Daj cynk
Reklama

Aktualności

US Navy: zamówienie ASG

Aktualności, 30.10.2008, h. 20:46, dodał: Promant , autor: Kret
53

W październiku bieżącego roku Departament Marynarki USA ogłosił zapytanie ofertowe dotyczące replik ASG i usług z zakresu airsoftu.



 

 

 

 

 

 

 

 

Ciekawostka: Marynarka Wojenna USA chce kupić repliki.

Zapytanie ofertowe dotyczące replik airsoftowych zostało ogłoszone przez Departament Marynarki Wojennej USA,

20 października 2008 roku, w dokumencie o numerze (Solicitation number) N0018909T0008:

 

Rząd Stanów Zjednoczonych, Departament Marynarki Wojennej, wyraża zainteresowanie

zakupem następujących replik:

- 54 sztuki upgrade'u i serwisu
- 30 sztuk upgrade'u Systemy i serwisu
- 4 dni wynajmu pola
- 40 stawek za pomoc treningową - 15 sztuk PROFESSIONAL TRAINING WEAPON, PTW M4A1 Training Weapon, Model NM4A1
- 2 sztuki CLASSIC Army SLR105 A1 AK47, Model CA014M
- 2 sztuki CLASSIC Army MP5 SD5, Model MP009M
- 30 magazynków PTW M4A1 MAG, Model PTW4MAG
- 1 zestaw magazynków MAG BT5 200 RND 6PC Set, Model P317M
- 1 zestaw magazynków MAG AK 150 RND 6PC Set, Model P186M-1
- 4 sztuki KWA P226 Aluminum, Model KWA-P226
- 4 magazynki KWA-MAG-P226, Model MAG
- 2 sztuki baterii 8.4V 4200MAH NIMH, Model LBAT09NM
- 2 sztuki baterii 8.4V 1400MAH NIMH, Model MBAT08NM
- 1 sztuka Power Green Gas 12PC, Model Green Gas
- 20 sztuk (opakowań) .25GRAM BB's, Model BB's
- 4 sztuki ASC-7 Claymore, Model ASC7SSD
- 15 sztuk Blue Tube Systema 330 PPS CQB, Model NM16-CU110


Klasyfikacja zakupywanych dóbr to (nomen omen?) 69 - Training aids and devices.

Więcej informacji udziela osoba kontaktowa: David C. Zareczny, tel. +1 757-443-1431.

 

 

 

 

Fotografia:

systema-ptw.pl/">www.systema-ptw.pl

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
penio151 30.10.2008, h. 20:49 penio151
Armia się dozbraja...będą się lansować i robić foty...
gryncek1 30.10.2008, h. 20:50 gryncek1
To się postrzelają... xD
Ray 30.10.2008, h. 20:59 Ray
Do treningu to czy do zabawy? oO
kamera 30.10.2008, h. 21:11 kamera
No to chlopaki nareszcie bede wiedziec na czym polega prawdziwa woja i braterska wiez i nawet bede wiedziec jak wyglada AK ;P
xyzak 30.10.2008, h. 21:12 xyzak
ciekawie będzie zobaczyć sprzęt ASG z demobilu kiedyś na ebay
rafcio21 30.10.2008, h. 21:13 rafcio21
Raczej do treningu

Tak przynajmniej jakiś klimacik jest, nie na sucho xD
Makaveli_89 30.10.2008, h. 21:18 Makaveli_89
Tia bedzie mzona kupic m4 systemy DEKO,bez gearboxa,pozbawione fukcji "bojowych"
KARMA_Alex 30.10.2008, h. 21:25 KARMA_Alex
w PL tez sie uzywa - tylko to sa przedsiewziecia lokalnych szefow a nie odgorne pomoce..
W.Zajcev 30.10.2008, h. 21:42 W.Zajcev
4 batki na tyle AEGów
zavisza 30.10.2008, h. 21:48 zavisza
Patrzcie jakie amerykanskie nazwisko

No coz, w koncu US Navy wpadlo na dobry pomysl odnosnie asg
Manyu 30.10.2008, h. 21:56 Manyu
O ładwarce zapomnieli ;P
Dalej 30.10.2008, h. 22:00 Dalej
Z naszej perspektywy, znaczy to że ciężej będzie zakazać airsoftu.
javelin 30.10.2008, h. 22:02 javelin
Hahaha, US NAVY za delikatne jest np. na cwiczenia z amunicja FX
Warlord Shadow 30.10.2008, h. 22:06 Warlord Shadow
@Dalej
Niekoniecznie. Jeśli WP (w co wątpię) wprowadzi airsoft jako metodę treningową może uznać, że nie jest on przeznaczony dla cywilów.
putinn 30.10.2008, h. 22:07 putinn
Kulek nie kupili
benizo 30.10.2008, h. 22:09 benizo
1 sztuka Power Green Gas 12PC, Model Green Gas - to sobie poszaleją... gazu w ilościach nieprzytomnych zamówili Ale ważne że doceniają Airsoft
Foka 30.10.2008, h. 22:14 Foka
Dalej, raczej odwrotnie...

