Daj cynk
Reklama

Aktualności

Repliki M4A1 ICS: Universal Version

Aktualności, 17.09.2008, h. 00:08, dodał: Promant
28

Wraz z premierą światową w ofercie sklepu Mad Onion znalazły się repliki M4A1 firmy ICS, w wersji ekonomicznej, z serii Universal.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Mad Onion, jednocześnie z premierą światową, udostępniła polskim klientom repliki M4A1, produkcji ICS, w wersji Universal. M-ki ICS w wersji ekonomicznej różnią się tylko trzema elementami od replik full metal: dolna i górna część korpusu oraz rączka transportowa są wykonane z wytrzymałego tworzywa. Podobnie jak w replikach ICS z serii MP5 Universal - w emkach Universal wszystkie pozostałe elementy, w tym gearbox i silinik, nie różnią się niczym od M-ki metalowej firmy ICS.

 

 

 Dostępne są dwie wersje M4A1 Universal: z kolbą 6-cio pozycyjną oraz z kolbą stałą, w cenie 749PLN.

 

 

 

Piny w replice skonstruowano tak, aby przeciwdziałać ich wypadaniu. Konstrukcja body umożliwia instalację różnych wersji kolby. Rączka transportowa jest demontowana, pod nią znajduje się szyna RIS. Gwint tłumika lewoskrętny, 14mm. Przyrządy celownicze: regulowane.

 

 

 

 

 

Prędkość początkowa: 330fps. W komplecie dwa magazynki typu hi-cap, o pojemności 300BB. Części wewnętrzne, np zębatki, są wzmocnione w stock'u i mogą współpracować ze sprężynami do M140.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło: 

www.madonion.eu

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
szynkam 17.09.2008, h. 06:47 szynkam
W końcu jakaś sensowna konkurencja dla Chińczyków.
Yuber 17.09.2008, h. 07:36 Yuber
Hm... ten GFC to był koszt ~770zł czyli "chodzą" po tyle samo...

Masz rację szynkam ciekawa oferta.
wassabi 17.09.2008, h. 08:50 wassabi
O boziu jeśli to prawda to mamy w reszcie wyczekiwaną rewolucje na rynku . Pytanie, czy lufa, szyna RIS pod rączką, przyrządy celownicze są z metalu?
sieta 17.09.2008, h. 08:55 sieta
Jak szyna RIS pod rączką może być z metalu, jeśli cały upper reciver jest z tworzywa?
I o jakiej rewolucji mówimy? 750zł za plastikową emkę to jest rewolucja?

wassabi 17.09.2008, h. 09:12 wassabi
A powiem ci że może, na przykład w Emkach P&J szyna jest z metalu, a body z tworzywa. Na moje jest, i to duża (jeśli to prawda że wszystko jest tak jak w dorosłej Emce ICS), to mamy bardzo dobrą replikę za małe pieniądze, przypuszczam że body potrzyma też długo.
Drakeus 17.09.2008, h. 09:30 Drakeus
Biorąc pod uwagę że ma dwudzielny GB i jest to ICS - wolałbym to niż GFC. Poza tym ładne oznaczenia i wiem, że firma sprawdzona...
Promant 17.09.2008, h. 10:07 Promant
To jest pełnowartościowy ICS. Co z tego, że body z tworzywa? To tworzywo jest bardzo wytrzymałe. W moim C15 full metal jest trochę elementów z tego tworzywa i po prawie 4 latach intensywnego używania - nie ma żadnych uszkodzeń.

Poza tym w Universal reszta elementów jest jak w full metal - metalowa.

Nawet nie ma co porównywać do tego chinoli. Macie tu wzmocniony GB, zębatki, silnik 3000. Na poprzednim silniku: 2000 ciągnął mi M120 na 8.4 z ROFem większym niż u innych na 9.6, a silnik ICS3000 jest lepszy. Żadnej konieczności zmiany elementów dolnego GB przy M120.

