Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowe informacje c.d.

Aktualności, 04.12.2008, h. 10:25, dodał: Promant
19

Amunicja BB firmy Madbull. Systema: Revolution Gear Box. Ebaybanned: SIG 552 RIS. Tanaka: prezes firmy aresztowany.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Madbull wprowadza na rynek swoją amunicję BB. Kulki BB pod marką Madbull oferowane są w szerokiej gamie typów i wagomiarów. Kulki Ultimate Heavy - dla snajperów, o wadze: 0.43g / 0.40g / 0.36g. Kulki precyzyjne Match Grade: 0.2g / 0.25g. Kulki Precision: 0.20g/ 0.25g/ 0.28g/ 0.30g.  Kulki Dark Knight Tracer do działań nocnych: 0.2g/ 0.25g oraz Bio Degradable BB (Japan P-Life materials): 0.25g/ 0.20g. Amunicja oferowana będzie w 4 różnych opakowaniach: 4000BB, butelka 2000BB oraz 2 "opakowania specjalne".

 

 

 

Nowy GB firmy Systema: Revolution Gear Box wkrótce w sprzedaży! Produkt ma się ukazać na rynku jeszcze w grudniu tego roku.  

 

 

Sklep Ebaybanned włączył do oferty kolejny front RIS swojej produkcji, wykonany w technologii CNC, do repliki SIG 552. Cena: 55USD. 

 

 

Portal Japan Today poinformował o dalszych kłopotach firmy Tanaka: prezes firmy, Yoshimoto Tanaka, został aresztowany w związku z pogwałceniem "ustawy o broni białej i palnej". Jest to pierwszy przypadek zastosowania przez policję japońską aresztu w sytuacji dotyczącej zabawki/repliki, wobec której wysunięto "uzasadnione podejrzenia", iż jest to potencjalna "lethal weapon". Po zarekwirowaniu 867 sztuk replik systemu Casiopeia, w siedzibie firmy Tanaka, policja nadal stara się o wycofanie z rynku, znajdujących się w obrocie handlowym 1950 egzemplarzy tych replik.

 

 

 

 

 

Źródła: 

www.airsoft-news.eu

www.ebaybanned.com

www.japantoday.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Medium 04.12.2008, h. 10:47 Medium
Ja dla odmiany o tym, co nowego. Zwróćcie uwagę MADBULL opisuje na etykiecie:
- technologię wykonania (polerka)
- wymiar nominalny i tolerancję wykonania (5,95 +/-0,01mm)
- materiały z których wykonują kulki (tu chyba ich REACH zmusił, żeby nie rejestrować tego jako substancje niebezpieczne)
- dla kulek MATCH GRADE mniej niż 5% ma pęcherze powietrza wewnątrz.
Ciekawa jest też etykieta – uniwersalna, na której w odpowiednim kwadraciku zaznacza się która to amunicja.
Czyżby na naszą amunicję pozytywny wpływ wywarł pewien raport o kulkach - jeśli tak i jeśli dane podawane na etykiecie są prawdziwe chyba zmienię używane kulki, chociaż doświadczenia z opisami tolerancji wykonania kulek Cyber Guna wskazują, że może być też tak, że etykieta sobie, a realia sobie...

Co do GearBox'a SYSTEMA - typowy prezent gwiazdkowy. Nawet przejmować się pakowaniem zbytnio nie trzeba.

Pozdrawiam

Medium
Jangi 04.12.2008, h. 10:51 Jangi
Świat powariował...
Pritcher 04.12.2008, h. 11:05 Pritcher
Dziwna sprawa. Przecież firma świadomie nie pchała by się w objęcia kryminału, nie zrobili by replik za które ich wsadzą. Ciekawe co wyjdzie w procesie. Może to spisek chińskich producentów? Mam nadzieję na dalsze newsy z problemów Tanaki.
Dzwonek 04.12.2008, h. 11:12 Dzwonek
Tyle, że Tanaka nieświadomie zbudowała i rozprowadziła te rewolwery, po prostu napów oskarżeń był taki duży, że doszło do aresztu. Nie mogli znaleźć wszystkich replik, więc Mr.Tanaka nie miał jak "się nawrócić". Oby jednak wszystko potoczyło się dobrze, bo Tanaka to jednak jeden z liderów na rynku ASG.
happy 04.12.2008, h. 11:19 happy
To takaś bzdura - wg japońskiej policji firma Yoshimoto Tanaki nie zmieniła rewolwerów, które zdolne są do strzelania metalowymi kulami. Policja uważa, że Casiopeia to śmiercionośne zabawki w kształcie broni.

