Daj cynk
Reklama

Aktualności

ARES DSR-1: mini test skupienia i prędkości wylotowej

Aktualności, 07.08.2008, h. 22:28, dodał: Promant
22

Gunner Airsoft zamieścił na swoim forum pierwszy mini test repliki karabinu snajperskiego DSR-1 firmy ARES. Test miał za zadanie sprawdzenie prędkości wylotowej repliki na różnych rodzajach gazu oraz uzyskanego w strzelaniu skupienia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gunner Airsoft przeprowadził i zamieścił na swoim forum pierwszy mini test repliki karabinu snajperskiego DSR-1 firmy ARES.

 

 

Magazynek repliki DSR-1 zaprojektowany jest w identyczny sposób jak w STAR AW.338.

 

 

I podobnie jak w AW.338 może być rozdzielony na dwie części: zbiornik gazu oraz magazyn BB.

 

 

Przełącznik widoczny od spodu magazynka służy właśnie do oddzielenia części magazynującej BB od zbiornika gazu.

 

 

Widoczna na zdjęciu śruba, wskazana czerwoną strzałką, pełni rolę swoistego "systemu" kontrolującego moc repliki. Śruba zamontowana w stock'u redukuje automatycznie moc poprzez ograniczenie uwolnienia gazu o 50%. Aby uzyskać większy "strumień" gazu, a tym samym zwiększyć moc - wystarczy zastąpić tę śrubę krótszą.

 

 

Podstawowym zadaniem testu było sprawdzenie prędkości wylotowej repliki na różnych rodzajach gazu. W teście na KSC 0.2BB i gazie TOP GAS replika uzyskiwała prędkości wylotowe w zakresie od 395fps do 420fps. Średnia prędkość wylotowa kształtowała się na poziomie 410fps.

 

 

Oczywiście przy słabszym gazie wyniki były gorsze. W teście na KSC 0.2BB i gazie HFC134A, prędkość wylotowa wynosiła od 275fps do 310fps. Średnia prędkość wylotowa wyniosła w granicach 290fps.

 

 

Drugim celem testu było określenie uzyskanego przez replikę skupienia w trakcie próbnego strzelania na dystansie 15 metrów. Optyka została wyzerowana na tym dystansie. Do testu użyto 0.29BB APS firmy Maruzen i gazu Top Gas. Regulacji Hop Up dokonuje się kluczem imbusowym przez otwór widoczny w tylnej części szyny RIS, umieszczony mniej więcej nad chwytem pistoletowym. Trzeba zatem dokonać tego przed zamontowaniem i wyzerowaniem optyki.

 

 

 

Mimo najwyrażniej zbyt mocnego podkręcenia HU, co zaowocowało przewyższeniem - skupienie było bardzo dobre; większość z 10 strzałów zmieściła się w 5 centymetrach, tylko jeden poszedł niżej.

 

 

 

Wnioski z testu i oględzin repliki:

- dobre skupienie

- duży zbiornik gazu dający możliwość dłuższego utrzymania stałej mocy, a tym samym lepszej powtarzalności strzałów

- bardzo solidna i zwarta konstrukcja

- hop up kompatybilny z systemem TM, co pozwala wykorzystać części, typu komory HU i lufy precyzyjne, od AEG

- szybkie i proste rozbieranie repliki: poprzez odłączenie kolby - i możliwe jest od razu wyjęcie zamka

- spora waga, z lunetą i dwoma magazynkami: prawie 8kg

- dość ciężki/twardy spust

- przeładowanie, w porównaniu z KJ lub Tanaką M700, wymaga dużo większej siły.

 

 

 

 

Źródło:

www.gunnerairsoft.com

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Kosa30 07.08.2008, h. 22:57 Kosa30
Hm..fajna zabawka ale jak dla mnie o i tak najleprze są karabiny z zamkiem typu L96a1 to są prawdziwe snajpery a nie jakies samopowtarzalne karabiny z luneta
poldeck 07.08.2008, h. 22:58 poldeck
W sumie na 15 metrów to raczej żadne skupienie...
Promant 07.08.2008, h. 23:16 Promant
Widać chińczycy strzelają na mniejszych odległościach bo dla nich to jest dobre skupienie.
A podobno skupienie w kartce A4 na 30-35 metrach, bez precki, uważa się za dobre... a ile ona ma centymetrów, ta A4?
jw801 07.08.2008, h. 23:40 jw801
format A4 = 210x297 mm
Kubaforge 07.08.2008, h. 23:43 Kubaforge
Piękna replika ale te 420 fps to marność nad marnościami. Skupienie średnie. Bez możliwości upgrejdu będzie służyć tylko w godzinie lansu.

