Daj cynk
Reklama

Aktualności

Tokyo Marui: M4 SOP MOD i Xtreme Hicapa - szczegóły

Aktualności, 17.10.2008, h. 17:04, dodał: Promant
46

Na stronie hyperdouraku.com zaprezentowano fotoreportaż i film promocyjny prezentujący nowe produkty firmy Tokyo Marui pokazane na targach ASG w Tokio.



 

 

 

 

 


 

 

 

W dniach 16-19 października odbywają się w Japonii 48 targi modelarstwa i ASG. Podczas Tokyo Game Show 2008 zaprezentowano nowe produkty firmy Tokyo Marui: replikę blow back ASG AEG M4 SOP MOD oraz replikę pistoletu Xtreme Hicapa. Hyperdouraku.com zaprezentowało na swojej stronie fotoreportaż i film promocyjny prezentujący nowe produkty firmy Tokyo Marui. Replika AEG M4 SOP MOD określona została jako ogniwo pośrednie między AEG i PTW. Jak widać, na przedstawionych poniżej zdjęciach, jest to całkowicie nowa konstrukcja - łącznie z nowym typem akumulatora mieszczącego się w kolbie. Z filmu promocyjnego można wywnioskować, że nowe M4 TM, podobnie jak PTW, nie strzela z opróżnionym magazynkiem i ma funkcjonujący bolt catch

 

 

 

 

Replika ma długość 803mm/878mm. Waga: 3270g [z akumulatorem]. Długość lufy wewnętrznej: 364mm. Pojemność magazynka: 82BB. Sugerowana cena detaliczna: 54800 Yen. Data premiery rynkowej przewidziana jest na grudzień 2008.

 

 

Części metalowe repliki wykonano jako die cast. Informacje wskazują, że użyte materiały to aluminium i ZnAl. Producent podał na targach, że większość głównych części jest z aluminium. Replika posiada oznaczenia w formie stamp.

 

 

 

 

Niestety z prawej strony korpusu znalazły się wytłoczenia typu: Made in Japan oraz Tokyo Marui.

 

 

Rączka przeładowania otwiera okno wyrzutnika łusek, dając dostęp do regulacji HU. Jak widać na zdjęciu - nie jest to tradycyjny system.

 

 

Replika nie strzela po opróżnieniu magazynka. Ogień można rozpocząć po zmianie magazynka. M4 TM ma, podobnie jak PTW, funkcjonujący bolt catch.

 

 

Chwyt pistoletowy, mieszczący silnik EG1000, jest wymiarami bardziej zbliżony do wersji ostrej, czyli bliżej mu do PTW niż do tradycyjnych AEGów.

 

 

System frontu RAS też reklamowany jest jako "podobny jak rzeczywisty".

 

 

Szczerbina przeziernikowa wykonana z aluminium.

 

 

 

Skok blow backu jest równomierny - podano, że długość cofnięcia wynosi 1/3 [ruch widoczny w oknie wurzutnika na filmie].

 

 

Replika wykorzystuje akumulator nowego typu, sztywny, 8.4V, o pojemności 1300mAh, na ogniwach niklowo wodorkowych. Nie ma tutaj żadnych kabli i wtyczek, a wtyk wchodzący w gniazdo kolby znajduje się między ramionami ogniw. Innymi słowy: replikę prawie całkowicie pozbawiono okablowania.

 

 

 

Wymiana aku jest prosta i szybka. Wystarczy wcisnąć zatrzask kolby i odchylić stopkę, a następnie wsunąć akumulator do końca, aż wtyk znajdzie się w gnieździe.

 

 

 

 

Magazynki są niestandardowe, przystosowane do nowego typu gearboxa, opracowanego na bazie V2. Wymiary magazynka odpowiadają pierwowzorowi, a pojemność wynosi 82BB. Opcjonalnie mają być w sprzedaży także magazynki typu hicap 430.

 

 

 

 

 

Producent "nie zaprzecza" ;) , że na tej samej bazie mogą powstać kolejne repliki: M4 S-system i M733.

 

 

Drugim z zaprezentowanych produktów jest replika pistoletu Xtreme Hicapa, posiadająca opcję ognia full auto.

 

 

Pistolet, w porównaniu do innych replik GBB TM, charakteryzuje się niższym o 30% zużyciem gazu, krótkim skokiem i bardzo płynną pracą zamka. Bazą jest model 4.3. Magazynki identyczne jak w modelu 5.1, o pojemności 30[+1]BB.

