Daj cynk
Reklama

Aktualności

G&G Armament: repliki blow back AEG Top Tech

Aktualności, 24.08.2008, h. 21:37, dodał: Promant
33

Firma G&G Armament potwierdziła datę wypuszczenia nowej serii replik blow back AEG pod marką Top Tech. Repliki AEG z nowym systemem blow back mają swoją premierę rynkową przewidzianą na koniec bieżącego roku.



 

 

 

 

 

 

 

 

Jeżeli nic nie skomplikuje przygotowań do produkcji seryjnej - wraz z końcem 2008 roku na rynku pojawią się nowe repliki AEG z systemem blow back. Tym razem będą to repliki z rodziny M4/M16 firmy G&G Armament pod marką Top Tech. Repliki produkowane pod tą marką mają się charakteryzować wysoką jakością wykonania oraz wydłużoną żywotnością. AEG'i Top Tech będą posiadały nowy system blow back, reklamowany przez G&G jako "rewolucyjny" w technologii blow back stosowanej w replikach AEG.

 

techposter.jpg" alt="" width="500" height="354" />

 

Repliki M4/M16 Top Tech mają, według producenta, wzmocnione części wewnętrzne oraz silniki, a części zewnętrzne wykonane z aluminium. W produkcji replik wykorzystana będzie technologia CNC. Oprócz tego repliki te będą miały, podobny jak w M4/M16 ICS, zwalniacz sprężyny - uruchamiany za pomocą przycisku dosyłacza. Selektor w replikach Top Tech działa synchronicznie tzn. oznaczenia selektora umieszczone są po obu stronach body i wraz z ruchem dżwigni - selektor pokazuje zmianę nastaw także z prawej strony korpusu.

 

 

 

 

 

 

Źródło:

www.nlairsoft.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
ruffin-89 24.08.2008, h. 21:59 ruffin-89
Mniam...
jarko 24.08.2008, h. 22:17 jarko
wyglada niezle ,ciekawe jak w praktyce
Mikolaj_L 24.08.2008, h. 22:26 Mikolaj_L
Łał,nieźle się zapowiadają,chociaż za tanie to one nie będą.
vaderski 24.08.2008, h. 22:28 vaderski
wg mnie dodatkowy cylinderek skomplikuje tylko sprawę i będzie powodował problemy i rozszczelnienia układu
OC14Groza 24.08.2008, h. 22:40 OC14Groza
szkoda że nie zrobili kałacha z bb
evel 24.08.2008, h. 22:51 evel
No prosze....postarali się....Na tą m 16 można się skusić
Valek 24.08.2008, h. 23:51 Valek
śledziłem i faktycznie już są pierwsze prototypy
na razie HK416 z kolbą tactical i bez pudełka na batkę, bo owa wchodzi pod ris.. impressive
ciekawe jak wywindują cenę, ale myślę, że mniej jak 1500pln nie będzie
Psycho_Mantis 24.08.2008, h. 23:53 Psycho_Mantis
No wygląda nieźle ten mechanizm BB. Ciekawe jak działa w praktyce. Chciałbym wypróbować! Ale pewnie będą trochę przydrogie...?
rostal 25.08.2008, h. 00:03 rostal
Czad, ale ciekawe jak będzie z częsciami zamiennymi do tego ustrojstwa...
Shadow 25.08.2008, h. 02:07 Shadow
Właściwie to na filmiku wygląda to tak, jakby tylko cylinder i szkielet były zmodyfikowane.
0L0 25.08.2008, h. 09:31 0L0
Ehhh, kolejny blowback, który nie kopie :/
choisen 25.08.2008, h. 10:08 choisen
Ech...kolejna Emka z BB... czekamy na inny rodzaj uzbrojenia!
Panocek 25.08.2008, h. 10:23 Panocek
Wg filmiku jest jeszcze "spring release". Więc zmiany w GB są większe niż tylko cylinder i szkielet.
Viamortis 25.08.2008, h. 10:43 Viamortis
Z tego filmiku wynika, że ta nowa generacja będzie miała bardzo mały zasięg .
Walduś_18 25.08.2008, h. 10:48 Walduś_18
Ludzie! czekajcie! A będzie wam dane ujrzeć chiński G&G za pól ceny! Z takowym blołbakiem, który spowoduje kopnięcie wybijające Bark!
GTI 25.08.2008, h. 11:04 GTI
szkoda powietrza z cylinda na tego blowbacka. Pozatym to bardziej ruchomy wyrzutnik łusek niż coś co ma kopnąc
Warlord Shadow 25.08.2008, h. 11:11 Warlord Shadow
@GTI
To powietrze co idzie na blowback jest wykorzystywane w całości na strzał

