Daj cynk
Reklama

Aktualności

Tokyo Marui: M4 blow back

Aktualności, 16.10.2008, h. 20:44, dodał: Promant
49

Blog LA Gunshop zamieścił zdjęcia z imprezy targowej ASG, na której zaprezentowano nowe produkty Tokyo Marui.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na japońskim blogu LA Gunshop zamieszczono fotografie stoiska targowego Tokyo Marui. Brak jeszcze szczegółowych informacji, ale wiadomo już, że firma TM zamierza wypuścić replikę blow back M4 SOP MOD. Informację za blogiem podał również portal Airsoft News EU.

 

 

 

 

Na zdjęciach widać kompletną replikę, jak również części i zmodyfikowany gearbox. Wszystko wskazuje, że jest to replika full metal.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: 

www.lagunshop.militaryblog.jp  

www.airsoft-news.eu

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Qui-Gon Jinn 16.10.2008, h. 20:46 Qui-Gon Jinn
Ładna! Kiedy w Polsce bedzie??? Chyba się zakocham
Shadow 16.10.2008, h. 20:48 Shadow
Czy te magi nie wydają się za długie? Mam nadzieję, że nie popełnią błędu ICS'a...
MarineSlupsk 16.10.2008, h. 20:49 MarineSlupsk
A umiesz czytać? "Brak jeszcze szczegółowych informacji", więc skąd takie głupie pytania typu "Kiedy będzie w Polsce?"

Tak, z pewnością normalna długość magazynka jest błędem.
AnR 16.10.2008, h. 20:50 AnR
Błędu robienia magów normalnej długość? Faktycznie błąd.
Zenek 16.10.2008, h. 20:50 Zenek
Metalowe TM. W końcu.
Promant 16.10.2008, h. 20:52 Promant
Błędu ICSa?... Dobre. ICS jako jedna z nielicznych firm robi magi do replik emek o prawidłowej długości.
zombie_snake 16.10.2008, h. 20:52 zombie_snake
Tylko ciekawe czy będą pasowac magi do innych AEG, o ironio w "standardzie Marui" Swoją drogą batki przypominają te dedykowane do Systema PTW. Inna sprawa, że miło patrzec jak Marui, skąd inąd pionierzy, gonią resztę producentów.
Brenten 16.10.2008, h. 20:53 Brenten
Ciekawa sprawa. To ustrojstwo w prowadnicy kolby to jakiś wzmacniacz odrzutu czy element napędu tłoka?

no i znaczek na trzecim zdjęciu od dołu- Zakaz fotografowania

Andrzej25 16.10.2008, h. 20:55 Andrzej25
Kosmiczny GB. Ciszy że Marui idzie w stronę metal body, to była jedyna rzecz do której można było się w marujkach przyczepić
Psycho_Mantis 16.10.2008, h. 20:55 Psycho_Mantis
@Zenek
>"Metalowe TM. W końcu."

Dokładnie. Replika pewnie dosłownie cudo!
noah 16.10.2008, h. 21:07 noah
Aaa, wreszcie! Nowe M4 od TMa i to z BB! Marzenie się spełnia.
Choć z drugiej strony, czy nie warto czekać na Inokatsu?
Promant 16.10.2008, h. 21:13 Promant
Inokatsu to GBB, tutaj AEG. Gdzie Rzym, a gdzie Krym? Dwa różne systemy i różny efekt.
putinn 16.10.2008, h. 21:22 putinn
wieeeeelka dysza
gryncek1 16.10.2008, h. 21:27 gryncek1
Chciałbym pojechać kiedyś na takie targi...
Gogin 16.10.2008, h. 21:28 Gogin
Bardzo standardowa dysza widzę :].
I3ongo 16.10.2008, h. 21:32 I3ongo
Promant, wszystko świetnie, ale prawdziwych wymiarów magazynek pasuje jak nazwa wskazuje, do prawdziwej broni. w AEGu wygląda gorzej niż śmiesznie.
Promant 16.10.2008, h. 21:35 Promant
Co Ty za bzdury wypisujesz kolego?
Masz replikę 1:1 i magazynek o wymiarach 1:1 wygląda śmiesznie?
Zastanów się zanim coś napiszesz.
Gogin 16.10.2008, h. 21:38 Gogin
Swoją drogą ta emka jest tak zrobiona, że aż miło popatrzeć, choć za owymi nie przepadam. Marujec z metAl body to jest to, nawet rdzewieć nie będzie .
Mszaan 16.10.2008, h. 22:11 Mszaan
po ciekawym ustrojstwie w kolbie wnioskuję, że to będzie prawdziwy "wybuch tył" ( :] ) a nie tylko odrzut rączki przeładowani jak w kałachach. Ciekawe, czy efekt będzie podobny do WA. W każdym razie - w końcu powiew świeżości inny niż body "danone" do emek
LogaN 16.10.2008, h. 22:25 LogaN
"prawdziwych wymiarów magazynek pasuje jak nazwa wskazuje, do prawdziwej broni. w AEGu wygląda gorzej niż śmiesznie"

