Daj cynk
Reklama

Aktualności

Garść informacji c.d.

Aktualności, 30.11.2008, h. 16:45, dodał: Promant
32

Tanaka - kłopotów z prawem ciąg dalszy. Perversity Guns Co.: prace nad magazynkami do ASG GBB WA M4. Evike.com: First Factory Strike Front Kit do M4. RedWolf Airsoft: G&P PEQII Beam Projector. Tactical Gear: Peltor Style ComTac II Headset Replica. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Tanaka ma poważne kłopoty z prawem. Władze japońskie wysunęły jednak oficjalne oskarżenie w sprawie pogwałcenia "ustawy o broni białej i palnej". Po przeprowadzonych testach uznano, że repliki systemu Casiopeia można uznać za niebezpieczne i łatwe do przekształcenia w ostrą broń palną.

 

 

 

Ostatecznie określono, że wycofaniu z rynku podlegają 4 modele dwóch replik Casiopeia: S&WM500 oraz Colt SAA45. Obywatele Japonii, którzy kupili takie repliki muszą niezwłocznie zgłosić się na najbliższy posterunek policji w celu zdania replik oraz wszystkich łusek będących w ich posiadaniu. 

 

 

 

Firma Perversity Guns Co. zapowiedziała, że prowadzi prace nad własnymi, zmodyfikowanymi, magazynkami do ASG GBB WA M4. Niestety brak jeszcze jakichkolwiek informacji na czym ma polegać ta modyfikacja.

 

 

Nie wiedzieć czemu - moda na fronty typu strike i swordfish do emek oraz MP5 trwa nadal, a coraz to nowi producenci i sklepy wprowadzają do swojej oferty te, niegdyś rzadkie, akcesoria. Evike.com również oferuje taki front, tym razem produkcji First Factory. Strike Front Kit do M4 pasuje do replik AEG systemu TM. Cena: 150USD.

 

 

 

RedWolf Airsoft sprzedaje już, zapowiadany wcześniej w newsach, produkt firmy G&P: PEQII Beam Projector, w wersji kolorystycznej piaskowej. Zestaw zawiera: puszkę PEQ2, 3 baterie AA, torbę systemu MOLLE, jeden włącznik z panelem na RIS oraz jeden włącznik naciskowy do chwytów pionowych na RIS. Generowana moc: 130 lumenów. Cena: 155USD.

 

 

Sklep Tactical Gear włączył do swojej oferty, opisywany już w newsie o Ebaybanned, zestaw: Peltor Style ComTac II Headset Replica. W cenie: 75USD.

 

 

Zestaw pasuje do hełmów: MICH, PASGT oraz ACH. Dźwięk surround w zakresie 360'. Sklep TG zamieścił więcej szczegółowych zdjęć tego produktu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła: 

www.sanspo.com

www.tanaka-works.com

www.pgc.com.hk

www.airsoftpost.com

www.redwolfairsoft.com

www.tacticalgeardepot.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
H4xor 30.11.2008, h. 16:49 H4xor
Biedna Tanaka..;/
Prezes_____ 30.11.2008, h. 17:14 Prezes_____
biedna tanaka, to wszystko przez tego spychola jednego co zaczął przy replice majstrować, posiadacze powinni go zlinczować
Walter E. Kurtz 30.11.2008, h. 17:54 Walter E. Kurtz
Konfident jeden W sumie szkoda, a Tanaka chyba pożegluje w takim razie na Formozę skoro u siebie ma takie problemy.
Dolores 30.11.2008, h. 18:45 Dolores
zajebutny ten front kit
0L0 30.11.2008, h. 19:17 0L0
Kurcze, repliki Tanaki muszą być cholernie solidne, skoro da się je przerobić na ostrą
foka3054 30.11.2008, h. 19:28 foka3054
"Obywatele Japonii, którzy kupili takie repliki muszą niezwłocznie zgłosić się na najbliższy posterunek policji w celu zdania replik oraz wszystkich łusek będących w ich posiadaniu."