Czy naciskając forward assist knob w nieodpowiednim momencie można zerwać ząb tłoka?
kamil1115 25.08.2008, h. 11:41 kamil1115
Zamiast dodatkowego cylinderka mogli dać jakąś dodatkową zębatkę na zewnątrz GB przynajmniej replika nie traciła by na mocy i zasięgu
kmieto 25.08.2008, h. 12:10 kmieto
Noo zapowiada się interesująco :] ale cena zapewno też będzie "INTERESUJĄCA"
Shurtugal 25.08.2008, h. 12:13 Shurtugal
Chyba poczekam na AK Top Tech. Wtedy się zobaczy. ; )
Pawelski 25.08.2008, h. 13:03 Pawelski
Naaajs . Fajny patent z częścią powietrza z cylinderka napędzającego zamek powracającą do cylindra i do dyszy. Ciekawe tylko, czy nie będzie nieszczelności układu...
Scalak 25.08.2008, h. 13:54 Scalak
Co do tego cylinderka BB mam takie same zastrzeżenia, fpsy pewnie spadną zrobienie dodatkowego układu naciągającego sprężyne BB byłoby chyba lepsze obciążając tym samym silnik... chociaż i w tym wypadku jak komuś się znudzi BB to może dałoby rade zaklinować ten tłoczek żeby się nie ruszał i może dałoby to pare fps więcej... ]:->
A no i poza tym faktycznie pewnie dodatkowe nieszczelności jeśli takowe będą wymuszą na klientach zakup dodatkowych super drogich i super szczelnych części w celu poprawienia ich osiągów
Zordon 25.08.2008, h. 14:21 Zordon
Według mnie nie bedzie straty fps'ow bo z tego co pokazali na filmiku to calosc powietrza uzytego do bb "wraca" i wykorzystywana jest do napedzenia kulki.
Jackall37 25.08.2008, h. 14:27 Jackall37
NIEEEE 10 FPS mniej !!!!!

Ale za to w eMce, co jak co, ale w tak egzotycznej broni BB istny szok !

(w dalszej części komentarza nie będą zawarte już żadne sarkazmy)

Ale po co komu eMka z BB, skoro ktoś nie chce BB ? Zresztą z tego co oglądałem na dotychczasowych prezentacjach tego układu, to nie widzę tutaj miejsca, gdzie mogłyby być jakiekolwiek nieszczelności, bo co tłok będzie nieszczelny ? To by musiało być uszczelnione jakimiś wyjątkowo trefnymi o-ringami.

Ciekawi mnie tylko jedna sprawa - sprężyna w BB

Kiedy przykładowo używamy w AEGu M110, to ciśnienie musi być automatycznie mniejsze niż przy M150 i na odwrót, a sprężyna w BB musi być dokładnie dobrana, żeby wrócić tłoczek zanim tłok główny dojdzie do końca, a nie wcześniej albo później. Czyli przy tuningu sprężynę w BB też trzebaby zmienić.


(a jednak będą sarkazmy)

Filmik świetny - kop tego BB musi być niesamowity po prostu - nie idzie utrzymać broni w rękach !


Osobiście uważam, że BB w VFC jest lepiej rozwiązany - niestety ale im coś jest prostsze, tym lepiej się sprawdza, a ten BB w G&G jest wyjątkowo zagmatwany.

W AK VFC demontaż BB to kwestia 20s wolnego czasu, tutaj pewnie wiązałoby się to z wymianą głowicy cylindra, a może i camego cylindra.


Jedyny sensowny BlowBack mają według mnie gazówki - też nie mogę się doczekać Inokatsu z nowymi PTW, bo BlowBack z CO2 to byłoby coś.
Huey 25.08.2008, h. 15:25 Huey
Czy mi się wydaje ,ale to chyba pierwsza emka w której się rusza selektor po drógiej stronie.
Valek 25.08.2008, h. 16:30 Valek
na filmiku jest wszystko dokładnie pokazane jak działa mechanizm EBB, powietrze się nie marnuję, a spring nie ma nic do tego, bo mechanizm w małym tłoczku działa na zasadzie podciśnienia, po odrzucie zamka powietrze powraca do tłoka głównego... nie wiem czemu są, aż takie duże wątpliwości..
ntsc 25.08.2008, h. 18:11 ntsc
Dla mnie BOMBA. Ciekawe ile i za ile tz kiedy?
Promant 25.08.2008, h. 21:20 Promant
Zabawne jest komentowanie czegoś, czego na rynku nie ma - jeszcze nie sprawdzono i nie wiadomo co to warte. No ale ekspertów to u nas dostatek.

Prawda wyjdzie na jaw po pierwszej uczciwej recenzji.

Równie zabawne jest oczekiwanie od BB w aegach, że będzie kopać. To tylko kosmetyczny zabieg w celu wizualnego urealnienia działania. Nic więcej.
Jak ktoś lubi real i kopnięcia to polecam wybrać się na strzelnicę i kupić sobie kwadransik strzelania.

Równie interesujące jest porównywanie BB w aeg z GBB. Rewelka.
Najlepiej od razu napisać, że do kitu, bo nie kopie jak ostra.
Sariel 25.08.2008, h. 23:19 Sariel
Dla mnie nic rewelacyjnego...
Nie kopie jak ostra

Scalak 26.08.2008, h. 01:39 Scalak
0.44min strzałkami jest pokazane gdzie idzie powietrze...
Prezentacja nie musi być wcale dokładnie zgrana ale strzałki jasno i wyraźnie wskazują, że powietrze trafia zarówno do lufy jak i do tłoczka BB z powodu nadmiernego ciśnienia w cylindrze które znajduje ujście w cylinderku BB. zamiast służyć "tylko" do wypchnięcia kulki z lufy.

Tak więc moim skromnym zdaniem nie sądzę żeby tłoczek BB powracał do pozycji wyjściowej(...) albo żeby nawet musiał tam wrócić zanim główny tłok uderzy w głowicę cylindra.

Poczekamy zobaczymy...
Sariel 26.08.2008, h. 11:35 Sariel
Pewnie to testowali. Więc raczej wróci. Ale fps spadnie... (żeby nie spadło musieli by walnąć sprężynę do tłoczka ob blowbacka tak mocną że powietrze by go wogóle nie ruszyło
Charlie 26.08.2008, h. 20:28 Charlie
Ciekawe, ciekawe...
JedyKnight 03.09.2008, h. 15:59 JedyKnight
Właśnie się pojawiły na specu te repliki:)