 

 

 

Waga: 864g. Długość lufy wewnętrznej 94.5mm. Premiera rynkowa przewidziana na grudzień 2008. Sugerowana cena detaliczna: 14800 yen. 

 

 

 

 

 

Poniżej film promocyjny z prezentacji działania replik, na stoisku targowym firmy Tokyo Marui, podczas imprezy Tokyo Game Show 2008:

 

 
 
 
 
 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
rafcio21 17.10.2008, h. 17:08 rafcio21
Piękne to, z Yenów na dolary to będzie około 500$?
korpek 17.10.2008, h. 17:15 korpek
www.google.pl -> "54800 Yen per PLN"
54 800 (Japanese yen per Polish zloty) = 1 439.64894

Google są wszechpotężne !
Prezes_____ 17.10.2008, h. 17:25 Prezes_____
M4 jena z najlepszych jaką widziałem nawet na zdjęciu, szkoda że tak drogo, ale nie wątpliwie się postarali- szacun
mr-feta 17.10.2008, h. 17:26 mr-feta
skoro mówią o kolejnych replikach mających powstać na bazie tej eMki, to może doczekamy się odnowionego car'a 15!
Swoją drogą, dlaczego chińczycy nie podjeli się skopiowania tak pięknej repliki, jaką jest właśnie car?
uzi43 17.10.2008, h. 17:34 uzi43
Fajna sprawa z tym nowym aku, ale niestety wyklucza zastosowanie standartowej kolby, i tylko ta gruba bedzie
Dzwonek 17.10.2008, h. 17:35 Dzwonek
Pistolet ma bardzo fajny blowback, przy takiej szybkostrzelności naprawdę efektownie pracuje.
Za to M4 - miodzio, będzie przynajmniej jakiś tańszy odpowiednik Systemy, ale .. dopiero zobaczymy jak to znim, po tym, jak ktoś kupi. Zgóry proszę ewentualnego delikwenta o recenzję (oczywiście jak wyjdzie).
men3L 17.10.2008, h. 17:39 men3L
Marui zrobiło konkurencje PTW, no no no
Dragunow 17.10.2008, h. 17:44 Dragunow
Już wiem na co zbieram xD
gryncek1 17.10.2008, h. 17:52 gryncek1
Ciekawe co zrobili w tym pistoleciku że ma "niższe zużycie gazu o 30%"...nie mogą "tego" robić w innych klamkach?
Byczek 17.10.2008, h. 17:59 Byczek
cudne to m4, piękny blowback i wykonanie (słusznie wychaczone napisy "made in japan:P), z tym aku ciekawe rozwiązanie ale czy nie będzie problemów po pewnym użytkowaniu?
Xtreme już mniej mi się podoba:P
Brodaty 17.10.2008, h. 18:14 Brodaty
Właśnie znalazłem swoją nową miłość M4 EBB od TMa
Zielarz 17.10.2008, h. 18:21 Zielarz
Gdyby jeszcze tak, zrobili m16a2/3/4 to był bym wniebowzięty! Ale i tak szacuneczek ;D Dla ludzi z TM
Punk4ass 17.10.2008, h. 18:22 Punk4ass
1437.29 PLN I co Najlepsze Tańsze od PTW
biper911 17.10.2008, h. 18:28 biper911
M4 ma całkiem ładny blowback - widać na filmiku jak trzęsie barkiem i rękoma strzelca.
Heh.. za 2-3 lata pojawią się pewnie chińskie kopie, pewnie że nie tak samo niezawodne, ale za to pewnie ze stali ))