Ciekawe gdzie takich łosi znajdą xD
FishHunter 30.11.2008, h. 19:38 FishHunter
Japońce akurat pewnie złożą te guny - mają bardzo odmienny światopogląd od naszego i uczciwość stoi u nich na wysokim poziomie, jak wiele innych cech zresztą
lemonzawodowiec 30.11.2008, h. 19:42 lemonzawodowiec
Teraz te rewolwery będą tak rzadkimi i poządanymi replikami jak np. M40 Asahi.
Promant 30.11.2008, h. 19:45 Promant
Olo, dla nich to jest po prostu kwestia możliwości wystrzelenia naboju prochowego. Mają trochę paranoiczne podejście, fakt.

Wiadomo, że żadna replika nie wytrzyma użytkowania jak ostra, ale skoro testowali i takie są wyniki testów - znaczy, że można z tego strzelić czymś groźniejszym niż kulka.
WolfHeart 30.11.2008, h. 20:24 WolfHeart
" W rozumieniu ustawy bronią palną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia pocisku lub substancji z lufy albo z elementu zastępującego lufę, a przez to do rażenia celów na odległość."
W takim ujęciu, jeśli faktycznie taki rewolwer jest zdolny do wystrzelenia normalnego naboju rewolwerowego, to jest niestety bronią również na gruncie polskiego prawa. W interpretacji tych przepisów bierze się pod uwagę nie to, jakie jest pierwotne przeznaczenie tego urządzenia, i czy samo w sobie jest niebezpieczne (bo przecież pistolet bez nabojów też jest o tyle tylko niebezpieczny, że można kogoś zdzielić przez łeb kolbą), tylko czy jest zdolne do wystrzeliwania pocisków z energią zdolną zagrozić ludzkiemu życiu lub zdrowiu.
Foka 30.11.2008, h. 20:48 Foka
Naprawdę sądzisz, że polska ustawa o broni i amunicji obowiązuje w Japonii?
qurcz 30.11.2008, h. 21:21 qurcz
150USD i replikę można przekonwertować na całkiem oryginalny tłuczek do mięsa
javelin 30.11.2008, h. 22:20 javelin
Foka

"W takim ujęciu, jeśli faktycznie taki rewolwer jest zdolny do wystrzelenia normalnego naboju rewolwerowego, to jest niestety bronią również na gruncie polskiego prawa."

Czy WolfHeart pisał coś na temat prawa w Japonii? Nie, tylko jako "ciekawostkę" podał polskie przepisy...
sebios 30.11.2008, h. 22:57 sebios
"Obywatele Japonii, którzy kupili takie repliki muszą niezwłocznie zgłosić się na najbliższy posterunek policji w celu zdania replik oraz wszystkich łusek będących w ich posiadaniu."

Ciekawe gdzie takich łosi znajdą xD
Raczej pomysla rozsądnie i zdadzą bo gorzej będa mieli jak ich złapią z ta giwerka przez przypadek:) a sklep powinien oddać pieniądze .
Foka 01.12.2008, h. 00:56 Foka
> jeśli faktycznie taki rewolwer jest zdolny do wystrzelenia normalnego naboju rewolwerowego

A gdzie zostało napisane, że ta replika jest w stanie wystrzelić nabój rewolwerowy? Kto wie jakie warunki musi spełnić urządzenie, żeby wg prawa japońskiego zostało zakwalifikowane jako broń palna? Może wystarczy, że jest z metalu i np. ma jednolitą lufę? Może nikt nie sprawdzał czy jest w stanie cokolwiek wystrzelić.
javelin 01.12.2008, h. 01:22 javelin
Ale kolega pisał odnośnie polskiego prawa, co sam wcześniej wytknąłeś. Założenie o możliwości wystrzelenia naboju rewolwerowego było raczej teoretyczne ("jeśli faktycznie taki rewolwer jest zdolny" zamiast na przykład "SKORO jest zdolny"), hipoteza autora posta. Poza tym we wcześniejszych newsach sprawa rozchodziła się o to, ze ktoś uznał, ze łuskę można napełnić prochem i oddać strzał. Ok, nie będzie to normalny nabój rewolwerowy, ale wciąż replika będzie:

"niebezpiecznym dla życia lub zdrowia urządzeniem, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia pocisku lub substancji z lufy albo z elementu zastępującego lufę, a przez to do rażenia celów na odległość."

