Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki

Aktualności, 17.11.2008, h. 21:52, dodał: Promant
23

LCT Airsoft: fronty do replik ASG AEG blow back AK Tokyo Marui. Gunner Airsoft: stand alone pistol. UTG: short bipod. RSOV: A.C.M. chronoscope. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wśród nowości proponowanych przez firmę LCT Airsoft znalazły się dwa zestawy frontu dedykowane do replik ASG AEG blow back AK Tokyo Marui.

 

 

Front AK74MN oraz front AK104MN.

 

 

 

 

W ofercie sklepu Gunner Airsoft można nabyć, chińskiej produkcji, stand alone pistol, umożliwiający stworzenie granatnika autonomicznego.

 

 

Jest on przeznaczony do granatników 40mm M203 montowanych na szynę RIS 20mm. Cena: 40USD.

 

 

Firma UTG zapowiedziała nową wersję krótkiego dwójnogu. 

 

 

Dwa systemy montażu: bezpośrednio na szynę RIS oraz na przejściówkę RIS, akceptującą pin łoża. Konstrukcja z wytrzymałego aluminium. 

 

 

 

Sklep RSOV włączył do oferty A.C.M. chronoscope. Chińskie chrono 'Speeder 558' kosztuje 52.49USD. Jest kopią urządzenia firmy Guarder, ma wbudowany akumulator - w komplecie ładowarka 220VAC na wtyczkę UK [brak przejściówki].  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła: 

www.lctairsoft.com

www.gunnerairsoft.com

www.leapers.com

www.rsov.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Kamil 17.11.2008, h. 22:03 Kamil
Znowu AK74M bez bulbulatorów.
Morn 17.11.2008, h. 22:16 Morn
ale nikt ich nie robi, wszystkie firmy idą na łatwiznę ;p
kazik_ 17.11.2008, h. 22:39 kazik_
Dlatego gdyby ktoś je zrobił można by było zrobić prawdziwe "och i ach"
Kamil 17.11.2008, h. 23:33 Kamil
Może nikt ich jeszcze nie zauważył? Ja też wcześniej tego nie widziałem, dopiero Kazik odkrył ich istnienie

Ale to wstyd, że nawet spece od Inokatsu czy VFC przeoczyli ten szczegół.
kazik_ 18.11.2008, h. 00:05 kazik_
Miejmy nadzieję, że jak coraz więcej osób zacznie je robić sobie samemu jak Hubert, to w końcu zauważą
Prezes_____ 18.11.2008, h. 07:51 Prezes_____
granatnik na boczniaka, nie głupia rzecz
_Zygus_ 18.11.2008, h. 08:00 _Zygus_
kurde przydał by sie ten chronometr ;]

Placek 18.11.2008, h. 08:56 Placek
CHRONOGRAF nie chronometr. Sprawdź sobie co to jest chronometr.
fuko 18.11.2008, h. 09:13 fuko
Chronometry to już od dawna można tanie kupić - nawet w kiosku. Ale powinieneś też mieć jakiś w komórce, nie wiedziałeś?
0L0 18.11.2008, h. 09:36 0L0
Ehhh, dlatego ja używam określenia ''chrono''
Jangi 18.11.2008, h. 12:12 Jangi
"Za każdym razem, gdy nazywasz chronograf chronometrem, komuś pęka gearbox" - z podpisu któregoś użytkownika
Loart 18.11.2008, h. 13:07 Loart
Chronograf -
1.przyrząd rejestrujący przebieg zjawiska w czasie
2.hist.
a) antyczny lub średniowieczny zabytek piśmiennictwa, będący ogólnym przeglądem dziejów
b) antyczny lub średniowieczny kronikarz

Chronometr -
1. bardzo dokładny zegar specjalnej konstrukcji, stosowany głównie w astronomii i geodezji oraz w nawigacji
2. przestarz. zegarek kieszonkowy o precyzyjnym mechanizmie, wskazujący dokładnie czas

Mały Słownik Języka Polskiego - PWN Warszawa 1997
-----

Tyle wyciągów z literatury. Teraz moje pytanie brzmi - jeśli przyrząd potocznie nazywany chrono służący do pomiaru prędkości kulki jest chronografem to przebieg jakiego zjawiska rejestruje?

