Daj cynk
Reklama

Aktualności

RedWolf i WGC: fotoreportaż

Aktualności, 06.09.2008, h. 13:15, dodał: Promant
25

Nasz kolega Kankon przesłał redakcji fotoreportaż z wizyty w sklepach ASG RedWolf i WGC, w Hong Kong'u.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zamieszczamy ten fotoreportaż, aby nieco przybliżyć wygląd sklepów, które wszyscy znamy z net'u. Być może niektórzy z Was będą mieli możliwość odwiedzenia Hong Kong'u i obu opisanych sklepów więc taka informacja może się przydać. Dziękujemy Kankon'owi za nadesłany materiał [zdjęcia wykonał jego syn]:

 

Wtorek - zdobywanie adresów, robienie list zakupowej, mapa, kontakt ze sklepami... I wychodzi pierwszy problem. Mnieszy (i jak sie później okaże zlokalizowany w dużo gorszej dzielnicy) RedWolf - bez problemu przyjmuje dolary amerykańskie. Za to większe i, jak mi się wydaje, bardziej znane WGC - nie. Trudno, trzeba będzie znaleźć kantor. Godzina "W" ustalona - 8:30.

Środa - Go, go go!

Wsiadamy w Taxi, jedziemy do metra, stacja "Central". Oba sklepy są położone w Kowloonie będącym częścią Hong Kongu. Ponieważ ludzie z WGC się trochę lenią (godziny pracy 10-13 am) najpierw jedziemy do Red'a, działającego od 9:30.

 

 

"Tupot chińskich stóp"

 

 

Bilety kupione, wsiadamy w metro, wysiadka na Lai Chi Kok. Dość duże wrażenie robi długość metra

 

 

Chwila kluczenia po gorszej dzielnicy, ciekawy sklep: "Giorgio Armani. Dla znajomych Giormani."

 

 

W robiącym dosyć ponure wrażenie budynku (pamiętacie "Darkwater"? Te klimaty) na 7-mym piętrze mieści się RedWolf. Towarowa winda wyrzuca nas na wysyłkę, ale szybko językiem migowym zostałem odesłany bardziej w lewo. I oto jest, ten jedyny, niepowtarzalny...

 

 

 

Biuro niezbyt pokaźne. Nie mają showroomu. Dobra obsługa, nieźle gada po angielsku. Szybka konsultacja, zabookowany mechabox idzie na ladę, wszystko się zgadza. 20$ zniżki, biorę co moje i lecimy dalej.

 

 

 

WGC zlokalizowane jest w Park-In Commercial Centre, koło Kwong Wah hospital czy jakoś tak... Znowu metro, wysiadamy na Yai Li. Znajdujemy centrum, po drodze małe zakupy foto. Obsługa centrum zamawia windę. Wysiadamy na 14-tym piętrze, biuro nr 1407. Dzwonek. Chwila oczekiwania iii... Tamtaradam!

 

 

 

 

 

 

Podobnie jak w RedWolfie, wszystko czeka na stole.

 

 

 

Wygląda na to, że rzadko mają bezpośrednio klientów w sklepie. Chwila zabawy z nową zabawką...

 

 

 

...i za chwilę przychodzi koszyk z częściami.

 

 

 

Krótka konsultacja, czy będą jakieś problemy na lotnisku. "Nie powinno być." Prośba o zapakowanie i "We will be back in around 30 minutes." Wychodzimy, spacer po sklepach foto...

 

 

Wracamy do WGC, giwerka czeka zapakowana w "gustowny" karton. Zadowoleni. Powrót...

 

 

 

Podsumowując:

RedWolf:

+można się potargować
+blisko przystanku metra
+bdb obsługa
+akceptują płatność w USD
-budynek robi średnie wrażenie i trzeba wiedzieć ze to dokładnie ten. Zero oznakowań.

WGC:

+również całkiem blisko metra
+showroom
+łatwiej znaleźć niż RedWolf'a
-obsługa sprawnie operuje angielskim, niestety mówi z dość silnym chińskim akcentem, trzeba się wsłuchać
-płatność tylko w HKD
-zero targowania

 

 

Źródło:

www.adamkaniowski.com

[www.rangerregiment.eu]

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Czajson(wiking126p) 06.09.2008, h. 13:21 Czajson(wiking126p)
Zapraszamy sklep do Polski !!
Harki 06.09.2008, h. 13:27 Harki
Fajnie tak poczytac co za granicą jest i jak to wygląda
Promant 06.09.2008, h. 13:41 Promant
Nasze sklepy, przynajmniej niektóre, wcale nie są gorsze pod wzgledem ekspozycji, a z ofertą też nieźle. Jedyna różnica, to poziom cen.
Dragunow 06.09.2008, h. 14:09 Dragunow
Promant ja jednak różnice zauważam. W największych polskich sklepach mają po 2000 produktów a na wgc czy redwolfie kilka razy tyle.
ntsc 06.09.2008, h. 14:49 ntsc
W takim sklepie który ma po pare tysiecy produktów czuł bym się jak pięcio latek w cukierni. Hihihihihi Aż mi slinka cieknie jak se to wyobrażam.
Raq 06.09.2008, h. 14:54 Raq
Pozostaje pozazdrościć takiej wyprawy.

