Daj cynk
Reklama

Aktualności

2008: rok pod znakiem blow back ASG

Aktualności, 20.10.2008, h. 23:15, dodał: Promant
33

Portal Popular Airsoft zamieścił przeglądowy artykuł na temat systemów blow back w replikach ASG: AEG i GBB, które pojawiły się na rynku w bieżącym roku.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kilka luźnych wniosków oraz informacji w oparciu o artykuł portalu Popular Airsoft:

Trudno określić czy EBB można nazwać blow backiem, czy raczej symulacją blow backu, jednak mimo wszystkich niedoskonałości tego systemu w replikach ASG - producenci replik uparli się forsować go w swoich nowych projektach, szukając w tym zapewne przewagi konkurencyjnej.

Zaczęło się od G&G L85 i, jak wszyscy pamiętają, nie był to najlepszy początek. R85 firmy Army, która skopiowała G&G, miał być udoskonaleniem systemu i był krokiem naprzód, jednak nadal całkowicie nie pozbawionym wad poprzednika.

Wówczas na rynek wkroczyło Tokyo Marui ze swoim AK74MN, a następnie AKS74U, które nie tylko posiadają symulację BB, ale również recoil engine, dający jakąś namiastkę "kopania" kolby. 

 

 

 

Mamy również kolejny krok w przyszłość ze strony G&G, które pod marką Top Tech promuje swój nowy, podobno rewelacyjny, system EBB. Czy będzie on rewelacyjny okaże się jednak po pewnym czasie, gdy już poznamy wady i zalety tych, wchodzących na rynek, replik. 

 

 

 

 

 

EBB, na bazie GB V3 posiadają również dwie repliki firmy King Arms, choć wypada on trochę blado.

 

 

 

Vega Force Company również nie pozostaje w tyle, jednak symulacja blow backu w replikach tej firmy także nie jest rewelacyjna, ale na pewno bije na głowę próby Classic Army, której film prezentujący prototyp EBB AEG nikogo nie zachwycił.

 

 

Klasą samą w sobie pozostają repliki GBB Western Arms, które nie tylko posiadają ciekawy i nowatorski system Magna blow back, ale również, dzięki dużej ilości części do tuningu oraz możliwości adaptowania części zewnętrznych z ostrych pierwowzorów - dają możliwość urealnienia wyglądu i ciekawych wrażeń ze strzelania. Replikom AEG trudno dorównać GBB M4, choć te ostatnie mają typowe wady replik gazowych.

 

 

I w tym momencie na rynku pojawia się Tokyo Marui z repliką M4 SOP MOD, która oferuje system EBB plus rozwiązania właściwe dla replik PTW. Trudno oprzeć się wrażeniu, że firma, którą uznano za zacofaną i opóźnioną, zaskoczyła wszystkich producentów AEG i znowu jest górą. Jeżeli w ogóle można mówić o replikach ASG równie interesujących technicznie jak M4 GBB - to jest to na pewno nowy produkt Tokyo Marui. Czas pokaże czy będzie to replika lepsza od konkurentów.

 

 

Przyszły rok zatem zapowiada się ciekawie. Obok producentów markowych blow backiem w AEG zainteresowali się Chińczycy, którzy już podjęli próby jego kopiowania. Czy 2009 stanie się kolejnym rokiem pod znakiem "odzrzutu" w airsofcie?

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: 

