Daj cynk
Reklama

Aktualności

Air-Soft - nowa forma dystrybucji

Aktualności, 09.09.2008, h. 15:33, dodał: Regdorn
32

Redakcja magazynu Air-Soft wychodzi na przeciw swoim czytelnikom. Po wydaniu pierwszego numeru i zapoznaniu się z uwagami czytelników (m.in. na łamach WMASG), rusza sprzedaż detaliczna magazynu za pośrednictwem strony internetowej czasopisma (www.air-soft.pl).



 

Sprzedaż będzie się odbywać na specjalnych warunkach. Przesyłka magazynu od dzisiaj kosztować będzie 1 grosz. Opcja ta będzie dostępna przy opłacie za pomocą przelewu pocztowego lub przelewu bankowego.

 

Redakcja czasopisma, mimo rozważania takiej opcji, z uruchomienia prenumeraty w najbliższym czasie niestety na razie zrezygnowała.

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
CIN3K 09.09.2008, h. 15:46 CIN3K
Oby jak najszybciej można było dostać prenumeratę.
ZaczO 09.09.2008, h. 15:58 ZaczO
No i git:D cena gwałtownie spadnie, bo za 15 zł mamy magazyn z dostawą do domu, a normalnie ze sklepów to jeszcze wysokie przesyłki...
Andrzej25 09.09.2008, h. 16:03 Andrzej25
Pierwszego numeru nie kupię. Poczekam, aż gazeta nabierze trochę "powagi", bo jeśli 36 stron kosztuje 15zł, to te kartki chyba pozłacane muszą być.
Jangi 09.09.2008, h. 16:08 Jangi
Bardzo dobry pomysł.
Benchm4de 09.09.2008, h. 16:24 Benchm4de
Też rezygnuję z pierwszych numerów. Gazetę kupię dopiero jak "przytyje". Dla mnie 15zł za 36 stron to nadal za drogo...
aeonyx 09.09.2008, h. 16:34 aeonyx
Z takim myśleniem jak "Benchm4de" to to pismo nie przetrwa do tego "tłustego" numeru. Bo niby jakim cudem ten numer ma na siebie zarobić. Czasem mnie martwi podejście społeczności ASG do realiów życia.
trolik93 09.09.2008, h. 16:42 trolik93
skoro płacimy gorsz za przesyłke , to niby czemu nie zamawiać
uzi43 09.09.2008, h. 16:50 uzi43
Na stronie tej gazetki klikam kup i pisze ze koszyk pusty...
Moon 09.09.2008, h. 16:56 Moon
Uzi43. skontaktuj się proszę z redakcją. redakcja@air-soft.pl Postaramy się rozwiązać Twój problem.

Pozdrawiam,

Mikołaj
Red. Prowadzący
Bahus 09.09.2008, h. 17:03 Bahus
Ja zakupiłem 1 numer tego magazynu . Uważam że całe środowisko powinno wspierać ten pomysł. Mamy już doskonały portal (www.wmasg.pl) czemu nie możemy mieć równie dobrego czasopisma.
Yuber 09.09.2008, h. 17:29 Yuber
Z tym doskonałym to bym polemizował... też mam i się zawiodłem nieziemsko... nie warte tych 15zł bez grosza za pi razy drzwi 34 strony?

W dodatku artykuł o SCARze porachowy...

Dodam- moim zdaniem!
Dudek Javny 09.09.2008, h. 18:23 Dudek Javny
Nie od razu Rzym zbudowano, niech się redakcja rozkręci to zapewne po kilku numerach pokarzą w 200% na co ich stać. Typowe gadanie polaków, nie ma-źle, jest-będzie do bani/pupy/etc. Mimo, iż czasopismo nie jest idealne, to sam fakt, że w końcu coś się ruszyło na naszym rynku czasopism jest już dużym plusem. Na cenę nie nażekam, 15 zeta to nie majątek. Nie chcesz nie kupuj, ale nie marudź ( to do marudzących). Jeśli ktoś z forumowiczów interesował się kiedyś podziemiem death/grind/black metalowym i kupował ziny, to z zasady przepłacał, bo wydanie (czytaj skserowanie) jednego egzemplarza trochę kosztowało. Taniej można było kupić Metal Hammera, jednak kto chciał poczytać, to kupił zina, i nie marudził, że drogo, krzywo, bla, bla bla...Panowie redaktorzy, wielki PLUS za chęci i pierwszy nr.
LogaN 09.09.2008, h. 18:25 LogaN
Uważam, że udoskonalenie tego pisma to także nasza sprawa. Piszcie artykuły i kupujcie czasopismo, to dacie twórcom środki na jego ulepszenie.