Pytanie: ciekawe czy te testy były robione na stokowej śrubie regulującej gaz w magu
Promant 07.08.2008, h. 23:43 Promant
Dzięki, znam format, to był tzw. sarkazm. ;0

I myślę, że z precką i dobrą komorą HU, po wymianie tej dziwnej śrubki - to może być całkiem niezły karabinek. Choć może nie będzie z niego super snajpy

Nic nie wskazuje na to, żeby śrubę wymieniono, to był wypożyczony do testów egzemplarz stock'owy. Napisali jedynie, że jeśli się CHCE zwiększyć moc, to trzeba śrubę wymienić na krótszą.
A według tego co piszą - upgrade będzie bardzo łatwy - komora + dobra precka od AEGa i jedna krótsza śruba w magazynku.
Grey Fox 08.08.2008, h. 00:09 Grey Fox
Mnie zastanawia czy dałoby radę usunąć zamek czterotakt i przerobić ARESa na półautomat Do tego CO2 jako zasilanie i można powalczyć o snajperskie parametry. Swoją drogą, to nie powinno być tak trudno zrobić profesjonalną snajperkę. Wystarczy przyjrzeć się chociażby wiatrówkom za 500-900zł na gaz CO2. Miękkie, precyzyjne spusty, perfekcyjne skupienie...
cziman 08.08.2008, h. 00:30 cziman
15 metrów. Przepraszam?

Na 15 metrów jest oczywiste że będzie miało znakomite skupienie. Z tym że każdy zdrowy snajper na takim dystansie wyjmie broń boczną. Mnie by bardziej interesowały dystanse powyżej 40 metrów, bo przecież replika ta pretenduje do miana karabinu snajperskiego. Mogliby też napisać o osiągach po wymianie śruby, bo ze stockowymi osiągami to jest to tak samo karabin snajperski jak tuningowany pejot z gunfire'a.
Promant 08.08.2008, h. 06:43 Promant
Bo to jest dokładnie tak samo. Jak dziesiątki innych replik - ta replika póki co: tylko wygląda. Żeby z tego coś zrobić, to trzeba się pobawić.
To nie jest replika dla każdego tylko dla fanatyków.

Ktoś kto czekał na powstanie takiego karabinu na pewno zainwestuje w up i będzie zadowolony. To nie jest kolejna emka jakich klepią miliony odmian. To rzadkość. I w tym tkwi jego zaleta.
Żeby w asg zrobić z czegokolwiek porządną snajpę, to wiadomo ile trzeba wydać, w stock'u rzadko dostaje się od razu super snajpę, chyba, że płaci się od razu te 3-4 tysie.
Pasti 08.08.2008, h. 09:33 Pasti
Słabe to jak na snajpę. 420fps to na "szturmówkę", a nie na karabin wyborowy. Jednak wysoka powtarzalność strzałów to + .
Shadus 08.08.2008, h. 09:50 Shadus
Tylko trzeba by sprawdzić jak z tą powtarzalnością na większych dystansach Bo te 15m to w sumie faktycznie tyle co nic...
yaro 08.08.2008, h. 10:11 yaro
No z dystansem to nie błysnęli... Na taki, to można sobie gaziaka, ale bocznego testować. No, ale jak Promant pisał, to dopiero początek i nie dla każdego zabawka jak na razie...
snajper-awm 08.08.2008, h. 10:41 snajper-awm
Grey Fox też marzy mi się półautomat o snajperskich osiągach ale przerobienie czterotakta mnie przerasta Może kiedyś doczekam się jakiegoś gaziaka z serii G3 z którego zrobiłoby sie prawdziwą replikę karabinu parasnajperskiego ~550fps :0
Valek 08.08.2008, h. 16:16 Valek
Ulubiona snajpa z Army of Two
Miło widzieć tego typu replikę.
Kmieciu4eveR 08.08.2008, h. 19:53 Kmieciu4eveR
Skupienie 5 cm z 15 metrów to ma Glock KSC z preclufą Od snajperki oczekiwałoby się czegoś więcej...
cziman 08.08.2008, h. 21:22 cziman
@Promant:

"Bo to jest dokładnie tak samo. Jak dziesiątki innych replik - ta replika póki co: tylko wygląda."

Jak dla mnie mój karabinek mógłby nie wyglądać - w ogóle. Jeszcze lepiej gdyby był niewidzialny w lesie i wyglądał jak gałązka. Z resztą - podobnie ze mną. Ale ja chyba jestem jednym z niewielu dla których treść jest ważniejsza od formy.

Z bawieniem się jest taki problem że albo sam znasz się na tuningu albo masz wielką loterię. Mając te dwa wyjścia lepiej samemu płacić za własne błędy i uczyć się czegoś niż oddać gnata jakiemuś frajerowi który odda posklejane taśmą z komentarzem "nie wiem czemu tak jest, ale będzie dobrze" i rękojmą do wyjścia za próg. Ale jednak o wiele lepiej jest po prostu dostać sprzęt złożony przez inżynierów, ludzi którzy mają w takich sprawach doświadczenie.

