Daj cynk
Reklama

Aktualności

Cyma MP5 RAS - więcej informacji

Aktualności, 27.09.2008, h. 16:12, dodał: szalony jack pirat
52

Dzięki sklepowi Taiwangun mamy już w rękach najnowszy model MP5 Cymy. Jest to dokładna kopia repliki G&G. Bardzo dokładna kopia, przy tym zaskakująco dobrze wykonana. Widać, że Cyma poszła ostro do przodu, jeśli chodzi o staranność wykonania i jakość użytych materiałów. Czytajcie dalej, bo warto.

 

 



 

Jakość (dokładność) wykonania w praktyce niewiele ustępuje replikom z wyższej półki (pierwowzorowi G&G). Jedynie pokrycie korpusu ustępuje (nieznacznie) replikom CA i G&G, ale jest bardzo, bardzo dobre, najlepsze jakie widziałem w chińskich replikach.  W praktyce robi równie dobre wrażenie, jak będzie z trwałością - czas pokaże. Na pochwałę zasługuje bardzo dobre spasowanie połowek korpusu, staranne wykonanie kolby, przyrządów mechanicznych i innych detali (np. tłumik płomienia). To pierwsza chińska replika, której na pierwszy i drugi rzut oka nie da się nic zarzucić.  Brak jedynie oryginalnych oznaczeń. Użyte tworzywa są bardzo dobrej jakości i nie odbiegają od np. standardu CA. 

 

Konstrukcja to kopia G&G co oznacza, że 1) rączka przeładowania odsłania regulację HU, 2) po wyjęciu przedniego pinu replika rozkłada się na dwie części, 3) szkielet gearbox'a jest niestandardowy, jest niższy, brak mu wąskiego grzebietu. W komplecie otrzymujemy zdejmowany tłumik płomienia, pod spodem znajduje się mniejszy tłuimk, z gwintem na tłumik dźwięku.  

 

Bogate dodatkowe wyposażenie to przede wszystkim chwyt RIS z panelami. Chwyt wykonany jest bardzo ładnie, tak samo panelom nie można nic zarzucić, siedzą pewnie, a zsuwają się lekko.  

 

Kultura pracy GB jest bardzo dobra, póki co najlepsza jaką słyszałem w chińskich replikach (lepsza niż w G36C JG), na poziomie replik CA, czy G&G. Niejedna emka G&P brzmi też gorzej od tej Cymy. W pracy zębatek nie słychać ani pisków, ani zgrzytów, dźwięk jest umiarkowanie cichy. Dobry zryw na akumulatorze 8.4V sugeruje obecność dobrego silnika.

 

Zasięg i celność - bardzo dobre. Prawdopodobnie replika posiada lufę precyzjną, ale nie jest to informacja pewna, bowiem dokładnej specyfikacji nie opublikowano :)  Gumka hup-up - nareszcie chiński producent już w stocku zamontował solidną gumkę. MP5 Cymy strzela bardzo ładnie wprost z pudełka. 

 

Cena. Cóż, replika na 90% będzie kosztowała między 500 a 600 złotych, to pewnie zależeć też będzie od wersji (na pudełku, w którym otrzymaliśmy replikę widnieją rysunki wersji Navy, SD). 

 

Moim zdaniem zapowiada się hit, bo tak dobrze wykonanej i działającej chińskiej repliki jeszcze nie widziałem. Cymam kciuki za to, aby wszystkie egzemplarze takie były ;)

 

Wkrótce dokładna recenzja i testy. Póki co - kilka fotek na szybko ku zaostrzeniu apetytu :)

 

