Daj cynk
Reklama

Aktualności

Skansen Fortyfikacji w Jastarni

Aktualności, 31.08.2008, h. 17:19, dodał: Promant
18

W czasie wakacji otrzymaliśmy ciekawą informację na temat powstałego w Jastarni Skansenu Fortyfikacji. Skansen obejmuje 5 schronów bojowych.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Skansen Fortyfikacji w Jastarni obejmuje 5 schronów bojowych: Sęp, Sokół, Saragossa, Sabała oraz Schron Lekki. W schronie "Sabała" funkcjonuje izba muzealna. pozostałe są w różnym stanie. Dwa nadają się na ewentualne kwatery (Sokół, Saragossa), dwa na obiekt "walczący" (Saragossa, schron lekki II linii). Skansen współpracuje z grupami rekonstrukcji historycznej, głównie z rekonstruktorami Wojska Polskiego. Z tego co nam wiadomo - w sierpniu odbyła się na terenie Skansenu Fortyfikacji w Jastarni inscenizacja walk Wojska Polskiego z 1939 roku.

 

 

Z redakcją WMasg skontaktował się Pan Jerzy Sadowski, kustosz Skansenu Fortyfikacji w Jastarni. Być może na terenie skansenu mogłyby się odbywać nie tylko imprezy rekonstrukcyjne ale również zloty i większe imprezy ASG. Niestety strona www muzeum jest dopiero w przygotowaniu i trzeba poznać więcej szczegółów na temat zasad wykorzystania takiego terenu i warunków ewentualnej organizacji w Skansenie imprez airsoft'owych. Całkiem jednak możliwe, ze któreś z prężniej działających środowisk lokalnych pokusi się o nawiązanie kontaktu z muzeum fortecznym w Jastarni i o zorganizowanie tam pierwszej imprezy ASG, niekoniecznie w historycznej oprawie. Poniżej zdjęcia muzeum, które wykonał i udostępnił nam Marcin_eM. Bunkier Sęp:

 

 

 

Bunkier Saragossa:

 

 

 

Wnętrze bunkra Sabała:

 

 

 

 

 

Bilety w formie przepustek:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Warlord Shadow 31.08.2008, h. 17:21 Warlord Shadow
Bardzo miło, że airsoft jest już w miarę rozpoznawany
Tuksiak 31.08.2008, h. 17:23 Tuksiak
Byliśmy tam z Gosiakiem w tym roku na urlopie, bardzo fajnie tam jest, teren do strzelania masakra, dodatkowo dla nielubiących nauk Historycznych, spora dawka naszej histori, raczej mało znanej w formie zjadliwej , szkoda tylko, że jak zawsze trafią się hamy i ofiary które wsio zdewastują.
$3 - przykład z lipca.
Zordon 31.08.2008, h. 17:57 Zordon
Super! Mieszkam w Gdyni, musze sie wkrotce wybrac
Codename666 31.08.2008, h. 18:06 Codename666
Jestem prawie pewien, że jedną z zasad jest używanie BioBB's :-] Nawet jeśli nie to i tak bym ich używał- "kocham" środowisko a nie należę do Greenpeace
Von_Mauser 31.08.2008, h. 21:36 Von_Mauser
Troche macie spóźnione informacje ja już rok temu tam byłem i nawet strzelnice airsoftową tam urządzili
gosci 31.08.2008, h. 21:38 gosci
Byłem tam w tym roku teren pierwsza klasa, a żeby było śmiesznie to pomyślałęm sobie że świetny teran na strzelanie i fajnie było by gdyby był jakiś zlot na tym terenie, i może się uda. Bardzo fajna ekspozycja w schronie "Sabała". Jeśli ktoś tam będzie warto zwiedzić
zubrY 31.08.2008, h. 21:50 zubrY
co roku jezdze do jastarni i tam chodze , Gorąco polecam!!
zubrY 31.08.2008, h. 21:51 zubrY
3 lata temu też tam to było : )
Katus 31.08.2008, h. 22:01 Katus
Byłem tam w tym roku na rowerze. Naprawdę bardzo ciekawe obiekty. A teren ? -miodzio.
Promant 31.08.2008, h. 22:21 Promant
Ktoś tu nie czyta ze zrozumieniem. News nie podaje, ze muzeum powstało w tym roku, ani że od tego roku bedzie tam jakaś strzelnica.
News jest o rozmowach między kustoszem muzeum, a redakcją WMasg na temat organizowania imprez ASG.
Dalej 01.09.2008, h. 09:32 Dalej
Byłem tam, bardzo ładnie odnowione Polskie bunkry i trasy.
Polecam.

Szkoda że strzelać nie można, było by boskie miejsce na zlot.
Dalej 01.09.2008, h. 09:33 Dalej
Wieczorem wrzucę parę zdjęć które porobiłem gdy byłem tam na urlopie.
deko 01.09.2008, h. 11:08 deko
Byłem tam 2 lata temu- bilety wstępu do muzeum są w formie przepustek
vip3r 01.09.2008, h. 12:31 vip3r
"Skansen" nie brzmi jak miejsce w którym mile widziane są kilogramy białych kulek w ściółce

ale trzymam kciuki
zavisza 01.09.2008, h. 13:53 zavisza
Skansen brzmi jak miejsce gdzie turysci wchodza i z wielkimi oczami wywalaja smiecie do lasu
Takze wiesz (mowie na podstawie paru ktore widzialem).
Ale jezeli ktos madry i rozgarniety sie z kustoszem skontaktuje, to mysle ze w zamian za jakas symboliczna oplate albo pomoc w sprzataniu samych schronow da rade bez problemu
gas-can 01.09.2008, h. 14:07 gas-can
Nie wiem jak reszta, co teren widziała, ale ja dostrzegam 3 tyci problemy:
1. ruchliwa (jedyna) droga
2. tory kolejowe
3. pole namiotowe po drugiej stronie ulicy.
Poza tym- teren miodzio na zlot- gotowe transzeje i zasieki. Ot takie mam zdanie. Lepsze chyba są bunkry niemieckiej artylerii kal. 406 tuż przed Helem- nawet rekonstrukcja się tam odbywała jak w te wakacje byłem - "D-Day Hel"... czy coś
Zacny_John 01.09.2008, h. 22:34 Zacny_John
Mieszkam niedaleko i taka imprezka to całkiem niezły pomysł, ale jeden warunek - poza sezonem - jak wracałem Autobuzem z D-Day Hell to 15 km pokonłem w marne 3 godziny... Tak więc jedynie po sezonie sie tam możemy wbić, chyba, ze rowerami...