Ja rozumiem uwagi odnośnie poprawnego nazewnictwa, zrozumiałego formułowania swoich myśli itp. Ale w tym momencie bez sensu czepiasz się słówek. Bo akurat istota wypowiedzi kolegi WolfHeart zostaje taka sama i trudno się z nią nie zgodzić. A jeśli kolega rozumuje błędnie, to proszę wskaż te błędy a nie czepiasz się słówek i zdań całkowicie wyrwanych z kontekstu.
cziman 01.12.2008, h. 05:13 cziman
Każdemu kto przerabia replikę ASG na broń palną życzę wielu sukcesów i dobrego chirurga urazowego.

Repliki ASG pieprzą się radośnie i na śmiesznie małych siłach jakie obecne są w GB a tylko niektóre wytrzymują red gas. Skośnoocy wydają się w tym aspekcie być wyjątkowo tępi. Problemem nie jest zabawka na kulki, ale ludzie którzy potrafią ją przerobić na broń palną. Bo - taka prawda - jeżeli ktoś jest w stanie wyrobić pocisk, spłonkę, nitrocelulozę, dopasować i doprowadzić do użyteczności jako broń palną - najmniejszym zmartwieniem jest to żeby nie dać mu do ręki zabawkę na kulki.
szalony jack pirat 01.12.2008, h. 05:29 szalony jack pirat
Wydaje mi sie, że musielibysmy najpierw poznać niuanse prawa japońskiego w tym aspekcie.

Zwróćcie uwagę na jedną rzecz - różne prawa, przepisy, czy kodeksy, które powstawały w państwach zupełnie nie biorą pod uwagę czegoś takiego jak ASG. Nie wiem jak jest w Japonii (tam jednak jest inna kultura, ojczyzna ASG itp), ale nie jest wykluczone, że Tanaka po prostu wpadła przypadkiem pod jakiś zagubiony przepis, pod jakąś wyśrubowaną normę, któej twórcy do głowy nie przyszło, że można chcieć się bawić takimi replikami.

A reszta to m,oże być efekt tmedialnej nagonki.
Moses 01.12.2008, h. 10:05 Moses
Czy ten Comtac spelnia tez role oryginalu czyli aktywnego ochronnika sluchy, czy jest to zwykly Headset obudowany w Comtaca?
Chaves 01.12.2008, h. 10:08 Chaves
Może po prostu zaczekajmy na wyrok i jego uzasadnienie. Mam nadzieję, że jak sprawa sądowa się zakończy to wmasg poinformuje nas o jej wyniku. Szkoda tylko, że bez względu na finał, do jej końca Tanaka może ponieść bardzo duże straty finansowe.
happy 01.12.2008, h. 10:50 happy
Szanowny WolfHeart - śmiem zauważyć, że to co napisałeś jest zbieżne z optyką naszej dzielnej Policji.

