Daj cynk
Reklama

Aktualności

RA-Tech Custom M4 RAS GBB

Świat, 25.05.2012, h. 16:21, dodał: Promant
17

Sklep WGC oferuje pierwszą kompletną replikę produkcji firmy RA-Tech: Custom M4 RAS GBB.



O pierwszej kompletnej replice produkcji firmy RA-TechCustom M4 RAS Gas Blow Back pisaliśmy już wcześniej w newsach, przy okazji zapowiedzi nowego produktu.

Replikę wprowadził do swojego asortymentu sklep WGC, który oferuje najnowszy produkt RA-Techa w cenie 650USD. 

Niezaprzeczalnym plusem tej repliki jest fakt, że posiada ona zainstalowane wszystkie części i systemy, oferowane dotąd przez producenta jako produkty do tuningu i konwersji.

Nabywca repliki otrzymuje zatem karabin z aluminiowym korpusem, stalowym zamkiem, systemem NPAS, modułem serii 3 strzałowej, kompletnym systemem HU RA-Techa i lufą wewnętrzną tego producenta. Ze stali wykonano także takie elementy repliki jak: lufa zewnętrzna, tłumik płomienia oraz podstawa muszki z muszką.

 

 

 

 

 xRatech.jpg

 

 

 

 

 

Źródło:

www.wgcshop.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Terkov 25.05.2012, h. 16:33 Terkov
No ładnie :D I nawet cena nie taka zła.
MyN3 25.05.2012, h. 17:29 MyN3
Hehe chyba czytają polskie komentarze bo ostatnio przeczytałem mniej więcej coś takiego..
"Repliki od WE są bez sensu bo trzeba drugie tyle zapłacić żeby kupić części RA-Techa aby to miało ręce i nogi" :D
Nath 25.05.2012, h. 22:34 Nath
Cóż, patrząc na cenę to WE wskoczyło na jedną półkę cenową z Vipertechem. A to naprawdę będzie trudna rywalizacja :).
To nie jest WE tylko WA zbudowane od podstaw przez RA-Tech'a.
johny1mob 25.05.2012, h. 23:18 johny1mob
O, pardon, faktycznie-pora późna, głowa już nie taka sprawna. Jakoś tak WE mi się kojarzy z częściami RaTecha;). Aczkolwiek resztę podtrzymuję. Porównanie będzie o tyle łatwiejsze że VTech też korzysta z Magny.
Nath 25.05.2012, h. 23:27 Nath
Hehe; części robią do WE, ale własną replikę zbudowali na lepszej platformie.
Promant 25.05.2012, h. 23:33 Promant
Hehe; częsci do Magny robili o wiele wcześniej niż do WE.
Na lepszej platformie? Bo niby dlaczego?
Masz chociaż pojęcie na jakiej replice zrobili tego customa?
Zwykły OEM Inokatsu, i to wybrakowany..
A za tą kase to i WE złożysz solidne i niezawodne.
Ba, części Ra-T wcale takie super nie są, a w przypadku WE to nawet lepiej się trzymac z daleka od nich.
xJIHADx 26.05.2012, h. 00:18 xJIHADx
Od kiedy istnieje coś takiego jak niezawodny GBBR?
Promant 26.05.2012, h. 01:23 Promant
Biorąc pod uwagę, że jest to replika AR-15 i że dla ostrego odpowiednika 15-20 000 strzałów to jest dużo i po takim przebiegu wymieniasz zazwyczaj elementy bardzo kosztowne czyli lufę i zamek (ten ostatni czasami nawet i po 5k!) to z całą pewnością można stwierdzić, że są już niezawodne repliki GBBR. Jeśli wkładasz w replikę tyle pracy co w broń palną i dbasz o nią na bieżąco, a całość jest złożona na porzadnych częściach to bez problemu możesz osiągnąć takie przebiegi.
W przypadku WA/WOC stalowe części Lowera (niezależnie cz to jest G&P, Inokatsu czy Ra-Tech) wytrzymują około 15k strzałów i podobnie rzecz się ma w przypadku stalowych mechanizmów w WE.
Odnośnie zespołu suwadła to Stalowy BCG(nieważny czy taiwański czy Inokatsu czy Ra-T) wytrzymuje do 20-25k strzałów.
Nozzle (Iron Airsoft, Ino Super Bolt 2011 czy Ra-T) równiez bez problemu wytrzymują te minimalne 5k ostrego odpowiednika, a często trzymają tak dlugo jak Suwadło.
Wracając do WE Open Bolt - bo dopiero od niego zaczyna się zabawą z tym systemem.
Mimo, iż suwadło jest znalowe, a zamek plastikowy, to przy tej konfiguracji (znalowa komora HU, plastikowe szczęki jest to jedna z najbardziej dobrze dobranych konfugracji stock w przypadku GBBR. I mimo, iż wyszedł Stalowy BCG + alu Nozzle, to wcale nie jest odebrany jako "Must Have" przez użytkowników tego systemu*1, gdyż rodzi kolejne problemy (potrzebna będzie jeszcze stalowa komora HU, stalowy Bolt Catch, czy metalowe szczęki magazynka).
Do niechęci przyczynia się także cena nowego BCG od Ra-T.
Kosztuję on 5 razy więcej niż Stokowe suwadło, które jest conajmniej dobre, a mając ich 5 również bez problemu osiągnies 20k strzałów. A przy tym unikniesz masy problemów z dopasowaniem: Nozzle - komora HU, Nozzle/szczęki magazynka, suwadło/Bolt Catch.
Idąc dalej na zachodzie i wschodzie chłopaki bez problemu używają tych replik do regularnych rozgrywek Airsoftowych. W USA i Canadzie posuwają się jeszcze dalej i wsadzają całą masę części od AR-15.*2 Takiego nakładu pracy i kasy nie wkłada się w replikę niesprawdzoną i nie będąco "reliable".
A to, że opinie repliki GBBR w Polsce mają jaką mają, zawdzięczamy niestety lokalnej scenie.
Niestety w polskich sklepach, po za pojedynczymi przypadkami nie można liczyć na właściwe wsparcie. (np CASG może i mają w swojej ofercie Ra-T Ino, ale nie oszukujmy się, przeciętny gracz ASG zaczynający przygodę z GBBR nie kupi Hi Endowej repliki.
Do tego często rodzime sklepy sprzedają Stock wersje, w opisie mając niewłaściwą spefycikacje (np. używanie CO2 przy znalowych częściach - przecież to nie ma prawa działać) co tylko wprowadza w błąd osoby mniej zorientowane w tym temacie.
Nie wspominając o tym, że żaden sklep nie wprowadził do swojej oferty replik, a nawet części umożliwiających złożenie "reliable" GBBR za mniej niż 4000pln.
A zmiany zachądzące w ciągu ostatnich 3 lat pokazały, że aby GBBR osiągało przebiegi Real Steel, to wystarczy $500-$600. (custom WOC(dodany BCG) lub WE (dodane Lower Parts & zapasowe BCG)