Piszecie, że jest wmasg, po co więc czasopismo? A czy fakt, że jest Internet, sprawia że pozostałe, papierowe czasopisma upadają? Nie, mają się bardzo dobrze i przynoszą ludziom wiele frajdy.

Dołóżcie starań by nie inaczej stało się z czasopismem "Air-Soft". To jak bardzo będzie atrakcyjne zależy również od nas - czytelników, internautów i przede wszystkim - maniaków.

Pozdrawiam
darksoviet 09.09.2008, h. 18:54 darksoviet
Powinni sprzedawać nie tylko w sklepach ASG lub na internecie. W kioskach ruchu też by się przydał.
Lajon 09.09.2008, h. 19:53 Lajon
Po raz kolejny pytam-proponuję - czy nie dałoby się zrobić wersji w .pdf-ie do ściągnięcia w odpowiednio niższej cenie?
JedyKnight 09.09.2008, h. 20:00 JedyKnight
Mam ten sam problem - koszyk pusty. Musicie to poprawić:)
Moon 09.09.2008, h. 20:08 Moon
Pusty koszyk. To jest kwestia wyszukiwarki internetowej. Spróbuj na innej (IE, FF, Konqueror).

Lajon - Rozważamy. Póki co jednak nie wygląda to tak różowo...Ze względu na operatorów serwisów e-publikacji.
Beryl 09.09.2008, h. 20:32 Beryl
No widze Panowie wychodzimy do klienta Brawo.
Osobiście na poczatku zajął bym sie e-zinem zdobył klienta reklamodawców i bylo by łatwiej. Ktos powie kupa czasu za darmo ale to chyba hobby a nie dorabianie sie czyz nie....
aeonyx 09.09.2008, h. 20:44 aeonyx
Właśnie przetestowałem tą ich stronkę i okazuje się że pod IE nie działa a pod każdą inną tak. Ciekawe.
Regdorn 09.09.2008, h. 20:55 Regdorn
@Bajeczny1990: a do WMASG to nie łaska pisać? Cały czas czekamy na autorów dobrych tekstów. Wiele jest do zrobienia w ramach portalu.
LogaN 09.09.2008, h. 22:09 LogaN
@Regdorn:

Wiem, że będzie to teraz moja własna, cholernie subiektywna opinia, ale Air-Soft i WMASG nie powinny stanowić dla siebie konkurencji gdyż stanowią odrębne media.

Rozumiem, że chodzi o jak największą popularność, przez co WMASG stara się nawiązywać do całego świata AS'u we wszelakich jego odmianach (począwszy od recenzji, poprzez testy, sprawozdania, aż do kolejnych tworów) - to jest całkowicie zrozumiałe . Kiedy szukam newsów, lub opinii użytkowników, a także porad dotyczących rozwiązywania problemów natury AS'owej (nieraz sam ich udzielam), to normalne, że wybieram Internet i WMASG - ze względu na prędkość rozchodzenia się informacji oraz względną "obiektywność", którą wywnioskować można czytając opinie setek użytkowników .

Natomiast sprawy w stylu sprawozdań, reportaży, czy też dogłębnych aczkolwiek subiektywnych recenzji produktów w mojej opini czyta się lepiej w standardowych czasopismach. Oczywiście - jest to tylko moje zdanie, którego nie trzeba podzielać . Wynika to również stąd, że w czasopiśmie nie ma w ogóle, lub jest bardzo ograniczona możliwość komentowania tego, co napisał autor tekstu. Ma to jedną swoją zaletę - człowiek nie gubi się w szumie skrajnych informacji, które często można odnaleźć na forum. I mimo, że przykładową recenzję pisze jedna osoba, to bywa, że praca, którą włoży ona w wykonanie tekstu powiewa większym obiektywizmem niż zdanie wielu userów forum. Tacy bowiem mogą pisać nierzetelnie, lub kierować się tylko i wyłącznie własnym poglądem na daną sprawę bądź też reklamować produkty w stylu: "Polecam, bo mam". I uważam, że to jest właśnie cecha papierowego pisma, która nie może być zastąpiona przez Internet.

