Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki c.d.

Aktualności, 26.10.2008, h. 12:01, dodał: Promant
22

Guarder Desert Eagle .50 metal set dostępny na rynku. Przegląd oferty replik GBB ASG Western Arms. Socom Gear: gogle Arena - test minigun.



 

 

 

 

 

 

 



 

 

Niedawno pisaliśmy w newsach o zapowiedzi zestawu konwersyjnego full metal, produkcji Guardera, do replik Desert Eagle Tokyo Marui.

 

 

 

Desert Eagle .50 metal set, składający się z aluminiowego zamka i szkieletu (oraz nowego typu bezpiecznika), jest dostępny w wersji czarnej na stronie sklepu Cobra Airsoft. Producent podaje, że zestaw dedykowany jest do repliki blow back model 2003, do modelu 1996 nie pasuje. Cena: 169USD.

 

 

Jeden z ostatnich newsów poświęcony był przeglądowi replik ASG z blow backiem. Wspominaliśmy tam o M4 GBB Western Arms, które, jak dotąd, oferują najlepszą namiastkę odrzutu, zwłaszcza w porównaniu z replikami AEG. Na początku 2008 roku wybór replik GBB WA był skromny: tylko dwa modele M4A1, w tym wersja CQB. Korpusy replik wykonane były z tworzywa. Obecnie Western Arms sukcesywnie poszerza ofertę gazowych emek, widocznych na zdjęciach poniżej, a ostatnie serie replik mają już części metalowe.

 

 

 

 

 

 

 

Firmy takie jak Inokatsu lub G&P dostarczają części i akcesoria do replik gazowych, jednak WA oferuje także własne akcesoria. Póki co oferta jest niewielka, ale trudno się dziwić, skoro rynek nasycony jest produktami innych firm, dedykowanych do M4 GBB. Być może WA woli w tej sytuacji koncentrować się na replikach.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Prezentowany niedawno impact test gogli II generacji, produkcji firmy Arena, z użyciem m.in. shotguna cal.12 - wywołał sporo kontrowersji. Firma Socom Gear otrzymała wiele maili z dziwnymi teoriami udowadniającymi, że taki test nie jest miarodajny, a w warunkach gry ASG silne repliki mogą i tak przyczynić się do przebicia gogli. W odpowiedzi Socom Gear zamieścił kolejny test gogli Flakjak ver.2. Na filmie pokazano efekt pojedynczego strzału z repliki +/- 600fps oraz efekt serii z repliki minigun. Strzelano z odległości max. 5 i 3m. W obu przypadkach nie było penetracji szybki.

 

 

 
 
 
 
 
 
 
 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Kelly 26.10.2008, h. 12:12 Kelly
Strasznie niestabilne wyniki miał ten karabin w 1 teście.
Harki 26.10.2008, h. 12:14 Harki
Ale chodzi o to by faktycznie gogle były wytrzymałe.
gadzinka 26.10.2008, h. 12:19 gadzinka
Ciekawa ile będą kosztowały te nowe gazowe eM'ki..
Gogin 26.10.2008, h. 12:21 Gogin
Dokładnie ten karabin to stare i dobre G3 .
Kelly 26.10.2008, h. 12:40 Kelly
Zauważ, że 1 wynik 620 a 2 570, a co do karabinu to wydaje mi się, że to hk33
Promant 26.10.2008, h. 12:56 Promant
"Zauważ, że 1 wynik 620 a 2 570"

No i ? Żaden AEG nie trzyma zbliżonego poziomu fps. Prędkość początkowa podawana jest zawsze jako średnia z kilku strzałów.

Tu masz 3 strzał na poziomie 610. Średnia z trzech strzałów daje równo 600fps.
Warlord Shadow 26.10.2008, h. 13:14 Warlord Shadow
Piękny ten patriot...
pidzejfat 26.10.2008, h. 14:05 pidzejfat
Te gogle nadal nie są utwierdzone stabilnie. Więc takie testy nie oddają realistycznie strzału z 600fpsów.
Widział ktoś kiedyś żeby głowa tak odskoczyła komuś przy postrzale kulką?
Prezes_____ 26.10.2008, h. 14:23 Prezes_____
co do tych gogli to ten filmik mnie jakoś nie przekonuje
0L0 26.10.2008, h. 14:25 0L0
W mojej Mce pomiary nie wachały się w obie strony bardziej niż o 5fps przy ok. 570fps 50fps to albo wina kielskiego uszczelnienia, kiepskich kulek lub samego chrono.

