Daj cynk
Reklama

Aktualności

Rozwiązanie konkursu Prima Aprillisowego

Aktualności, 05.04.2012, h. 11:55, dodał: Regdorn
20

Z nieskrywaną satysfakcją informujemy, że większość Was udało nam się wprowadzić w błąd. Zapraszamy do krótkiego omówienia konkursu.



Podobnie jak w ubiegłych latach udało nam się sporo z Was nabrać, co nas bardzo cieszy. Wymyślanie możliwie wiarygodnych żartów staje się zadaniem co raz bardziej ambitnym. Wyzwaniem też jest skuteczne odwrócenie uwagi od newsów fałszywych i zasiać ziarno niepewności. Tym razem udało nam się to lepiej niż przypuszczaliśmy, trochę jednak przypadkiem.

Fałszywym newsem z założenia była informacja o uregulowaniach prawnych w Polsce, dotyczących airsoftu. Zawierucha w wielkiej polityce jest na tyle duża, że póki co nie zapowiada się, aby ktoś miał zwrócić uwagę na nas. Dopóki oczywiście nie wydarzy się podłapana przez media tragiedia - dlatego też zawsze Was uczulamy do przestrzegania zasad bezpieczeństwa zawartych szczególnie w PASG. Tutaj stosunkowo najwięcej zgłoszeń było trafnych.

Drugim oszukaństwem była informacja o mającym powstać WMASGowym czasopiśmie. Chociaż jak na ironię w momencie wymyślania żartu przebłysnęła myśl "a może rzeczywiście?" więc kto wie co przyniesie przyszłość. W tym jednak momencie była to informacja fałszywa. Tu także nie mieliście większych problemów w typowaniu.

I tyle. Prawidłowych odpowiedzi udzieliły tylko dwie osoby: Krzysztof Dróżdż z Krosna i Andrzej Kafara z Warszawy. Serdecznie gratulujemy! Nagrody zostaną jeszcze dzisiaj wysłane pocztą, a są to:

- nowa naszywka WMASG.pl

- Magpul Field Case dla iPhona 4/4S

- Warbook "Kryptonim Burza - Odległe Rubieże", Vladimir Wolff

 

Nagrody na konkurs Prima Aprillis

Reszta uczestników konkursu w większości poległa na zasłonie dymnej wystawionej przez Logana. Zmiana regulaminu jest rzeczywiście planowana i przygotowywana w formie przedstawionej w newsie. Poza przygotowaniem nowego regulaminu portalu, bardziej spójnego i lepiej obejmującego nowe serwisy (np. Airsoftphotos.net), najistotniejsza zmiana pojawi się w forum "Jestem zielony".

Forum "Jestem zielony" powstało jako odpowiedź na potrzeby osób chcących otrzymać odpowiedź natychmiast, bez przeszukiwania reszty forum. Forum miało z założenia być lżej moderowane i traktowane ulgowo. Niestety z czasem zwyczaje z reszty forum przeniknęły do forum dla "zielonych". Gdy słyszmy opinie o nieprzyjazności naszego forum, mamy świadomość, że opinię taką zwykle głoszą przeważnie osoby, które z różnych względów nie przyjmują lub nie rozumieją naszych zasad na głównym forum. Zasad przez lata wypracowanych po to, by z forum dało się cokolwiek dowiedzieć. Choć i tutaj pojawiają się opinie, że moderujemy WMASG ciągle za słabo... Oczywiście jeszcze się nie znalazł taki co by wszystkim dogodził, ale postanowiliśmy spróbować.

Podzieliliśmy zatem wirtualnie forum na dwie koncepcje. Dla chcących otrzymać rzetelną odpowiedź na poruszony temat, ale liczących się z tym, że muszą dostosować się do panujących zasad. Oraz dla chcących otrzymać natychmiastową odpowiedź, ale liczących się z tym, że odpowiedzieć może byle kto, niekoniecznie mający wiedzę. Czy takie podejście zda egzamin - ciężko powiedzieć i się okaże. Nie myli się tylko ten kto nic nie robi.

