Daj cynk
Reklama

Aktualności

LCT Airsoft: AMD-65

Aktualności, 07.10.2008, h. 10:05, dodał: Promant
25

Na portalu Arnies Airsoft zamieszczono wstępną recenzję AMD-65, czyli węgierskiej wersji AK. Replika ASG AEG, produkcji firmy LCT Airsoft, wchodzi właśnie na rynek.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ryh Yeou z LCT Airsoft, który projektował replikę, udostępnił egzemplarz testowy. Yeou pracował wcześniej na zlecenie Inokatsu i, zdaniem autora recenzji, jest to widoczne w wysokiej jakości wykonania repliki.

 

 

 

 

 

 

 

Opis na portalu to jedynie wstępne wrażenia - głównie na temat wyglądu, spasowania i wykonania części repliki, okraszony dodatkowymi zdjęciami [magazynek na fotkach nie jest oczywiście prawidłowy, prawdopodobnie egzemplarz testowy nie miał w komplecie maga]. Replika sprawia solidne wrażenie, zarówno pod względem wagi [3kg], jak i spasowania części.

 

 

 

W przeciwieństwie do wcześniejszych konwersji Inokatsu, które miały wykończenie matowe i lekko "porowate", powierzchnia korpusu AMD produkcji LCT Airsoft jest gładka i ma wykończenie lekko błyszczące.

 

 

Części metalowe, w tym lufa zewnętrzna i tłumik płomienia, wykonane zostały ze stali. Części z tworzywa mają przyjemną w dotyku powierzchnię, sprawiającą wrażenie lekko "gumowanej". Replika posiada właściwe, węgierskie, oznaczenia.

 

 

Pokrywa komory zamkowej osadzona jest dość ciasno i ciężko się zdejmuje. Jak we wszystkich replikach AK bez stałej kolby - mamy dość mało miejsca na wciśnięcie akumulatora typu stick. Kolba i chwyt przedni, wbrew pozorom, są bardzo wygodne w użytkowaniu. Replika nie posiada montażu bocznego na korpusie.  

 

 

Gearbox, umieszczony w testowym egzemplarzu, wygląda na identyczny jak V3 VFC. Replika akceptuje różne wersje magazynków do AK [produkcji G&G, Unicorn, Mag, Hero Arms oraz chińskie magi typu drum]. Magazynki bębnowe można stosować tylko przy kolbie rozłożonej. Przycisk zwalniacza kolby działa dość ciężko i wymaga użycia pewnej siły przy rozkładaniu, ale pomaga przesmarowanie - choćby gęstym olejem silikonowym.

 

 

Producent określa szybkostrzelność teoretyczną na poziomie 850-950BB na minutę. ROF repliki, przy baterii 9.6V 1400mAh NiMh, jest faktycznie bardzo dobry. Sugeruje to zastosowanie silnika, który poradzi sobie także z silnymi sprężynami. Stock'owa sprężyna generuje 1J. Dało to prędkość początkową w zakresie 306-316fps. Lufy wewnętrznej nie sprawdzano, ale skupienie było identyczne jak przy replikach AK z zamontowanymi preclufami 6.04. Cena: 440USD.

 

 

 

 

 

 

 

Źródła: 

www.arniesairsoft.co.uk

www.lctairsoft.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
kupolud231 07.10.2008, h. 10:25 kupolud231
Brzyyyyyyyyydal
Benchm4de 07.10.2008, h. 10:26 Benchm4de
Jak uwielbiam AK tak ten karabin mi się cholernie nie podoba :/ Chwyt przedni i kolba - masakra
kazik_ 07.10.2008, h. 10:29 kazik_
Ta cała brzydota jest właśnie w nim piękna.
Augustus 07.10.2008, h. 10:30 Augustus
Węgierskie? Rumuńskie (od VFC)? Mam nadzieję że niedługo przyjdzie czas na polskie (Beryl)
Mormaeglin 07.10.2008, h. 10:41 Mormaeglin
"że niedługo przyjdzie czas na polskie (Beryl)" raczej bardzo w to wątpię. Wszelkie lokalne wersje AK są szalenie popularne i rozpowszechnione w Stanach ze względu na swą cenę i dostępność. Tak zwany "surplus" po Naszemu demobil. To motywuje producentów by inwestować w produkcję tych replik, Beryl - odpada.
Promant 07.10.2008, h. 10:42 Promant
Cóż, zawsze zostaje grawer i zrobienie sobie oznaczeń na własnym customie...
Hajdi 07.10.2008, h. 10:52 Hajdi
A może ktoś wie czy LCT ma zamiar sprzedawać części ze swojej strony? Albo jak się do nich "dobrać" ?

AMD jest ładny
kupolud231 07.10.2008, h. 11:25 kupolud231
Tantal jest popularny w USA więc może kiedyś się doczeka repliki...
Mormaeglin 07.10.2008, h. 11:40 Mormaeglin
Tantal to rzadki karabinek, od jakiegoś czasu jest sprzedawany w Stanach lecz popularnością nie dorówna Węgierskim/Bułgarskim/Rumuńskim AK które to już od lat funkcjonują pośród miłośników broni palnej, podaż na ten typ jest raczej niszowa. Pozatym ww. karabinki są relatywnie tanie, zwłaszcza te zasilane amunicją 7.62x39 (sama amunicja jest także dosyć tania co także sprzyja popularności owych pukawek).
Marecz 07.10.2008, h. 13:16 Marecz
Pięknisi Kalash ! Całkiem inny ! popieram kazik_
Okota 07.10.2008, h. 13:56 Okota
Jakbym mial ten karabin to pierwsze co bym zrobil to byloby odwrocenie przedniego gripa... tak jakos malo ergonomicznie on tam jest obsadzony....
Czarny762 07.10.2008, h. 14:03 Czarny762
Musze powiedziec ze kałaszek jest ładny;) Rambo w III czesci z nim latał xD
gryncek1 07.10.2008, h. 15:36 gryncek1
Przez 0.001 sek myślałem że to beryl...ale ten ak też mi się podoba tylko cena jakaś taka spora...
Mark99 07.10.2008, h. 15:44 Mark99
Mnie sie podoba, najlepiej wygląda z magiem od AK74.
I przynajmniej czymś się wyróżnia.
Prezes_____ 07.10.2008, h. 15:56 Prezes_____
Nice, kałach wygląda jak z Crysisa
Goose 07.10.2008, h. 17:59 Goose
Cudeńko, ciekawe czy sporo takich AMD sie pojawi miedzy nami
Kosa30 07.10.2008, h. 18:04 Kosa30
ładny ładny ale jak dla mnie powinni zrobić tego przeklętego beryla w końcu,bo napewno miał by wielu nabywców.
wojtazkk 07.10.2008, h. 18:06 wojtazkk
cytat: "Musze powiedziec ze kałaszek jest ładny;) Rambo w III czesci z nim latał xD "

Nie Rambo tylko ten pułkownik cały... Trautman czy jak mu tam było..
Dalej 07.10.2008, h. 19:10 Dalej
Mimo wszystko, fakt że nawet takie repliki zaczynają być robione zwiększa szanse że pojawi się kiedyś i Beryl.

"Przecież używają go killerzy w Afganistanie i Iraku"!
uzi43 07.10.2008, h. 21:44 uzi43
Z tym drumem wyglada zarabiscie
Przylaczam sie do ogolnych marzen o berylu
bobi_bb 08.10.2008, h. 09:02 bobi_bb
Piękny jest!
Na beryla pewnie jeszcze długo poczekamy...
Jak se nie zrobisz to nie będziesz miał! Na szczęście są dostępne orginalne części!
men3L 08.10.2008, h. 12:17 men3L
Beczycie za tym Berylem jak za starą Polska.
Przyszło by co do czego, wypuścili by Beryla to i tak kupiłoby go garstka osób.
helgrind 08.10.2008, h. 14:48 helgrind
Zajś zje*ali zapadkę na "auto" ;/