Daj cynk
Reklama

Aktualności

Kilka ciekawych replik

Aktualności, 01.11.2008, h. 22:56, dodał: Promant
37

AKS74U GBB. AirSoft Global: Troy M7A1. Inokatsu M4 10.5". EAC M4A1 CQB/R Custom ASG AEG.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Evike.com rozpoczęło przedsprzedaż repliki GBB AKS74U GHK. Cena: 400USD. Przewidywany termin dostępności repliki na stronie sklepu: 15 listopada 2008.

 

 

Replika wykorzystuje system gazowy opracowany przez taiwańskiego producenta GHK / Matrix Tactical Systems - zainstalowany na bazie AK full metal/real wood DBoy.

 

 

Magazynki o pojemności 50BB. Prędkość początkowa: 360fps na green gazie. Replika przygotowana do stosowania gg/propanu. Silny blow back. System, jak podaje sprzedawca, bazuje na rozwiązaniach Magna GBB.

 

 

W ofercie AirSoft Global dostępna jest już replika firmy King Arms z limitowanej serii: Troy M7A1. Replikę wykonano z aluminium, stali oraz nylonu. Prędkość początkowa: 350fps. Cena: 465USD.

 

 

Boomarms Airsoft oferuje repliki GBB M4 firmy Inokatsu. Obok M4 w wersji 14.5", oferowanej już w przedsprzedaży na stronach kilku innych sklepów, Boomarms włączył do swojej oferty również M4 w wersji 10.5". Cena: 606EUR.

 

 

Na stronie eHobby Asia oferowana jest replika EAC M4A1 CQB/R Custom w kamuflażu multicam [complete official Crye Precision Multicam water transfer process]. Bazę repliki stanowi M4 TM z upgrade'm EAC Standard AEG Upgrade - Level 1: 350fps. 

 

 

W replice zastosowano: tłumik płomienia i dźwięku typu SCAR [DYTAC Multicam], korpus MC-Tech, chwyt pistoletowy MAGPUL PTS MAID, kolbę MAGPUL PTS CTR, MC-Tech M4 Custom Handguard [z pasującą baterią typu twin], szczerbinę ACTION LMT Tactical, magazynek DYTAC M4/M16 [120BB].

 

 

W komlecie z repliką znajduje się 5 magazynków. Korpus posiada oznaczenia firmy Colt. Cena repliki: 769USD.

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.airsoftpost.com

www.airsoftglobal.com

www.shop.ehobbyasia.com

www.boomarms.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Lineusz 01.11.2008, h. 23:02 Lineusz
Widziałem sporo filmików z testów tej ślicznotki z GBB AKS74U GHK.
Ładnie obrazowo pokazali wytrzymałość magazynków Gazowych jak i ładnie pokazali jak BlowBack rzuca
Powoli zaczynam poważnie zastanawiać się nad nabyciem tego cuda
arek200 01.11.2008, h. 23:09 arek200
Ciekawe czy AKS74U GHK będzie dostępna w Polsce ?.
kamera 01.11.2008, h. 23:38 kamera
Kurcze mamy prawdziwa inwazje replik GBB, tylko czy one naprawde w Polskich warunkach i w czystym AS maja przewage nad AEG`ami? Wszyscy znaja wady stosowania gazu, na dodatek waskie mozliwosci wewnetrznego tuningu, srednie, jezeli nie slabe osiagi, a za to wysoka cena. Na dodatek w Polsce sa problemy z serwisem tego typu replik. Oczywiscie mozna rozmawiac o odwzorowaniu, ale PTW to przeciez tez AEG.
Moses 01.11.2008, h. 23:42 Moses
A teraz poprosze AKS na gas, a o eMce w multicamie powiem jedno BLEEEEEEE, zygam jyz tym kamuflazem, jest wszedzie, az sie boje lodowke otworzyc
alchemik193 01.11.2008, h. 23:43 alchemik193
ładna ta m4-órka w multicamie ale cena ;/
Okota 01.11.2008, h. 23:51 Okota
hmmm ciekawe ile by sobie chinczyli policzyli za tego aksu z gbb pomalowanego w camo "dąb"
gryncek1 01.11.2008, h. 23:52 gryncek1
Nigdy bym nie dał pomalować którejś z moich asg.....
Kamil 02.11.2008, h. 00:02 Kamil
@kamera - GBB to repliki przede wszystkim kolekcjonerskie, mało kto to kupuje do coweekendowego użytkowania.
chochol 02.11.2008, h. 00:07 chochol
kamera - a miales taka replikez GBB w rece? strzelales z takiej, jesli nie to POLECAM, wtedy rozwieja sie pewne twoje watpliwosci.
kamera 02.11.2008, h. 00:12 kamera
Strzelalem z M4 GBB by WA. Faktycznie rozwialy sie wszystkie moje watpliwosci zasieg, skupienie i powtarzalnosc tragedia. Nabicie gazem nie wystarczalo na pelene mag kulek, kolejna porazka, ze juz o plastykowym body nie wspomne, czy o zacinajacym sie sposcie. Za to powiem jedno szczerze brzmialo pieknie i lezala tez nie zle, ale wad jest 10razy wiecej niz zalet.
javelin 02.11.2008, h. 00:21 javelin
Opowiedz o swoim PTW

