Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowości i ciekawostki

Aktualności, 04.11.2008, h. 13:09, dodał: Promant
29

Vanaras: granat ASG 40mm. Chińskie fast magi 2 generacji. Nowe produkty firmy King Arms. Arnies Airsoft: produkty RAP4.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W ofercie RSOV można znaleźć kolejną wersję granatu do granatników ASG 40mm, produkcji firmy Vanaras. Granat POM, o pojemności 48BB, kosztuje 7.5 funta.

 

 

 

 

Chińczycy pracują nad fast magami 2 generacji [friction magazine pouch]. Na zdjęciach widoczne prototypy. [Fast magi generacji 1 można już od pewnego czasu kupić w chńskich sklepach.] Ładownice przeznaczone są do magazynków M4/M16.

 

 

 

Firma King Arms wprowadza do oferty nowe produkty. Podstawki do replik MP5, wykonane z tworzywa.

 

 

 

MPS Extra Mag Load Bag. Czyli torba na zapasowe magazynki. Kolor: OD.

 

 

 

 

MPS SF Hydration Backpack w/ Flag. Kolor: OD i tan.

 

 

 

 

Na portalu Arnies Airsoft można przeczytać ciekawą recenzję, w oparciu o testy, produktów RAP4. Testom poddano zestaw laryngofonu [cena: 25 funtów] oraz bezprzewodową kamerę montowaną na szynie RIS - Land Warrior Camera System [cena: 100 funtów].

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.rsov.com

www.airsoft-news.eu

arms.com/">www.kingarms.com

www.arniesairsoft.co.uk

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
qbusiek 04.11.2008, h. 13:55 qbusiek
granat za 7.5 funta... to jakieś 35-40 pln... (+ podatki... to i tak grubo poniżej stówy).
NAJS
krugerheini 04.11.2008, h. 14:36 krugerheini
W temacie niusa stoi "produkty PAP4". Tak sygnalizuję tylko

Taka kamerka ciekawa rzecz. Niewąskie filmiki można by kręcić. Tylko cena
Genneth 04.11.2008, h. 14:39 Genneth
Ciekawe z tą kamerą, zwłaszcza jej jakość, max. długość nagrania, pojemność w MB. Swojego czasu szukałem czegoś takiego
Manyu 04.11.2008, h. 14:49 Manyu
hehe stojaki , kamery na bron -czego to juz niewymysla ... Choc z ta kamera to nieglupi pomysl - kupujesz ta replike broni z Obcego i jazda ;P
gryncek1 04.11.2008, h. 14:51 gryncek1
7.5 funta granat, 7.5 funta granat, 7.5 funta granat, 7,5 FUNTA GRANAT!!!!
olokraku 04.11.2008, h. 14:56 olokraku
ja tam z atrapy lasera AN-PQ i SE K750i zrobiłem sam kamerkę na broń i wyszło mniej niż 100 funtów (coś koło 100 zł mnie wyszło)
loopack 04.11.2008, h. 14:57 loopack
Ta kamera na broń, to taki sam model jak kamera na kask rowerzysty. Jakość obrazu do kitu.
cassius 04.11.2008, h. 15:21 cassius
Uuu podstawka pod mp5. Jak sie pojawi ta nowa cymka to i bedzie mozna ja ladnie prezentowac, a wlasnie. Ktos wie kiedy dokladnie pojawi sie ona na ranku? Mial to byc listopad tylko kiedy...
I3ongo 04.11.2008, h. 15:36 I3ongo
Boże ściągnijcie te granaty do polski, będę je kupował jak jabłka
CIN3K 04.11.2008, h. 15:37 CIN3K
No granaty ciekawe. Torba na magi również... Powoli zaczynam myśleć nad granatnikiem
maruc 04.11.2008, h. 15:49 maruc
loopack
04-11-2008, 14:57

Ta kamera na broń, to taki sam model jak kamera na kask rowerzysty. Jakość obrazu do kitu.

Loopack słyszałem te mity na temat twojego długoletniego stażu ale byłem w Bornym Sulinowie i był kręcony filmik z takiej kamery i jakość jak na taką kamerę była całkiem niezła. Może te 5 lat temu miałeś kamere "low quality" z rozdzielczością 120x120 i tak Ci już zostało
8ball 04.11.2008, h. 15:53 8ball
re:Genneth

" It can take up to a 2Gig SD Card and can record 640x480 30frames per second video for about 1 hour of recording. The Camera also has a built in microphone." :-]

$3
Prezes_____ 04.11.2008, h. 15:56 Prezes_____
plecaczki ładne, fakt
Genneth 04.11.2008, h. 16:17 Genneth
@8ball

Dzięki, nie zauważyłem tego, bom chaotyczny człowiek
kicus 04.11.2008, h. 16:25 kicus
Gdzieś już na allegro widziałem taką kamerke za 620zł.
$3
LogaN 04.11.2008, h. 16:36 LogaN
A ja się zastanawiam po co na tej "podstawce" jest zamontowany magazynek z podajnikiem, który wygląda na gotowy do użytku . Czyżby w ekstremalnych sytuacjach podstawka miała służyć jako bipod (z tym że "singlepod")?

żart oczywiście, co nie zmienia faktu, że ciekawi mnie po co ten podajnik .
Foka 04.11.2008, h. 17:37 Foka
Jakość materiału z tej kamery jest całkiem niezła. Na forum jest gdzieś wątek na jej temat, powinny być linki do filmików nią kręconych, używałem jej m.in. na zawodach strzeleckich.
Gogin 04.11.2008, h. 17:51 Gogin
Podstawka fajny pomysł, ale lepiej kupić najtańszego maga do naszej repliki i zrobić samemu (lans+1, doświadczenie+15).
Cthulhu 04.11.2008, h. 19:13 Cthulhu
Foka - jakość nagrań/przekazu niezła, ok.
Ale czy poleciłbyś ją ze względu na zestawienie: jakość obrazu/jakość wykonania kamery/jej cena? Wedle tego co widać na filmiku wydaje się być naprawdę całkiem dobra.
0L0 04.11.2008, h. 20:22 0L0
Oj Loopack... to jest kamerka do kręcena szybkich akcji w niesprzyjających warunkach, a nie robienia "superprodukcji" w HD
zajaszcze 04.11.2008, h. 20:33 zajaszcze
Myślałem że te ładownice to obudowa do mojego telefonu (nokia e61)

:P
goren 04.11.2008, h. 22:00 goren
Miałem tę kamerkę. Nie polecam. Jakość obrazu jest kiepska. Szczególnie podczas kręcenia w ruchu a do tego, z założenia, ta kamera ma służyć. Brak wyświetlacza z podglądem powoduje, że w zasadzie nie wiesz co kręcisz.
Zamocowana na karabinie to jeszcze się jako tako sprawdzi ale potem 95% nagrania to trawa, ziemia, beton i czasem buty. Jak już nagra się coś ciekawego to jest to słabo skadrowane. Łatwiej jest kiedy kręci się zaaranżowaną akcję, wtedy jednak lepiej użyć czegoś co nagrywa materiał w lepszej jakości.
Genneth 04.11.2008, h. 23:17 Genneth
Goren - montujesz na hełmie i po problemie
javelin 05.11.2008, h. 00:10 javelin
Ludzie! Kamerka ma montaz do szyny RIS, czyli przewidziana jest do montowania na replice. A że większość nagrania to będzie trawa i stopy? cóż, nikt Ci nie kaze tego kupować. Jak ktoś ma pomysł na odpowiednie wykorzystanie kamerki, to ja kupi. I tak jak pisze Genneth - można ja sobie w ostateczności przywalić do hełmu albo do ramienia i będzie lepiej
chochol 05.11.2008, h. 00:17 chochol
te kamerki widze ze juz wszedzie chca wcisnac, od dluzszego czasu sa w ofercie dla rowerzystow, paralotniarzy itd $3
znalazlem je tez w sprzedazy z roznymi uchwytami w decathlonie. Niektore sklepy komputerowe tez je maja w ofercie. Aaa i sa 2 wersje tych kamerek z 15 klatkami na sekunde i z 30
goren 05.11.2008, h. 07:12 goren
Genneth - jak zamontujesz na hełmie to dopiero wtedy zupełnie nie wiesz co kręcisz. Wiem co piszę