Według mnie chrono nie rejestruje żadnego zjawiska, a jedynie mierzy czas więc jest niczym innym jak zegarkiem. Precyzyjnym zegarkiem bo co by nie było czas przelotu kulki przez urządzenie pomiarowe jest stosunkowo krótki a więc wymagana jest spora dokładność. Co za tym idzie skłaniałbym się jednak w stronę określenia chronometr.
Jaeger 18.11.2008, h. 15:14 Jaeger
A zjawisko prędkości z jaką kulka opuszcza lufę to co?
Don Drzewuu 18.11.2008, h. 16:35 Don Drzewuu
chronograf przeznaczony do wiatrówek, ASG rejestruje prędkość poruszającego się ciała w przestrzeni w stopach na sekundę, oraz częstotliwość tego zjawiska w czasie jednej sekundy (przynajmniej ten), a nie mierzy czasu IMHO.
A ten granatnik niezły.
Loart 18.11.2008, h. 17:35 Loart
Jaeger
Prędkość (z jaką kulka opuszcza lufę) to wielkość fizyczna, a nie zjawisko czy proces.

Don Drzewuu
Ok. To teraz napisz mi proszę dokładnie co się dzieje w chronometrze gdy kulka przez niego przelatuje. Wiesz może jaka jest dokładna zasada działania chrono?

Otóż mierzy czas między przejściem kulki przez jedną i drugą
fotokomórkę i na podstawie tego czasu oblicza prędkość. Jest to więc nic innego jak stoper, liczący czas w jakim kulka pokonuje ściśle określony dystans.

Równie dobrze można by stanąć ze stoperem i mierzyć ile czasu zajmie kulce przelecenie 50 metrów. a potem obliczyć fpsy ze wzoru na prędkość - tylko dokładność takiego pomiaru... no cóż...
Darg 18.11.2008, h. 17:40 Darg
Ten standalone to nawet ciekawy. Tylko ile to będzie kosztowało w Polsce?
Ciekawa rzecz, może wyjdzie taniej, to i jakiś zwyklasty M203 niż gotowe zestawy.
chopesz 18.11.2008, h. 21:16 chopesz
Prezes___ Moim zdaniem granatnik, który zakładamy na lufę karabinka, karabinu jako broń boczna to rzecz idiotyczna. Chyba, że potrzebujesz w jakiś sposób miejsca pod lufą. Co do dyskusji na temat urządzenia mierzącego czas przelotu pocisku przez sie w metrach na sekundę, to np. na specshopie w tytułach produktów mamy chronografy, natomiast w opisie produktów mamy już napisane chronometr :/
Promant 18.11.2008, h. 22:41 Promant
Taki sobie zwykły, chiński chronograf, a tyle z tym chronometrem zamieszania
Jangi 18.11.2008, h. 23:25 Jangi
Loart: "1.przyrząd rejestrujący przebieg zjawiska w czasie" Nazwijmy więc przelatywanie kulki pomiędzy tymi dwoma fotokomórkami zjawiskiem, ok? Wtedy ten nasz przyrząd będzie mierzył przebieg zjawiska przelatywania kulki pomiędzy dwiema fotokomórakami w czasie. Voila! Problem rozwiązany
Loart 19.11.2008, h. 10:18 Loart
youngee
Nie. Mylisz pojęcia - rejestrowanie to jedno - pomiar to drugie. Pomiar jest jeden. Rejestrowanie to ciąg pomiarów mających wykazać zmianę np. wartości wielkości fizycznej pod wpływem określonych czynników.
fuko 19.11.2008, h. 22:09 fuko
Loart - mylisz pojęcia.
Chronometr to urządzenie, jak sama nazwa wskazuje, służące do pomiaru czasu. Nazwa chronometr składa się z rzeczownika chronos (czas) i czasownika metreo (mierzyć - piszę baz akcentów więc nie do końca gramatycznie ale nie o to teraz chodzi). Zatem jest to urządzenie do mierzenia czasu. Tak jak stoper czy zegarek.
Stąd na przykład chronometria - czyli nauka o pomiarach czasu, jednostkach czasu i urządzeniach służących do pomiarów czasu.