Poza tym - czy producenci robią te repliki tylko na polski rynek? Nie, są też cieplejsze kraje niż nasz i tam GBB lepiej działa. A PTW pod względem realizmu jest 10x lepsze od zwykłego AEGa. GBB jest 10x lepsze od PTW
kamera 02.11.2008, h. 00:25 kamera
Jav nie przesadzaj z ta roznica realizmu miedzy PTW, a GBB, bo jest ona tak naprawde tylko w zamku, ktorego PTW nie posiada. Za to co by nie powiedziec PTW ma bardziej realistyczna powtarzalnosc. Przeciez ja nie mowie, ze GBB jest tylko na polski rynek, uwazam jednak ze jest niewiele krajow, w ktorych GBB moze miec zastosowanie calo roczne, a w Polsce moga byc problemy nawet z pol rocznym. Te repliki maja cos w sobie, ale raczej sie nie przyjma.
Hornet 02.11.2008, h. 00:36 Hornet
Pewnie jak by miały (z pudełka) po 500fps, to by się przyjęły natychmiast
I3ongo 02.11.2008, h. 01:32 I3ongo
kamera - normalna broń z zamkiem działa, bez zamka nie, niby taki szczegół a tyle zmienia ;P (chodzi oczywiście o różnice między PTW a GBB i "bo jest ona tak naprawde tylko w zamku, ktorego PTW nie posiada.")
Brenten 02.11.2008, h. 03:15 Brenten
Ale i tak , co by nie mówić emka w MC jest paskudna jak diabli. Nawet moja radosna 'tfórczość" lepiej wygląda.
mrozio1944 02.11.2008, h. 08:38 mrozio1944
Jesus, ale ten multicam jest paskudny ;p
Xie 02.11.2008, h. 09:28 Xie
Hehehheh paszkudztwo Maniek się ucieszy
Foka 02.11.2008, h. 10:50 Foka
A ja gazową eMkę kupię. I dobrze, że ma małą moc, bo będę jej używał tylko w CQB, a do lasu zostanie AEG.
Manyu 02.11.2008, h. 11:14 Manyu
ok 350 fps to juz za malo ? wedlug mnie to jest najbardziej optymalna moc do szturmu...
kamera 02.11.2008, h. 12:50 kamera
Foka, gaziaki maja to do siebie, ze wraz ze wzrostem temp ich moc rosnie, a ze spdakiem maleje. Wiec skad wiesz czy jak bedzie +30C to raptem nie bedziesz mial 420fps zamiast 350? Kto mowi, ze one maja mala moc? Ja mowie, ze maja marny zasieg i celnosc, a w AS jedno z 2 nie jest tozsame.
javelin 02.11.2008, h. 14:09 javelin
Kamera. "Delikatnie" przesadziłeś z różnica mocy w zależności od temperatury. A o zasiegu i celności gadasz jak młody, który zabawę w AS zaczął tydzień temu. Zasięg i celność zależy w 90% od mocy, gumki HU i lufy. Moc jest ok. Gumkę HU i lufę na prec to i tak większość ludzi zmienia nawet w AEGach. Więc w czym Ty widzisz problem? Bo ja w niczym. Jedynie się można przyczepić do powtarzalności mocy każdego strzału. Ale niedawno były pokazywane wyniki na chrono eMki WE (nie WA) - różnice na poziomie +/- 2fps - dużo lepiej niż w wielu stockowych AEGach.

A różnica realizmy nie tylko w samym zamku. Czy PTW ma np. taki "myk", że nie można jej zabezpieczyć jeśli nie jest przeładowana? A największą porażką jest już to, że w PTW rączka napinania służy tylko do wyciągania cylindra...
Foka 02.11.2008, h. 14:19 Foka
> skad wiesz czy jak bedzie +30C

Jak będzie +30 to będę siedział w cieniu i pił piwo z lodówki a nie latał w ciężkiej kamizelce

> to raptem nie bedziesz mial 420fps zamiast 350?

