Daj cynk
Reklama

Aktualności

AEG od AirsoftSystems

Świat, 01.03.2012, h. 22:24, dodał: Promant
35

Firma AirsoftSystems przygotowuje replikę AEG nowej konstrukcji.



Firma Gunfire.pl przekazała nam interesującą informację:

 

 

Producent Airsoft Smart Control Unit (ASCU) - firma Airsoft Systems z Bułgarii finalizuje projekt AEGa o nowej konstrukcji. Cały proces powstawania produktu był owiany tajemnicą, dopiero teraz udało nam się zdobyć pierwsze "szpiegowskie" zdjęcia nowej technologii. Czyżby miał  to być pierwszy kompletny AEG opracowany na terenie UE?


Poniżej parę szczegółów technicznych:
- Kompletnie nowy, dwudzielny gearbox, 4x wytrzymalszy od standardowego  v.2.
- Mechanizm spustowy oddający pracę mechaniczną układu spustowego z palnego odpowiednika.
- Nowa listwa odsyłacza poprawiająca podawanie kulek oraz uszczelnienie pomiędzy dyszą a gumką HU.
- Wszystkie elementy układu elektronicznego znajdują się w GB, by cała prowadnica kolby mogła być wykorzystana nawet na baterie o pojemności 1300mAh.
- Wymiana sprężyny zajmuje chwilę, bez konieczności wymiany całego układu cylindra.
- Po wystrzeleniu ostatniej kulki z magazynka, karabinek przestaje  strzelać
- Funkcjonalny bolt catch - po wymianie magazynka trzeba go wcisnąć w celu kontynuacji strzelania.
- Replika współpracuje ze standardowymi magazynkami do AEGów
- Wewnątrz silnik, zębatki, sprężyna, układ tłoka i cylindra są wykonane wg standardu gearboxa v.2 co oznacza możliwość up-grade'u na standardowych częściach.
- Szacowana cena: 400-450 euro.