[Powiększ][Powiększ][Powiększ]
[Powiększ][Powiększ][Powiększ]
[Powiększ][Powiększ][Powiększ]
[Powiększ][Powiększ][Powiększ]
[Powiększ][Powiększ][Powiększ]
[Powiększ][Powiększ][Powiększ]
 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
szalony jack pirat 27.09.2008, h. 16:37 szalony jack pirat
Tłumik i przednia rączka są moje Cyma nie daje ich w pudełku
Nomad 27.09.2008, h. 16:41 Nomad
Prezentuje się znakomicie! Czekamy na dokładny opis "co w środku piszczy"
Warlord Shadow 27.09.2008, h. 16:47 Warlord Shadow
Preclufa w stocku? ee? W Cymie?
Panocek 27.09.2008, h. 16:47 Panocek
Mnie ciekawi oznaczenie mp5ki na pudle - CM.027.
gryncek1 27.09.2008, h. 16:55 gryncek1
Coraz bardziej mam ochotę na mp5...
dzanas 27.09.2008, h. 16:58 dzanas
pożyjemy zobaczymy ......
szalony jack pirat 27.09.2008, h. 17:01 szalony jack pirat
Na pudle jest oznaczenie cm.027, ale na częściach repliki - cm.041. Precka jest podobno (6.04), nie wykluczam tego, bo celnośc faktycznie bardzo przyzwoita, natomiast jak jest w rzeczywistości, czy jest precka i czy to faktycznie jest precka, to dziś nie wiem.
cassius 27.09.2008, h. 17:07 cassius
Noo... ciekawe. Wydaje sie byc dobra alternatywą dla MP5 CA. Testy wyjda dobre to kupie :>
rostal 27.09.2008, h. 17:08 rostal
Ciekawe,i to bardzo, ale dokuczliwe dla mnie jak i zapewne dla innych ludzi którzy wpakowali na swoje repliki dużo, dużo więcej kasy. Na szczęscie pozostaje komfort psychiczny. xD
radzio2k 27.09.2008, h. 18:09 radzio2k
jednak ICSowi pewnie nie dorownuje ;]
Wojtass_nt 27.09.2008, h. 18:09 Wojtass_nt
Jaką to ma moc? Znając cymę to pewnie 450fps...
cassius 27.09.2008, h. 18:32 cassius
Ach no tak to pewnie bedzie cos ok 450fps ;/ to do CQB nie za bardzo
Mark99 27.09.2008, h. 19:04 Mark99
Między 500 a 600 zł...
Fajnie chociaż za 699 można kupić już ICS'a czy CA.
Chyba że okaże się hitem i np. taiwangun po jakimś czasie zjedzie z ceny ;P
Borol 27.09.2008, h. 19:14 Borol
wiadomo ze skoro taiwangun.com wyslal do recki to odpowiednio najpierw zadbał o replike. nasmarowal lepiej by nie było zgrzytów,sprawdził spasowanie. ciekaw jestem jakości kupionego modelu
szalony jack pirat 27.09.2008, h. 19:23 szalony jack pirat
@Mark99. Nie wiem gdzie Ty widziałeś MP5 RAS Ca za 699 złotych ...
@Borol. Replika została tylko przestrzelana (przegląd zerowy), poza tym bez innych ingerencji serwisu.
Szkodnik 27.09.2008, h. 19:27 Szkodnik
@Borol

Sorx, ale masz na to jakieś dowody? Że replika jest jakoś inaczej przygotowywana do testów niż do użytkownika? Mi się wydaje, że opinia użytkownika jest najlepszym testem i dbają o karabin kupującego równie dobrze jak o karabin do testów Pirata.

A poza tym nie lubię takich spekulacji w kierunku sklepu, w którym utopiłem już kilka tysiecy ;]
MartiN_BB 27.09.2008, h. 19:29 MartiN_BB
Jednak dożyłem czasów, gdy chińska replika jest chwalona przez jack'a
szalony jack pirat 27.09.2008, h. 19:31 szalony jack pirat
Właścicieli sklepów znam osobiście (SpecShop, Capri, Taiwangun, Customs) i mamy do siebie zaufanie.

Poza tym sklep straciłby, gdyby reszta serii była gorsza, ponieważ kupujący domagają się takich replik, jak w recenzji.
Krystian_Ck 27.09.2008, h. 19:45 Krystian_Ck
Hmm fajnie sie zapowiada
Mykpykcyk 27.09.2008, h. 20:24 Mykpykcyk
Wszystko ok i super. Jeden błąd zauważyłem tylko.
" Cymam kciuki za to, aby wszystkie egzemplarze takie były "
Chyba, że to specjalnie napisano, wtedy oddaje honor
QlimaX 27.09.2008, h. 20:30 QlimaX
$1
On tak specjalnie napisał.
Co mi się zresztą podoba.

Co do MP5, trzeba czekać na wiadomości co tam w środku słychać
macioza1 27.09.2008, h. 20:46 macioza1
Najśmieszniejsze jednak jest to, że na pudełku pisze: 'Semi & full automatic ASSAULT RIFLE'. Czy może coś mnie ominęło i stworzona mp5 strzelające amunicją karabinowa?
cziman 27.09.2008, h. 22:07 cziman
@Borol: ba, gdyby tylko! Ja śmiem powiedzieć że nie tylko przesmarowali, ale wstawili helikalne STU systemy, silnik magnuma, komorę TM i preckę systemy! Z repliki oryginalne zostało tylko pudełko.

A może pomyśl przed tym jak następnym razem napiszesz? Rzucania całkowicie bezpodstawnymi oszczerstwami nie lubi żaden sklep ani gracz. Tylko że sklep nie da Ci za coś takiego w papę.
Pemos 27.09.2008, h. 22:33 Pemos
JG wypuściło III Gen emek PJ tak samo a wiec Cyma odpowiada.
Mark99 27.09.2008, h. 23:33 Mark99
Jack, dla mnie każde MP5 jest takie samo i różni się tylko czasami kolbą
To totalnie nie moja dziedzina, ale widać że Cyma się stara
Promant 28.09.2008, h. 00:35 Promant
Jakbyście przeczytali 2 news'y wcześniej to byście wiedzieli, że mają - przynajmniej według producenta - 120m/s.

RASa się nie dostanie, ale za 699 można dostać SD ICSa.
VonHusarz 28.09.2008, h. 00:39 VonHusarz
No ale ICS za 699 jest podajze plastyczny
szalony jack pirat 28.09.2008, h. 01:18 szalony jack pirat
PJ to marka Taiwangun.com, a nie producent. Zresztą JG w dużej części też. Każdy może sobie zamówić w Chinach np. taka emke GFC i nazwać ją jak mu się podoba.

Cyma nie odpowiada, bo MP5 opracowuje juz od dawna. Zresztą GB różni się nie bajerami, a jakością wykonania.

Kolejne "generacje" JG różnią się co najwyżej mocą sprężyny i ew. ich wymianą na bardziej zaawansowane, w takim sensie w jakim np. łożyska kulkowe uznać by można za bardziej zaawansowane od ślizgowych. Co nie zawsze oznacza jakąs poprawę, bo lepsze są dobrze wykonane ślizgowe, niż kiepskie kulkowe.

Dlatego osobiście uważam, że te kolejne generacje JG to raczej marketing, ew. pewna ewolucja, a nie znaczący postęp.

W przypadku tej Cymy jest dokładnie na odwrót - producent w pewnym sensie od podstaw musiał coś tam opracować, czegoś się nauczyć, bo replika jest wyraźnie inna niż to co Chińczycy dotychczas klepali.

Akurat ostatnio robiliśmy emkę GFC (czyli JG bodajże gen. 4? 5?), mamy też na warsztacie AUG'a G3 (też ma MOSFET itp)., także jest z czym porównać.
men3L 28.09.2008, h. 08:15 men3L
Ile kosztuje taka reklama na wmasgu?

@vander "To zawsze będzie prawie jak TM lub CA"

CA bym raczej do TM nie porównywał, ba, niektórych posiadaczy TM mogłeś ostro zbulwersować CA jest bliżej chinoli..
szalony jack pirat 28.09.2008, h. 09:33 szalony jack pirat
Jasne, zwłaszcza np. MP5 B&T. Full metal body, oryginalne oznaczenia, nowa konstrukcja, najlepsze MP5 na rynku ... vs TM - full plastik, wyrabiające się body notorycznie ginące selektory ognia. Jest pewna granica przewagi jaką daje dobra kultura TM. MP5 CA tez ma wcale niezłą, zwłaszcza jak na metal body. A resztę ma lepszą.
Promant 28.09.2008, h. 10:53 Promant
VonHusarz:

Na military.pl masz SD ICSa full metal w tej cenie.
VonHusarz 28.09.2008, h. 12:15 VonHusarz
O racja ino bez risów
Dalej 28.09.2008, h. 14:03 Dalej
jack: czy przez "kultura pracy" zbliżona do CA rozumiesz że ma ładny, czysty, głośny dźwięk?

Ostatnio jakoś często trafiałem na kolegów z MP5 CA, i tak ładnie dudniły, że myślałem iż mają conajmniej 400fps.

A to były stocki.

Wiem że niektórym nie pasuje głośna replika, ale skoro bawimy się w rekonstrukcję, sensownie głośny gun to plus. Daje większy realizm.
szalony jack pirat 28.09.2008, h. 14:09 szalony jack pirat
Przez "kultura pracy" ma na mysli prace silnika, zębatek, łozysk, czyli odgłos naciągania sprężyny. Za dobrą kulturę uważam P90 TM - ciche, nie ma pisków, zgrzytów, wizgów itp.