Natomiast urządzenie o którym mówimy NIE MIERZY CZASU ono tylko wykorzystuje pomiar czasu do pomiaru prędkości. Nie możesz dzięki niemu powiedzieć która jest godzina, ani ile czasu trwała strzelanka, czy ile czasu zajmie kulce przelecenie 50 m.

To urządzenie mierzy prędkość kulki - to że wykorzystuje do tego pomiar czasu który upłynął pomiędzy sygnałami z pierwszej i drugiej fotokomórki to tylko kwestia techniczna. Nie nazwiesz przecież bomby zegarowej chronometrem tylko dla tego że ma zegarek odmierzający czas do wybuchu

Urządzenie to zostało nazwane chronografem - zgoda nie do końca poprawnie, bo nie rejestruje przebiegu zjawiska czy procesów. Tak na prawdę powinno się to nazywać kinematometr (od kinematos - ruch ) czyli urządzenie służące do pomiaru ruchu lub jeszcze lepiej tachometr (od tachos - szybkość) czyli urządzenie służące do pomiaru szybkości.
No ale kiedyś, ktoś kto greki uczył się w szkółce niedzielnej nazwał to chronografem i przy tej nazwie powinniśmy pozostać bo nazwa chronometr jest równie (jak nie bardziej) błędna semantycznie a na dodatek sprzeczna z utartą (choć błędną terminologią)
Pozdrawiam
Rafał
Loart 19.11.2008, h. 23:38 Loart
Fuko

"Natomiast urządzenie o którym mówimy NIE MIERZY CZASU ono tylko wykorzystuje pomiar czasu do pomiaru prędkości. Nie możesz dzięki niemu powiedzieć która jest godzina, ani ile czasu trwała strzelanka, czy ile czasu zajmie kulce przelecenie 50 m."

...można natomiast powiedzieć ile czasu minęło gdy kulka przelatywała między jedną, a drugą fotokomórką. Ta informacja nie jest wyświetlana (bo niewiele by mówiła), ale jest poddawana kolejnym obliczeniom - jednak na upartego dało by się ją wyciągnąć.
Jeszcze raz - czas jest mierzony - prędkość jest obliczana! Chociaż z drugiej strony można to uznać za pomiar pośredni...

"Nie nazwiesz przecież bomby zegarowej chronometrem tylko dla tego że ma zegarek odmierzający czas do wybuchu icon_razz.gif"
Kwestia tego jak będzie wyglądała ta bomba

"...lub jeszcze lepiej tachometr (od tachos - szybkość) czyli urządzenie służące do pomiaru szybkości." - No! Nareszcie jakiś konkret!

Ogólnie mnie to rybka czy to chrono, chronograf, chronometr, tachograf czy "miernik fpsów". Jak sam stwierdziłeś - zarówno określenia chronograf jak i chronometr są w tym wypadku niepoprawne. Po prostu śmiesznym mi się wydaje poprawianie (czepianie się?) jednej złej nazwy na inną złą "zwyczajową" nazwę.

Również z pozdrowieniami
Arkadiusz
fuko 20.11.2008, h. 09:38 fuko
Nie no spoko - jak będziesz nazywał to chronometrem to ani świat się nie zawali ani ja nie będę nie spał po nocach Po prostu uważam że z dwojga błędnych nazw lepsza jest zwyczajowa. W końcu mamy takich w języku od groma - czy to będzie świnka morska (ani świnka ani morska) czy kawa zbożowa (ani kawa ani coraz częściej zbożowa - no chyba że cykoria to zboże ).

Przyczepiłem się bo Ty poprawiłeś kogoś a uważam że jak poprawiać to na poprawną formę Zresztą jak tak myślę to chyba najbardziej poprawną formą byłby po prostu szybkościomierz - w końcu żyjemy w Polsce a nie w Grecji i dlaczego niby mamy używać obcych nazw, tam gdzie nasze wystarczą? Tylko dlatego żeby popisać się (marną jak wyszło) znajomością języka klasycznego i nadać pozorów naukowości? To dopiero jest śmieszne

Pozdrawiam i kończę już te przydługie wywody
Rafał
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 132760

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane