Daj cynk
Reklama

Aktualności

G.A.S.P. - badanie preferencji graczy ASG

Aktualności, 06.10.2008, h. 13:10, dodał: Promant
33

Portal Popular Airsoft przedstawił wyniki ciekawego badania rynku ASG. Badanie marketingowe G.A.S.P., czyli Global Airsoft Survey Project, miało na celu określenie preferencji graczy airsoft'owych odnośnie marek i typów replik.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt badawczy G.A.S.P., którego wyniki przedstawił portal Popular Airsoft, miał na celu, w oparciu o statystyczną próbę respondentów, przeanalizowanie i zaprezentowanie preferencji graczy airsoft'owych odnośnie marek i typów replik, oraz innych czynników związanych z grami - na współczesnym rynku ASG. Na ile reprezentatywna była próba badanych - trudno jednoznacznie stwierdzić, podane poniżej dane prezentują profil przepytanych osób - nie wiadomo jednak czy badanie objęło w ogóle kraje wschodniej części Europy, jak Polska, Litwa czy Rosja. Czy wyniki pokrywają się z Waszymi potencjalnymi odpowiedziami na takie pytania? Oceńcie sami: 

 

Całkowita liczba respondentów: 4,861
1. Lokalizacja respondentów:

Ameryka Północna - 36%

Europa - 30.92%

Południowo-wsch. Azja - 19%

Północno wsch. Azja - 12%

Ameryka Łacińska - 1%

Bliski Wschód - 1%

Oceania - 1%

2. Przedziały wiekowe respondentów:

poniżej 18 - 7%

18-24 - 17%

25-32 - 34%

33-50 - 40%

ponad 50 - 2%

3.Płeć respondentów:

M - 97%

K - 3%

4. Typ głównej repliki Airsoft respondenta:

AEG - 97%

Bolt Action - 1%

Gazowa - 1%

Sprężynowa - 1%

5. Trzy główne typy preferowanych replik: 

różne wersje M4/M16 - 38%

różne wersje AK - 19%

różne wersje MP5 -10%

6. Trzy główne typy replik preferowanych na drugim miejscu [drugi gun]: 

MP5 - 26%

AK - 21%

M4/M16 - 16%

7. Preferowane typy replik broni bocznej [w/g zasilania]:

Gas Blowback - 81%

AEP - 13%

Gas Non-Blowback - 5%

Sprężyna - 1%

8. Preferowane modele replik broni bocznej:

Glock różne wersje - 27%

Colt  różne wersje - 26%

SMG różne wersje - 17%

9. Trzy preferowane marki replik ASG [główna replika respondenta]:

Tokyo Marui - 20.9%

Jing Gong - 16.8%

Classic Army - 15%

10. Trzy preferowane marki replik pistoletów ASG

Tokyo Marui - 70.7%

WE - 10.1%

KSC - 5.3%

11. Trzy, inne, preferowane marki replik replik podstawowych respondenta:

Jing Gong - 24.2%

King Arms - 15.1%

Echo1 USA - 9%

12. Inne typy preferowanych replik ASG:

Historyczne (WW1, WW2) - 69%

Sci-fi/Fantasy - 18%

żadne - 13%

13. Czy rodzina wspiera Twoje hobby?

65% respondentów odpowiedziało, że rodzina często lub sporadycznie wspiera ich w tym hobby

14. Ile lat grasz w airsoft?

51% respondentów odpowiedziało, że gra od 1 do 3 lat.

15. Dlaczego grasz w airsoft?

Większość respondentów - aby wyrwać się z domu, aby spotkać się z przyjaciółmi (50%);

Bo to lepsze od gier virtualnych (47%);

Bo można legalnie postrzelać się z ludźmi (36%).

16. Czy wcześniej grałeś w paintball?

tak - 36%

nie - 48%

gra zarówno w airsoft jak i w paintball - 7%

nigdy nie grał paintball - 9%

17. Czy będą kiedykolwiek grać w airsoft profesjonalnie? [?!]

tak - 42%

nie - 55%

już są pro - 3%

18. Odważysz się rozebrać gearbox?

tak - 76%

nie - 24%

19. Typ stosowanego magazynka,

głównie:

high capacity  (74%)

mid-capacity (49%)

20. Preferowany typ aku:

NiMH 63%

LiPo 25%

21. Preferowany typ gier:

Każdy typ gry jest dobry, żaden zdecydowanie nie dominuje w odpowiedziach.

22. Preferowana rola w grze:

szturm (85%)

AT (53%).
23. Ilość posiadanych replik:

Większość respondentów posiada 2 do 5 replik (67%).

24. Czy używasz BB bio?

62% chętnie by używało tylko Biodegradable BB ale ograniczaja ich wysokie koszty używania takich kulek.

25. Podstawa decyzji zakupowych:

Większość respondentów opiera decyzje o zakupie replik na znanej już jakości oraz na osiągach (83%).

 

 

 

 

Źródło:

www.popularairsoft.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
GooseKat 06.10.2008, h. 13:16 GooseKat
pytanie 17te jest intrygujące...
Mormaeglin 06.10.2008, h. 13:18 Mormaeglin
Jakże JG się wybił.
Lineusz 06.10.2008, h. 13:20 Lineusz
17. Czy będą kiedykolwiek grać w airsoft profesjonalnie?

tak - 42%

nie - 55%

już są pro - 3%


W Polsce tych Pro to większość he he he.
benizo 06.10.2008, h. 13:21 benizo
ciekawe... " Bo można legalnie postrzelać się z ludźmi (36%) "

loopack 06.10.2008, h. 13:34 loopack
Tylko kiedy jest się PRO w ASG?
Staż? Sprzęt? Wyniki? i jeśli tak, to jakie? Dziwne pytanie
Regdorn 06.10.2008, h. 13:39 Regdorn
No to PROste. Z PRO nie ma żartów
Levy 06.10.2008, h. 13:55 Levy
PROfesjonalne badania rynku Można sie czegoś dowiedzieć... : )
Baykos 06.10.2008, h. 14:02 Baykos
97% do 3% Mężczyźni - Kobiety taki sam wynik, jak w ankiecie, którą przeprowadziłem w tym roku. Staż podobnie, ale przedział wiekowy już nie.

$3
kicus 06.10.2008, h. 14:05 kicus
16. Czy wcześniej grałeś w paintball?

tak - 36%

nie - 48%

gra zarówno w airsoft jak i w paintball - 7%

nigdy nie grał paintball - 9%

Jaka jest różnica w 'nie', a 'nigdy nie grał paintball'?
gryncek1 06.10.2008, h. 14:23 gryncek1
już są Pro 3%... hehe
radzu 06.10.2008, h. 14:25 radzu
19. Typ stosowanego magazynka,

głównie:

high capacity (74%)

mid-capacity (49%)

Wszysko zrozumiem, ale jeśli to zsumować i dodać jeszcze low, real -capy i boxy to w sumie wyjdzie z 200%
Psycho_Mantis 06.10.2008, h. 15:16 Psycho_Mantis
22. Preferowana rola w grze:
szturm (85%)
AT (53%).
Eee...?
Karol_K 06.10.2008, h. 15:23 Karol_K
Szturm ... wow bawie sie w to już dobre 3 lata ale dobrze przeprowadzonego szturmu który nie załamuje sie i nie zalega po 20 m nie widziałem
VITREUS 06.10.2008, h. 15:24 VITREUS
"Jaka jest różnica w 'nie', a 'nigdy nie grał paintball'? "

"Wcześniej nie" i "nigdy"
Może są tacy co po rozpoczeciu zabawy w AS , zapragnęli też zabawy w PB.
uzi43 06.10.2008, h. 15:28 uzi43
W wielu pyaniach sumujac procenty wychodzi ponad 100 ale ankieta ciekawa
Ray 06.10.2008, h. 15:55 Ray
Widocznie w niektórych pytaniach można było zaznaczyć więcej niż jedną odpowiedź.
A pytanie 17. rzeczywiście zastanawia.
rademenes83 06.10.2008, h. 16:00 rademenes83
hmmmm co oznacza PRO w asg :D:D
Moonred 06.10.2008, h. 16:28 Moonred
No wiesz, zaszyje sie w krzakach, podejdzie do ciebie od tyłu i dźgnie cię nożem....gumowym

Właściwie wiekszość odpowiedzi było do przewidzenia.
Ale że JG sie plasuje na drugim miejscu mnie zdziwiło o_O
Ziolko 06.10.2008, h. 16:33 Ziolko
Może to PRO oznacza, że się ma firmę co komercję obsługuje albo, że się ma sklep.
mackieiwicz 06.10.2008, h. 16:38 mackieiwicz
OOOOOOOo że JG na drugim to bym nigdy nie pomyslal
rostal 06.10.2008, h. 16:41 rostal
Proponuję Przeprowadzić ten sam test/ankietę ale w naszym polskim Środowisku airsoftowym.

Pzdr.
Placek 06.10.2008, h. 16:41 Placek
Hmm... ciekawa konkluzja mi się nasuwa.
3%Kobiet
3%PRO
Wychodzi na to, że kobiety są pro. W takim razie 42% ma w planach zmianę płci na piękną.
Codename666 06.10.2008, h. 17:15 Codename666
Ludzie już nie pamiętają o innych broniach niż tylko rodzina M, AK i MP5? Chciałbym powtórzyć tą ankietę w naszym środowisku
Plutonowy 06.10.2008, h. 17:18 Plutonowy
17. Czy będą kiedykolwiek grać w airsoft profesjonalnie?
tak - 42%
nie - 55%
już są pro - 3%

Czy mamy rozumieć że 97% biega z "szatganem" w dresiku z kumplami z osiedla? A 55% nie ma zamiaru tego zmienić? No i co to znaczy grać w airsoft profesjonalnie? Zawodowo się tym zajmować?
Wiki 06.10.2008, h. 18:18 Wiki
Ja to pro rozumiem jako chęć rozwijania się w swoim hobby...
Kupowanie dobrych replik i osprzętu za konsekwentnie odkładane pieniądze, doskonalenie się w "rzemiośle wojennym"...

Ale fakt, pytanie dość kontrowersyjne
rostal 06.10.2008, h. 18:33 rostal
Wiki słusznie to pojmuje, gdyż w naszym srodowisku jest także wiele osób które nie do końca traktują ASG poważnie. A ci ''profesjonalisci'' to ludzie, którym w najbliższym i dalszym czasie nie widzi się zmiana hobby na inne tak jak to bywa u słomianych zapaleńców... Profesjonalizmem ma być także zdobyta wiedza i umiejętnosci w airsofcie przez te ''długie'' lata.
xasistis 06.10.2008, h. 19:05 xasistis
uzi, radzu.. wiecie co to pytania wielokrotnego wyboru?

Postulowałbym przeprowadzenie ankiety w Polsce
Dzwonek 06.10.2008, h. 20:12 Dzwonek
"Pytanie 2.
33-50 - 40%"

To aż tyle BDCh jest w airsofcie ? ;]

Holender 06.10.2008, h. 21:46 Holender
Wychodzi na to że jesteśmy większością!
Promant 06.10.2008, h. 22:01 Promant
Na świecie w wielu krajach przeważają gracze pow. 30stki.

Nie sumujcie procentów, bo wyjdzie bzdura. W większości przypadków są to odpowiedzi na pytania wielokrotnego wyboru czyli można dać kilka odpowiedzi z przedstawionego zestawu.

Pytanie z paintball'em faktycznie dziwnie sformułowano, ale zapewne chodziło właśnie o to, że ktoś nigdy nie grał a inny mógł zacząć już grając w asg. Ale i tak najwyraźniej źle skonstruowany panel odpowiedzi.

Wiewioor 07.10.2008, h. 00:34 Wiewioor
"Większość respondentów - aby wyrwać się z domu, aby spotkać się z przyjaciółmi (50%);

Bo to lepsze od gier virtualnych (47%);

Bo można legalnie postrzelać się z ludźmi (36%). " - razem 133% ? o co kaman?
jason.jerusalem 07.10.2008, h. 08:16 jason.jerusalem
Dla osób dziwnie interpretujących sformułowanie "pro". Ankieta robiona przez ludzi z zachodu, i najprawdopodobniej chodzi im o jakieś rodzaje zawodów, niekoniecznie ligowych, z nagrodami dla zwycięzców, oraz graczy i drużyny, sponsorowanych przez sklepy lub/i firmy produkujące sprzęt.
Chodzi o ludzi zawodowo zajmujących się uczestnictwem w zawodach, które zbierały by publikę.
To stanie się jeśli rynek airsoftowy rozwinie się na tyle żeby potrzebna była taka forma marketingu. Zarobek z biletów, stoisk firmowych oraz głównie reklama. Patrząc na inne formy sportu, które uprawia się naprzykład na zachodzie europy i w stanach, taka forma nie rozwinie się w polsce, choć tam jest to możliwe.

NIE (!) chodzi tu o to że ktoś jest PrO, bo ma wszystko z D3lt4 :/

Promant 07.10.2008, h. 08:32 Promant
@Wiewioor:
a umiesz czytać ze zrozumieniem?

Powtórzę jeszcze raz, dużymi literami:
Jeżeli w pytaniu podany jest zestaw np. 10 odpowiedzi, a respondent ma wybrać 3 z nich, to podane ostatecznie 3 odpowiedzi najczęściej wybierane - nie zsumują się do 100%, gdyż Ci sami respondenci wybrali po kilka tych samych opcji. Czyli nie jest to odpowiedź jednego wyboru, ale wielokrotnego. Do 100% zsumowałoby się tylko w przypadku gdyby wybrać mieli 1 odpowiedź z 10.