Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowości na rynku polskim

Aktualności, 02.08.2008, h. 22:50, dodał: Promant
25

Są już dostępne w Polsce, opisywane we wcześniejszych news'ach, repliki: Maruzen APS SR2 oraz Tokyo Marui AKS74U. Repliki włączył do swojej oferty sklep Specshop. Oprócz nich w sklepie dostępne są również ciekawe, gazowe, repliki broni z okresu II Wojny Światowej: MP40 8mm firmy Marushin oraz krótka wersja Mauser'a Kar98K firmy Tanaka.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nowy APS firmy Maruzen, model SR2, przypomina skrzyżowanie emki z klasycznym karabinem snajperskim i shot gun'em w jednym. Na pewno design tej sprężynowej repliki jest niepospolity. Reklamowana jako karabinek sportowy, replika ma niestety tylko 300fps w stock'u. Łoże wykonane jest z ABS'u, a jej lufa zewnętrzna z aluminium.

 

 

Replikę można łatwo dostosować dla osób leworęcznych poprzez przełożenie dźwigni przeładowania. Pojemność magazynka: 30BB. Długość: 973mm / 1070mm. Waga: 1900g. Cena: 690PLN.

 

 

AKS74U firmy Tokyo Marui to replika typu blow back AEG, full metal [stop aluminium ;)]. Okładziny, chwyt, zespół rury gazowej wykonane zostały z kompozytu. Tak więc nie potwierdziły się niektóre zapowiedzi z zachodnich portali, twierdzące że łoże i nakładka rury gazowej wykonane będą z drewna.

 

 

Gearbox V9, prędkość wylotowa: 300fps. Pojemność magazynka: 74BB. Waga: 2630g. Cena: 1299PLN.

 

 

Ciekawą repliką dla rekonstruktorów oraz miłośników gier historycznych asg może być Marushin MP40 Vintage z serii maxi czyli strzelający 8mm BB. Jest to replika gazowa, na słabym gazie HFC134A prędkość wylotowa wynosi 240fps. Waga: 2870g.

 

 

Replika posiada wszystkie oznaczenia pierwowzoru, wykonana jest z kompozytu i metalu, a części metalowe np. kolba czy magazynek - posiadają, dodające klimatu, "przetarcia". Pojemność magazynka: 32BB. Replika posiada system blow back. Cena: 999PLN.

 

 

Inną propozycją repliki broni "historycznej" jest krótka wersja Mauser'a Kar98K czyli Mauser Gew 33/40 firmy Tanaka, wykonana z metalu, w łożu drewnianym.

 

 

Sprzedawana w cenie 1750PLN. Replika gazowa 6mm, z magazynkiem o pojemności 10BB. Oryginalne oznaczenia.

 

 

 

 

Źródło:

www.specshop.pl

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Codename666 02.08.2008, h. 23:04 Codename666
Ha tak myślałem, że w TM'ie nie będzie drewienka a szkoda za tę cenę się oczekuje trochę więcej choć tutaj mamy "BB". A Ty Promant idź spać- zasłużyłeś na to Dobranoc i dziękuje na news'y
Damissimo 02.08.2008, h. 23:12 Damissimo
Mnie zastanawia w tym Mauserze 98k, co to jest to coś obok stopki kolby, dlaczego wycior jest taki poszerzany na końcu (powinien mieć tę samą grubość na całej długości) i dlaczego ma taką dziwną muszkę (nie powinno to być takie "kółeczko").

A co do drewna, to powinno być z deka ciemniejsze, a ta nakładka drewniana nad lufą powninna być krótsza, tak aby odsłonić lufę na odcinu od "bączka" (bo tak to chyba fachowo się nazywało) do okucia.

Ale poza wymienionymi przeze mnie wadami, które można samodzielnie zmienić, Mauser 98k jest świetny. Ale moim zdaniem nie wart swojej, wyskoiej ceny.

Orginalne oznaczenia? Chciałbym je zobaczyć... Już sobie wyobrażam "Mauser Waffenfabrik 1939" (dalej niepamiętam co szło, ale coś w stylu "Gewehr KAR98k", czy jakoś w ten deseń)...
Sledzikmaster 02.08.2008, h. 23:14 Sledzikmaster
tylko że szkoda żę te magazynki są takie udziwnione ...
Promant 02.08.2008, h. 23:20 Promant
Damissimo, nie wiem skąd bierzesz te rewelacje, ale może next time - zanim coś napiszesz - pooglądaj chociaż zdjęcia wersji ostrej, ok?

$3

Już na pierwszych fotkach masz wycior i drewno dobrze widoczne, a w drugiej linii, po prawej - osłone muszki. To tyle.
Kondor220V 02.08.2008, h. 23:24 Kondor220V
Damissimo: to jest skrócona wersja Kar'a98k. Muszka, kolba i tego typu rzeczy różnią się od zwykłego kar98.
P_I_O_T_R_E_K 02.08.2008, h. 23:53 P_I_O_T_R_E_K
Hmmmm... ciekawe, ciekawe, choć opisana wyżej snajperka to zmutowany brzydal w moim guście o tyle AK czy kar 98K bardzo mi podpasowały, szkoda że nie na moją kieszeń no ale... . Dziękuje Promant za kolejną garść informacji uwielbiam przeglądać newsy na WMASGu, zresztą nie tylko ja, dobrze że ktoś odwala ten kawał dobrej roboty.
thorien 03.08.2008, h. 00:24 thorien
AKSU GB V8? COO?
Gogin 03.08.2008, h. 00:39 Gogin
Coś Blow-Back musi zasilać, to zmodyfikowany GB v.3 jak sie nie myle.
SoP-PeL 03.08.2008, h. 03:11 SoP-PeL
Eee a ten GB to wersja 9. ( 9 to zmodyfikowana v.3 ) GB v.8 to zmodyfikowany gb.v2 - stosowany w Type89 - GB typ 8 nie zmieści sie w body AK
Promant 03.08.2008, h. 08:41 Promant
Dobra dobra, poprawione. Błąd jest na stronie Speca; nie zwróciłem uwagi.
CIN3K 03.08.2008, h. 09:02 CIN3K
Phi specshop znowu spieprzył opis...
0L0 03.08.2008, h. 12:30 0L0
Elektryczny blowback to porażka, nie rozumiem po co TM zmierza w tym kierunku
Do tego nie kompatybilne magazynki... już wolał bym RK-01
SoP-PeL 03.08.2008, h. 12:35 SoP-PeL
Olo, strzelałeś?
BlowBack - to tam nic wielkiego - ale "symulator" odrzutu daję mega frajdę podczas gry:)
Panocek 03.08.2008, h. 16:50 Panocek
A czym ten "symulator odrzutu" sie objawia? Jeśli to tylko ruchome (cieżkie) suwadło przyczepione do tłoka to mi się to średnio widzi. No chyba że TM dało coś co działa i się nie psuje się.
Codename666 03.08.2008, h. 17:07 Codename666
Wszystko i tak kiedyś się zepsuje
Cyrek 03.08.2008, h. 17:51 Cyrek
Przy tym blow-backu czuć leciutkie drgania, ale nie sugerujcie się filmikami produkcji azjatyckiej, na których to prezenterzy dosłownie przewracają się od tego nieziemsko-mocnego odrzutu. Prawda jest taka, że to tylko fajnie wygląda.
SoP-PeL 03.08.2008, h. 18:50 SoP-PeL
Odrzut nie jest połączony z Blowbackiem, jest oddzielną spręzyną która porusza sie w prowadnicy.
Odrzut jest wyczuwalny i na pewnej znacznej odległości powoduje utrudnienia w celowaniu.
Gogin 03.08.2008, h. 18:54 Gogin
Mi się podoba takie utrudnienie w celowaniu poprzez odrzut, przynajmniej bardziej podobne do ostrej, a nasze zabawki to tylko repliki, które winny być jak najbardziej podobne do swoich odpowiedników.
Cyrek 03.08.2008, h. 19:06 Cyrek
Sop-PeL, opierając dobrze kolbę o ramie, nie ma mowy o utrudnianiu celowania, ten odrzut jest po prostu za słaby.
SoP-PeL 03.08.2008, h. 19:14 SoP-PeL
Cyrek, bo każdy gracz przyjmuje prawidłową pozycję strzelecką w ASG...
Poza tym, często celujemy na większym dystansie w tzw "pół d*py zza krzaka" więc do tego sie to odnosi;)
Germ 03.08.2008, h. 20:53 Germ
Chcesz utrudnienia przy celowaniu? Trzy literki. GBB
SoP-PeL 03.08.2008, h. 22:50 SoP-PeL
I nie strzelaj się w zimie, sprawdzaj stan uszczelek i płać znacznie więcej za jeden wystrzał. Wolę moje rozwiązanie.
Scalak 05.08.2008, h. 02:17 Scalak
BB w AEG to dosyć ciekawa sprawa, jednak dodatkowo cały mechanizm został bardziej skomplikowany przez dodatkowy cylinderek systemu blowback. generalnie znajduje się on nad cylindrem gearboxa i jest z nim połączony.
Kiedy tłok zostaje naciągnięty przez zębatkę i zwolniony to powietrze ściskane w cylindrze trafia do cylinderka blowback w którym porusza się tłoczek "zaczepiony" do zamka i jednocześnie wystrzeliwana jest kulka.

Ale mogę być w błędzie ponieważ jakiś czas temu widziałem nowsze rozwiązanie...
maxavelli 05.08.2008, h. 15:42 maxavelli
Cos strasznie tani ten Maruzen - to na pewno nie pomylka?
maxavelli 05.08.2008, h. 15:43 maxavelli
Cos strasznie tani ten Maruzen - to na pewno nie pomylka?