A cena - tak jak przypuszczałem niewiele różniąca się od obecnych cen replik uznanych marek. Jedyny minus dla polskiego nabywcy to fakt, że jen się umacnia
Chacal 17.10.2008, h. 18:28 Chacal
Punk4ass - Tyle wychodzi jak bys kupowal za granicą, ale dolicz koszty transportu, cło...
Ogolnie pewnie w naszym cudownym kraju cena bedzie znacznie wyższa, nad czym ubolewam... emeczka pierwsza klasa.
cziman 17.10.2008, h. 18:46 cziman
Wow, dalej plastikowe łożyska. Ale powiew retro.
Mormaeglin 17.10.2008, h. 18:53 Mormaeglin
No Panowie z TM, piękna sprawa, winszuję, bardzo dobre rozwiązania.
Punk4ass 17.10.2008, h. 18:54 Punk4ass
Chacal -Spokojnie wyjdzie 2k... Poczekamy aż będzie w ASGshopie czy w Capri
rambo0072 17.10.2008, h. 18:59 rambo0072
Co z tego, że plastikowe. To TM.
Szarak 17.10.2008, h. 19:17 Szarak
A dlaczego plastikowe?
poldeck 17.10.2008, h. 19:25 poldeck
Co to jest to coś w prowadnicy kolby?
Jangi 17.10.2008, h. 19:26 Jangi
Heh cziman, nie byłbyś sobą, jakbyś przepuścił okazję pojechania takiej markowej replice
Chacal 17.10.2008, h. 19:27 Chacal
poldeck - podejrzewam, że to właśnie jest odpowiedzialne za blowback.
MaxXxi47 17.10.2008, h. 19:39 MaxXxi47
Ciekawe ile ten Blowjob prądu żre.
Motyw z "twardą" batką jest genialny bo już nieraz słyszałem psioczących że im się kabelki przecierają i tego typu motywy.
zombie_snake 17.10.2008, h. 19:46 zombie_snake
Ta Emka to jednak prawdziwy pokaz maestrii japońskich inżynierów z Marui. Produkt, który zadowoli pewnie wszystkich, których nie stac na PTW W tym i mnie
Pawelski 17.10.2008, h. 19:51 Pawelski
W Polsce pewnie będzie z 2400zł kosztować, ale niech to ktoś zacznie dystrybuować (asg-shop? ), żeby zamienne baterie i magi były, i jakieś części, i wtedy nic tylko sprowadzić sobie . Doczekaliśmy się metalowych TM-ów, niesamowite .
0L0 17.10.2008, h. 20:01 0L0
No mało co Panu ramenia nie urwało
kosmi 17.10.2008, h. 20:32 kosmi
Myślałem co by sobie nie kupić eMki od G&P, ale odłożę sobie i poczekam na tą TMkę
Wiki 17.10.2008, h. 20:50 Wiki
Czy to ten sam Xtreme 45 w którym się zakochałem parę dni temu?? Bo jak się patrzy na to podrasowane zdjątko z plakatu reklamowego zamieszczonego we wcześniejszym newsie i porównuje z tym co widzimy tutaj to jakoś tak inaczej...
Może mi ktoś to wyjaśnić, bo jakoś mi się tak smutno robi
Krystian_Ck 17.10.2008, h. 21:00 Krystian_Ck
Piekne
Duscann 17.10.2008, h. 21:13 Duscann
Ładna splówka ale ile fps to ma? 250? 280? a wokół szturmówki z 450+ (i rośnie)...klimat to może to będzie i miało, ale do "zielonej" to się nie nada.
Jak wejdzie u nas granica do 1J to fajna alternatywa;)
Dudek Javny 17.10.2008, h. 21:22 Dudek Javny
Wystarczy zdrowy rozsądek. 280 TMowskich fps to bez porównania z innymi markowymi replikami. Ogólnie śmieszy mnie pęd ku fpsom. 450+ fps dla szturmana...to już lekka choroba psychiczna:D 300/350 fps wystarczy do dobrej zabawy, nawet i w lesie.
Michu 17.10.2008, h. 21:35 Michu
Z tego co widzę, tam gdzie u nas standardowo jest prowadnica sprężyny znajduje się przednia część ciężarka (w sumie ten gearbox ma wszystko cofnięte do tyłu), czyli tłok naciąga sprężynę i blowback następuję w momencie zwolnienia tłoka z tylniej pozycji - część energii idzie na sprężenie powietrza, a część na pchnięcie ciężarka do tyłu i miły dla ramienia efekt. Ciekawe jak z wytrzymałością tego mechanizmu. W efekcie trzeba używać pewnie z 30% mocniejszej sprężyny aby osiągnąć tyle samo FPS, a i przy upgradzie trzeba będzie dobierać dwie sprężyny żeby się mechanizm nie rozpie....

