Daj cynk
Reklama

Aktualności

Gunfire.pl: SWD info

Aktualności, 18.11.2008, h. 23:23, dodał: Promant
34

Przedstawiamy kilka bardziej szczegółowych informacji na temat nowej repliki ASG AEG karabinu snajperskiego Dragunow, firmy Real Sword, która znajduje się już w przedsprzedaży. Informacje dotyczą kwestii technicznych oraz stockowych osiągów repliki.



 

 

 

 

 

 

 

 

Dzięki informacjom otrzymanym od przedstawiciela firmy Gunfire.pl możemy zaprezentować kilka szczegółów na temat konstrukcji, osiągów i wyposażenia repliki SWD firmy Real sword. 

 

 

Podstawowe dane techniczne - tryb ognia: pojedynczy, gearbox: typ RS T3 ( skonstruowany specjalnie dla RS SWD), lufa wewnętrzna: długość 690 mm i średnica 6.05 mm, lufa zewnętrzna ma średnicę 8.06mm, waga repliki bez akumulatora: 3.93kg. 

 

 

Na wyposażeniu znajduje się optyka montowana na szynie bocznej: luneta - RS POS1 (boczna szyna montażowa ma dokładnie takie same wymiary jak w oryginale).

 

 

Specyfikacja lunety RS- POS 1 (według standardów wojskowych): powiększenie: 4x, pole widzenia 6 stopni, źrenica wyjściowa: 6mm, odległość od oka: 70 mm, zakres ustawienia skali: 1000m, skala odchyleń: ±10mil.

 

 

Replikę testowano na różnych sprężynach. Przykładowe wyniki:

1. zastosowane BB: 0.2g, energia: 0.81J, sprężyna: M90, prędkość początkowa: 296 fps.  

2. zastosowane BB: 0.25g, energia: 1J, sprężyna: M90, prędkość początkowa: 296 fps.   

3. zastosowane BB: 0.2g, energia: 1.44J, sprężyna: M120, prędkość początkowa: 395 fps.  

4. zastosowane BB: 0.25g, energia: 1.8J, sprężyna: M120, prędkość początkowa: 395 fps.  

Jak widać, przy tej samej sprężynie zmiana wagomiaru kulek nie spowodowała spadku wartości prędkości początkowej.

 

 

Lista elementów znajdujących się w standardowym zestawie, czyli co dostajemy w komplecie, kupując replikę:  

1. Metalowy magazynek, o pojemności 90 BB.
2. Pakiet akcesoriów (złącze do ładowania, klucz do montażu tylnich przyrządów celowniczych; klucz do montażu przednich przyrządów celowniczych (może być używany do prawdziwego AK itp.).
3. Instrukcja obsługi.
4. Instrukcja rozkładania i składania RS SVD, w kolorze. 

Standardowe opakowanie zawiera dodatkowy zestaw części wewnętrznych gearboxa ( zębatkę, tłok, popychacz itd.). 

     
     

 

 

    

Źródło: 

www.gunfire.pl

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Brenten 18.11.2008, h. 23:37 Brenten
Dziwne zachowanie, zmiana masy kulek bez zmiany prędkości wylotowej. Inne prawa fizyki obowiązują czy co?
kazik_ 18.11.2008, h. 23:39 kazik_
To w ogóle możliwe z tymi FPSami? W zwykłych AEGach jednak wyraźnie widać spadek prędkości wylotowej (przy zmianie amunicji z 0.2 na 0.25 przy tej samej sprężynie).
MarineSlupsk 18.11.2008, h. 23:40 MarineSlupsk
Może jakiś innowacyjny 'system'...
Dziobak95 18.11.2008, h. 23:41 Dziobak95
Pewnie chronograf na, którym mierzyli prędkość miał pewną skalę błędu no i oczywiście woleli podciągnąć tak, żeby wychwalić model.
Wolfhunter 18.11.2008, h. 23:55 Wolfhunter
Brzmi to tak jakby sie ktoś przeliczył w założeniach a teraz na siłę ratował sytuację.
Duscann 18.11.2008, h. 23:55 Duscann
Haha a to ci dziwy:
1. zastosowane BB: 0.2g, energia: 0.81J, sprężyna: M90, prędkość początkowa: 296 fps.
2. zastosowane BB: 0.25g, energia: 1J, sprężyna: M90, prędkość początkowa: 296 fps.
Promant 19.11.2008, h. 00:06 Promant
Mnie też to zastanawia. Ale info podajemy takie jakie dostajemy. Zastanawia mnie też jak wygląda zasięg skuteczny i maksymalny tej repliki, zwłaszcza przy tak dziwnych danych.
Moim zdaniem ktoś tu "zaokrąglił" wyniki
Choć oczywiście nie można wykluczać cudu.