Podsumowując rozumiem, że nawet przy chińskim AEG może i przebieg GBBR nie robi to wrażenia.
Ale to jest replika AR-15, a nie wiertarki plującej kulkami i tego się trzymajmy.

------------------------------------------------------------------------------------------
*1
http://en.ratech.com.tw/product/html/rag/rag_we_detail/rag_we_detail_088.php
*2
http://www.gasguns.info/forum/viewtopic.php?f=26&t=8584
http://www.gasguns.info/forum/viewtopic.php?f=26&t=6317
Amadem 26.05.2012, h. 10:40 Amadem
Oczywiście, masz absolutną rację co do nakładów finansowych, upgrade'u częściami od ostrego itp. Zawsze można uczynić określenie "niezawodny" bardzo elastycznym - wręcz gumowym, zależnie jakich argumentów się użyje.
Pomijając fakt, że w ogóle nie ma niezawodnych replik, niezaleznie od systemu, jest to typowy przykład, gdzie "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia".
Generalnie powinno się raczej mówić o ograniczeniu awaryjności, a nie o niezawodności.
I żeby tę awaryjność ograniczyć jest konieczne dokładnie to co napisałeś - płacisz, wymieniasz, płacisz, wymieniasz i tak w kółko.
W naszych realiach rynkowych bardzo nikły odsetek osób stać i mają możliwości takie jak opisałeś wyżej; niestety to nie USA czy Azja.
Generalnie nawet w porównaniu z AEG - GBBR są powodem częstej żeby nie powiedzieć "ciągłej" irytacji właścicieli.
Jak sam zauważyłeś - nakłada sie tutaj bardzo wiele czynników. Byś może dożyjemy rynku ASG, gdzie w Polsce każdy będzie mógł realizować hobby w zakresie GBBR tak jak to opisałeś.