Nie powiedzieli też jakie to są kulki, bo równe dobrze mogli tam włożyć 0,12g. W takim przypadku replika miała by ok. 460fps... ale nie zmienia to faktu, że te gogle są cholernie wytrzymałe
Gogin 26.10.2008, h. 15:03 Gogin
Niby nie powiedzieli, ale wszystkie stopy na sekundę replik z reguły podaje się na .2g. Wie ktoś gdzie lub czy w ogóle można owe gogle dostać w Polsce ?
gryncek1 26.10.2008, h. 15:20 gryncek1
LOL....ludzie jeszcze nie wierzą że te gogle wytrzymają przy praktycznie każdej replice?...strzał z ostrego shot guna jeszcze nikogo nie przekonał?
pidzejfat 26.10.2008, h. 16:41 pidzejfat
"gryncek1
LOL....ludzie jeszcze nie wierzą że te gogle wytrzymają przy praktycznie każdej replice?...strzał z ostrego shot guna jeszcze nikogo nie przekonał?"

Tu chodzi w jaki sposób są przeprowadzone te testy.
Gogle przy strzale nie były w jakikolwiek sposób przytwierdzone do czegokolwiek, więc według mnie takie testy nie są miarodajne i nie oddają rzeczywistości...
Energia nie idzie po prostu w 100% na szybkę (całe gogle zostały poruszone).

Nie mówię, że one nie spełniają swojej roli i że nie wytrzymają, ale mogliby zrobić 1 a porządnie...
I3ongo 26.10.2008, h. 19:08 I3ongo
Obstawiam, że gdyby chcieć zaspokoić polskich forumowiczów, musieliby wystrzelić SABOTem z abramsa. Kocham mentalność tego narodu.
uzi43 26.10.2008, h. 19:12 uzi43
Wg mnie te gogle są wytrzymałe, i chętnie je zakupie
I chciałbym takiego pięknego, czarnego, metalowego orzełka
Gallain 26.10.2008, h. 20:00 Gallain
Ciekawe, czy wypuszczą też srebrną konwersję do Desert Eagle'a - byłoby miło :]
Wiki 26.10.2008, h. 20:18 Wiki
Dzisiaj byłem na strzelance i zarobiłem hedzika prosto w czółko z repliki o mocy 150 fps (coś w te mańkę) i głowa mi odskoczyła do tyłu...
Tydzień temu dostałe z mocniejszej emeczki na wariorówce w gogle i efekt był identyczny...
Więc nasuwa się wniosek, że albo nie wiecie już czego się przyczepić, albo jestem bardzo "dziwny"...
Promant 26.10.2008, h. 20:54 Promant
Strzał strzałowi nie równy.
Kiedyś dostałem z 10m, ze stockowej bety, i nie tylko głowa mi odskoczyła, ale cały się nogami nakryłem.

Nieraz dostawałem w gogle i mało kiedy strzał był na tyle słaby żeby go nie odczuć i nie poruszyć głową. No ale widać niektórzy mają łby z betonu.

Jak gogle były luzem, to jeszcze rozumiem. Teraz są na makiecie łba - źle bo nie przytwierdzony, cały manekin też musieliby przytwierdzić do podłoża? No ale wtedy ziemia mogłaby się poruszyć i kiszka.

Przy serii z miniguna główka jest już chyba przytwierdzona?

BTW
Olo,
oni się nie znają tak dobrze jak Ty na przygotowaniu giwer, więc nic dziwnego, że im po 50 fps skacze.
Ale i tak gun jest dostatecznie mocny.

gryncek1 26.10.2008, h. 22:21 gryncek1
Po headshotach latają wam głowy?O_o...dziwne....strzelam się od roku i jedynie mi lata przez odruch jak ktoś wyskoczy przede mną i zacznie napierniczać...
I3ongo 26.10.2008, h. 22:26 I3ongo
i m.in o ten odruch chodzi, gryncek. + naturalnym odruchem człowieka jest krycie głowy przed obrażeniami, nie mówiąc o oczach.
Promant 27.10.2008, h. 00:13 Promant
A ja, z przerwami, strzelam się już prawie 18 lat i zawsze mam odruch cofania głowy.
Ale pewnie zaraz znajdzie się twardziel co lubi brać wszystko "na pysk".
Moonred 28.10.2008, h. 17:40 Moonred
Jak słysze komentarze że te gogle jednak nie do końca budzą ufność (aka bo testy nie są przeprowadzone super dokładnie) to mi sie niedobrze robi. Zrób lepsze przeprowadź testy tak dokładnie jak tylko sie da a i tak znalazła by się osoba która by krytykowała testy za małą rzetelność. Jesli ktoś dalej nie jest pewny wytrzymałości tych gogli to niech kupi i sam oceni ich wytrzymałość w podobnym teście.