W krajach azjatyckich ASG jest sportem indoorowym więc nie dziwi mnie prędkość karabinu. My mieszkamy jednak w kraju gdzie lasów, łąk i innych terenów otwartych mamy pod dostatkiem, zmienia się zatem nasza rozgrywka. To co u nich jest karabinem snajperskim u nas budzi uśmiech politowania. Czy producenci nie wiedzą o tej różnicy, czy myślą że tuningi są niepotrzebne, czy też nie znają realiów - nie wiem. Opierając się o niedawny artykuł opisujący duńskie bodaj pole softowe można powiedzieć że jesteśmy jednym z niewielu krajów - i rynków - gdzie soft ma wymiar o wiele bardziej zbliżony do hardkorowych milsimów niż paruminutowych napierdalanek na podwórku.

Myślę że zaprojektowanie karabinu snajperskiego o znośnych dla tej klasy sprzętu osiągach jest możliwe bez znacznego podniesienia ceny - w każdym razie o wiele taniej niż kupowanie innych części w nadziei że będą pasować. Bo jednak teraz wolałbym kupić RAMa i mieć święty spokój, ale to jest z kolei overkill.
Promant 08.08.2008, h. 21:23 Promant
Czepiacie się. Jak ktoś zrobi porządny test to będzie wiadomo co taka replika jest warta w stocku. Póki co: fajnie, że w ogóle jest jakieś konkretniejsze info, bo do tej pory był tylko plakat reklamowy, a na nim jakieś 330fps podane, a jak widać już stock'owo ma więcej.

Jeszcze niedawno nikt nie robił takich snajp jak ARES, a zbudowanie tego samemu jest raczej niewykonalne. Teraz przynajmniej jest gun i dobrze wykonana baza do stworzenia snajperki.

Cziman:
to kup sobie rama - w czym problem?

Wielu ludzi chciało takiej repliki, bo mocną snajperkę to można sobie robić z czego się chce, a konkretną replikę DSR to już cienko wystrugać.
Dla jednych ważne jest tylko żeby strzelało, a inni chcą mieć także formę konkretnej broni - chyba nietrudno to zrozumieć?

Więc Twoje rozumowanie w tym wypadku nie bedzie miało sensu, bo tu nie chodzi o snajpę jako snajpę tylko o ten konkretnie karabin.
Pewnie, że szkoda iż nie jest mocniejszy itp, ale jeśli daje 400fps na 50%, to po wymianie "śrubki" powinno być znacznie lepiej.

Natomiast rozumowanie, że jest taniej kupić karabin o odpowiednich osiągach niż tuningować - ma sens z punktu widzenia nabywcy, ale nie bądźmy naiwni: producentom zależy na sprzedaży tych części, na nich zarabiają znacznie więcej niż na samych replikach. Wątpię żeby mieli się wzruszyć i zmienić strategię pod wpływem argumentacji takiej jak Twoja.
Grey Fox 09.08.2008, h. 16:45 Grey Fox
Snajper_AWM - to jest absolutnie wykonalne. Wystarczy podpatrzeć system blow-back w nowym M4 WA i podciągnąć to do DSRki. Zamek pełni funkcję tylko napinania kurka i wprowadzania kulki do komory. Zamiast czterotaktu aż się prosi wstawić mini bb-slide

Jak mi się uda to opatentuje projekt
snajper-awm 12.08.2008, h. 12:32 snajper-awm
Grey Fox, nie musisz koniecznie opatentowywać tego konkretnego modelu Może być np. SL9 h&k bo jestem fanem h&k Marzy mi się odpowiednik bojowego parasnajperskiego karabinu samopowtarzalnego coś w stylu np.G3 SG1 tylko o bardziej futurystycznym wyglądzie i w okolicach 500fps, tak jak wspomniałem wcześniej.
Jak dożyję emerytury to może połączę sobie P90, h&k UMP, G3 SG1 i np. SL9 w jakiś mega modern custom gun O ile moje umiejętności wzrosną Bo choć interesuje sie ostrymi odpowiednikami to w airsofcie stawiam pierwsze, no może drugie kroki bo już troche kulek posłałem w innych maniaków Pozdrawiam i życzę sukcesów
Wolo_ 14.08.2008, h. 15:23 Wolo_
Kochana Mamo jak będę duży,

to Ci przywiozę małpkę z podróży,

długim ogonkiem to zwinne zwierzę,

będzie za ciebie zmywać talerze...
snajper-awm 26.08.2008, h. 13:19 snajper-awm
Cuda sie zdarzają Powstała zmywarka do naczyń
WUZI 06.12.2008, h. 14:43 WUZI
Na hfc134a to można wpędzić do budynku i nikt nie będzie miał pretensji... Moim zdaniem ta replika ma jedyną zaletę: jest piękna. Ale do walki za słabe, na ścianę za drogie.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 145263

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane