Daj cynk
Reklama

Aktualności

Testy CA MP5 SportLine - ujawniona wada repliki

Aktualności, 12.09.2008, h. 17:24, dodał: szalony jack pirat
22

Niedawno otrzymaliśmy do testów nową replikę CA – MP5 SportLine, czyli w wersji oszczędnej. Mnie przypadła przyjemność przetestowania repliki oraz napisania recenzji. Niestety dla recenzji i dla maniaków, testy ujawniły w replice poważną wadę, wobec czego producent postanowił replikę poprawić, a na łamach WMASG zamiast tejże recenzji, chciałbym opisać jak poradzić sobie z wadą tej repliki domowym sposobem. Czytajcie dalej.



 

 

 

Już przy pierwszych próbnych seriach okazało się, że replika strzela dubletami. Czasem kulki wręcz wysypują się przez lufę z magazynka. Nie wywołało to we mnie specjalnego zdziwienia, ponieważ słaba gumka HU i lufa to bolączka tanich replik. W M15A4 SL, której recenzję pisałem zimą, lufa i gumka również nie są rewelacyjne (prawdę powiedziawszy kwalifikują się do natychmiastowej zmiany), w MP5 SL mamy ten sam zestaw.

 

Niestety, o ile w M15A4 zmiana lufy i gumki zaowocowała normalnymi osiągami, w MP5 SL mimo wypróbowania kombinacji kilku gumek i luf nie udało mi się zlikwidować wspomnianej przypadłości. To oczywiście dyskwalifikuje replikę, bo nie sposób jej używać (nie ma co mówić w ogóle o zasięgu i celności).

 

Poinformowany o tym fakcie dystrybutor (ASG z Dani), potwierdził nasze obawy. Okazało się, że replika ma wadliwą komorę HU (najprawdopodobniej) i zostanie poprawiona.

 

W końcu udało mi się zmusić replikę do poprawnego działania. Jak zawsze w takich przypadkach przyjrzałem się po kolei wszystkim elementom odpowiedzialnym za ładowanie kulki. Rozwiązaniem okazała się wymiana dyszy. Po wstawieniu standardowej dyszy od M15, która jest minimalnie dłuższa i ma nieco inny kształt, replika zaczęła podawać kulki idealnie i na semi i na auto. Wtedy po zmianie lufy i gumki na stockowe, ale z replik z wyższej półki (lufa stock VFC, gumka TM) udało się w końcu uzyskać osiągi na poziomie stockowej repliki typu M15A4 lub MP5 (Proline).

 

Koszt takiej dyszy to kilkanaście złotych, często pozbywają się ich gracze, którzy wstawili w swoich emkach bore-up.

 

Na koniec kilka zdjęć MP5 SL. Pozostałą część recenzji opublikujemy kiedy otrzymamy nowy egzemplarz z poprawionej serii. 

[Powiększ][Powiększ][Powiększ]
[Powiększ][Powiększ][Powiększ]
[Powiększ][Powiększ][Powiększ]

