Daj cynk
Reklama

Aktualności

Systema: Revolution GB

Aktualności, 05.12.2008, h. 18:46, dodał: Promant
38

Portal Airsoft News EU zamieścił szczegółowe informacje, przesłane przez ZShot.com, na temat nowego gearbox'a V2 do ASG AEG firmy Systema: Revolution GB.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ZShot.com udostępnił szczegóły techniczne nowego gearbox'a V2 do replik ASG AEG, produkcji firmy Systema: Revolution GB. Dodatkowo poinformowano, że pierwsza seria produkcyjna gearbox'a Revolution będzie limitowana i wyniesie 300 sztuk. Cena, w związku z kursem dolara, ma wynieść około 500USD.

 

 

 

Nowy GB Systemy łączy cechy jej poprzednich rozwiązań. Wiele jego cech upodabnia ten produkt z działaniem replik typu Training Weapon np. praca w trybie semi ma być zbliżona do T.W.   Elektroniczna kontrola trybu ognia w GB Revolution bazuje na rozwiązaniu odwrotnym niż w systemie TM, gdzie podstawę stanowiło full auto, a opcja semi była do niego "dodatniem". W nowym GB Systemy, podobnie jak w replikach T.W. działanie opiera się na trybie semi. Kontrola elektroniczna zapewnia właściwy cykl pracy mechanizmu w trybie ognia pojedynczego, stanowiąc jednocześnie podstawę do działania w trybie full auto

 

 

Całkowicie nowy zestaw zębatek umożliwia bezproblemową pracę przy dużych obciążeniach, zapewniając współpracę GBR z najsilniejszymi sprężynami.

 

 

Do GB Revolution zaprojektowano nowy silnik, bazujący na potężnym magnesie neodymowym. Silnik ten ma współpracować wyłącznie z GBR i będzie dołączany do dwóch pierwszych zestawów gearbox'a wprowadzanych na rynek: Revolution M150 i Revolution M160. Z innym silnikiem gearbox Revolution nie będzie właściwie działać, podobnie jak sam silnik nie nadaje się do współpracy z innymi typami gearbox'ów. W przyszłości mają być opracowane wersje GBR ze słabszymi sprężynami. Szczegóły techniczne konstrukcji i działania GB Revolution opisane są na dołączonych zdjęciach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła: 

www.zshot.com

www.airsoft-news.eu

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
gryncek1 05.12.2008, h. 18:55 gryncek1
mamma mia tani nie jest...
Krabii 05.12.2008, h. 18:56 Krabii
Było do przewidzenia - premia od nowości, ale aż tak duża!!!
Globo 05.12.2008, h. 19:02 Globo
tani nie jest to prawda, bo Revolution:D
miloslupsk 05.12.2008, h. 19:07 miloslupsk
GBR+"szkielet markowej repliki" daje nam cenę = PTW. Zdecydowanie wybieram to drugie
Germ 05.12.2008, h. 19:11 Germ
No to czekamy na porównanie - nowy Marujec i GBR.
Zachar 05.12.2008, h. 19:17 Zachar
Mam nadzieję że zrobią też wersję do MP5 i G3. A szczególnie dla tego drugiego, bo G3 zasługuje na solidny gearbox.
Germ 05.12.2008, h. 19:20 Germ
I tak ewolucyjnie mogli by też do AK zrobić.
Kajor 05.12.2008, h. 20:01 Kajor
Cena jak za replikę VFC, do tego dochodzi sama replika... Dla mnie przerost formy nad treścią, mimo rzekomo rewelacyjnej kultury pracy i osiągów.
Ale znajdą się wariaci
DaRaQ 05.12.2008, h. 20:16 DaRaQ
Zachar mam dziwaczne wrażenie że w MP5 jest gb. v2 więc nie wiem w czym jest problem
hellmans 05.12.2008, h. 20:20 hellmans
W g3 też jest v2, w g36 jest v3
F4RR3LL 05.12.2008, h. 20:27 F4RR3LL
Te zębatki nie wiem czy tak wielce dla kulturu na plus.
Większę zrzędzenie GB, większy hałas.

Dysza jest razem z głowicą cylindra?
kmieto 05.12.2008, h. 20:41 kmieto
4 kolejna zębatka dodana chyba po to żeby więcej zapłacić przy ewentulnym zepsuciu...No chyba, że ten "Rewolucyjny" GB jest niezniszczalny.
Jackall37 05.12.2008, h. 21:51 Jackall37
"cena jak za replikę VFC" - no nie wiem, ja płaciłem 400 USD, a nie 500

Też uważam, że to trochę przerost formy nad treścią - ciekawym rozwiązaniem może być tłok, bo rzeczywiście wygląda na to, że ciśnienie potrafi utrzymać troche większe - ale czy to było aż tak niezbędne ?

Jesli ma się lufę 200 mm długości, to rzeczywiście im większe ciśnienie tym lepiej, ale po co komu 500 FPS w MP5 ? W broniach z dłuższymi lufami tłok utrzymuje ciśnienie przez całą drogę kulki do końca lufy i wychodzi prawie na to samo.


Jedyny dodatek to ten Mosfet cudowny - teraz pytanie: "czy naprawdę nie dało się tej całej elektroniki zamontować do zwykłego GB ? Tam zębatki nie mają zębów, które układ mógłby przeliczać ?"



Systema trochę się spóźniła ze swoją rewolucją - kilka dni temu zamówiłem GBB KIT do AK - powód jest taki, że AEGi rozwijają się według mnie w złym kierunku - zamiast tworzyć coraz bardziej realistyczne repliki, to powstają kolejne pomysły, jakby tutaj mieć "M160 na full auto". Wolę mieć 430 FPS w świetnej i realistycznej replice broni, niż 550+ w "odkurzaczu". Chociaż nikomu krzywdy nie robię.
Kajor 05.12.2008, h. 22:05 Kajor
430 fps to wg. ciebie wartość średnia?
Ja mam 360 i 270 fps i absolutnie mi to wystarcza do różnego rodzaju gier.
Ale w jednym się zgodzę - GBB górą. Oby airsoft szedł w tym kierunku, a nie replik 650 fps "stock"...
Może doczekamy się GBB PTW.
zombie_snake 05.12.2008, h. 22:09 zombie_snake
Już jest. Inokatsu MTW.
Rambo93 05.12.2008, h. 22:30 Rambo93
Ja mam 480fps w semi tylko i mi to wystarcza

Zastanawia mnie tylko ten silnik...
Ciekawe czy bezdie lepszy od zwyklego magnuma.
Andrzej25 05.12.2008, h. 22:56 Andrzej25
Ciekawe ile wytrzymają "rewolucyjne" ściany GB na m160.
Jak dla mnie żadna rewelacja. Za tą cenę można złożyć bardzo dobry gearbox z dobrych podzespołów i jeszcze sporo zostanie.
sollid 05.12.2008, h. 23:39 sollid
A szkielet dalej ZnAl sądząc po zdjęciach :/
Kuba1993 06.12.2008, h. 00:34 Kuba1993
Cena za markę, za taką kasę spokojnie można złożyć mocny GB na dobrych częściach,a le wiadomo + 10 do lansu
ANAKONDA 06.12.2008, h. 09:32 ANAKONDA
Za tyle to mogę sobie ostrą broń kupić. Przegięli z ceną.
lopez 06.12.2008, h. 09:40 lopez
lol... to sobie kup ostra....
płaci sie za jakość a sytema słynie z dobrej jakości, ale osobiście wole kupić cała replike za taka kasę czy tam za połowę i wrzucić dobre części no ale...
Chaves 06.12.2008, h. 09:44 Chaves
Niech mi ktoś napisze ile to będzie fpsów na tym m160? W tabelach najmocniejsza sprężyna systemy to 120s.

milbor nie jedna replika kosztuje więcej niż ostry odpowiednik ale nie o to tu chodzi.
Germ 06.12.2008, h. 10:46 Germ

G3 to dwójeczka.
M160 - wychodzi mi na kalkulatorze 530 FPS... Ale na pewno będzie więcej.
Zachar 06.12.2008, h. 11:24 Zachar
@DaRaQ, @Hellmans
Wiem, że w G3 i MP5 jest v.2, ale w nich są inne dysze, spusty i płytki selektora od tych w M4 i właśnie w tym jest problem. Dlatego powinni zrobić wersję dla G3 i MP5 lub produkować w/w części.
Fearie 06.12.2008, h. 13:23 Fearie
Jakby było na M100 max na M110 to bym się skusił. A tak to trzeba poczekać: (
Scalak 06.12.2008, h. 13:36 Scalak
heh nowy* silnik specjalnie przeznaczony do super gearboxa
Pewnie bedzie kosztował o 200zł więcej od zwykłego systema infinite a różnica będzie pewnie polegała na tym, że odwrotnie oznaczą styki na silniku (+/-)
Promant 06.12.2008, h. 13:58 Promant
Genialne wnioski.
przemek10 06.12.2008, h. 15:31 przemek10
"Jakby było na M100 max na M110 to bym się skusił"