www.popularairsoft.com

marui.co.jp/">www.tokyo-marui.co.jp

www.b2b.guay2.com 

www.kingarms.com 

www.gb-tech.com.tw

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
pidzejfat 20.10.2008, h. 23:19 pidzejfat
TM, nareszcie pokazało na co tak naprawdę ich stać...
Byle do przodu z nowymi modelami!
Jangi 20.10.2008, h. 23:30 Jangi
Jeszcze Inokatsu
Del Fliki 20.10.2008, h. 23:31 Del Fliki
Jakby jeszcze TM wypuścił M16A4 z burstem...
No nic pożyjemy zobaczymy:D
Zielarz 20.10.2008, h. 23:34 Zielarz
Moim zdaniem blow-back fajnie wygląda, ale to jest następna rzecz do zepsucia się w replice. Lecz jeśli miałbym na stan dzisiejszy wybierać, EBB z newsów. Wybrał bym TM, jak najbardziej do mnie przemawia symulacją, jak i drobnym "kopnięciem"
Germ 20.10.2008, h. 23:34 Germ
Żeby japońce kopiowały japońców (vide TM M4 SOPMOD i bolt catch)...
A serie trzystrzałowe - sporo kombinowania jest... Ale Polak potrafi.
Promant 20.10.2008, h. 23:34 Promant
Tak - tyle, że Inokatsu jeszcze się nie pojawiło na rynku, i nie wiadomo co będzie, w związku z kłopotami jakie mieli ostatnio - właśnie z powodu skopiowania rozwiązań WA - może dlatego PA nie opisuje Inokatsu - tylko WA. Bo nadal nie wiadomo, czy nie zostaną uznani za piratów.

Zresztą Inokatsu wypuszcza większość produktów pod repliki WA do tuningu.
StarskiPL 20.10.2008, h. 23:36 StarskiPL
Jakoś nie jara mnie blowback w serii M. Coś tam mryga w dziurce - i tyle.
Ari 20.10.2008, h. 23:37 Ari
Jak tylko TM zrobi wersje S-System to postaram się być pierwszym posiadaczem tego modelu w PL
Wolf.Tns 20.10.2008, h. 23:46 Wolf.Tns
Bardzo mi się ten news podoba...nie wiem czemu, ale jakoś ta inwencja Promata bardzo mnie miło zaskoczyła : ] Dzięki !
A co do BB - faktycznie mam nadzieje, że w cenie tych 1500 zł ( plus przesyłki i podatki ) będzie można kupić tego Marujca...( cena z przelicznika ceny z yenów ). Trochę się martwię jak to będzie z magami i aku. Fakt pomysł aku - naprawdę coś we mnie poruszył i mam szczerą nadzieje, że albo TM, albo inne firmy zaczną produkować części zamienne do najnowszych replik TM. I ciekaw ceny magów jest. Ale...nie wiem czemu mam co do tej repliki same dobre myśli : ].

Oby się sprawdziły. Ja w każdym razie odłożyłem już pieniądze na to TM. Czas pokaże.
cziman 21.10.2008, h. 00:55 cziman
Nie wiem jak innym, ale mi jakoś klekocząca replika w żaden sposób nie pomaga. Dodawanie blow-backu na siłę jest równie dobrym pomysłem co robienie sobie samemu nożem z kuchni na ryju sznyt żeby wyglądać twardziej.

Nie lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie porządnego GB ze stali, porządnych, dużych zębatek z nawęglanej stali narzędziowej, ogromnej twardej sprężyny i ciężkiego, żelaznego tłoka?
KicpA 21.10.2008, h. 01:13 KicpA
Oj Promant pierwszym EBB była chyba konwersja do L85 Stara z 28-05-2006
Dogtag 21.10.2008, h. 06:34 Dogtag
KicpA, Promant opierał się na artykule, a nie na newsach z wmasg.
helgrind 21.10.2008, h. 07:38 helgrind
"Nie lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie porządnego GB ze stali, porządnych, dużych zębatek z nawęglanej stali narzędziowej, ogromnej twardej sprężyny i ciężkiego, żelaznego tłoka?"

I do tego akumulator samochodowy .
szymaniak 21.10.2008, h. 08:19 szymaniak
Wpadłem na genialny pomysł. A gdyby zrobić hybrydę? Normalny gearbox jak AEGowy i do tego system blowback gazowy. Jeśli by się udało to jakoś zmieścić to byłoby to całkiem ciekawe rozwiązanie. Energia na strzał przekazywana z akumulatorka, a energia na cofanie suwadła gazowa.
Największym problemem tutaj jest zmieszczenie całego mechanizmu w body.
Mormaeglin 21.10.2008, h. 08:29 Mormaeglin
TM - Legends never die.
Promant 21.10.2008, h. 09:04 Promant
Oj KicpA to nie jest tekst o konwersjach tylko o replikach seryjnych, dostrzegasz różnicę?
Prezes_____ 21.10.2008, h. 09:17 Prezes_____
oj promant dało by się porobić tapety z tych zdjęć?
madjong 21.10.2008, h. 11:49 madjong
Pominięto w tym tekście VFC AIMS - które było pomiędzy L85 GG a AK-74MN TM
vip3r 21.10.2008, h. 11:52 vip3r
faktycznie miło zobaczyć że TM coś jednak robi żeby ustawić poprzeczkę wyżej.

