Daj cynk
Reklama

Aktualności

AR Folding Stock Adapter

Świat, 04.05.2012, h. 21:03, dodał: Promant
28

Firma LAW Tactical wprowadziła na rynek broni systemu AR adapter do kolby składanej.



Ciekawostka, która może zainteresować miłośników broni i replik systemu AR: firma LAW Tactical wprowadziła na rynek broni systemu AR adapter do kolby składanej.

 

 

 

 

 

 

 

1.jpg

2.jpg

3.jpg

 

 

 

AR Folding Stock Adapter zaprojektowany jest tak, aby pasować do standardowych korpusów oraz prowadnic kolby (stock pipe) dostępnych na rynku cywilnym jak i wykonanych według specyfikacji militarnej.

 

 

 

 8.jpg

 

 

 

Produkt służy ułatwieniu transportowania broni i przemieszczania się z nią, przewożenia w pojazdach, desantowania się z bronią z pojazdów itp.

W pozycji gdy kolba jest złożona, nie można oczywiście strzelać z broni. Adapter do wersji palnej kosztuje 179USD, ciekawe czy - lub kiedy - powstanie wersja do airsoftu?

 

 

 

 

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

 

 

 

 

 

 

Źródła:

tactical.com/ar-folding-stock.html#15">www.lawtactical.com

www.popularairsoft.com

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 1)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
grzesio93 04.05.2012, h. 21:07 grzesio93
hahahaha :D W sumie niezłe... tylko ciekawie by było gdyby ktoś strzelił :DDD
forestman 04.05.2012, h. 21:12 forestman
Pewnie to głupie pytanie, ale dlaczego nie można strzelać ze złożoną kolbą?
W ostrej M-ce w prowadnicy kolby jest spręzyna powrotna. Podczas strzału zamek cofa się do tej prowadnicy. Jak jest złożona, to podczas strzału wiadomo...zamek wylata ;)
Borax 04.05.2012, h. 21:18 Borax
DaLufuxa 04.05.2012, h. 21:14 DaLufuxa
Myślę, że ten napis jest dla wyglądu z tego względu, że repliki praktycznie nie mają odrzutu. A jak wiadomo złożona kolba + odrzut = nic fajnego :D. Być może coś takiego jest dla ostrej broni.
Eeee? Ale to jest do ostrej nie do repliki.
Tomaszek123 04.05.2012, h. 21:22 Tomaszek123
Grabekk 04.05.2012, h. 21:14 Grabekk
Bo bolt catch'a nie zdołasz użyć
Borax 04.05.2012, h. 21:15 Borax
Na piasek trzeba uważać. Dobre tylko do transportu.
w sumie to składane na bok kolby służą chyba tylko do transportu.
ziava 04.05.2012, h. 21:47 ziava
cyp 04.05.2012, h. 21:30 cyp
Widzę, że "znawcy" tutaj się wypowiadają... Nie ma tu znaczenia odrzut, a sprężyna powrotna, która w karabinach rodziny AR ukryta jest w kolbie i bez której nie da się strzelać. Proste.
Nie tyle nie da się strzelić, co nie da się kontynuować strzelania. Pytanie co będzie, gdy ktoś sobie strzeli nie zamykając kolby.
Dread 04.05.2012, h. 21:44 Dread
Racja, nie doprecyzowałem. Zamek nie wróci na swoje miejsce, nie załaduje naboju do komory itd.
A co do strzelania ze złożoną kolbą - dostaniemy tylną częścią zamka w twarz? O.o Nie byłoby to miłe biorąc pod uwagę siłę odrzutu naboju 5.56...
cyp 04.05.2012, h. 22:33 cyp
Jak sprężyna nie dociska zespołu zamka do komory, to nie wiem czy rygle nie będą w ogóle luźne. Efekt może być dość spektakularny:
http://cdn5.thefirearmsblog.com/blog/wp-content/uploads/2011/07/img_0943-tm-tfb.jpg
http://www.thefirearmblog.com/blog/wp-content/uploads/2009/11/6920upperblownapart-tfb.jpg
Pritcher 05.05.2012, h. 15:01 Pritcher
DaLufuxa 04.05.2012, h. 21:35 DaLufuxa
Aha. Niedoczytałem widocznie. Mój fail!
Smutas 04.05.2012, h. 22:04 Smutas
Pytanie czy broń nie będzie przez to bardziej podatna na zanieczyszczenie...
KWIA_TEK 04.05.2012, h. 22:14 KWIA_TEK
Jedyne zabezpieczenie przed strzałem z kolbą złożoną to napis "do not fire"? Jeżeli tak, to będą wypadki, oj będą.
Jest jeszcze "safe".
Promant 04.05.2012, h. 22:59 Promant
czip 05.05.2012, h. 08:37 czip
panowie ja widze że karadinki przedstawione na filmiku strzelają z złożonej koldy i jakoś nic się nie dzieje.Według mnie są to mki podciągnięte pod standard HK 416 wszystkie firmy amerykańskie moją konwersje z "systemu stonera" na suwadło z zamkiem i dlatego nie ma sprężyny powrornej w kolbie. wszytskie siły specjalne przeszły na takie konwersje z zamikem i suwadłem.
Jak dla mnie ta kolba jest super i chętnie ja kupie jak tylko będzie dostępna.
Oglądaliśmy chyba inny film bo ja tam nie widze strzałów ze złożoną kolbą. Po za tym HK416 ma sprężyne powrotną w prowadnicy kolby.
evan 05.05.2012, h. 09:09 evan
To LR300 nie ma sprężyny powrotnej w prowadnicy, tylko nad lufą.
Procent 05.05.2012, h. 11:04 Procent
Skoro teraz przeszli na 'suwadło z zamkiem', to czego te "wszytskie siły specjalne" używały wcześniej? "System Stonera" nie ma suwadła ani zamka? Standard HK 416? A czego on niby dotyczy? Bo H&K nie było pierwszą firmą która zastosowała zamek z tłokiem gazowym w AR-15.
Czy Ty ogóle wiesz co to jest zamek, suwadło, czy też 'system Stonera'?
Pritcher 05.05.2012, h. 15:13 Pritcher
O rety... konwersja na suwadło z zamkiem? Szkoda że mają je tylko siły specjalne... heheh :D
Smutas 05.05.2012, h. 18:04 Smutas
sjzmisiek 05.05.2012, h. 11:44 sjzmisiek
Ano, jakby ktoś chciał składaną kolbe w emce (bądź jakimś jej wariancie) to by kupił lr300, nie ma ryzyka, że bolt wbije sie komuś w czaszke przy wystrzale
Cruzer69 05.05.2012, h. 20:07 Cruzer69
Czy mi się wydaje, czy można by to zastosować w GBBR pomijając cenę oczywiście?
Można by.
Borax 05.05.2012, h. 21:09 Borax
Walter E. Kurtz 06.05.2012, h. 03:29 Walter E. Kurtz
Prośba do redakcji: Zostańcie przy ASG, bo wiadomości, a właściwie ciekawostki ze świata broni palnej powodują spore zamieszanie wśród userów.
Niby dlaczego? Po pierwsze używamy replik broni palnej, a nie łuków i to co zmienia się na rynku broni często skutkuje zmianami na rynku asg. Po drugie nawet taką część można zastosować, wprawdzie w ograniczonym zakresie - w GBBR, ale jednak.
Nie ma obowiązku czytania newsów, jeśli komuś jakaś tematyka nie odpowiada - to zorientuje się już po nagłówku.
Promant 06.05.2012, h. 21:17 Promant
Elefant 06.05.2012, h. 08:15 Elefant
Badziew, niepotrzebna strata czasu, do transportu Ok. Gdyby można było strzelać z kolbą złożoną to do CQB byłoby Ok, ale jak nie można, to badziew. Strzelec w terenie musi być gotowy do oddania strzału, po tylko odbezpieczeniu broni, a ta kolba dodatkowy problem.
Usama 08.05.2012, h. 23:58 Usama
No, jeśli wyjdzie wersja do replik, będzie to mocny argument za kupnem M-ki. :)