Macie tu tak samo zwalniacz sprężyny przyciskiem dosyłacza, bardzo przydatna rzecz, bo sprężyna "odpoczywa" między strzelaniami, a gdyby zdarzyła się jakaś zacinka - problem rozwiązany.
Okablowanie niskooporowe.

Osłona spustu otwierana - zimą w rękawicach - bardzo przydatne.

Oznaczenia, w tym na lufie zewnętrznej. Imitacje pinów spustowych.

Piny trzymające body - w ICS faktycznie trzymają, a np w nowym G&P potrafią same wypaść.

Nie wiem czy szyna RIS jest metalowa, ale zdziwiłbym się gdyby dali plastikową.

Replika idealna pod tuning, a po jakimś czasie można kupić metal body ICSa i z głowy. Mad Bull zapowiedział, że też niedługo będzie robił korpusy CTR JP rifles do ICSa.
Link 17.09.2008, h. 10:16 Link
Promant, dokładnie co z tego, że body z tworzywa. Gdyby reszta zauważyła to tworzywo wygląda lepiej niż metal w chińczykach. :_)

Są oznaczenia, każde skrytykowanie tej repliki w stosunku do tańszych replik jest śmieszne i niedorzeczne.

Ale ICS ostatnio poszedł do przodu, nowe repliki, nowe rozwiązania. Wygląda ślicznie i jeszcze taką repliczkę wypuścił.

Naprawdę robi się miło.
Link 17.09.2008, h. 10:18 Link
Może ICS wypuści eLkę w wersji universal.
maXus 17.09.2008, h. 10:26 maXus
Moim zdaniem ICS robi o wiele lepsze repliki niż osławiony G&P.
szalony jack pirat 17.09.2008, h. 10:39 szalony jack pirat
Powiem tak: trochę cierpliwości. Robiłem test SL, ECO, Boyi, JG, na 100% Universal wyląduje u mnie na stole.

Metal body to koszt 300 zeta (za wyczesany korpus G&P, z marksami, ze wszystkim). Kombo tania emka + body G&P to wg mnie świetne rozwiązanie.

Ale tylko jeśli GB jest w porządku (ECO, Universal).

W ogólnym rozrachunku z kombinacji:
- SL + Body + Up środka (lufa, gumka co najmniej)
- Boyi/JG + up środka
- ECO/Universal + Body

Najkorzystniej cenowo i cena/jakość i tak wychodzi ostatnia kombinacja. Czy do Universal pasuje jakieś powszechnie dostepne body - sprawdzimy.

Z Boyi przegrywa tylko jesli chcemy mieć jak najniższą cene bezwzględnie i ew, RIS. Tylko co to za lans z takim RISem?
Promant 17.09.2008, h. 11:14 Promant
No z dopasowaniem body może być problem, bo jednak ICS ma ciut inne wymiary, ale sprawdzić warto.
W każdym razie jeśli Mad Bull zacznie produkcję to będzie już cos dodatkowego poza korpusami ICSa.
OFF 17.09.2008, h. 11:58 OFF
no co do tego body... na bank jest lepsze niz w chinczykach x]
tylko pewnie znajac zycie metal body bedzie kosztowac troche kasy :/
ale przy zmianie karabinu zastanowie sie nad tym karabinem raczej ^^
AirBorne 17.09.2008, h. 12:36 AirBorne
@OFF
Przecież metal body do ICSa już dawno jest dostępne na MadOnionie... Poszukaj tutaj $3
Cena meta body to ok. 500zł. Nie jest to wysoka cena jak na markowe body.
noah 17.09.2008, h. 13:07 noah
Tyle że tamto body nie jest gołe, w zestawie jest kompletny GB...
gadzinka 17.09.2008, h. 15:41 gadzinka
Co mogę dodać ? ... kolejna eMk'a :/
lopez 17.09.2008, h. 15:54 lopez
Przyznam że jak nie lubiłem emek tak teraz je polubiłem... A tak do tematu. Czyli wszystko w środku jest jak w tych droższych ICS??
Sqrcyk 17.09.2008, h. 16:36 Sqrcyk
Trzymałem ją już w rękach ;]