co do samego poruszającego sie zamka - też jakichś super przeżyć nie oczekuję, z drugiej strony nie wyobrażam sobie zakupu pistoletu bez GBB. więc jeżeli miałbym do wyboru z lub bez to wolę mieć - choć zgadzam się że w replice AEG wydaje się to ciut na siłę dodane...

a przy okazji, czy ktoś z kolegów ma może WA M4 i chciałby się podzielić wrażeniami?
SHOGUN_YAMATO 21.10.2008, h. 14:32 SHOGUN_YAMATO
Nie no GBB rządzi

A w samym AEG to patent Marui a AK mi najbardziej się podoba Miło by było mieć coś takiego chociażby dla samej mini radochy, że coś się rusza
Gogin 21.10.2008, h. 14:39 Gogin
StarskiPL - święte słowa. Ogólnie BlowBack to taki pic na wodę. Strzelałem z MP5K z M130 i to się nazywa kop , a nie bawienie się nie wiadomo po co w BB, za który i tak zapłacimy sporą część wartości repliki...
gryncek1 21.10.2008, h. 15:14 gryncek1
Hehe kolejny szitowy blow back w tym ak....
Panocek 21.10.2008, h. 15:57 Panocek
"Nie lepszym rozwiązaniem byłoby zrobienie porządnego GB ze stali, porządnych, dużych zębatek z nawęglanej stali narzędziowej, ogromnej twardej sprężyny i ciężkiego, żelaznego tłoka? "


Nie byłoby lepszym, bo nie dałoby się zarobić na tym, gdyby było zbyt wytrzymałe.


W materii BB -mam pewien pomysł na "łodrzut" z użyciem magnesów. Ale to tylko teoria
Gogin 21.10.2008, h. 16:12 Gogin
Panocek - jak inżynierowie Maruja czy innej firmy zrobili inaczej, to nie wierzę, byś wymyślił coś lepszego.
Panocek 21.10.2008, h. 16:13 Panocek
Napisałem, że to tylko teoria
kydrys 21.10.2008, h. 17:19 kydrys
Gogin - skąd ta pewnosc? a moze wlasnie Panocek wymysli cos lepszego?
Gapis 21.10.2008, h. 21:24 Gapis
Może od razu otwórzmy firmę i zacznijmy produkować Własne repliki z Blow Back?
TUZIOL 21.10.2008, h. 22:23 TUZIOL
Mmmm... G36 z blow backiem... nie mogę się doczekać
cziman 22.10.2008, h. 01:47 cziman
Gogin:

"Inżynierowie" z TM skonstruowali zabawkę na kulki która jest równie droga, konstrukcyjnie słabsza, bardziej zawodna, ma gorsze parametry od prawdziwej w każdym aspekcie. Prawdziwa broń ma 2950 fpsów, natomiast konstrukcja TM ma 300 i kilka razy więcej ruchomych części. Skonstruowali gniota który nie wytrzymuje śmiesznie małych sił jakie są w GB. Gdyby ci sami ludzie projektowali samochody.. to byśmy dzisiaj nie mieli samochodów, bo stwierdziliby że jest to niemożliwe do wykonania.

Sam od dłuższego czasu myślę o prostym dwu-stopniowym napędzie na sprężony acetylen/tlen. Nic z tego raczej nie będzie, budowa maszyn to nie mój kierunek niestety, ale znajomy inżynier powiedział że koncepcja jest jak najbardziej realna. Łatwo jest zaprojektować coś lepszego, trudno jest zaprojektować cokolwiek gorszego.
vip3r 22.10.2008, h. 15:21 vip3r
to jako inżynier ci powiem że od samego krytykowania i pustego gadania to jeszcze nic nie powstało