Odgłos uderzenia tłoka, to inna rzecz, zresztą tego nie oceniam, na nic to nie wpływa.

Dziś na strzelance porównałem tę Cymę z emką G&P i kultura pracy w Cymie jest lepsza. Ale to nie dziwota, bo G&P ma często GB nieproporcjonalnie kiepski do reszty (i ceny).

Nowe GB v2 CA faktycznie są dużo lepsze niż stare. W M15VN, w CQB, w Compact są całkiem cicho i gładko chodzące GB. Ta Cyma dorównuje nowym GB CA, a od starych (np. czarnych) jest lepsza. Ale chodzi tylko o kulturę, jak z częściami w środku, to zobacze jak rozbiorę. Ale w 90% przypadków dobra kulturę mają tylko dobre części - GB, łożyska i zębatki oraz silnik. Inaczej zawsze coś tam hałasuje.
Promant 28.09.2008, h. 14:10 Promant
"O racja ino bez risów"

Bo to wersja SD. Nie ma RIS.
Pasti 28.09.2008, h. 17:50 Pasti
Jak po 9 miechach od wejścia na rynek cena spadnie do około 400PLN wróżę hit...
VonHusarz 28.09.2008, h. 17:51 VonHusarz
Za 699 jest zwykła z kobą SD jest za ponad 800
szalony jack pirat 28.09.2008, h. 19:47 szalony jack pirat
Cena nie spadnie, bo czemu miałaby? Tzn. napewno nie wersji RAS. W końcu HK416, AUG G3 trzymają się na tym samym poziomie. Ceny AK/S/U na GF poszły ostatnio wręcz w górę.

Na razie ceny chińczyków stale rosną, nie zawsze idzie za tym faktyczna poprawa wykonania replik i GB.

Wersje bez RAS'a pewnie będą w okolicach 450zł (tak strzelam). W tym momencie w segmencie do 600 zeta to i G36C JG bedą najlepszym wyborem.
Promant 28.09.2008, h. 20:32 Promant
"Za 699 jest zwykła z kobą SD jest za ponad 800 "

Coś Ci się pomyliło zlekka.
$3

SD oznacza, z j. niemieckiego, wersję wytłumioną - niezależnie od rodzaju kolby.
Tuksiak 28.09.2008, h. 23:37 Tuksiak
Jack musiałbyś SA z CA posłuchać, bardzo ładnie w stoku chodzi.
Co do tej MP5, bardzo dobrze, że się pojawia, miło, że cyma, ale zauważcie wzrost jakości= wzrost ceny .
Felga 29.09.2008, h. 19:25 Felga
gdzie mozna dostac taki tłumik??
VonHusarz 08.11.2008, h. 20:13 VonHusarz
Co do cen Hk416 JG spadło z 550 do 400
jurrrus 09.11.2008, h. 01:09 jurrrus
"Warto też dodać, że model jest w pełni kompatybilny z częściami i akcesoriami innych producentów, co ma znaczenie przy wszelkiego rodzaju wzmocnieniach." - z opisu produktu na taiwangunie

"3) szkielet gearbox'a jest niestandardowy, jest niższy, brak mu wąskiego grzebietu."-
z artykułu Pirata

Czy to się nie wyklucza? Chyba że taiwanom chodzi o to, że kompatybilne właśnie z częściami do G&G?
koza 11.11.2008, h. 16:03 koza
Skusiłem się, czekam na zamówiony sprzęt (w tym mp5 jak na zdjęciach).
Ziomek08 14.11.2008, h. 21:44 Ziomek08
jak Jack mówi że dobre to jest doobre ;P trza brać
WUZI 25.11.2008, h. 16:15 WUZI
Promant ja zawsze myślałem że SD to z j. Angielskiego "silienced"...
tomaha 18.12.2008, h. 09:50 tomaha
Skrót SD oznacza dokładnie "supressed", ale to nie zmienia faktu, że tego słowa można używać naprzemiennie z "silenced" bo znaczenie jest identyczne .
Felga 17.02.2009, h. 22:00 Felga
skrót SD oznacza "Schal Demfer" czyli niemiecki tłumik dźwięku, a nie "silenced"!! kropka