Patent z blokowaniem strzału po ostatniej kulce, podobny jak w Systemie - widać dzyndzelek rozłączający mechanizm pod tą wielgachną dyszą:) i na magazynku też jest małe jebadełko - ergo magi będą droższe:)

Tal czy owak - majstersztyk.
KWIA_TEK 18.10.2008, h. 00:13 KWIA_TEK
Ładna ta eMka. Widać na filmie, że bolt catch "odskakuje" bardziej od korpusu niż w Systemie. Potem słychać wyraźny klik przy zwalnianiu bolt-a. Plus dla TM. No i ten blowback. Myślałem, że PTW dłużej będzie niedoścignionym wzorem, tym czasem starzy wyjadacze ™ nie śpią. Kocham konkurencję w tej branży. Trzeba zacząć odkładać na M4 TM. A swoja drogą kolejna eMka by Tokyo zwiastuje koniec ery uniwersalnych magazynków. Nadchodzą czasy, że co gun to inny system podawania amunicji. Trochę szkoda.
BullittOFA 18.10.2008, h. 01:21 BullittOFA
Mmmm wspaniałe Chcę obie repliki Mam Hi Capę 5.1 WE przerobiona na full auto ale zupełnie nie umywa się płynnością pracy do tej tutaj.
Quarc 18.10.2008, h. 09:33 Quarc
Ciekaw jestem jak zrobią m4 S-system... Jeśli ją zrobią
Azur 18.10.2008, h. 10:34 Azur
Krótko. eMka jest po prostu genialna...
Najbardziej w sumie cieszy mnie to, że po tak długim okresie bezczynności, Marui znowu wkroczyło na rynek i coś mi się zdaje, że będzie powtórka z historii. Marui górą
gvd 18.10.2008, h. 11:04 gvd
na pewno magi będą kosztowały tyle samo co te z WA czyli 100$ za sztukę
Jangi 18.10.2008, h. 11:40 Jangi
Gadasz głupoty, nie ma żadnego powodu aby były takie drogie...
LogaN 18.10.2008, h. 12:44 LogaN
Szacunek dla panów z Tokyo Marui.. Odwalili kawał dobrej roboty. Emka jest genialna, podobnie jak Hicapa. Jestem tylko ciekaw jak z prędkością wylotową. Bo przydałoby się według mnie jakieś 350 fps w stocku połączone z rewelacyjnym hop-upem Tokyo Marui. Do tego precka i mamy replikę, której każdy pozazdrości .

Jedno tylko jak zwykle mnie zniechęca.. Czemu ten durny ZnAl .
sebin 18.10.2008, h. 12:44 sebin
Kolejny klekotacz, nie wierzę że jest tak mocny BB jak w gaziakach.
Ragi 18.10.2008, h. 16:28 Ragi
@youngee - a czemu miały by być tańsze? Jeśli żadna inna firma przez jakiś czas ich nie 'podrobi' to mogą kosztować te 100$. Ludzie i tak będą je kupować.
GTI 18.10.2008, h. 19:54 GTI
Ale wtedy nie kupią repliki jak będą wiedzieli że na dodatkowy magazynek będą musieli wydać następne 100$. Co do tego że to następny "klekotacz" . Ten wydaje mi się najlepszym BB jaki widziałem w aegach jak na razie.
filo16 18.10.2008, h. 22:52 filo16
Ciekawi mnie czy taki system baterii bez zadnych róznic wejdzie do fixed stocka. oczywiscie pionowo a nie poziomo. Głupio by było gdyby baterie nie mogły by byc przechodnie... mam nadzieje ze nowy pomysł na baterie i brak styków sie przyjmie jako nowy standard. Koniec bonanzy kablowej.
Viamortis 19.10.2008, h. 11:37 Viamortis
Boooska. Tokyo Marui kontratakuje.

Hehe a najlepsze jest zdjęcie GB i znaczek z przekreślonym aparatem obok .

Mam nadzieję, że zrobią wersję z kolbą standardową i anpeq jako aku.
Ari 20.10.2008, h. 13:31 Ari
Panowie nie przesadzajcie że będzie to 2500zl kosztować.
Dokładnie w przeliczeniu na PLN, wychodzi 1460zł, czyli w PL może około 2000zł kosztować.
Dla mnie bomba, niech ta giwera ma 350fps lub ma możliwość z tuningowania do tej wartości, legendarny TMowski hop up aby giwera celnie i daleko strzelala i niezawodność ich nowych rozwiązań no i wersja S-System tej emki a na pewno ją biore