Fajna sprawa taka emka, części z Absu rzeczywiście są dobre, replika starannie wykonana
Brenten 17.09.2008, h. 17:24 Brenten
Pytanie tylko czy jest sens kupowania repliki z plastikowym body i pakowania następnych 5 stów. No chyba że okazyjnie się kupi
lopez 17.09.2008, h. 17:32 lopez
no wiesz...ale po co masz pakować obrazu te 5stów? ja chyba ją kupie i jak mam wymienić body to jak będzie już naprawdę w opłakanym stanie.
hary934 17.09.2008, h. 19:23 hary934
Ściągająć z WGC wyjdzie taniej niż 5 stów(chyba) Całe body kosztuje 141 $ bez przesyłki
OFF 17.09.2008, h. 19:26 OFF
no wlasnie.. body za 500 zl :/

czy przyszly recenzent moglby sprawdzic czy bedzie moze jakies tanie body pasowac?
Waga karabinu bez magazynka: 2950 g

w sam raz.. jak sie do tego dolozy metal body to bedzie git ..
moj P&J z plastik body wazy 3,1kg ponad xD niestety metal body do mojej wersji nie ma ^^'
karabinek do wymiany juz bo nie jest moim wymarzonym ^^'
Andrzej25 18.09.2008, h. 07:58 Andrzej25
Jeszcze parę lat temu stockowa emka na 290 fps marui kosztowała 1300zł i żaden jej właściciel nie płakał, że ma plastikowe body. A teraz? Dostają karabin z 3 razy mocniejszymi bebechami i lepszymi rozwiązaniami i wielkie halo, bo nie ma metal body.
Co to się porobiło :]
Fear Factor 18.09.2008, h. 09:39 Fear Factor
Mam nadzieję, że to będzie najlepsza replika "ekonomiczna". Ten dwudzielny gearbox bardzo mi się podoba, do tego body będzie można dokopywać kawałkami. No i wreszcie ICSw zasięgu moich funduszy.
Promant 18.09.2008, h. 10:10 Promant
To nie jest kwestia czy pakować w to pieniądze i zaraz następne w korpus.
Jak ktoś ma kasę to niech sobie kupi od razu "dorosłą" wersję.

To jest alternatywa dla chinola.
Nawet najlepszy chinol z "metal" body nie wytrzyma konkurencji z tym ICS. Bo tu bebechy biją na głowę nie tylko każdego chińczyka, ale także sporo replik markowych w stock'u.
Poza tym przekonałem się przez 4 lata, że wiele rozwiązań ICS'a jest lepszych niż u konkurencji.
men3L 18.09.2008, h. 11:32 men3L
IMHO ICS żre jakością GP, CA, GG a o Chinolach nie wspomnę.

Wersje ECO kupuję się wtedy, gdy się ma ECO portfel, jak się ma portfel full, to się kupuje wersje full

<ICS3
cziman 18.09.2008, h. 12:43 cziman
Bardzo ciekawa oferta. ICS jest jedną z niewielu markowych replik które ze szczerym sercem mogę polecić. Jeżeli plastikowe body nie będzie oznaczało chyboczącego się frontgripa to jest to oferta idealna.

ICS potrafi więcej niż CA'owe czy G&P'owe copy&paste ze wzoru TM. Do czegoś takiego trzeba umiejętności a te umiejętności przekładają się na replikę lepszą IMO niż fantastik plastik tokio marui.
Fear Factor 18.09.2008, h. 19:38 Fear Factor
No właśnie, ja mam bardziej ten ECO portfel. Gdybym miał kupować replikę to bym musiał płacić ratami. A tak to póki co bym wykorzystywał body z Tworzywa a potem bym kupił metalowe. A ciekaw jestem body Mad Bulla. Te JP bardzo ładne są.