Długość: 1000mm. Waga: 3000g. Długość lufy wewnętrznej: 509mm. Pojemność magazynka: 300BB. Prędkość początkowa: 140 m/s [390fps na 0.2BB]. Sugerowana cena detaliczna: 350USD.

 

 

Replika GBB, firmy Shoei, MP44 z zewnętrznym zasilaniem - jest już dość rzadka na rynku. Od czasu do czasu pojawiają się w sklepach limitowane serie tego produktu. Tym razem sklep Airsoft Extreme oferuje replikę Shoei MP44 w cenie 1550USD.

 

 

Sklep posiada jedynie kilka egzemplarzy w ofercie. W komplecie 3 magazynki i kabel zasilający z adapterem do butli green gas [są to "specjalne butle produkcji japońskiej"].

 

 

 

Replika full metal jest bardzo wiernym odwzorowaniem ostrego pierwowzoru i posiada bardzo silny blow back, porównywany przez użytkowników do odrzutu broni ostrej. Tryb ognia: ciągły. Prędkość początkowa: 370 - 390fps na gg.

 

 

Sklep Ebaybanned sprzedaje już fastmagi, do magazynków M4, drugiej generacji w kilku wersjach kolorystycznych. Dostępne kolory: czarny, oliwkowy i piaskowy. Cena: 13.50USD.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.airsoft-news.eu 

www.airsoftextreme.com

www.ebaybanned.com

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Wukasz 12.12.2008, h. 16:14 Wukasz
140 m/s to 460 fpsów.
Mormaeglin 12.12.2008, h. 16:21 Mormaeglin
Sturm ohh...
Guest (ID:6452) 12.12.2008, h. 16:21 Guest (ID:6452)
"porównywany przez użytkowników do blow backu broni ostrej." OMG... LITOŚCI!!!
kydrys 12.12.2008, h. 16:27 kydrys
błagam... ;/ tak trudno napisać "odrzut"? broń ostra nie ma blowbacku...
Krabii 12.12.2008, h. 16:36 Krabii
Wukasz...masz rację. Chyba chodziło o 120(ale to tylko moje domysły:)
Jackall37 12.12.2008, h. 16:42 Jackall37
Piękne to MP44, ale gazowy kałczan mi wystarczy... na razie <evil>
Promant 12.12.2008, h. 16:48 Promant
Specjalnie dla Waszego spokoju, puryści językowi, poprawione na odrzut.

Wukasz:
trudno zgadywać, czy Guarder miał na myśli 120 i błędnie podano 140 lub 140 i błednie podano fps. Tekst jest cytowany i właściwie nie powinno się go zmieniać. Więc można uznać, że sie pomylili. Albo mają inną matematykę

dexterkrak:
może Ci co tak twierdzą nigdy nie strzelali z ostrej? Trzeba zapytać: ma ktoś u nas to Shoei?...
Germ 12.12.2008, h. 16:49 Germ
Olać wygląd z butlą. Jak wali w ramię, to efekt osiągnięty. I te szczęki magazynka...
mksroka 12.12.2008, h. 17:17 mksroka
Poproście Mikołaja to może jakiemuś farciarzowi przyniesie pod choinkę to cacuszko (MP44) XD
benizo 12.12.2008, h. 17:50 benizo
back to the old school Butla na plecy i heja A tak na poważnie to drewno wygląda jak po 40 letnim użytkowaniu... PIĘKNE !
mastah 12.12.2008, h. 19:53 mastah
Jak coś zasilane nabojem 7,92 możecie nazwać pistoletem maszynowym (MP) ?
A z tym odrzutem to lekka przesada, raczej będzie trudno zmontować coś co będzie miało odrzut prawdziwka. Tak swoją drogą miałem okazję macać ostrego stg44.
Pozdro
tomek14147 12.12.2008, h. 22:08 tomek14147
Zasadniczo latanie z tym plecakiem nie byłoby wcale takie złe. Wystarczyłoby dorobić calownik na podczerwień Vampir i będzie to wyglądało bardziej realistycznie.
@mastah
Tak się składa, że ta broń była początkowo nazwana MP43, potem były lekkie modyfikacje i powstało MP43/44 lub po prostu MP44. Później hitler zmienił nazwę tej broni na SturmGewehr 44 czyli StG 44.
Guest (ID:6452) 13.12.2008, h. 00:07 Guest (ID:6452)
"7,92"


Ta, 7,92 ale nie x57 tylko x32 (o ile pamiętam, nie będę szukał). Nabój karabinowy toto już nie jest. Pistoletowy tez nie ale pojęcia "karabinek szturmowy" jeszcze nie było. Mieli do wyboru karabin, karabin maszynowy, pistolet maszynowy... najbardziej pasowało PM.
OC14Groza 13.12.2008, h. 09:37 OC14Groza
7,92x33mm ;]
Filu 13.12.2008, h. 12:56 Filu
ale pojęcia "karabinek szturmowy" jeszcze nie było

Pamiętać należy iż to jest właśnie nawet z nazwy StG 44 (Sturmgewehr czyli szturmiak
Prezes_____ 13.12.2008, h. 14:37 Prezes_____
Tak, tak, my też oglądamy ,, historię oręża"
uzi43 14.12.2008, h. 15:19 uzi43
A jest wersja tego stg44, bez zewnętrznego zasilania?? Np gaz w magach, albo elektryk?
GunneR2oo6 14.12.2008, h. 16:49 GunneR2oo6
Ja bym wolał butle CO2 w kolbie.
Foka 15.12.2008, h. 10:25 Foka
AK też początkowo był pistoletem maszynowym, nawet w polskiej armii, więc nic niezwykłego.
majkel19milacz 17.12.2008, h. 21:02 majkel19milacz
prawie jak prawdziwy ten szturmgiwer