Owszem - w rozumieniu polskiej ustawy "bronią palną jest niebezpieczne dla życia lub zdrowia urządzenie, które w wyniku działania sprężonych gazów, powstających na skutek spalania materiału miotającego, jest zdolne do wystrzelenia pocisku lub substancji z lufy albo z elementu zastępującego lufę, a przez to do rażenia celów na odległość".
W takim ujęciu rewolwer ASG na GG nie jest jednak zdolny do wystrzelenia normalnego naboju rewolwerowego, tak w Japonii jak i w Polsce. Z pewnością i szczęśliwie nie jest bronią na gruncie polskiego prawa. Nie mów o interpretacji przepisów bo wszyscy wiemy, że jest to nadinterpretacja, czyli zwyczajne jego naruszenie. Sklepowy rewolwer Tanaki może sobie strzelać najwyżej koralikami, jak każdy inny ASG. To samo dotyczy broni hukowej powyżej 6 mm.
Jeżeli ktoś chciałby, aby urządzenia te wystrzeliły, choć jeden raz ostrym nabojem nitro, to musiałby je całkowicie przerobić, a baza w postaci ASG lub hukowca miałaby w tym najmniejszy udział. Nie wiem z czego Tanaka robi ten rewolwer, ale zakładam , że nie ze stali wysokiej jakości, a nawyżej ZnAl-u. Zwróćmy uwagę z czego zrobiony jest kurek i ta część bębna polskiego rewolweru hukowego Baflo-9, która stanowi magazynek. A Baflo jest tylko na 6 mm. long naboje hukowe wypełnione czarnym prochem. Wg mnie maksymalnie 50 J., bez pocisku i bez oporu i tarcia tego pocisku w lufie. - wyłącznie ciśnienie gazów nie napotykające na żaden opór, huk, trochę ognia i dymu . Włóżmy do tego nabój nitro - kilkaset J. i możemy razić na odległóść najwyżej własną dłonią. Po jakiejkolwiek przeróbce (nawet usunięcie przegrody z lufy hukowca, co i tak nie jest praktycznie możliwe) naruszamy odrębny przepis i nie ma powodu, żeby zakładać na samym wejściu, że nabywca zabawki to zrobi. Nie można tym samym czegoś, co wzięte z półki może najwyżej wypluć 1 Julem koralik do 0,40 g lub zahuczeć, kwalifikować jako broń palna. Jest to typowo policyjne patrzenie na świat, a z pewnością obce miłośnikom broni, od ASG zaczynając. Obiektywnie łatwiej jest uznać green gaz (propan) za substancję niebezpieczną, bo palną. Niech sobie kraj kwitnącej wiśni robi u siebie co chce, a my i tak drugą Japonią nie będziemy.

be happy, go lucky. $3Promant 01.12.2008, h. 12:28 Promant
To nie jest miejsce dyskusji o ustawie o broni czy nastawieniu policji. Sytuacja w Japonii nie dotyczy Polski ani naszych warunków.

Nie znamy ich standardów ani praw, nie znamy też wyników testów replik i nie wiemy co mieli na mysli określając je jako groźne oraz porównując do broni ostrej.

Proszę zatem powstrzymać się od wypowiedzi na temat polskich przepisów czy oceniania polskiej policji. Nie ma to nic wspólnego z newsem.
SHOGUN_YAMATO 01.12.2008, h. 14:39 SHOGUN_YAMATO
OK ja trochę pogrzebałem. Niestety do same definicji, czym jest w japońskim prawie broń palna nie mogłem się doszukać. Natomiast w kilku źródłach było wyraźnie napisane, że w myśl japońskiego prawa "nikt nie będzie powiadał broni lub miecza". Można tam, co prawda dostać pozwolenie na broń myśliwską lub sportową, ale cała procedura to istne kongo. Poza tym naczytałem się jeszcze innych powalonych rzeczy, jakie oni mają u siebie u systemie policyjnym i karnym, że aż mi się nawet odechciewa tam kiedyś jechać.