A kto Ci broni zmienić tam sprężynę ? Znam kilku posiadaczy systemowskich GB używających tam o wiele słabszych sprężyn niż mogą .
Kubaforge 06.12.2008, h. 17:19 Kubaforge
Ani to rewolucja ani to rewelacja. Już niedługo chińskie podróbki wskoczą na wysoki poziom wykonania a wtedy "markowym" producentom zostanie tylko wprowadzanie podobnych żałosnych patentów.
sobczaq 06.12.2008, h. 17:49 sobczaq
No tak, jak zawsze zaraz się zacznie przeliczanie tego "badziewia" na ilość AK cymy, którą można zamiast tego kupić...
cziman 06.12.2008, h. 19:05 cziman
Z jednej strony gdy kiedy cena zabawki na kulki przypominającej z wyglądu broń jest wyższa od ceny prawdziwej broni wiemy że coś jest nie tak - bo przyznać trzeba że cena w stosunku do zawartości jest grubo przesadzona (zębatki są dalej z nawęglanej stali a szkielet dalej ze znalu) ale z drugiej świetnie widzieć że ktoś wreszcie ulepsza badziewnego gb v2 wzoru nieuków z TM. Miejmy nadzieję że wkrótce wyprze to tandetną v2 która przy większych siłach radośnie się rozsypywała.
Chmielu 06.12.2008, h. 19:28 Chmielu
Gdyby nie TM to teraz biegałbyś w weekendy z miotłą i krzyczał pif paf, więc nie obrażaj pionierów
Promant 06.12.2008, h. 20:29 Promant
No cóż, jakby TM miało czimana to z samych jego mądrości skleciliby rewolucję, zapewne już jakieś 20 lat temu. A może nawet 80.

Natomiast to wskakiwanie chinoli na wyźszy poziom to rzecz bardzo ciekawa. Ciągle wskakują, wskakują i wskakują - każdy ich nowy produkt jest hiper mega super i 100 razy lepszy od poprzedniego. Tylko jakoś ta stal okazuje się nie tak dobra jak powinna, drewno nie takie ładne, a bebechy działają fantastycznie - szkoda tylko, że króciutko.
Niewiele osób dostrzega, że chińskim producentom nadal jeszcze nie opłaca się przeinwestowanie w jakość produkcji. Najlepszy dowód: DSR.
ireabe 07.12.2008, h. 06:08 ireabe
2k pln... Poważnie zastanowił bym się czy do GBB nie dozbierać.

Jedno jest pewne- systema wypuszczając jako jeden produkt zespół GB nie pozwoli sobie żeby zębatki, ścianki GB, głowice czy tłok nie były przystosowane do innych podzespołów takich jak sprężyna.
Systema to nie cyma- tu stocki się nie psują ;P

Tylko gdzie ta rewolucja? że v2 w wersji T.W. zrobili?
Prezes_____ 07.12.2008, h. 12:34 Prezes_____
Nie wiem czy płacenie 500$ za gearbox to nie przesada troche.
cziman 07.12.2008, h. 18:25 cziman
Promant: gdybym był skośnookim i strzelał się na polu gdzie do najdalszej przeszkody czy ściany mam 10 metrów to pewno też by mi wystarczyło takie badziewie. Natomiast gdyby ASG narodziło się w Polsce albo jeszcze lepiej w Rosji (patrz hardball) wtedy myślę że docelowo przyjętoby zupełnie inne kryteria wytrzymałości, mocy i zasięgu.

A z solidnością markowych replik nawet mnie nie rozśmieszaj. Pokaż mi gdzie w CA masz stal tam gdzie w cymie jej nie masz. Albo pokaż mi gdzie w TM jest "lepsza" stal tam gdzie w JG jest gorsza. W plastikowym body, czy w zębatkach które szlag trafia przy JGowskiej stockowej spreżynie?