Jeszcze jedną zaletą czasopisma na papierze jest fakt, że można mieć je ze sobą zawsze i wszędzie .

Nie umniejszam tutaj udziału WMASG w opisywaniu tego pięknego hobby. Zarówno ja, jak i wielu innych Maniaków prawdopodobnie nigdy nie wiedziałoby tyle o ASG, gdyby nie istniał ten portal.

Także czasopismo Air-Soft zawdzięcza dość spore zainteresowanie ich tematem w dużej mierze dzięki Wam!

Do czego zmierzam, pisząc ten nudny wywód?

Uważam, że WMASG oraz Air-Soft powinno współpracować i uzupełniać się nawzajem, a nie konkurować. Najważniejsze jest dobro odbiorców, czyli w naszym pzypadku Maniaków. I im więcej alternatywnych źródeł wiedzy oraz różnych punktów widzenia na to hobby, tym lepiej dla nas! WMASG jest i zawsze będzie popularne, nawet jeśli nie będzie zawierać całej wiedzy o AirSofcie skupionej na tym właśnie portalu . Kontynuujcie pisanie newsów, artykułów i recenzji. To jest jak najbardziej na miejscu. Ale pozwólcie również zaistnieć magazynowi i bądźcie dumni jeśli osiągnie sukces, bo jego sukces, to i Wasz sukces. A Wasz sukces to sukces całej polskiej społeczności AS'u! .

Pozdrawiam .
Regdorn 09.09.2008, h. 22:55 Regdorn
Haha, ależ ja tu nie piszę o konkurowaniu, tylko widzę przy drugim newsie zachęcanie do pisania dla A/S, a my także ciągle szukamy autorów tekstów. Niestety, wbrew temu, co być może się wydawać, autorów dobrych tekstów, nie jest łatwo znaleźć.

Temat współpracy A/S-WMASG jest otwarty, oczywiście nie myślimy w żadnym wypadku o konkurowaniu, czego dowodem są niniejsze newsy i... na początek podjęcie wymiany "bannerów"
aeonyx 10.09.2008, h. 01:43 aeonyx
Całe szczęście że współpracujecie między sobą, a nie konkurujecie. Taka współpraca może naprawdę wiele zdziałać. Począwszy od propagowania bezpiecznego airsoftu, a kończąc na integracji środowiska. Oby tak dalej.
LogaN 10.09.2008, h. 06:29 LogaN
W takim razie Regdorn zwracam honor, to co napisałem wynikało z tego, że Twój poprzedni komentarz odebrałem mniej więcej "Hej, my też mamy artykuły. Piszcie do nas!" - czyli jako takie konkurowanie .

Ale rozumiem, że nieprawidłowo to odebrałem .

PS: Macie przecież Promanta i Xie, którzy poza Tobą i innymi adminami/moderatorami odwalają tutaj solidny kawał roboty .

Pozdrawiam.
Tuksiak 10.09.2008, h. 07:56 Tuksiak
@aeonyx:
"Właśnie przetestowałem tą ich stronkę i okazuje się że pod IE nie działa a pod każdą inną tak. Ciekawe. "
Znaczy się IE to jakiś wyznacznik? Bo jak dla mnie to jest badziewna przeglądarka, nie obsługująca standardów, z jeszcze bardziej badziewnego systemu, więc bardzo dobrze, że nie otwiera tej stronki .
OFF_TOP_END
Ja wiem, samego czasopisma nie czytałem i po lekko niepochlebnych opiniach, jakoś mi szkoda tych 15 zeta , wiec jak dla mnie bez różnicy, czy prenumerata będzie, czy nie i jaki będzie sposób dystrybucji.
Yuber 10.09.2008, h. 08:16 Yuber
Nie no słuchajcie ja sie wypowiedziałem tak a nie inaczej bo przykładowo, że już ciągnę temat tego SCAR'a w tekście napisane jest, że jest super, nie trzeszczy nie ma najmniejszych zastrzeżeń co do wykonania. w minusach natomiast, że szpary itp. więc jako osoba, która powiedzmy w rękach tego nie miała nie wiem jaka to jest broń- więc właściwie temat który miał na celu opisanie mnie tego karabinka nic mi nie mówi.

