Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki

Aktualności, 03.11.2008, h. 22:48, dodał: Promant
24

LCT: konwersja RPK. Gunner Airsoft: dolny RAS do M249 oraz KA Troy M7A1. ProG4: kurki do replik pistoletów WA. King Arms: AN/PEQ-7 Battery Case.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny produkt taiwańskiej firmy LCT Airsoft, znany wcześniej z oferty Inokatsu, znalazł się w sprzedaży. Na stronie WGC można nabyć, w cenie 336USD, zestaw konwersyjny RPK do replik AK. Elementy zestawu widoczne są na poniższych zdjęciach. 

 

 

Sklep Gunner Airsoft oferuje dolny RAS do replik M249. Produkt A.C.M., pasujący do M249 A&K. Cena: 44USD.   

 

 

 

W ofercie sklepu pojawiła się również, wspominana w poprzednich newsach, replika firmy King Arms Troy M7A1. Cena: 480USD. W komplecie  akumulator 11.1V 1100mAh Li-Po oraz ładowarka [Li-Po Battery Charger].

 

 

 

 

Po customowych językach spustowych, firma ProG4 wprowadza na rynek kolejne części do replik pistoletów: WA R-type SCW2 oraz SCW3. Tym razem są to kurki, wykonane ze stali 304 [CNC].

 

 

 

Firma King Arms wprowadza do sprzedaży, zapowiedziany wcześniej pojemnik na akumulator, w formie puszki AN/PEQ-7. Puszka zawiera akulmulator litowy 11.1V 3300mAh 20C. Pojemnik pasuje na standardową szynę RIS, wykonany jest z tworzywa. Waga: 420g. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła: 

www.wgcshop.com

www.gunnerairsoft.com 

www.prog4.com

arms.com/">www.kingarms.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Kajor 03.11.2008, h. 23:19 Kajor
Mało zostaje z oryginalnego AK po zastosowaniu tej konwersji. I dobrze bo jest przepiękna.
Borsuk123 03.11.2008, h. 23:35 Borsuk123
zgadzam się z moim przedmówca, ale ta Emka od KA tez jest fajniutka i niedroga!
Kondor220V 03.11.2008, h. 23:37 Kondor220V
Ma zostać mało bo to już nie ma być AK:) Trochę ten krótki mag go szpeci moim zdaniem. Jak już robili konwersje to maga mogli dać tego długiego.
Promant 03.11.2008, h. 23:39 Promant
Magazynek nie jest częścią zestawu.
Zachar 04.11.2008, h. 00:20 Zachar
RPK nawet daje radę, choć ideał to nie jest.
Prezes_____ 04.11.2008, h. 08:02 Prezes_____
To nawet dobrze, że nie dają naga do prk bo ja bym i tak od razu kupił bębnowy.

Pozrawiam:

Prezes
Mark99 04.11.2008, h. 13:32 Mark99
To jest konwersja na RPK-74 ( jednej z pierwszych wersji, bo mają drewniane łoże, później były z tworzywa ), więc magazynek powinien być łukowy a nie bęben, a długi łukowy ciężko dostać chyba że samemu zrobić. Na zdjęciu jest zwykły mag od AK 47.

W sumie to ta konwersja jakaś dziwna bo niby chwyt jest jak w 74 a tłumik płomienia ze starego RPK już sam się pogubiłem...
Zachar 04.11.2008, h. 13:40 Zachar
RPK-74 nie ma wgłębień nad magazynkiem. To miał być RPK, ale wyszedł średnio. Mogli się bardziej postarać.
A długie magazynki (45nb) 5.45 są dostępne na Taiwangun.com
gryncek1 04.11.2008, h. 14:45 gryncek1
Jak te kureczki ładnie są ułożone...ale po co wymieniać sprawny kurek?, bo ciężko by się zepsuł...
Prezes_____ 04.11.2008, h. 15:52 Prezes_____
Mój ojciec mówieł mi że on miał jeszcze inną kolbę w wojsku
kazik_ 04.11.2008, h. 16:27 kazik_
Możliwe, że miał RPKS'a
shenq 04.11.2008, h. 17:42 shenq
bo to jest jugosłowiański M72
o taki $3
kazik_ 04.11.2008, h. 17:44 kazik_
shenq - nie rozumiem. O co ci chodzi? Ten z LCT to niby Jugo? Chyba nie bardzo.
Guest (ID:6452) 04.11.2008, h. 18:21 Guest (ID:6452)
"Jak te kureczki ładnie są ułożone...ale po co wymieniać sprawny kurek?, bo ciężko by się zepsuł... " A język spustowy? Otóż po to aby: a) miec guna innego niż inni b) mieć ładniejszego guna
gryncek1 04.11.2008, h. 19:03 gryncek1
Taa....przyznaj się o lans chodzi^^
Felga 04.11.2008, h. 21:23 Felga
jezeli to ten jugosławianski, to jest tu DUUUUUZZO lepsze drewno niz w oryginale
Morn 04.11.2008, h. 21:23 Morn
Taka ładna konwersja na RPK i w sumie niedroga a ja jestem w połowie prac nad home-madem...
Zachar 04.11.2008, h. 22:26 Zachar
Przecież na pierwszy rzut oka widać, że ten "RPK" to nie Zastava M72. Inna kolba, lufa z radiatorem itd. Dlatego nie jest prawdą stwierdzenie, że produkt LCT-airsoft jest konwersją M72. To miała być konwersja RPK (na nabój 7,62x39mm), ale jest w niej kilka błędów np.
- przewód skośny (z AKM)
- lufa (w niektórych miejscach jest dużo za wąska)
- obsada łoża (błąd jest konsekwencją zastosowania za wąskiej lufy; nie będzie pasowała na oryginalną lufę bo nie trzyma wymiarów)
- szczerbinka (z AKM). Oryginalna szczerbinka RPK nie jest w zestawie
- występy boczne w komorze zamkowej, które umożliwiają zastosowanie większej obsady lufy, są za krótkie (jakieś 1- 1,5cm)
- niepoprawne nastawy bezpiecznika (w przypadku komory z tłoczonej blachy tylko VFC i Boyi robią to poprawnie)
- pokrywa komory zamkowej (chyba że jest to wersja rumuńska, choć te z kolei miały inne dwójnogi)