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Codename666 12.09.2008, h. 17:33 Codename666
Dobrze, że da się to tanim kosztem zlikwidować
siridar 12.09.2008, h. 17:47 siridar
No, tak, ale taka niby renowona firma, a pozwala sobie na wypuszczenie bubla? Chyba, że im ktoś w fabryce dysze pozamieniał?!
graber89 12.09.2008, h. 17:49 graber89
Nie rozumie po co kupować taką mp5 od CA. Cena nie jest zachęcająca, wykonanie repliki też nie powala, osiągi marne i już problemy od razu po zakupie :/ Za te pieniądze zdecydowanie lepiej kupić mp5 od JG z metalowym body które w dodatku jest bardzo małe awaryjne i ma już jako takie osiągi. Ta seria replik Sport Line to całkowita klapa zresztą jak te całe CA. Żądają dużych pieniędzy za repliki marnej jakości :/
Codename666 12.09.2008, h. 18:17 Codename666
CA źle zrobiła z SL. Sam pomysł replik ekonomicznych był dobry ale wykonanie to inna sprawa. I pomyśleć, że chciałem sobie do CQB kupić właśnie MP5 od CA, teraz się cieszę że kupiłem G36C od JG.
marcin1988 12.09.2008, h. 19:18 marcin1988
Takie wpadki trochę zrażają do zakupu replik I klasy. Ja rozumiem, że to wersja Eco/Sportline czy jak to tam zwą ale nadal jest to I klasa. Takie wpadki to się chyba nawet chińczykom nie zdarzają...
W.Zajcev 12.09.2008, h. 19:20 W.Zajcev
Jak oni mogli coś takiego wypuścić nie testowali w ogóle repliki przed wypuszczeniem na rynek?
Gogin 12.09.2008, h. 19:36 Gogin
CA to też nasza żółta brać z wschodu . Widziałem wiele chińczyków, ale CA jest zdecydowanie najgorsze porównując cena/jakość...
szalony jack pirat 12.09.2008, h. 20:17 szalony jack pirat
MP5 JG jest lepsze od tej repliki. Moim zdaniem tez wtopiła z serią SL, bo za dużo oszczędza, a za bardzo ceni swój znaczek.
gryncek1 12.09.2008, h. 20:18 gryncek1
No taka droga firma i takie kłopoty...żal.....przez takie produkty opinia firm spada....
evel 12.09.2008, h. 21:38 evel
No...totalna porażka Teraz CA musi coś z tym zrobić
Gogin 12.09.2008, h. 21:45 Gogin
CA musi coś z sobą zrobić, bo prócz kilku sztandarowych replik, reszta to kicha.
cziman 12.09.2008, h. 22:11 cziman
Może i strzela dubletami, ale za to jaka kultura pracy! Chińczyki na kolana kładzie. Takiej kultury pracy ani spasowania żaden chińczyk jeszcze długo nie osiągnie. </sarcasm>
marcin1988 12.09.2008, h. 22:21 marcin1988
@cziman: Jak to żaden chińczyk nie osiągnie skoro CA to właśnie chińczyk, tylko trochę bardziej się ceniący
Link 12.09.2008, h. 22:24 Link
cziman, wiele chińskich replik ma te same zębatki co CA, z tej samej fabryki, często nawet z napisem Classic Army.

Silnik ciszej w CA zaczął chodzić? Czy nadal wyje?

Ten plastik jest naprawdę ohydny... :/ Świeci się tak jak kiedyś mój pierwszy elektryk Cymki te z pierwszych lepszych chińczyków... masakra.

Zwłąszcza chodzi o tą część, z której jest chwyt pistoletowy... chyba tańszy plastik nie istnieje.
Borol 12.09.2008, h. 23:09 Borol
"Może i strzela dubletami, ale za to jaka kultura pracy! Chińczyki na kolana kładzie. Takiej kultury pracy ani spasowania żaden chińczyk jeszcze długo nie osiągnie."

jedej ciag: ahahahahahahhaahhahahahahhahahahahhh
a
h
ah
ha
ah
hahhaahha
ha
ah
ha
hahaahha
Duscann 13.09.2008, h. 00:16 Duscann
Nierozumiem jednego, dlaczego jedzie się zaraz na całe CA skoro trzasnęli taki ferel w jednym i to tanim modelu? Wogóle to w modzie się stało narzekanie na Ceeee Aaaa. A co inne firmy wpadek nie mają? mają, i to jeszcze gorsze.
sjzmisiek 13.09.2008, h. 02:18 sjzmisiek
ano , sam mam replike ca -g3 (sar taktik) i nie powiem złego słowa o niej ... sportline jescze nie miałem włapach/nie widziałem ... ale nie spodziewałbym się niczego rewelacyjnego nawet jeśli to dalej to samo CA , części napewno nie będą rewelacją ... dopasowanie bebeców może byc na słabszym poziomie ... jednak za coś się płaci kupując pełnowartościowe CA a z czegoś producent musiał zrezygnowac produkując sportline , co wcale nie usprawiedliwa takiej wpadki mimo wszystko na szczęście sama wada nie jest taka wielka i jak ktoś w recce napisał jest to "Koszt kilkunastu złotych" na nasze szczęście (airsoftowców) ;P no prosze was ... nie jest tak źle
szalony jack pirat 13.09.2008, h. 05:09 szalony jack pirat
@czimam, rozumiem, że to jest sarkazm? Wystarczy przyłożyć MP5 jg do MP5 SL i od razu widać co jest lepiej spasowane. Kultura pracy CA jest daleko w tyle za TM i GB v2 CA nigdy nie brylowały. Jeszcze te z droższych emek, typu CQB są ok, ale te z tańszych - nawet jeśli kultura na początku jest niezła, to szybko pogarsza się wraz z przebiegiem.