Nie zamierzam się spierac, nie ma to też żadnego sensu, szanuję Twoją opinię i masz rację z Twojego punktu widzenia, ale od strony realiów w jakich ja żyję, zarabiam i wydaje na hobby - mam po prostu odmienne zdanie. I przy tym najlepiej pozostańmy :)
Promant 26.05.2012, h. 11:18 Promant
Cieszę się, że bariera w postaci mitu "przecież się nie da" została przełamana i dyskusja z kontr-argumentami ruszyła. Dowiedziałem się czegoś nowego (dla mnie wartościowego bo taką i podobnymi replikami się interesuję), co na forum jeszcze nie było wspominane.
zOMFG 26.05.2012, h. 15:09 zOMFG
Amadem 26.05.2012, h. 10:56 Amadem
Dodam jeszcze kilka zdań na temat używania CO2.
Owszem przyśpiesza on zużywanie części, ale opinie zebrał właśnie przez to, że bedąc dostępny praktycznie od samego początku był pakowany do repliki do tego nie przystosowanych, co jak wiadomo kończyło się szybką masakrą znalowych części.
Przy stalowych częściach zużywanie się może i jest o te 25% szybsze (wyjątkiem jest NPAS Ra-T, którego z CO2 nienależy używać gdyż szybko niszczy się Flute Vale), ale zalety CO2 w naszej strefie klimatycznej sprawiają, że nie stanowi to poważnego problemu.
------------------------------------------------------------------------------

"To nie jest WE tylko WA zbudowane od podstaw przez RA-Tech'a."

Małe sprostowanie, to nie jest replika zbudowana od podstaw przez Ra-T.
Ra-T wstawił tam tylko swoje "kit'y", które oferuje do Magny.
Podstawą jest OEM Inokatsu 2012.
BTW Inokatsu ma już nie zajmować się produkcją M4 GBBR na sprzedaż.. ^^
Amadem, to oemowe body Ino to jest ten sam "cud", którego foty wypłynęły na gasgunsie? Bo jeśli tak to trochę sobie RAT strzelił w stopę :<.
Nath 26.05.2012, h. 14:00 Nath
Teoretycznie to jest dokładnie ta replika.
ALE nie ma pewności co do źródła.
Zresztą już na GGI zarzucono recenzentowi, że jest z Viper Tech i po prostu robi anty reklamę.
Natomiast czy na pewno strzelił sobię w stopę?
Po 1 repliki Viper'a są o wiele ciężej dostępne. Podobnie sprawa wygląda z częściami zamiennymi do nich, a co gorsze Nozzle np. nie wstawisz od WA, a Viper osobno nawet ich nie chce sprzedawać wieć musisz w przypadku awarii kupić cały BCG za $150.
Po 2 w Ra-T masz od razu wszystko jest wymienione co potrzebne jest do używania tej repliki w rozgrywkach(NPAS!). A co tym idzie użytkownik mieścisię w limitach FPS. Żeby zamontować NPAS do Viper'a czeka Cie zakup nowegu suwadła 1:1 z NPAS'em WA.

Owszem Viper może i przejął pierwszenstwo pod względem odwzorowania, przebijając Inokatsu, ale to jest trochę inny typ repliki. Bo co z tego, że może w stocku jest niewiele droższy (~$700) jak tak naprawdę, żeby doprowadzić go do takiego stanu używalności jaki oferuje Ra-T musisz wydać kolejne ~$300.

Tak czy siak Ra-T to krok w przód.
Bo za cenę, WOC'a dostajesz wszystko to nad czym pracowano metodą prób i błędów przez ostatnie 3 lata. Rozwiązania, które wkońcu pozwalają używać repliki prosto z pudełka.
Amadem 26.05.2012, h. 14:54 Amadem
Pewności nie mam, ale z bogatej korespondencji z tym człowiekiem (Venom22) to ten facet nie jest pracownikiem Vipertecha, to prywatna osoba, która często bywa na miejscu, w "fabryce". Jest to raczej fanboy marki ;D.
Co zaś się tyczy samych nozzli to Vipertech sprzedaje je za circa 180PLN w dwóch wersjach (standard i light) za pośrednictwem swojego sklepiku internetowego.
Nath 27.05.2012, h. 00:04 Nath
Sprzedawać może i sprzedaję ale nie do PL:

Hi Amadem,

We are really sorry for that,
We could not shipping our products to your country (U.S.) at this moment.
Please contact our dealers eHobby Asia in HK,


Best Regards.
Kidviper Liao

---------------------------------------------

Hi,

thanks, for your answer.
But I''m not from the U.S.
I'm from Poland (EU) and there is no restrictions on airsoft guns at all.

Best Wishes,

---------------------------------


Hi Amadem,

We suggested you purchase from eHobby Asia is a easier way.

Best Regards.
Kidviper Liao

service@vipertech.com.tw
www.vipertech.com.tw
Amadem 28.05.2012, h. 09:09 Amadem
Matez1911 16.06.2012, h. 14:53 Matez1911
Marzenie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!