Tanaka broni swoich produktów, mówiąc, że są wykonane z tworzyw sztucznych i zaprzeczając, jakoby mogły być użyte, jak prawdziwa broń.

Te "śmiercionośne zabawki w kształcie broni" to doskonały dowcip, gdyby nie działo się to naprawdę. W ten sposób przekombinować, jak ktoś powiedział, może każdy. Dobrze, że Polska od Japonii daleko.
Promant 04.12.2008, h. 11:24 Promant
No cóż, mentalność Japończyków jest inna niż nasza. Ich prawodawstwo również.
vip3r 04.12.2008, h. 12:05 vip3r
a mnie zastanawia że w sumie te repliki Casiopeia bardzo elitarne są skoro raptem ze 3000 powstały, nie? nie wiem jak wy ale ja sądziłem że produkcja jest na większą skalę.
Foka 04.12.2008, h. 12:06 Foka
Jestem pod prawdziwym wrażeniem ilu mamy na WMASG specjalistów jednocześnie od japońskiego prawa, ich kultury (która jest diametralnie różna od europejskiej) i do tego mających wgląd w sprawę, którzy wiedzą dokładnie jakie oskarżenia wysunęła policja i jak się broni Tanaka... Marnujecie się pisząc tylko w komentarzach.
Promant 04.12.2008, h. 13:00 Promant
To jest chyba próba tłumaczenia info z japońskiej strony. Tam pisali o metalowych pociskach.
Hornet 04.12.2008, h. 15:23 Hornet
Jak sprężyna jest w tym GB (nie umiem znaleść %) i gdzie kabelki do baterii, na zdjęciach w RW nie widać ?!?
WolfHeart 04.12.2008, h. 15:35 WolfHeart
Hmmm, to, że został aresztowany, jeszcze nie oznacza, że zostanie skazany, głowa do góry
Prezes_____ 04.12.2008, h. 16:10 Prezes_____
I jak zwykle Prezes aresztowany xD.
Spirit 04.12.2008, h. 16:29 Spirit
Cholera, trzeba było kupować SAA jak był czas jeszcze :/
Germ 04.12.2008, h. 16:29 Germ
Będą w końcu jakieś ciężkie kulki dla snajperów... Wiem, są metalowe. Ale metalowe tylko do tarczy.
Szkoda trochę rewolwerów... I prezesa.
madjong 04.12.2008, h. 17:01 madjong
Pamiętacie ASAHI M40 ?
Guest (ID:6452) 04.12.2008, h. 17:19 Guest (ID:6452)
"Wiem, są metalowe. Ale metalowe tylko do tarczy. " Znowu...


Stalowe 0,88g troszkę ciężkie jednak niestety.

Ciekawe co warte będą te 0,36g i 0,40... Bo jesli takie jak P&J 0,30 i 36 to...
Besol 04.12.2008, h. 18:33 Besol
W końcu amunicja do RAMa.... w końcu!
Major Mielonka 04.12.2008, h. 19:46 Major Mielonka
Biedny Yoshimoto
volf13 07.12.2008, h. 15:16 volf13
Ten system cassiopea czy jak tam zwał wydawał się innowacyjny, ale poza tym reszta rewolwerów tanaki to zwyczajna kaszana, może nie są złe ale mieszczą od 12-18 kulek w magazynku... Założę się, że Colt SAA będzie sprzedawany, w końcu był to model tylko z ABSu a do tego SAA jest bronią w prawdzie legendą w USA i nie tylko więc na pewno będzie produkowana prędzej czy później.