Bo to wbrew prawom fizyki Wzrost będzie, ale nie taki astronomiczny jak Ty mówisz.

Zakładając, że podawane wartości były mierzone w temperaturze pokojowej (20-21 st C) to przy tych 26-27 st dużo większej mocy nie będzie. A póki co mieszkamy w Polsce, a nie we Włoszech i temperatury przekraczające 28 st C to rzadkość, tym bardziej, że mieszkam nad morzem, a tu zwykle jest chłodniej niż w głębi kraju.

A co do pomiarów to też nie byłbym pewien, bo w Azji zwykle bywa cieplej niż u nas, więc pomiary mogły być robione przy 25-28 st C.
kamera 02.11.2008, h. 14:54 kamera
Chlopaki co do liczb jakie podalem przy wzroscie mocy to bylo to oczywiscie ironicznie zawyzone, po to, zeby pokazac jak bardzo niedoskonale sa repliki gazowe. Jav jak juz napislem PTW pod wzgledem odzwierciedlenia wizualnego i funkcjononowania mechaniczego nie ma co sie rownac z GBB. Mnie procz tego co juz wczesniej napisalem przeraza w tych replikach jeszcze jedna sprawa ich gazozernosc. Na filmach co prawda jest pokazane, ze nabicie greenem wystarcza na pelen magazynek kulek, ale w replice ktora ja testowalem przy temp ponad 20C wystarczylo gazu na 3/5maga, a to juz jest niepokojace. Drugim problemem jest wysoka cena magow, do ktorych ja osobiscie nie odwazylbym sie stosowac propanu, bo wg mnie zbyt duzo sa warte, zeby ryzykowac ich uszkodzenie przy czestym uzywaniu propanu. Ja oczywiscie GBB na CO2, ale to nie zmienia faktu, ze koszta eksploatacji sa niezmiernie wysokie. Jestem jedank przekonany, ze GBB stanie sie orezem wielu wspolczesnych rekonstruktorow, a wlasciwie nasladowcow, amerykanskich jednostek, bo tam replika nie ma miec wlasiciwosci "bojowych", za to ma pieknie chodzic, a tu nie ma co sie sprzeczac ze GBB jest w tej dziedzinie liderem.
Prezes_____ 02.11.2008, h. 16:31 Prezes_____
Ten aks śliczny, a te emki w tych kolorach takie se.

Pozdrawiam
Moses 02.11.2008, h. 17:36 Moses
AKSU Prezes nie AKS, Jeżu ............
javelin 02.11.2008, h. 18:43 javelin
Kmera: "Na filmach co prawda jest pokazane, ze nabicie greenem wystarcza na pelen magazynek kulek, ale w replice ktora ja testowalem przy temp ponad 20C wystarczylo gazu na 3/5maga, a to juz jest niepokojace"


Mag jest na 50 kulek. 3/5 z 50 sztuk = 30 kulek. Dla mnie ideał Zresztą co tu gadać - strzelaliśmy z tego samego egzemplarza. Ja o jakiś miesiąc później, jak już było chłodniej. Skoro w połowie września dało radę spokojnie wystrzelić 30 kulek (potem jeszcze kilkanaście ale ze słaba szybkostrzelnością) to dla mnie jest to niezły i w zupełności wsytarczający wynik. Owszem, magi są drogie. Do PTW też są drogie (tańsze niż GBB, ale wciąż cholernie drogie jak na warunki AS) i do tego niesamowicie wrażliwe na zabrudzenia...).

Jak to mówią - każdy chwali swoje. Ty miałeś do niedawna PTW to je chwalisz (choć na GG pisałeś co innego ). Ja nie miałem ani jednego ani drugiego, natomiast z obydwu strzelałem. I wybieram GBB i zbieram kase na niego
Jackall37 02.11.2008, h. 18:52 Jackall37
Kamera, Ty chyba reprezentacją jakiegoś serwisu AEGów jesteś


A dla zainteresowanych dodam, że w przyszłości (mam na myśli najbliższe kilka miesięcy) RA-TECH planuje wprowadzić zestawy części do Boyi, które mogą uczynić ze starego dobrego AEG'a pełnowartościową gazówkę.