Co to innych tekstów to moim zdaniem miło się czytało ten o glocku- lekki, z humorem i jako, że miałem do czynienia z tym pistoletem moim zdaniem rzetelny.

Nie wspominam o opisach systemu moss (ogólnie tam chyba były 2 artykuły tego Pana) oba bardzo treściwe!

Ale tak jak mówię 15zł za tyle stron to lekka pomyłka... i tego sie będę trzymał.

Aha brawa dla tej pani za okładkę- mam nadzieję, że dojdą - o ile się nie pomyliłem że to kobieta robiła... pomysł świetny- praktycznie ona mnie namówiła (okładka nie kobieta ).
aeonyx 10.09.2008, h. 11:37 aeonyx
Yuber - Dziwne że tak zrozumiałeś ten tekst. Ja zrozumiałem to zupełnie inczej. A mianowicie że konstrukcja jest zwarta, nie trzeszczy itp, ale że ma szpary w chwycie pistoletowym. Co jedno drugiego nie wyklucza. No i z kolei czy jeden detal wpływa na ogólną ocenę repliki?
Benchm4de 10.09.2008, h. 13:17 Benchm4de
@aeonyx: "Z takim myśleniem jak "Benchm4de" to to pismo nie przetrwa do tego "tłustego" numeru. Bo niby jakim cudem ten numer ma na siebie zarobić. Czasem mnie martwi podejście społeczności ASG do realiów życia."

Moje myślenie jeszcze mnie nie zawiodło. Lubię wymagać od produktu jaki kupuję. Wymagać ale nie od razu cudów. Wystarczyłoby żeby cena była adekwatna do ilości stron (o zawartości się nie wypowiadam bo nie czytałem). Według mnie wydawcy mogli poczekać aż zbiorą więcej informacji/artykułów by wydać obszerniejsze pismo premierowe. Przekonało by to na pewno większą liczbę osób. Nie będę chwalił/kupował produktu tylko za to, że jest jedyny na rynku, skoro stosunek cena/obszerność mi nie odpowiada. Jeśli pismo "nie przetrwa do tego tłustego numeru" to nie będzie to wina ludzi, którzy myślą podobnie do mnie tylko tego, że wydawca nie umiał w odpowiedni sposób przekonać klienta do kupna jego produktu.
Kocham ASG i wszystko związane z tym sportem ale nie tracę z tego powodu głowy i nie kupuję wszystkiego co popadnie.
Niektórzy z Was mówią, że 15zł to nie pieniądze.. Może i nie ale ja zamiast kupować pierwsze cieniutkie numery czasopisma wolę dokompletować sobie mundur i kupić naszywki, których mi jeszcze brakuje albo zainwestować w kolejną paczkę kulek.
Yuber 10.09.2008, h. 13:49 Yuber
No tak o ile się nie mylę (piszę z pracy więc nie mam pisma przy sobie) była tam wypowiedź o jakości wykonania i braku jakichkolwiek uwag czy tez zastrzeżeń- a tu nagle tak jak mówisz przykładowo szpara w chwycie pistoletowym- brak uwag co?

Jak trzeba będzie to mogę sypnąć cytatem ale to jak będę w chacie. Powiedz mi szczerze... jak mam to zrozumieć?

Manyu 10.09.2008, h. 17:58 Manyu
Cuż mi sie zawsze zdawało ze jak wychodzi coś nowego napisanego na papierze i nie tylko to zawsze zachęca niską ceną albo jakimś super wydaniem żeby złapać pozytywnie ludzi...
volf13 10.09.2008, h. 22:13 volf13
Jak do tej pory to Metro w Szczecinie mam darmowe
elgeniusz 11.09.2008, h. 20:21 elgeniusz
Na Operze tez nie dziala:/ Na FF bez problemu;)