Javelin - kup, pokręć i dopiero wtedy wchodź w polemikę. Inaczej jest to tylko niepotrzebnie bicie piany. Pewnie da się tym coś sensownego zrobić jednak jest to bardzo trudne i lepiej za te 100 funtów kupić normalną kamerę cyfrową. Tylko tyle chciałem zaznaczyć.

Wiewioor 05.11.2008, h. 08:51 Wiewioor
ale news... ta kamera jest na toys4boys.pl już od 2-3 lat...
"# Kamera nagrywa filmy video i dźwięk
# Trzy rozdzielczości do wyboru: 640x480, 320x240, 160x120
# Dwa poziomy jakości (30 9 15 klatek na sekundę) dostępne w każdej z rozdzielczości
# Wyjście NTSC/PAL a/V umożliwiające oglądanie filmu na ekranie telewizora
# Wbudowana karta pamięci oraz miejsce na dodatkową kartę "

$3

P.S. Bezprzewodowa - hahaha... to tak jakby napisać że ma się bezprzewodową latarkę. Przecież ta kamera nie wysyła nigdzie obrazu, tylko zapisuje go w swojej pamięci. Każdy aparat cyfrowy w takim razie jest bezprzewodowy... Ale jak to brzmi
Foka 05.11.2008, h. 11:06 Foka
> Brak wyświetlacza z podglądem powoduje, że
> w zasadzie nie wiesz co kręcisz.

Tak, to jest jej największa wada. Najprościej dokleić sobie do niej jakiś wskaźnik laserowy za 10 zł i tak sprawdzać ustawienie

> obrazu jest kiepska. Szczególnie podczas kręcenia w ruchu

Tu się nie zgadzam. Jak napisał 0L0 - to nie jest kamera HD do kręcenia urodzin dziecka, tylko prosta kamera do pracy w ciężkich warunkach - nie ma elementów ruchomych, zapis na karcie pamięci, kiepski obiektyw o małym świetle. Ale wg mnie jak za tą cenę i takie założenia pracy sprawdza się dobrze. Na pewno profesjonalna microkamera będzie dużo lepsza, tyle, że kosztuje co najmniej 5 razy więcej.

> ale news... ta kamera jest na toys4boys.pl już od 2-3 lat...

Wg mnie nowością jest montaż na RIS.

> Ale czy poleciłbyś ją ze względu na zestawienie: jakość obrazu/jakość wykonania kamery/jej cena?

Na Allegro są taniej, bez montażu RIS. Już od człowieka zależy czy warto taką sumę dopłacić za sam montaż.

Tu masz nagrania z zawodów strzeleckich, w rzeczywistości jakość jest lepsza, YT trochę to skompresowało.
$3
goren 05.11.2008, h. 11:48 goren
Foka. Z tym wskaźnikiem laserowym to faktycznie niezły pomysł. Może nie do końca rozwiązuje kłopot ale jak się dobrze go skalibruje z kamerką to sprawę mocno ułatwi.

Filmiki, które zapodałeś doskonale oddają jakość tej kamerki. Materiał źródłowy jest niewiele lepszy niż to co widzimy na youtubie. Przy troszkę szybszym ruchu klatki są pocięte - połowa z klatki poprzedniej i połowa z następnej. Mocno widoczny efekt kompresji mpeg (kwantyzacja). Powolność ustawienia odpowiedniej jasności.
W pewnym stopniu to moje zboczenie zawodowe ale dla mnie materiał tej jakości (przypomina kasetę VHS z wesela obejrzaną 1000 razy) nadaje się tylko do wrzucenia na youtuba i niczego więcej.

Jeśli komuś taka jakość odpowiada to ok. Ja wyrażam tylko swoje zdanie poparte kilkumiesięcznym doświadczeniem z tą kamerką.