Pytanie do autora: bez problemu przebiegła odprawa na lotnisku?
GoorkA 06.09.2008, h. 15:17 GoorkA
Jak wyglądała sprawa cła i innych podatków na granicy?
eans 06.09.2008, h. 16:45 eans
marzenie nie jednego Airsoftowca: zobaczyć WGC od środka... ahhh xD
Foka 06.09.2008, h. 17:22 Foka
W WGC nie leżały żadne kartony zaadresowane do Polski?
Charlie 06.09.2008, h. 17:27 Charlie
To już wiem gdzie pojadę (lub polecę) w wakacje za rok xD
Harki 06.09.2008, h. 18:09 Harki
Wiesz Promat ja nie kwestionuje co gdzie jak jest, tylko mówie ,że fajnie jest wiedziec jak jest zagranica
Ziolko 06.09.2008, h. 18:20 Ziolko
Mekka:]
GTI 06.09.2008, h. 18:36 GTI
Jakbym tam wpadł to bałbym się o moją roczną wypłatę
Promant 06.09.2008, h. 19:54 Promant
A ja nie twierdzę, że coś kwestionujecie.
Po prostu stwierdzam fakt, że w sumie nie mamy się czego wstydzić, zwłaszcza, że nie można porównywać sprzedawcy wysyłającego na cały świat ze sklepem, jakby nie było, zaopatrującym głównie rynek polski.
A my jesteśmy mały kraik, a w asg maluteńki ryneczek.
Jak na nasze warunki to jest miodzio. 4 lata temu była jeszcze totalna kicha.

BTW:
PromaNt
krol12 06.09.2008, h. 20:21 krol12
Reportaż i zdjecia ciekawe, aczykolwiek można sie dopatrzeć kilku prostych błędów od strony fotograficznej:)Gratuluje i pozdrawiam:)
komor 06.09.2008, h. 23:38 komor
bomba sklem wjechal bym tam tylko watpi zebym sie z chinolami dogadal
dubinos 07.09.2008, h. 11:26 dubinos
Byłem tam również parę dni temu i nie powiem, żeby w WGC nie można było się targować:) Zawsze przepchną jakiś rabacik albo dodatkowy item:) Sklep CA robi bardzo duże wrażenie, jest blisko WGC:)
Kankon 07.09.2008, h. 15:34 Kankon
Nie wiem czy były problemy na lotnisku bo Junior dzisiaj o 22 ląduje na Okęciu ( mam nadzieję ). Co do cła i VATu raczej nie przewiduję problemów. Obawiam się raczej, że ochrona któregoś z lotnisk ( przesiadka w Amsterdamie ) może robić jakieś problemy. Więcej szczegółów jutro.
Kankon 07.09.2008, h. 17:38 Kankon
Krol12 napisał, że widzi kilka prostych błędów fotograficznych w fotoreportażu. Tak się składa, że Junior ma dwie pasje: airsoft i ... fotografie. Zainteresowanych zapraszam na jego stronę: $3
Jeszcze jedno. Juniora niema na zdjęciach. Człowiek na zdjęciach to jego wujas.
Dyger 07.09.2008, h. 22:33 Dyger
12 zdjęcie od góry: M4 z latarką zamiast lufy
ak93 08.09.2008, h. 01:55 ak93
A więc
Właśnie wróciłem, wszystko leży bezpiecznie w pokoju. Nie było żadnych problemów, nic nie musiałem płacić. Była chwila stresu bo giwerka z racji rozmiaru poszła na przesyłki niewymiarowe. A już myślałem że zgubiona.

W redwolfie było trochę kartonów, ale nie patrzałem dokładnie. WGC ma osobną część z biurem i chyba wysyłką, klientów (przynajmniej mnie) biorą od razu bardziej w lewo, do showroomu.

Co do targowania - mnie się nie powiodło. Jak mówiłem, nie mogliśmy się do końca z gościem z obsługi porozumieć, więc to może kwestia tego. Przy tych cenach... whenever

Co do prostych błędów fotograficznych - napisz na priva. Posłucham Poważnie.

Polara nie było możliwości założyć, ISO szło ok 800-200, przy -1 1/3 EV musiałbym podbić do 1600/3200 co troszkę mija się z celem. Do tego zdjęcia bez zabawy w PSie, na moje oko ujdą.
Xie 08.09.2008, h. 08:16 Xie
Nie przejmuj sie ak.... Ludzie zawsze sie czegos przyczepia. Az dziwne, ze w kazdym artykule/reportazu jakis geniusz sie techniki foto nie czepia. Mi sie jednak wydaje, ze nie o technike w tym tekscie chodzilo

Gratuluje wycieczki do Hong Kongu i dziekuje Dzieki Tobie garstka osob mogla zobaczyc jak to wyglada.
Viamortis 09.09.2008, h. 08:43 Viamortis
Być może krol12 chodziło o to, że dwa zdjęcia są w dużej mierze nieczytelne, przez odbicie w szybie (może zbyt ostry kąt zdjęcia? nie znam się - piszę od strony oglądacza). Może też chodzić o sfotografowany kąt pokoju, gdzie obrazek medalu (który zdaje się być najważniejszy w kadrze) jest ucięty. Ale piszę o tym, co zwróciło moją - laika - uwagę.

Artykuł fajny , trochę zdawkowo napisany, ale ok.

Pozdrawiam.

PS. Ale portfolio na stronce, WYPAS
liadon 09.09.2008, h. 14:27 liadon
fajnie zrobione pozdro