Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki

Aktualności, 05.12.2008, h. 00:25, dodał: Promant
24

RedWolf Airsoft: granatnik "na święta". Ebaybanned: magazynki hi cap do P90. Przepisy: zmiana limitów przywozowych dla podróżnych oraz zwolnień w obrocie kurierskim i pocztowym.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

RedWolf Airsoft oferuje na swojej stronie replikę Airsoft Surgeon 2008 X'mas & New Year Limited Launcher. Granatnik rewolwerowy, w edycji limitowanej, kosztuje 915USD. Waży 4000g i ma długość 680mm. Pasują granaty 40mm o długości do 110mm. Wyposażenie: CASV front set, kolba Boom Arms ACM Vltor EMOD oraz replika celownika EOTech.

 

 

Ebaybanned włączył do oferty magazynki hi cap do P90, o pojemności 300BB. Magazynki pasują do replik TM oraz wersji chińskich. Cena: 20.50USD.

 

 

Okota przysłał nam ciekawą informację znalezioną na stronach Urzędu Celnego. Może ona zainteresować wszystkich planujących "prywatny import" lub zakupy internetowe za granicą, a dotyczy zmiany limitów przywozowych dla podróżnych oraz zwolnień w obrocie kurierskim i pocztowym:

 

W związku ze stosowaniem od dnia 1 grudnia 2008 r. przepisów rozporządzenia Rady (WE)
nr 274/2008 zmieniającego rozporządzenie (EWG) nr 918/83 ustanawiające wspólnotowy
system zwolnień celnych, zostaną wprowadzone zmiany limitów przywozowych dla podróżnych
oraz zwolnień celnych w obrocie pocztowym i kurierskim.
Od dnia 1 grudnia 2008 r. podwyższeniu z 22 EUR do 150 EUR podlega kwota,
do równowartości której stosuje się zwolnienie z należności celnych przywozowych przesyłek
zawierających towary o niewielkiej wartości wysyłane bezpośrednio z państwa trzeciego do
odbiorcy znajdującego się we Wspólnocie (art. 27 rozporządzenia Rady (EWG) nr 918/83).
Od tego dnia zmienią się również limity wartościowe i ilościowe towarów zwolnionych
z należności celnych przywozowych, przywożonych z państw trzecich w bagażu osobistym
podróżnego, a także paliwo w baku.
Limity w zdecydowanej większości zostają podniesione (upominki, paczki, paliwa, wino),
z wyjątkiem przywozu papierosów przywożonych przez podróżnych
(w ruchu pieszym, kolejowym i transporcie kołowym). (...)

Zwiększenie limitów przywozowych dla podróżnych:
a) średnio ponad dwukrotne
( z 175 EUR do 430 EUR w ruchu lotniczym i morskim oraz do 300 EUR w ruchu lądowym)
zwiększenie limitu wartościowego rzeczy stanowiących prezenty i upominki przywożonych
przez podróżnych. Szczególnie istotne w kontekście zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.
(...)
c) zwiększenie (z 22 EUR do 150 EUR) kwoty wolnej od cła
przy zakupach dokonywanych poza UE np.: przez Internet.

 

 

 

 

 

Źródła:

redwolfairsoft.com/">www.redwolfairsoft.com

www.ebaybanned.com 

www.mf.gov.pl

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
GunneR2oo6 05.12.2008, h. 01:30 GunneR2oo6
Granatnik wygląda jak wielki wibrator o napędzie atomowym