Jako że jest on oparty na Boyi, to części powinny też pasować do VFC, z czego jestem niezmiernie szcześliwy

A tutaj więcej o mechaniźmie tego oto AKSU
>>
>>> $3
>>
Poli Tukasi 03.11.2008, h. 02:14 Poli Tukasi
Jak wymyślą GBB na normalne magi od aegów i ładowanie gazu gdzieś do karabinu, to wtedy to kupię, a najlepsza była by wewnętrzna konwersja co by człowiek sobie zmieniał jak mu pasuje, czasem GBB czasem AEG.
Foka 03.11.2008, h. 11:35 Foka
To byłoby najgłupsze z możliwych rozwiązań... Co? Wystrzelasz 2-3 magi i dobijanie gazu? Ja przy sobie noszę ok 10 magów i chcę móc je wystrzelać "normalnie" w walce, a nie co chwilę dobijać gaz do giwery.

Zresztą taka była historia airsoftu - długie repliki zasilane gazem, a gaz w butli na plecach podłączonej wężem do giwery.
To się może jedynie sprawdzić przy kmach montowanych na pojazdach lub bunkrach.
Hunter1716 03.11.2008, h. 12:15 Hunter1716
Poli Tukasi zgadzam się z tobą. Gdyby gas był ładowany bezpośrednio do repliki a nie do magazynka to by było lepiej. Jedną z tych zalet są tańsze magi. No raczej taki który ma wbudowany pojemink to będzie kosztował w granicach 200zł ;]
Hunter1716 03.11.2008, h. 12:21 Hunter1716
Yunior_5

No żeczywiście. Multicam jest prawie wszędzie. Niedługo będzie papier toaletowy z biedronki w mulicamie. ;]
Ragi 03.11.2008, h. 15:46 Ragi
Moim zdaniem najlepszym rozwiązanie była by 'hybryda'. Normalny AEG, a oprócz tego kapsuła CO2 do napędu BB. Raczej nie dla ludzi stawiających na realizm (wyciąganie kapsuły z body )
Jackall37 03.11.2008, h. 17:51 Jackall37
A ja tam wolę wydać te 200zł na magazynek (mimo, że 50 USD to wcale nie jest 200zł), niż np. na zębtaki, akumulatory, czy tłoki do AEG'a - szczególnie że magi do AEG też za darmo nie są - po prostu zamiast 5 będą na początek 3 i wystrczy. I tak 400 USD (chociaż liczę, że części do AKSU, które umożliwiałyby zrobić gaziaka z np. VFC wyjdą w niższej cenie) to cena AEG'a lepszej marki bez żadnego tuningu, magazynków i batki.


Niestety w przypadku emek wygląda to trochę inaczej i jest drożej, ale to nie zmienia faktu, że realizm i cena bije PTW.


Jedno jest pewne - dla HI-CAPowców i fanów 500+ FPS gaziak nie jest rozwiązaniem, ale ja sam chyba się skuszę, bo lubię realizm, a na FPSach mi tak nie zależy.
ravic 03.11.2008, h. 21:59 ravic
Inokatsu ma 450 fps na green gazie wiec do CQB nijak sie ma.

Mam nadzieje ze zaczną robić magi 30-tki .

Jak widziałem filmik na youtube z tym AK to miał średnią na GG coś 130m/s, może to 360 fps to na hfc134?
Jaber 04.11.2008, h. 22:16 Jaber
ravic - a widzisz jakiś problem w ładowaniu do magazynków 50 kulkowych 30 kulek ????? A może liczyć nie umiesz i pchał byś tyle kulek ile wlezie .

Chyba na siłę sobie wymyślasz problemy .

Tak samo jak skrót CQB oznacza dla ciebie od razu walkę w pomieszczeniu 2 metry na 2 metry czy jak ??? .
Przecież ktoś może chcieć mieć wersje z 10" calową lufą.
A ten model tylko marketingowo nazywa się CQB .
Po za tym zmieniając dwie sprężyny możesz zmniejszyć prędkość.
ravic 06.11.2008, h. 10:05 ravic
@Jaber: a weź przeczytaj poprzednie komentarze to kontekst tych odpowiedzi poznasz.

Co do CQB to było do posta Foki.

Co do magów 30-tek, to jeśli ktoś by wypuścił takowe byłoby miło,jeśli chcesz ładuj 30 kulek do 50-tek.
Po więcej szczegółów zapraszam na forum .

ps: pojedyńczy pytajnik jest tak samo czytelny .
Yfronus 22.09.2010, h. 14:12 Yfronus
Wie ktoś, czy do tego AKSU podejdzie body od AEGa? Bo chciałbym zrobić klasyczną wersję z kolbą składaną pod spód...