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.gunfire.pl

Ocena wszystkich (5.17, głosów: 6)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Helgaszwaben 01.03.2012, h. 22:40 Helgaszwaben
Miło nareszcie coś nowego. Mam nadzieje że GB będzie szczelny.
I z wyglądu ładna ale dziwne oznaczenia.
Karpecek 01.03.2012, h. 22:42 Karpecek
No, wygląda cacy :D Ciekaw jestem, czy pobawią się tak samo z GB v.3?
Jak i serią AKaczy oczywiścię
Janko35 01.03.2012, h. 22:46 Janko35
Denis 01.03.2012, h. 22:50 Denis
Hm... Czyżby ktoś podpatrzył ICS'a?
Podpatrzeć ISC'a?Który moim skromnym zdaniem zszedł na psy.. albo i gorzej. Brak innowacji, brak część, brak... ogólny. Tak widzę ICS'a od 3ch lat. To nie to co stary ISC, miażdżyciel..Jeżeli tak mieli podpatrzeć ICS'a to mam nadzieję, że nie podpatrzyli ;)
dixon 01.03.2012, h. 23:08 dixon
koho 01.03.2012, h. 22:51 koho
Jakby jeszcze miało to trzymać wymiary oryginału... Dobrze, że coś się dzieje, bo producenci z dalekiego wschodu jakoś spoczęli na laurach i nikomu się nie pali modyfikować standardy ;).
Jankus 01.03.2012, h. 22:51 Jankus
Może z zewnątrz nie jest aż tak piękna. Ale mam nadzieję że wywiążą się z opisywanych obietnic.
Matison 01.03.2012, h. 22:57 Matison
Kolejna Emka i to inne niż reszta :) Sama bardzo fajniusie wygląda. Zastosowanie nowych rozwiązań i to takich które będą kompaktybilne ze starą technologią to miło. Jedynie co razi na tych zdjęciach to czarna broń a przyrządy oliwkowe tak samo prowadnica kolby ale to zrozumiałe to prototyp i to jeszcze nie ujawniony.Tylko cena na Polskie standardy ostrasza :/ Może się to poprawi (wyrażam nadzieję) Ciekawi mnie z czego jest zrobiony szkielet GB jak jest 4x mocniejszy od zwykłego v2 :?:
Z 4x grubszego ZnAl'u? ;)
Mamut 01.03.2012, h. 23:05 Mamut
Chodzi zapewne o czołową cześc, która w V.2 pękała zawsze. Tutaj jest tak zbudoawana, zę opiera sie pewnie bezpośrenio na ściance korpusu, a nie na komorze Hu i tak przenosi obciązenia. Stąd ta wytrzymałość. Nie wiem tylko jak obliczyli, ze jest akurat 4x wytrzymalsze :P.
Procent 01.03.2012, h. 23:29 Procent
Pewnie na 4 pęknięte zwykłe pękał tylko jeden nowy, w tych samych warunkach obciążeń. ;)
Promant 02.03.2012, h. 18:12 Promant
mprzygoda 01.03.2012, h. 23:28 mprzygoda
może będzie można kupić sam gearbox i wsadzić w miejsce 4x słabszego v2?
poldeck 01.03.2012, h. 23:36 poldeck
Bla bla bla... Dzielony GB. Dziękuje, postoję. Będzie to genialna kompilacja problemów tak ICSa jak i PTW. Dzielony GB, odpychanie połówki przy mocnym upie, nieskoordynowanie dołu z górą. A do tego elektronika podatna na uszkodzenia jak żadna inna. Ja jednak postoję. Z serwisowo tuningowego punktu widzenia to będzie koszmar.
Ja może nie sie nie znam tak dobrze ale widząc na zdjęciach że obie połówki gb są chwytane tym samym pinem co łączy body to co może się tam rozjeżdżać? Wydaje mi się że to gwarantuje utrzymanie ich w miejscu przy okazji względem korpusu repliki. O ile pin będzie siedział na tyle ciasno a można by i zastosować rozporowy. O ile wiem PTW ma inne rozwiązanie a to tutaj raczej jest pewne bo pin utrzymuje wszystko w miejscu. Swoja drogą genialne w swojej prostocie.
GrimPilgrim 02.03.2012, h. 12:34 GrimPilgrim
Pin trzyma tylko tył GB. W ICSach też trzyma a jak przychodzi co do czego i dasz mocniejszą spręzynę to przód odjeżdża do góry. Dysza drapie po ściankach komory i nie trafia w gumke jak należy.
poldeck 05.03.2012, h. 14:55 poldeck
Hannon 02.03.2012, h. 00:21 Hannon
Poldeck - z drugiej strony łatwo sie to skręca. Składanie dwudzielnego jest o wiele łatwiejsze w ICSie niz w jakimkolwiek innym GB.
Nigdy nie miałem dzielonego gb, ale czy da sie sprawdzić w nim jak pierwszy ząb z zębatki tłokowej trafia na tłok?
grzesio93 02.03.2012, h. 09:07 grzesio93
Analogicznie jak w zwykłym, polecam zablokować obie połówki rozłożone, pinem przy takich testach zeby mieć pewność że szkielet jest w dobrej pozycji względem siebie.
Hannon 02.03.2012, h. 12:16 Hannon
mikunda 02.03.2012, h. 02:57 mikunda
Sratytaty... zobaczę ocenię, w tym momencie wieje bajką, i to mocno.
Dokłednie jak Mikuś mówisz. Wyjdzie w pranui czy kostrukcja tak genialna, a że producent pieśni śpiewa o tym to raczej normalka.
Hifman 04.03.2012, h. 17:03 Hifman
Perski102 02.03.2012, h. 09:55 Perski102
Jednym słowem - ideał !
Popieram! Wiadomo może coś o tym kiedy (i czy w ogóle) produkt ma si epojawić w polsce? Wiem że dużo za wcześnie na to pytanie, ale może komuś sie coś obiło o uszy.
VonLoch 03.03.2012, h. 23:43 VonLoch
janekporanek 02.03.2012, h. 11:30 janekporanek
Jeśli opis i parametry się potwierdza, to mają pierwszego klienta.
CerberBP 02.03.2012, h. 12:40 CerberBP
A mi się sprawa GB podoba, czekam na potwierdzenie praktyczne. Ale to body i uszka trzymane przez 2gi pin przywracają niechęć jak przy plastikowych body swego czasu. Może i trudniejsze do złamania bo metal power ale jednak dla chcącego nic trudnego :(
mprzygoda 02.03.2012, h. 15:03 mprzygoda
ogólnie sprawa wygląda tak, że kto pierwszy wymyśli gearbox do eMek, który wytrzyma strzelanie w zimie, ten zdobędzie klientów. Jeśli ten dwudzielny gearbox będzie mocny, a jego budowa pozwoli na znaczny upgrade, to firma ma duży potencjał.
To chyba nie jest znaczny upgrade...
grzesio93 02.03.2012, h. 17:08 grzesio93
m4 gfc najnowszy gen - m170 reszta stock. bateria lipo 11.1. single, auto... dzieła jak natura chciała i w lato i w zime. Takie głupie gadanie, że niby v2 są słabe, ale jak sie potrafi ogarnąć temat to i na m210 działa bez problemów... Problem sie zaczyna, kiedy ludzie pchają swoje łapska i na własną rękę próbują tuningować nie mając o tym żadnego pojęcia.
Fanatic 11.03.2012, h. 23:38 Fanatic
misha 04.03.2012, h. 12:23 misha
JA chce.
Maza94 04.03.2012, h. 16:23 Maza94
Jedna z czterech emek, które opłaca się moim zdaniem kupić (ICS, KWA i PTW)
Jeszcze nie wyszła, jeszcze nikt nie stestował, ale już jest przyrównywana do KWA, czy PTW... A to dobre :)
Azur 05.03.2012, h. 16:56 Azur
R_Winters 09.03.2012, h. 18:31 R_Winters
Wie ktoś jak nazywa się ten tpy eMki, ułożenie risów(nieco dłuższe niż klasyczne, zgrabne przejście RISu z korpusowego na nadlufowy)? Chętnię kupiłbym eMkę 1 klasy z takim wyglądem
To co jest na zdjęciach to starszy typ frontu Omega Rail 9" od Daniel Defence.  
Co to jest eMka 1 klasy?
TheGeneral 10.03.2012, h. 21:26 TheGeneral
Tzn. takich marek jak np.G&G, G&P, ARES, czyli nie chińczyki które starczą na rok użytkowania. Jeżeli coś przekręciłem to przepraszam. Dzięki za info
R_Winters 10.03.2012, h. 22:02 R_Winters
Daniel Defense Mk18 RIS 2, na bank chodzi o to.
dzynek 19.03.2012, h. 23:40 dzynek