A co do tych cen za transport .itd to przysłowiowo posrało ich ? ._o
DrZeRT 05.12.2008, h. 01:38 DrZeRT
Ziom to znaczy, że możesz bez opodatkowania wwieźć coś o większej wartości czyli ogólnie jest ok ;P.
KK 05.12.2008, h. 01:40 KK
Zwiększenie limitu to raczej dobra wiadomość.
Nie raz musiałem latać i płacić cło za parę pierdół...
Więc dla czego "posrało ich" ?
xasistis 05.12.2008, h. 01:45 xasistis
Być może kolega tylko chciał coś napisać, ale bardziej prawdopodobne, że najzwyczajniej pomylił limity przewozu z kosztami transportu.
rostal 05.12.2008, h. 01:47 rostal
No posrało ich bo nam zrobili lepiej a ''sobie'' gorzej... takie jakies dziwne, nie ?
javelin 05.12.2008, h. 02:11 javelin
Cóż, widać czytanie ze zrozumieniem u większosci uczniów dalej leży (GunneR2oo6 - 17 lat).
szalony jack pirat 05.12.2008, h. 08:42 szalony jack pirat
JAsne. Bo rząd i cały świat w ogóle wie kim są drobni ciułącze ściągający coś za 50$ z HK ...
Kagnar 05.12.2008, h. 09:00 Kagnar
Nie wiem czemu uważacie, że ich posrało jeśli zwiększyli kwotę nie podlegajacą opłatą celnym ? Wg. mnie to raczej jest dobra wiadomość, zawsze coś .
Krabii 05.12.2008, h. 09:08 Krabii
a jednak Wielki Brat(czyt. państwo) może być przyjazne:-)
Wicked 05.12.2008, h. 09:50 Wicked
To nie Nasz Wielki Brat, tylko Unia a konkretniej Wspólnota Gospodarcza....
Brenten 05.12.2008, h. 09:59 Brenten
Wiadomośc o zmianach opłat celnych jest super.
Granatnik zresztą też . Zabija samym wyglądem, granatów nie potrzeba
Foka 05.12.2008, h. 10:24 Foka
Nadal czytanie ze zrozumieniem leży i płacze... Kagnar, skąd Ci się wzięło "uważacie" w liczbie mnogiej?
Okota 05.12.2008, h. 10:37 Okota
Ale mnie wyrozniles
Choc jak sprawdzilem info wczesniej padlo na forum
PvG 05.12.2008, h. 11:10 PvG
Dobra fajnie ale zwróćmy uwagę, że karabiny w wyższej półki to wydatek powyżej 300 dolców. Możemy więc co najwyżej sprowadzić sprzęt do replik lub jakieś ciekawe pistolety. Chyba, że sprowadzimy z Chin 2-3 Cymy.

Chyba, że pojedziemy do US osobiście i coś tam nabędziemy to wtedy widac korzyści
Zachar 05.12.2008, h. 14:07 Zachar
A słyszałeś o tym, że sklep może zadeklarować 30% wartości paczki?
Walter E. Kurtz 05.12.2008, h. 14:15 Walter E. Kurtz
Przepraszam bardzo ale jestem po tygodniu szkoły i mózg odmawia mi posłuszeństwa. Można prosić po polsku te przepisy (tzn. co to dla nas maniaków oznacza) Będę wdzięczny.
rambo0072 05.12.2008, h. 14:19 rambo0072
Prezent pod choinke od panów z Brukseli
slawusb 05.12.2008, h. 14:19 slawusb
coś tu nie pasuje, że niby taniej?, jakis haczyk musi być, jest bardzo nieprawdopodobne że obniżają . Będzie tak, coś podwyższą i sie wyrówna. Ja bym sie nie cieszył.
Prezes_____ 05.12.2008, h. 15:03 Prezes_____
Wątpie by wgc się bardziej opłacało, kruczek jest napewno. A co do granatnika to polecam obejrzeć ,, broń przyszłości" na discovery channel, test ostrej wersji
GunneR2oo6 05.12.2008, h. 15:35 GunneR2oo6
@javelin - bardzo ciekawe spostrzeżenie, jednak biorąc pod uwagę Twoją wypowiedź na mój temat jestem zmuszony niestety nie zgodzić się z Tobą a prawdopodobnie bardzo chciałbyś bym przyznał Ci rację.Zaznaczam również, że jeden, źle zrozumiany fragment tekstu nie czyni z drugiego człowieka osoby, która nie potrafi czytać ze zrozumieniem.Fakt iż popełniłem błąd gdyż patrzyłem głównie na ceny.Jednak jak napisałem zdanie wcześniej jeden błąd nie czyni z drugiej osoby człowieka który nie potrafi ze zrozumieniem tekstu przeczytać.Na koniec wykładu chciałbym też zaznaczyć ,że podawanie na końcu zdania nicku i wieku któregoś z użytkowników strony jest bardzo niedojrzałe co z tym idzie Twoja osoba chcąc zwrócić na siebie uwagę reszty użytkowników wykazała poziom emocjonalny kilka stopni niższy niż mój.Dziękuje i życzę Ci miłego dnia.
spet 05.12.2008, h. 16:06 spet
Granatnik spoko... gdyby nie ta kolba. Kompletnie nie pasuje.
Krystian_Ck 06.12.2008, h. 09:48 Krystian_Ck
Seria em jak widac jest wszedzie... o.O(kolba)
siridar 06.12.2008, h. 12:56 siridar
Jasny gwint, a ja zamawiałem jeszcze w listopadzie paczkę z HK za 440 zeta i mi dowalili cła i vatu 120 jeszcze :/ Teraz bym miał taniej...