... albo zwyczajnie osoba pisząca te dane pomyliła się. Ale dwukrotnie?
Kamil 19.11.2008, h. 00:26 Kamil
Nie no, ja tam zawsze kiepski z fizyki byłem, ale nawet dla takiego lajkonika jak ja wydaje się to bardzo dziwne, wręcz nienaturalne.
Cthulhu 19.11.2008, h. 00:36 Cthulhu
Hmm... średnio mi się te 'dane' podobają.
Zakładając, że to wszystko jest prawdą - jaki może być zasięg i teoretyczna celność tego SWD przy wyniku nr 4?
Ciekawi mnie również ile fpsów dałoby radę w to wcisnąć nie narażając repliki na uszkodzenie.
Magazynek na dziewięćdziesiąt kulek - k***, czy nie mogli zrobić realcapa?
Jackall37 19.11.2008, h. 00:39 Jackall37
bo to jest m120 i m120*


1)
g*wno prawda, bo m130
Promant 19.11.2008, h. 00:47 Promant
E tam, i tak wszystko wyjdzie w praniu, jak ktoś pierwszy przestrzela replikę.

Jackall37,
nie bardzo wiadomo o co Ci chodzi w Twoim komentarzu.
Ale M130 to tu nie było, bo daje ponad 400fps na 0.2.

Proponowałbym nie podniecać się tymi danymi, które i tak pewnie mijają się z rzeczywistością.
Stalker 19.11.2008, h. 00:49 Stalker
Ta luneta nie przypomina PSO-1.
Promant 19.11.2008, h. 00:52 Promant
Ta na fotach nie, ta na schemacie... widać.
cziman 19.11.2008, h. 03:43 cziman
I znowu panowie z real sworda wychodzą z założenia że sniper w ASG to nie ktoś kto zdejmuje cele z 60-80m ale ktoś kto strzela dokładnie w głowy z 25m..

Kogo obchodzi co ta replika potrafi zrobić na M120? Nawet szturmówki JG dzisiaj mają więcej..
wojtazkk 19.11.2008, h. 06:05 wojtazkk
Kolego zadaniem snajpera jest w 90% zbieranie informacji. Te wszystkie spektakularne strzały tak pięknie pokazywane na filmach typu np. "Snajper" (swoją drogą naprawde dobry film) to zaledwie 10%. Poza tym wątpie,żeby nawet RS wypuścił aega snajperskiego który miałby w stocku conajmniej 500Fps i kosztował ok. 2 tys za sam karabin. Chcesz SWD z przyzwoitą ilością FPS jak na karabin snajperski? Napisz do szanownych kolegów z asgshopu
Zelu 19.11.2008, h. 07:03 Zelu
Z tymi fps'ami to chyba zadziałała metoda "kopiuj-wklej"
Ale replika fajniutka
szalony jack pirat 19.11.2008, h. 08:55 szalony jack pirat
Niekoniecznie. Przy mocnych spręzynach, długich lufach i szczelnych układach to się zdarza. Co prawda dotychczas słyszałem o czyms takim w przypadku sprężyn typu M150.
capri 19.11.2008, h. 09:28 capri
Otrzymaliśmy te informacje (szczególnie prędkości wylotowe obu modeli) kilka tygodni temu. Nie publikowaliśmy ich, gdyż osobiście uważam to za delikatnie mówiąc "przekłamanie". Myślę, że może to potwierdzić wielu klientów którzy nas pytali bezpośrednio.

Fakt Pirat ma rację, różnica między prędkościami (różnych gramatur) przy większych mocach (pow. 550fps) jest zatracana i można to wyjaśnić prawami fizyki. Natomiast idealnych strzałów (co do fps'a) nawet przy tych samych gramaturach to lekka przesada. Obawiam się, że podanie tych parametrów było bardziej wymuszeniem rynku, a nie dokładnymi testami.

Jeszcze jedna uwaga, to nie są przykładowe wyniki, na różnych sprężynach, tylko teoretycznie test obu modeli. SWD, tak jak wszystkie dotychczasowe repliki RS ma występować właśnie w takich dwóch wersjach z M90 i M120. Nie pisaliśmy o tym, gdyż w naszej ofercie występują wyłącznie wersje M120, nie wiem jak u innych ...
Promant 19.11.2008, h. 11:12 Promant
No cóż, dzięki Capri za wyjaśnienie. Być może w ofercie konkurencji będzie też model ze słabsżą sprężyną - stąd takie info.
Osobiście uważam M90 w replice karabinu wyborowego za nieporozumienie.