Jeśli dobrze zrozumiałem, to ten komentarz kwalifikuje się do najgłupszych w całym portalu.

Zawsze myślałem, że Airsoft dąży do jak najbardziej realistycznego odwzorowania replik i oporządzenia. A tu wychodzi na to, że im lepiej repliki są odwzorowane, tym.. Gorzej?
zdzisiu 16.10.2008, h. 22:37 zdzisiu
Jeżeli nic nie pomieszałem, to w replikach magazynki siedzą niżej niż w prawdziwej broni. Mimo, że same magazynki są krótsze, to z gniazda wystaje ich tyle ile powinno.
Promant 16.10.2008, h. 22:50 Promant
No więc właśnie nie wszystkie magazynki "wystają" tyle ile powinny.

Nie piszemy tu o szczękach magazynka i jak głęboko wchodzą w gniazdo - tylko właśnie o wymiarach ogólnych, które dają właściwe wrażenie proporcji patrząc na replikę z zewnątrz.
biper911 16.10.2008, h. 22:58 biper911
No widzicie drodzy Państwo.. Tak marudzicie na chinoli, że kopiują, że chłam puszczają, a gdyby nie ich nacisk, masowa produkcja metalowych replik AEGów i GBB pistoletów, to pewnie jeszcze dłuuuugo renomowane firmy tłukłyby z ABS-u..
A tak mamy najpierw newsa, że KWA zaprzestaje produkcji gnatów z ABS, tylko metalowe zamki (pod naciskiem taniej konkurencji Bella itp.), a teraz "odwieczny wróg metalu" TM...
A patrząc na to marketingowo, to cena tych nowych pewnie nie będzie dużo wyższa od starszej wersji ABSowych, czego Wam życzę
cziman 16.10.2008, h. 23:19 cziman
Czyżby.. przeniesienie sprężyny głównej do tyłu?

Czy to znaczy że zaczęto przy okazji produkować wytrzymalsze części, na poziomie takiego JG?

Ciekawi mnie to, chciałbym to coś rozebrać i zobaczyć jak działa.
Pucek 16.10.2008, h. 23:31 Pucek
Chciałem kupić Hk 416, ale w M4 zakochałem się od pierwszego wejrzenia! Czekam na spekulacje cenowe! No i datę
alamakota 16.10.2008, h. 23:52 alamakota
To "ustrojstwo" to coś na modłę tego, nad czym rozmyślałem już od jakiegoś czasu - mianowicie ciężarek przytwierdzony bezpośrednio do tłoka, mający na celu symulować - w nieco większym stopniu niż ruszjący się kawałek blaszki w miejscu zamka - podrzut przy wystrzale z ostrej. Niestety albo pręt łączący tłok z odważnikiem był za cienki i pękał, albo za gruby i w efekcie rozwiercony palec sprężyny się rozsypywał. Zdażały się też awarie wynikające z odręcenia się pręta od tłoka bądź odważnika.

Długość dyszy wymuszona jest pewnei ruchem jaki musi wykonać gdyż (jak przypuszczam) TM pozbyło się dość delikatnego popychacza na rzecz jakiegoś wytrzymalszego rozwiązania łączącego ją z mechanizmem BB. Co mnie martwi to ulokowanie HU i co za tym pewnie idzie skrócenie - już i tak krótkiej w emkach - lufy wew.

Co natomiast cieszy to widniejący i reklamowany system działającego boltcatch'a. Ciekawe czy rozwiązanie jest mechaniczne, czy elektryczne...
KicpA 17.10.2008, h. 00:31 KicpA
lufa bedzie normalnej dlugosci. zauwaz ze caly zespol cylindra jest przesuniety w tyl co wymagalo przedluzenia dyszy aby dostawala do konca maga.
I3ongo 17.10.2008, h. 01:46 I3ongo
hm, chyba jednak nie zrozumieliście. Dziękuję, że nie szczędziliście pomimo wszystko pojazdów, pewnie, dobrze jest komuś pojechać. Oczywiście, że nie mam nic do tego, żeby magazynek był właściwych rozmiarów, jednak w ICSie czy G&G, z racji konstrukcji GB, wystają nienaturalnie daleko od repliki, przez co psują ogólny wygląd, jeżeli natomiast GB będzie skonstruowany tak, żeby magazynek wchodził głębiej, to bomba, i tak chyba będzie, z tego co widzę po screenach.
Hypki 17.10.2008, h. 01:53 Hypki
Gratuluję Promant! Nie ma to jak obrażać innych i samemu wypisywać głupoty! Super!
Oczywiście magazynki takie jak ICS produkuje również G&G (te są z resztą bardziej popularne).
Ich wada jest oczywista - mają wymiary magazynka z wersji ostrej, ale włożone w gniazdo komicznie wystają. ... i o tym właśnie pisał I3ongo. Tu jak widać (najprawdopodobniej) TM znalazła rozwiązanie tego paradoksu, dzięki przekonstruowaniu komory i dyszy. Taki pomysł faktycznie zasługuje na uznanie (a nie pseudorealizm ICS'a).
Co tu z resztą dużo pisać o magazynkach - cała replika zapowiada się rewelacyjnie!
Prezes_____ 17.10.2008, h. 07:32 Prezes_____
zgodze sie z hypkim, szacun za magi, a te z g&g ma mój znajomy i jak raz próbował wyciągnąć tego maga to w ręce została u tylko metalowa obudowa a kulki sie wysypały, nie kupujcie tych magów
commandoogurek 17.10.2008, h. 08:09 commandoogurek
Metalowe Tokio Marui?? Nie wierze... Poczekam aż CYMA i P&J zaczną robić AEG z BB, to będzie wypas ceny, jakości i osiągów
Jangi 17.10.2008, h. 08:58 Jangi
No to magazynki będą bardzo niestandardowe, ale podejrzewam, że liczba "82" na ostatnim zdjęciu to pojemność lowcapa, więc jestem spokojny
Bedi 17.10.2008, h. 09:21 Bedi
Najlepsze jest zdjęcie 3 od końca, z tym fajnym znaczkiem zakazu fotografowania;D
Promant 17.10.2008, h. 09:21 Promant
Pokaż mi kolego Hypki miejsce, w którym kogokolwiek obraziłem jakimkolwiek obraźliwym słowem. Bo napisałem "głupoty"?
Wyluzuj troszeczkę.
Inaczej wyjdzie, że Ty teraz mnie obrażasz.

Dla jednego wielkość 1:1 jest widać wadą, dla innych zaletą. Repliki mają swoje ograniczenia, mnie akurat nic "nie wystaje" i nie uważam żeby repliki z magazynkami 1:1 wyglądały jakoś szczególnie gorzej niż inne.
G&G jest ogólnie kiepskie pod wieloma względami więc o nim nie pisze.

A "pseudorealizm" ICSa?
Faktycznie. Rozkłada się jak ostry, ma działający dosyłacz itp.
W porównaniu z rozwiązaniami ICSa większość emek można uznać za "pseudo" realistyczne.
Wątpię żebyś w życiu miał okazję poużytkować trochę dłużej ICS i inne marki dla porównania, bo wówczas byś tego nie napisał - ja miałem i mam więc wiem co piszę z doświadczenia, a nie z tego co gdzieś usłyszałem czy przeczytałem.
siridar 17.10.2008, h. 09:52 siridar
$1

$1

Mi z kolei wydaje się, że sprężyna główna została podzielona na dwie części, pomiędzy które wsadzono odważnik, który poruszając się symuluje odrzut broni.
Krystian_Ck 17.10.2008, h. 10:07 Krystian_Ck
Fajne Juz sie napaliłem na nią ^^
Dalej 17.10.2008, h. 10:15 Dalej
Od początku historii z Blow-Backiem w elektrykach uważałem że tylko ten od TM będzie coś wart.
Panocek 17.10.2008, h. 10:30 Panocek
mając tą TMkę nie da się beztrosko naparzać kolbą we wszystko, bo jak w ostrym utrata kolby unieruchamia broń