Putinn, czytamy do końca:
20 sztuk (opakowań) .25GRAM BB's, Model BB's
javelin 30.10.2008, h. 23:00 javelin
Moron - Twoja ksywka nie wzięła się z niczego, prawda? Każda broń treningowa w niemal każdym kraju jest oznakowana na niebiesko. Nawet na tym zdjęciu to widać. A Marines używają już broni treningowej na amunicję z farbą i raczej ASG tam nie wkroczy, bo jest jeszcze mniej realistyczne...
rogieroger 30.10.2008, h. 23:31 rogieroger
Panie Moron, nie bądź pan "brudnym" rasistą...
Ziolko 30.10.2008, h. 23:37 Ziolko
Myślę, że batki, gaz i oczywiście ładowarki to mogą sobie sami zrobić za mniejsze pieniądze.
Prezes_____ 31.10.2008, h. 07:26 Prezes_____
Oby im się bronie nie pomyliły, bo wezmą wtedy PTW do Afganistanu, a talibowie na hasło ,,nie żyjesz" nie reagują.

Pozdrawiam, Prezes
Cement 31.10.2008, h. 10:02 Cement
Ziolko


Oni nie patrzą "czy jest taniej" oni chcą żeby to działo


Ale o goglach zapomnieli LOL JOKE
Yeneth 31.10.2008, h. 10:21 Yeneth
Jak już zrobią te swoje zakupy to się może okazać że na opakowaniach od SLRek CA znajdziemy napis "Used by US Military"

A tak na serio to nieco dziwi mnie zakup SLR105 i MP5 Classica przez "instytucje" której 50-100$ raczej różnicy nie robi. Czyżby uważali CA za tak dobre że nie dopuszczają możliwości zakupu modeli innych firm? Pozostaje nam tylko gdybanie
Moses 31.10.2008, h. 10:22 Moses
javelin
30-10-2008, 22:02

Hahaha, US NAVY za delikatne jest np. na cwiczenia z amunicja FX icon_biggrin.gif teethh.gif

Patrzac bo rzeczach ktore zmowili to moze to isc do "miekkich" SEALsow
SoP-PeL 31.10.2008, h. 10:32 SoP-PeL
A ja sie pytam, po kiego grzyba ta informacja na WMASGu?
Ona coś wnosi do środowiska czy jak?
eliasz 31.10.2008, h. 10:45 eliasz
Sopel wnosi tyle, że nasi też mogą się niedługo zainteresować wykorzystaniem asg w celach szkoleniowych. (co już poniekąd zaczyna się dziać.)
DrZeRT 31.10.2008, h. 10:56 DrZeRT
Zdajecie sobie sprawę z tego, że w marynarce po za fokami służą też marynarze? Marynarze którzy przez większą część swojej służby nie mieli do pewnego momentu w ogóle kontaktu z bronią inną niż pokładowe działa?
shaw 31.10.2008, h. 11:10 shaw
Szkolą się na wypadek ogólnoświatowego konfliktu Airsoftowego
Moses 31.10.2008, h. 11:24 Moses
A bierzesz Drezert pod uwage ze w departamencie marynarki jedyna jednostka uzywajaca P226 sa wlasnie foki, gdyz marynaze ze statkow strzelaja z M16 i M9 ktore maja w zbrojowni?
Paul 31.10.2008, h. 12:50 Paul
Szukają nowych rozwiązań co by im się ludzie nie krzywdzili w trakcie treningów...
Leo_111 31.10.2008, h. 13:02 Leo_111
batki do ca zamowili dlatego 4
VITREUS 31.10.2008, h. 15:58 VITREUS
"Nomen omen 69"? Jakie skojarzenia z airsoftem ma autor?
Promant 31.10.2008, h. 16:29 Promant
Sop-Pel wyluzuj trochę.