Ocena wszystkich (6.00, głosów: 2)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
oski52 05.04.2012, h. 12:22 oski52
Heh a jednak miałem racje mogłem wysłać jednak tego e-maila ;)
yaro 05.04.2012, h. 12:23 yaro
Kurde... zastanawiam się, dlaczego ja nic nie wygrywam...? Może to dlatego, że nie wysyłam tych odpowiedzi albo sam nie wiem co... :p
No, ale z drugiej strony, to przecież chyba jasne, że znam odpowiedzi, więc dziwne to... :-)
Flores 05.04.2012, h. 13:11 Flores
Gratulacje panowie !!
Redakcja wmasg dała taka ilośc newsow ze odgadnąć dobrze to był cud :d
Raveneye 05.04.2012, h. 13:56 Raveneye
Ale daliście czadu z tym newsem odn regulacji prawnych... Tylko niestety, ale i ja też słyszałem od znajomego w policji, że zainteresowanie tematem jest, i niestety niekorzystne dla nas. Na szczęście teraz jest euro wiec mamy spokój... Ale takie wypadki jak niedawno na Piotrkowskiej w Łodzi gdzie idiota celował do policjanta z pneumatycznej repliki Waltera P99 mogą nas postawić w naprawdę złym świetle...
14100715 05.04.2012, h. 14:15 14100715
To był jakiś news o tym, ze ma powstać czasopismo? :D
Terkov 05.04.2012, h. 14:26 Terkov
Zobaczymy co wyjdzie z tej "reformy" zielonych :P
Przyznam, że w obecnej sytuacji zbyt często widzi się osobników automatycznie pacyfikujących osobę zadającą pytanie, nawet jeśli nie mają ku temu powodu.
Z drugiej zaś strony... czy ułatwienie życia osobą, które rzeczywiście zasługują na potępienie, nie pogorszy jakości środowiska? Wliczając w to nawet większe ryzyko w/w afer stawiających nas w złym świetle.
xasistis 05.04.2012, h. 14:41 xasistis
Eh.. odpowiedzi miałbym dobre, gdyby tylko formuła konkursu nie zniechęcała do wysyłania odpowiedzi. Sklepy robią konkursy w formie losowania nagród z puli poprawnych odpowiedzi, dlaczego wy nie możecie? Konkursy "kto szybciej" w większości rozstrzygane są w ciągu kilku/nastu minut lub najwyżej godzin. Widząc 10 postów o wysłanych odpowiedziach, po prostu się odechciewa..
Książkę już mam, do etui i tak nie mam ajfona.. tylko naszywki szkoda, bo ładna.

Tematu magazynu AS nie będziecie rozwijać? Nawet w formie kwartalnika?
Problem w tym, że wedle naszego rozeznania losowanie podpada pod ustawę o grach losowych, jest loterią, którą trzeba zgłosić/zarejestrować. Chyba, że coś się zmieniło w ciągu ostatnich lat. Z tego też powodu wolimy dmuchać na zimne i nie dawać pożywki "życzliwym", których w naszym środowisku nie brakuje i wypływają raz na jakiś czas. Też się zgadzam, że losowanie było by atrakcyjniejszą formą.

Natomiast warto próbować, bo jak się okazuje tylko dwie osoby (z przewidzianych trzech) zgłosiły prawidłowe odpowiedzi.
Regdorn 05.04.2012, h. 20:22 Regdorn
MaLuTkI 05.04.2012, h. 16:31 MaLuTkI
Brawo dla redakcji... odczułem pewny niesmak po tym gdy pomyślałem, że news o zmianie regulaminu to zart bijący w "zielonych". Także jeszcze raz brawo! :)
Akkenoth 05.04.2012, h. 19:19 Akkenoth
Ja bym proponował taką zmianę: osoby zielone w dziale "dla zielonych" pisać mogą TYLKO w temacie przez siebie założonym. Trochę by to uspokoiło sytuację aktualnie tam panującą...
Dobry pomysł, tyle, że trzeba by to zrobić "mechanicznie" tzn. blokadę forum (tak jak niemożliwość zakładania tematów przez konta starsze niż 3 miesiące), a nie punkt w regulaminie.
Terkov 05.04.2012, h. 19:27 Terkov
Rakiet 05.04.2012, h. 20:50 Rakiet
Fałszywym newsem z założenia była informacja o uregulowaniach prawnych w Polsce, dotyczących airsoftu. 

onkurs - Prima AprillisOdebranexPrzemek B2.04 (3 dni temu) do infoOszukaństwem był post o uregulowaniu prawnym ersoftu!


Medard Starzycki WMASG.pl ms@wmasg.pl4.04 (1 dzień temu) do mnieWitam,

niestety nie udało Ci się prawidłowo oczytać naszych złych intencji, niemniej zapraszamy do kolejnych konkursów organizowanych na naszym portalu :)


Jedno wielkie POZDRO dla organizatorów :) albo chociaz dla tego kto to sprawdzał 
Miałeś podać wszystkie fałszywe newsy, nie tylko jeden.
Dżepetto 05.04.2012, h. 21:00 Dżepetto
Nie tylko wszystkie, co nie popełnić błędu. Gdy w odpowiedziach znalazły się fałszywe newsy i prawdziwe również odpowiedź była uznawana za błędną.
Regdorn 05.04.2012, h. 21:19 Regdorn
LogaN 05.04.2012, h. 23:34 LogaN
Apropos newsa o 'Zielonych' - wydaje mi sie, ze bedziemy musieli zmienic kilka nickow na 'Marcin Mroczek' ;).

Wybaczcie brak polskich znakow, chwilowo ich nie mam.
Matez1911 06.04.2012, h. 18:54 Matez1911
Dobrze,że to tylko głupi żart !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Kafarson76 06.04.2012, h. 19:27 Kafarson76
Dzięki serdeczne. Nagrody dotarły wczoraj
Nowa naszywka bardzo fajna, na pewno znajdzie miejsce na moim Cirasie.
Pozdrawiam
Drożdzu 07.04.2012, h. 00:01 Drożdzu
Do mnie nagrody przyszły dzisiaj. Naszywka jest genialna :)
Książki jeszcze nie czytałem więc się nie wypowiadam. A co do case'a na iPhone'a - czemu mam kurde Samsunga?? :D
Drożdzu 07.04.2012, h. 00:02 Drożdzu
Oj, jednak wczoraj :D