Ale ciekawi mnie jak bedzie z tym odrzutem, czy to będzie coś co faktycznie "telepie" czy "tylko sie rusza".
Jangi 17.10.2008, h. 12:05 Jangi
Ciekawe, czy ta dysza nie będzie się łamać...
Sushi.50 17.10.2008, h. 12:59 Sushi.50
W końcu jakieś nowe rozwiązania ze strony TM, ten GB wygląda już nieco lepiej pod względem wytrzymałości. No i nie ma tego durnowatego okienka, w którym to zaczynał się powolny proces pękania GB. Magi są realistycznej długości, bo GB jest skrócony i mag może wejść cały. Jeżeli jeszcze będzie inna komora HU, np zintegrowana z body lub w jakikolwiek sposób do niego przytwierdzona na stałe, to mamy prawdziwą rewolucję techniczną w kochanych emkach . Żeby tylko można było zamontować stałą kolbę, będzie git.

Co do replik ICS: żaden posiadacz chińczyka, który nigdy tego nawet nie widział na oczy, nie mówiąc już o użytkowaniu, nie powinien się wypowiadać na temat tych replik. Jeżeli chodzi o emki, to dla mnie nie ma innej opcji, jeżeli chodzi o replikę M4/16. Chyba że zmieni to ten TM
noah 17.10.2008, h. 13:00 noah
Bolt catch chyba też będzie działąć.
Żeby tylko jeszcze dosyłacz działał jak w ICSie...
I rozkłądał się jak ICS...
Chyba za dużo chcę. :/
Promant 17.10.2008, h. 14:37 Promant
Sądząc po rozłożonych częściach i plakacie pokazującym montaż repliki - rozkładanie powinno być wygodne, a komory nigdzie nie widać.

Strzałka na plakacie pokazuje tylko kierunek wsuwania górnego korpusu na GB, więc może faktycznie komora jest częścią tego górnego korpusu. Chyba, że po prostu nie chcieli jej pokazać.
renifer 17.10.2008, h. 16:43 renifer
Jest filmik na airsoftnews.eu - nie jestem pod wrażeniem...
Szarak 17.10.2008, h. 17:12 Szarak
Jeżeli, gearbox i jego części będą na poziomie wytrzymałości G&P (nie wykonania i spasowania bo w TM`ach zawsze było świetnie), żeby utrzymywały M120 Promyka... to jestem już prawie pewien na co wydam zaoszczędzone pieniądze. Oby premiera była jak najszybciej.
noah 17.10.2008, h. 18:03 noah
Taa, bez M120 wstyd na strzelance się pokazać...
Marek Kiljan 17.10.2008, h. 20:01 Marek Kiljan
Najlepsze jest to zdjęcie na którym jest znaczek oznaczający zakaz fotografowania:P
Scalak 17.10.2008, h. 22:01 Scalak
Ha! już wiem! Najlepszy GBB byłby wtedy gdyby umieścili w kolbie paralizator:D to by dopiero kopało hahah
dude1 19.10.2008, h. 14:46 dude1
Moim skromnym zdaniem z tymi wymiarami magów chodzi o to, że w ICS i G&G i replika i magi są w skali 1:1 tak jak w ostrej. Natomiast konstrukcja wewnetrzna obu replik jest taka, że po włożeniu tych magów, z zewnątrz, cała replika nie wyglada jak ostra emka z magazynkiem w skali 1:1 (bo magi wystają dalej)

W innych aegach natomiast, magi są ciut krótsze niż te ostre przez co po włożeniu maga do gniazda, replika wyglada (replika + mag) jak ostra w skali 1:1.

Ja np wole nie mieć magów w skali 1:1 tylko krótsze, ale replike Z magiem w skali 1:1.
Bo wiecie, częsciej raczej latam z replika z magazynkiem, a nie z samym magazynkiem

pozdro
sebin 22.10.2008, h. 21:46 sebin
A jeśli tutaj magazynek wchodzi głębiej, tak jak w m4 od WA i ostatecznie emka wygląda tak jak oryginał? Oczywiście nie w 100%