To jest ciekawostka, którą znalazł i przetłumaczył Kret. Taki drobny kamyczek do wiedzy ogólnej o różnych zastosowaniach airsoftu na świecie.
Oczywiście można się ograniczyć do newsów o replikach, akcesoriach i rodzajach kulek.
Tylko czemu?
Foka 31.10.2008, h. 16:32 Foka
SoP-PeL news dotyczy replik ASG? Dotyczy, więc co Ci nie pasuje? Na WMASG jest miejsce na wszystko co związane z airsoftem.
Spider66i6 31.10.2008, h. 16:44 Spider66i6
A mnie sie bardzo podoba ciekawostka Dobrze ze asg sie coraz bardziej rozwija w świecie
Moses 31.10.2008, h. 17:22 Moses
Spider Historia ASG zatacza kolo,, wraca tam gdzie sie zaczelo znaczy sie do koszar. Z drugiej strony armia USA chyba musi miec juz kilka sztuk AEGow od dawna. Upatrywac sie tego po obejzeniu dodatkow z pierwszego wydania BHD (2 plyty) gdzie byl reportarz ze szkolenia aktorow w forcie Bragg NC, gdzie do treningow uzywali M15 Riflea CA
cziman 31.10.2008, h. 17:32 cziman
Tylko czekać aż softowe szkolenie odniesie skutek i marinesi zamiast wyjść na patrol skwitują "Ja się z talibami nie strzelam, oni mają za dużo FPSów i do tego za twarde pociski" po czym obwieszą się sprzętem dla lansu i zaczną strzelać z nudów do puszek i butelek.
woytaz2 31.10.2008, h. 17:59 woytaz2
cziman
Twój komentarz jest żałosny tak samo jak ty sam...
Znam paru zawodowców z którymi wspólnie trenujemy wykorzystując repliki ASG. Te treningi są do maximum zbliżone do realnych działań. Znajdź bardziej realny sposób (poza systemem FX i sysytemem MILES bodajrze no i ostra amunicją) na sprawdzenie sie w sytuacjach działań bojowych.
P.s Koledzy biorą udział w misjach poza krajem i repliki ASG traktują jako część szkolenia bojoweg...
Promant 31.10.2008, h. 19:18 Promant
Tak z ciekawości cziman: Ty masz jakiś kompleks związany z fpsami? Bo niezaleznie od tematu - zawsze wpierniczasz coś o fpsach.
A może powinno się odwrócić cyferki w Twoim profilu i zamiast 21 lat wpisać 12?
cziman 31.10.2008, h. 19:40 cziman
Promant: nie kompleks a raczej delikatna drwina z niektórych bardziej restrykcyjnych środowisk. W profilu próbowałem wedle życzenia ustawić ale zwróciło mi "Błędna data urodzin - wiek 12 lat ?"
Promant 31.10.2008, h. 20:15 Promant
No cóż, z tą drwiną, jak z żartami: zbyt często powtarzane tracą swoją wymowę i stają się nudne.
Minion 31.10.2008, h. 21:01 Minion
Woytaz2, wielu żołnierzy tak to traktuje. Dlatego pewnie zamiast strzelać na chybił trafił, głównie w taktykę się bawią?
Znam grupę ludzi w Poznaniu (miłośników nie tyle militariów co wojska, i aktywności bojowej, uczestników Selekcji, może przyszłych żołnierzy), która ASG wykorzystuje wyłącznie do taktyki (strzelają tyle co kot napłakał).
AS może być zabawą, ale też środkiem do wyćwiczenia określonych nawyków,.


Swoją drogą coś mało tego? Może testują tylko przydatność? Nie powinno to iść w setki?
Moses 31.10.2008, h. 21:09 Moses
"Swoją drogą coś mało tego? Może testują tylko przydatność? Nie powinno to iść w setki? "

Minion niekoniecznie, to nie jest karabin bojowy zeby kazdy potrzebowal swojego egzemplarza kilkanascie sztuk starczy, pozatym pewnie zwyklych AEGow to kilka tez maja, glownie tutaj raczej chodzi o zakup PTW

Cziman czy potrafisz cos innego napisac?
kaczor 01.11.2008, h. 00:28 kaczor
cziman - Marines a nie marinesi. Z pisz co chcesz ale będziesz postrzegany jako " ktoś kto nie wie".
cziman 01.11.2008, h. 02:43 cziman
Kaczor - lepiej wracaj do szkoły - i trochę się polskiego poduczysz i może Cię kultury tam nauczą, skoro w domu nie potrafili.

A to sobie do snu poczytaj: $3
gryncek1 01.11.2008, h. 11:16 gryncek1
"proponuję przyjąć wyrazy
marinesi, mafiozi, menadżer." -czy to już się przyjęło? czy to tylko Jego propozycja? (chce się upewnić na przyszłość)
crogool 01.11.2008, h. 17:01 crogool
$1

Przeca wyrwało mu się spod klawiatury coś o wyglądzie replik, nawiązujące jednocześnie do mocy i dildosów.
To szerszy przypadek.


A tu coś jeszcze do poczytania:
$3
Moses 01.11.2008, h. 17:48 Moses
Marineska - kobitea sluzaca w marines buahahaha niezle

marinesi. niechbedzie ale ja tu tylko wszedlem na chwile
Promant 01.11.2008, h. 21:16 Promant
Czemu nie: margarynesi?
cziman 01.11.2008, h. 22:00 cziman
Promant: Bo myliłoby się z mandarynsami.
woytaz2 03.11.2008, h. 14:52 woytaz2
Minion
31-10-2008, 21:01

"wielu żołnierzy tak to traktuje. Dlatego pewnie zamiast strzelać na chybił trafił, głównie w taktykę się bawią?"

Dokładnie tak. Dla przykładu. Na 1 treningu wywalamy 300-500kulek. 8-10 magów real cap przy sobie. Wiec 1 max 2 ładowania do pełna.

"AS może być zabawą, ale też środkiem do wyćwiczenia określonych nawyków,"

Tak własnie jest. Np. palec na spuście tylko kiedy strzelam. Ale też przenoszenie broni w sposób bezpieczny, i ogólnie obchodzenie się z nią jakby to była ostra wersja.
Cieszę się, że brać ASG w większości to rozumie...
sokol93 04.11.2008, h. 16:12 sokol93
Ogladalem kiedyś na discovery jakiś program i tam było o NAVY to wiem, że mają Glock 17 i 23, M4, MP5 ASG (prawdopodobnie Systeme PTW ale nie jestem pewien).