GB SL działa poprawnie, ale nie ma się w ogóle czym zachwycać.

Tak jak G&P stara się wypuszczać kolejne bajery, G&G wprowadza kolejne nowości w GB, VFC robi kolejne piękne repliki i poprawia GB, tak CA tłucze sieczkę.

Z drugiej strony SL wg mnie (bo pewność tu to ma tylko ASG), SL jest produkowany zupełnie nie tam gdzie reszta CA, tylko zamawiany i CA wtopiło głównie jako dystrybutor.

Choć np. G36C JG jest dużo ładniejsze, a GB chodzi poprawnie, to i tak lufa i gumka do wymiany już na starcie, a kultury pracy normalnego AEG'a uzyskać też mi się nie udało. Że o Boyi i Cymie nie wspomnę.

Tylko, że np. taki zestaw G36C JG + GB KA z łożyskami 7mm + zestaw FTK Sp120 Guardera ścięgniete z Hobby Asia kosztuje ok. 700 złotych. I tu już na 100% jest lepsze niż G36C CA za ponad 1k.

Ale to, że jak ktoś wie jak, to może zbudować tanio AEG'a lepszego niż sklepowy, to nie jest objawienie.

Zobaczymy jak będzie z P90.
Prezes_____ 13.09.2008, h. 08:41 Prezes_____
hmm, nie ma sie co szsczypać na kase, kupcie se g&g eco, u nas w zespole jeden ma i se chwali, a jak ktoś ma więcej kasy to niech se kupi ICS-a
dawid_o 13.09.2008, h. 23:13 dawid_o
Różnica między ceną dorosłego mp5 z serii b&t a serią sportline wynosi 150 zeta dzięki promocji na krakmanie. Mówiąć oczywiście o cenach samych karabinków bez baterii itp. Czy warto w takiej sytuacji wogóle patrzeć na SL? Zresztą chyba każda chińska mp5 była by już lepsza. Chociażby przez to ze za niższą cene dostaniemy metalowe body czy jakieś śmieciowe baterie a karabinki i tak są pewnie składane w tej samej fabryce:)
Link 14.09.2008, h. 17:50 Link
150zł sportline jest tańszy... To jakaś kpina... Sportline to kompletny niewypał.
Fear Factor 18.09.2008, h. 22:51 Fear Factor
Myślałem, że po porażce M15A4 SL czegoś się nauczą, a tu widzę ze postanowili większe badziewie zrobić.
Kultura lepsza od chińczyków? - mój SL działał jakby wszystko luzem leżało, wibrującą sprężynę słyszał praktycznie każdy z co najmniej 50 metrów. Do tego silnik chodził jak maszynka u dentysty.
Do tego porównywałem wytrzymałość flaków SL i Cymy. Co najlepsze, zębatki SL były uszkodzone a Cymowskie nietknięte mimo, że były po dobrym przejeździe.
Ciekawe czy tamten SL też padł ofiarą niebieskiego plastiku.

Jednym słowem - krzyżyk na drogę każdemu co bierze SL i myśli, że to dobre bo CA. Mam, żałuje że mam i odradzam.