Każdemu producentowi zdarza się wypuścić felerny egzemplarz. Znajomemu ICS w tym tygodniu pochodził 2 dni zanim zespół tłoka rozwalił się w małe pogięte części. Nie dokręcono śrubki głowicy tłoka. Czy to znaczy że ICS jest do dupy?

Fakt że stockowe chińczyki działają krócej. Ale spróbuj teraz wsadzić M130s do stockowej emki TM i stockowego AUGa JG i zobacz który pochodzi dlużej.

A wracając do tematu - najkosztowniejszy w tym nowym GB był R&D. Same materiały nie wydają się być jakoś specjalnie ulepszone, natomiast konstrukcja została uproszczona, ulepszona i zaadaptowana do dzisiejszego airsoftu. Jestem pewien że wcześniej albo później chińscy producenci zmodernizują linie produkcyjne i zaczną wypuszczać eMki z tym GB właśnie.
Promant 07.12.2008, h. 22:04 Promant
Cziman, Ty masz jeden zasadniczy problem. Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem.

Nie porównuję chińczyków do TM czy Ca. Zwłaszcza, że CA to taki sam chinol jak reszta tylko w ciut lepszym opakowaniu.
Moja wypowiedź odnosiła się do przeliczania wszystkiego na chinole.
I do twierdzeń, że chinole biją już wszystko na głowę, bo mają np stal. Pomijam fakt, że coraz więcej markowych replik też ma tę stal, ale akurat chodziło mi stricte o kwestię jakości chińskiej "stali" itp

Poza tym była to wypowiedź w kontekście komentarzy do Systemy, a ta stoi o klasę wyżej od wszystkiego na rynku AEG.

No ale, żeby to skumać musiałbyś najpierw zastanowić się nad sensem treści, którą czytasz.
I nie wyjeżdżaj znowu z hardballem, bo ma guzik wspólnego z airsoftem. A takie gdybanie: co by było gdyby to też można między bajki włożyć.

Nigdzie również nie napisałem, że repliki markowe są bezawaryjne. Ale porównanie wypada na niekorzyść produktów chińskich.
Co z tego, że jakiś ICS ma awarię, skoro większość działa bezawaryjnie latami?

Pokaż mi chińską markę, która utrzyma taki standard.
Ja nie piszę na podstawie bajek wyczytanych na forum, tylko własnych doświadczeń z replikami markowymi i chińskimi, które miałem i mam, które składałem, konwertowałem, wzmacniałem bebechy itp
A było tego i jest sporo.
Zresztą z doświadczeń innych userów zwykle to samo wynika.

Każdy może mieć swoje zdanie, dla mnie nawet gówniany uchwyt zawieszenia ma zwykle lepszą jakość gdy nie jest chińskiej produkcji. Podobnie np z mechanicznymi przyrządami celowniczymi czy innymi elementami. Wystarczy porównać.
Może Cyma z jej nowymi MP5 ustanowi nową jakość chińskiej produkcji, ale to dopiero czas pokaże.
GTI 08.12.2008, h. 01:45 GTI
Osobiście, jako że właśnie oczytałem się opinii że chińczyki są bardzo bliskie marką dobrze znanym, sam po wielu replikach które miałem od TM do ICS poprzez CA i G&P, jako jeden z niewielu przeszedłem ze znanych producentów na chińczyka...
Jako że moim największym hobby jest majsterkowanie, naprawianie i tuning Gearboxów we wszystkich wersjach od razu sprawdziłem środek i wszystko co się dało.
I stwierdziłem że jednak to był krytyczny błąd. Oczywiście płaci się dużo dużo mniej, ja zaoszczędzone pieniądze po sprzedaży markowych replik zainwestowałem w oporządzenie. Ale to nigdy nie będzie ten sam standard co producenci dobrze znani, nigdy.

Cziman... czy ty wogóle kiedyś trzymałeś dwie repliki jednocześnie. Czy aby nie przeczytałeś trochę tematów na forum. i z jednego tematu wyciągnąłeś to, z drugiego tamto i sam budowałeś sobie w wyobraźni obraz chińczyków i karabinków markowych.
PRomat to już pisał ale dla mnie detale również budują całość, nawet farba jaką pokryte jest body... wszystko!, Kolba, grip , dysza, popychacz, łożyska, nawet śrubki(w tych chińskich śrubokrętem można dziury robić)