Słyszałem o dobrej powtarzalności i zmniejszeniu spadku prędkości na cięższych kulkach - przy szczelnych układach w snajpach - ale również nie wierzę w dokładność co do fpsa.
Cement 19.11.2008, h. 11:13 Cement
Ja się bardziej zastanawiam nad tym GB
Czy zębatki będą kompatybilne czy będzie wytrzymały itd.
..... zresztą nie moje zmartwienie..... prze wzgląd na cenę nie kupię go
Kmieciu4eveR 19.11.2008, h. 11:14 Kmieciu4eveR
Z moich doświadczeń wynika że w replikach o prędkości wylotowej ok 300 fps na 0,2 na kulkach 0,25 jest 8-18% mniej fps.
Najmniejsza zaobserwowana przeze mnie różnica była, co ciekawe, w glocku 18 KWA - 300 na 0,2, 275 na 0,25 .
Największa - CAM15 Carbine 315 na 0,2; 260 na 0,25. (nieszczelny zespół tłoka)

Dysponuję bardzo dokłanym chrono, ale nigdy nie zdarzyło mi się, żeby na 0,2 i 0,25 były takie same fps.
Wombat 19.11.2008, h. 11:32 Wombat
M90 w snajpie ma sens, ale tylko w krajach z ograniczeniami mocy replik (np. Japonia).
Promant 19.11.2008, h. 12:19 Promant
Wombat, my się nie strzelamy w Japonii.
Prezes_____ 19.11.2008, h. 14:16 Prezes_____
do 450fps to zdrowy airsoft, powyżej- nie chce być twoim wrogiem. W dragunowie fps jest w sam raz
Wombat 19.11.2008, h. 14:35 Wombat
Promant, napisałem "w krajach z ograniczeniami". W Polsce ich nie ma, więc m90 nie ma sensu
123ivan 19.11.2008, h. 16:20 123ivan
Kolego Prezes:

Zdrowy airsoft to zdrowi na umyśle ludzie a nie biadolenie na fps.

Najważniejszym dla naszego "snajpera" parametrem repliki jest powtarzalność strzału a nie jego moc. Dlatego na waszym (piszę o potencjalnych nabywcach) miejscu martwiłbym się właśnie oto a nie ile to ma fps. Pod tym względem najlepiej wypadają sprężynki a najgorzej gaziaki. Z tego powodu nie byłbym tak optymistycznie nastawiony do tego wynalazku chyba że okaże się naprawdę rewolucyjny.

Nie zmienia to faktu że prezentuje się znakomicie.
Poczekam z wyrażaniem jakichkolwiek innych opinii do czasu gdy pojawi się rzetelna recenzja.
NikonCZWA 19.11.2008, h. 17:39 NikonCZWA
@123ivan
Prezes ma swoją rację.
gross 19.11.2008, h. 19:59 gross
a guzik prawda, jakbyś miał 300fps w karabinie wyborowym z zajebistą powtarzalnością to rzeczywiście byłbyś snajperem na 102, nie czarujmy się, musi być dużo fps.

Ciekawi mnie najbardziej potencjał do tuningu tej repliki, bo SWD z fps-ami szturmówki nie ma sensu imo.
badger 19.11.2008, h. 20:56 badger
Nooo... Tak wygląda że jest to kolejna replika z kompleksem DSR: śliczna, dokładnie zrobiona i o osiągach porównywalnych z AK Cymy....
happy666 20.11.2008, h. 15:39 happy666
Kubabuba, a miałeś w ręku, strzelałeś? Przecież fps to nie wszystko (ale bez nich...wuj). Przecież chinole starają się nadrabiać ilością fpsów a wychodzą na tym średnio, a to jak pokazały testy z filmików szczelność RS musi mieć niesamowitą, więc fps "może sobie darować". Pewnie znowu sobie samemu zaprzeczam, albo mówie od rzeczy
123ivan 20.11.2008, h. 16:24 123ivan
Kolego gross

Gdybym miał replikę o mocy 300fps z jak to barwnie ująłeś "zajebistą" powtarzalnością to byłbym najszczęśliwszym airsoftowym "snajperem"(pod dodatkowym warunkiem że replika byłaby wystarczająco cicha).Wszyscy wiemy że osiągnięcie tego jest wręcz niemożliwe. Poza tym nie miałem na myśli 300fps gdy pisałem o sprawie mocy i powtarzalności. Jak dla mnie karabin dla "snajpera" zaczyna się od 450fps, czyli od granicy na której dla kolegi Prezesa zdrowy airsoft się kończy. Wracając do tematu SWD, nie spotkałem jeszcze AEGa który miałby lepszą powtarzalność strzału od dobrej sprężynki. Replika jest piękna, ale czy nada się na karabin dla airsoftowego "snajpera" pokaże czas.
pablo79 20.11.2008, h. 21:53 pablo79
Szkoda, że nie strzela z napiętej sprężyny.
Co do FPSów, inne ich repliki (krótsze lufy o średnicy 6,08, a nie 6,05)
mają prawie 450.
kermit 20.11.2008, h. 23:34 kermit
Jeżeli wierzyć tym dziwnym danym to wynik 395 fpsów na m120 nie świadczy o ich bardzo dobrej szczelności.... szczególnie przy tak długiej lufie
pablo79 22.11.2008, h. 02:36 pablo79
Jeśli ,,test zapalniczek'' odzwierciedla prawdę,
to powrarzalność (więc i szczelność) powinny być wzorowe.