Po za tym nie podobają mi się te dwie śrubki za przewodem skośnym. Za tą cenę mogli się zdecydować na dodanie szyny bocznej.
Ale drewna ma ładne.
SHOGUN_YAMATO 05.11.2008, h. 16:07 SHOGUN_YAMATO
"Przecież na pierwszy rzut oka widać, że ten "RPK" to nie Zastava M72. Inna kolba, lufa z radiatorem itd. Dlatego nie jest prawdą stwierdzenie, że produkt LCT-airsoft jest konwersją M72. To miała być konwersja RPK (na nabój 7,62x39mm), ale jest w niej kilka błędów np.
- przewód skośny (z AKM)
- lufa (w niektórych miejscach jest dużo za wąska)
- obsada łoża (błąd jest konsekwencją zastosowania za wąskiej lufy; nie będzie pasowała na oryginalną lufę bo nie trzyma wymiarów)
- szczerbinka (z AKM). Oryginalna szczerbinka RPK nie jest w zestawie
- występy boczne w komorze zamkowej, które umożliwiają zastosowanie większej obsady lufy, są za krótkie (jakieś 1- 1,5cm)
- niepoprawne nastawy bezpiecznika (w przypadku komory z tłoczonej blachy tylko VFC i Boyi robią to poprawnie)
- pokrywa komory zamkowej (chyba że jest to wersja rumuńska, choć te z kolei miały inne dwójnogi)"

Get a life.
Zachar 05.11.2008, h. 17:16 Zachar
Poczułeś się w jakiś sposób obrażony czy dotknięty z powodu tego, co napisałem ?
SHOGUN_YAMATO 05.11.2008, h. 20:33 SHOGUN_YAMATO
Nie czemu Po prostu WOW ale z drugiej strony raczej mało ludzi zwraca uwagę na aż takie szczegóły. Chociaż jest to pojęcie względne Sam mam SRCowe RPK i mnie się bardzo podoba. Na gwiazdkę dostaje drewienka i nowy GB Ja po prostu wyznaję zasadę, że coś ma dobrze strzelać Reszta to już kwestia gustu
kazik_ 05.11.2008, h. 21:11 kazik_
To po co ci "RPK"? Trzeba było kupić zwykłego AK z drumem
Zachar 05.11.2008, h. 21:41 Zachar
Od dawna się nie przejmuję takimi detalami, jakie wymieniłem, ale istnieje taka tradycja, że pastwimy się nad konwersjami RPK i wymieniamy wszystkie wady

I tak nie da się zrobić idealnej co do milimetra airsoftowej repliki AK, AKM, AK-74, RPK itd. ponieważ wszystkie airsoftowe komory zamkowe są dłuższe od oryginalnych i można się o tym przekonać montując pokrywę komory zamkowej od prawdziwka. To samo się tyczy uchwytów bakelitowych; są za szerokie. Ponad to wiele replik z komorami zamkowymi typu AKM/AK-74 ma dziwnie umiejscowione wgłębienia nastaw bezpiecznika.

Więc nie ma się co martwić, bo nikt nie zrobił jeszcze idealnej repliki AEG jakiegokolwiek kałacha. I świadomość tego faktu sprzyja tworzeniu customów itd., bo po co zbliżać się do wersji ostrych skoro wszystko jest tylko "kałachopodobne"
Najważniejsze żeby się użytkownikowi podobało.
SHOGUN_YAMATO 05.11.2008, h. 23:02 SHOGUN_YAMATO
No pewnie Promant robi bardo fajne wariacje na temat AK Parę mogłem pomacać A po co mi RPK - zawsze chciałem mieć RKM a minimi jest dla mnie za ciężkie Poza tym RPK mi się wybitnie podoba, ma w sobie to coś