Co do samych replik Tanaki. To są rewolwery, broń krótka. Takowa w Japonii jest KOMPLETNIE zakazana dla wszystkich z wyjątkiem Policji (tylko tych co pracują poza administracją) i wojska. Nie mogłem tego potwierdzić nigdzie indziej ale wydaje mi się, że u nich wszystko co jest w stanie wystrzelić pocisk za pomocą SPALANIA materiału pędnego jest traktowane jak broń palna. A że ktoś wykombinował, że z replik Tanaki da się zrobić właśnie takie coś to Tanaka ma przesrane. Japonia to państwo policyjne - władza policji i sądów jest nieograniczona.
WUZI 01.12.2008, h. 14:59 WUZI
Gdzieś czytałem jak zrobić shotguna ze zwykłej rury, dętki, gwoździa i zakrętki do tej rury. I mam pytanie związane z tym: Czy te produkty powinno się wycofać ze sprzedaży?? Przecież stanowią zagrożenie xD
figo79 01.12.2008, h. 16:55 figo79
sry chłopaki (i dziewczyny) ale śmieszą mnie opinie takie jak prezentują niektórzy przedmówcy, gdyby każdy myślał że wygląda jak broń czyli jest bronią, to nie byłoby zabawek dla dzieci nawet... nie było by butelek bo można komus krzywdę zrobić, skórek od banana - bo można się pośliznąć itd itd... repliki Tanaki z tego co zauważyłem są z ABSu, chyba to wystarczy za odpowiedź czy można ich używać jako broni i czy rozumienie WolfHearta jest delikatnie mówiąc sensowne. Mają jednak japońce swoje prawo i niech oni się martwią, mi osobiście w niczym nie przeszkadza ta cała sprawa. Poprostu nie będą sprzedawać replik japończykom. Więcej dla nas zostanie:D
WolfHeart 01.12.2008, h. 16:58 WolfHeart
Foka: odniosłem się do wypowiedzi Promanta:
"Olo, dla nich to jest po prostu kwestia możliwości wystrzelenia naboju prochowego. Mają trochę paranoiczne podejście, fakt."
I faktycznie nigdzie nie pisałem o prawie w Japonii, co zauważył Javelin
Nie znam budowy replik Tanaki, więc nie wiem, czy mogą one strzelać nabojami prochowymi. Jeśli mogą, to nieistotne jest, z czego są zrobione, i nieistotne jest, czy po jednym strzale się rozpadną. Ważne jest, czy będą zdolne BEZ PRZERÓBEK wystrzelić.
Jeśli do wystrzelenia wymagają przeróbek - bronią nie są. Koniec kropka.
Foka 01.12.2008, h. 19:33 Foka
> Jeśli do wystrzelenia wymagają przeróbek - bronią nie są. Koniec kropka.

Wskaż mi podstawę prawną, w prawie japońskim, potwierdzającą Twoją tezę.

Dodatkowo, nie wiem na ile dosłowne jest któreś z kolei tłumaczenie, ale powyżej jest napisane, że nie SĄ bronią, tylko łatwo je można w nią przekształcić.

Jak już Promant zauważył news dotyczy ograniczeń nałożonych na japońskiego producenta, przez japońskie prawo, więc jakiekolwiek odniesienia do polskiego prawa, a tym bardziej do tego co kto sobie o polskim prawie wyobraża są zupełnie bez sensu.

PS Radzę poważnie potraktować ostrzeżenie Promanta odnośnie odwołań do polskiego prawa i ustawodawstwa.
Promant 01.12.2008, h. 20:27 Promant
Dokładnie. Japońce nigdzie nie piszą, ze repliki Tanaki uznano za broń. A jedynie za potencjalnie niebezpieczne i JAK WYKAZAŁY TESTY POLICJI - potencjalnie podatne na przerobienie tak, że wystrzelą pocisk z samorobnego naboju.

Mowa była o pogwałceniu JAPOŃSKIEGO prawa "o broni białej i palnej", którego treści ani ograniczeń nie znamy.
I cały czas było podkreślane, że trzeba przystosować łuski do repliki tak by udało się choć raz strzelić.
WolfHeart 02.12.2008, h. 09:00 WolfHeart
>Wskaż mi podstawę prawną, w prawie japońskim, potwierdzającą Twoją tezę.
Ych, znów się nie zrozumieliśmy, w sumie to moja wina, bo powinienem wyraźnie wskazywać do czyjej wypowiedzi się odnoszę. Znów pisałem o tym, jak to jest u nas, bo ktoś napisał o shotgunie z dętki.
Kończę w takim razie dyskusję o polskich przepisach, amen.
Foka 03.12.2008, h. 14:06 Foka
Od trzech dni próbuję znaleźć japońską definicję broni i najbliżej co mi się udało znaleźć to to:
Based on past precedent, products are considered firearms if
(1) they are equipped with a mechanism for firing (making fly) metal projectiles (including nails)and
(2) exert enough force to harm men or animals.
Źródło: $3
Czyli wygląda, że dość podobnie jak u nas, choć w tym komentarzy nie wspomniano o lufie.
happy 03.12.2008, h. 14:29 happy
Wygląda na to, że Japonię od jakiegoś czasu opanowała jakaś histeria: $3 Ponieważ komentarz nie jest wskazany, podtrzymam tylko, że drugą Japonią nie będziemy.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 118621

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane