Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowa M-ka od ASG (KWA) - pierwsze wrażenia

Aktualności, 29.07.2008, h. 11:07, dodał: Regdorn , autor: Alex
22

Alex, którego recenzję TW5 czyli MP5 PTW niedługo będziecie mogli przeczytać na łamach WMASG, korzystając z okazji wizyty w Danii, odwiedził Action Sport Games. Poza zwiedzeniem siedziby firmy dostał do obejrzenia i wstępnego przetestowania czyli innymi słowy pobawienia się nową repliką produkcji KWA na zlecenie ASG, o której nie tak dawno pisaliśmy.



 

 

 

 

 

Armalite M15A4 SIR 120 (KWA KM4A1 KM4 TAC)


Przebywając w Danii miałem przyjemność zapoznać się z nowinką rynkową spod znaku ASG. Kuriozalnym wydaje się fakt, iż KWA wykonała replikę na podstawie sugestii oraz wytycznych duńskiej firmy. KWA od zawsze była w biznesie ASG, ale jako sama firma kojarzyła mi się z replikami pistoletów - zatem z tym większą przyjemnością ucieszyłem się że będę mógł pobawić się ich najnowszym dziełem. W wyniku rozmów przeprowadzonych przez ASG oraz KWA doszło do porozumienia, którego efektem powstała ta linia replik.



Karabin zapakowany jest w standardowy styropianowy karton, który chroni replikę przed większością obrażeń. W zestawie znajdziemy replikę, wycior, zatyczkę na lufę, magazynek oraz baterię (replika ta jest dostosowana do najnowszych wysokowydajnych baterii LiPo). W tej chwili pokazany karton jest pierwszą serią będącą w sprzedaży. ASG w tej chwili kończy opracowywać nowy, własny wzór pudełka - wg własnych standardów. Zamiast obecnych oznaczeń będą umieszczone wyłącznie oznaczenia ASG.

 

 


 




Po wzięciu do ręki - przyjemne uczucie wagi oraz masywności. Z metalu jest wykonana większość elementów repliki. Sprawdzenie “efektu chwiejnej lufy” - nie występuje. Replika posiada oznaczenia Armalite oraz logo ASG nad spustem. W następnych wersjach logo ASG będzie "po drugiej stronie" tak by nie zakłócać oryginalnych oznaczeń.

 

 

Przyrządy celownicze są składane w pewny oraz łatwy do późniejszego szybkiego ich otworzenia sposób. Niestety nie miałem pod ręką żadnego oryginalnego wyposażenia (Eotech lub inny) w celu określenia dokładności wykonania szyn RIS. Niemniej nie powinno być najmniejszych problemów z montowaniem dodatkowych przyrządów.

 

 

Wszystko wykonane w ładnym ciemno czarnym metalu.

 

KWA / ASG jako pierwsza z firm zastosowała przedział na baterie otwierany na zawias - ma to swoje oczywiste plusy - jest nikła szansa, że człowiek zgubi dolną szynę (tak jak mi się to zdarzyło przy M4 TM). Wystarczy przekręcić piny znajdujące się po obydwu stronach RIS i mamy dostęp do miejsca gdzie jest schowana bateria. Minusem może być pin, który psuje realizm i nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jednakże.. o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie osobiście - bomba pomysł.

 

 

 

 

Bateria LIPO w replice ASG ma szanse okazać się przełomem, który w niektórych warunkach może się skończyć bądź uszkodzeniem repliki bądź osoby, która ją transportuje. Tak jak się dzisiaj dowiedziałem - bateria w chwili uszkodzenia wydziela znaczne ilości ciepła oraz masę śmierdzących substancji. W ekstremalnym przypadku może się zapalić - powodując śmiertelne uszkodzenie repliki lub oporządzenia, w których jest przenoszona. Strach pomyśleć o osobie, która ma w tej samej lub sąsiedniej kieszeni zapasowa baterie oraz zbiór ahtungów... brrr...

 

 

 

Bateria mimo, że wygląda niepozornie - taka, która nie byłaby w stanie pociągnąć mocniejszej repliki. Nic mylnego. Jak widać - 11,1 V oraz 1000 mAh pozwala na wystrzelenie ok. 3000 kulek przy sprężynie M120. W skrócie - bateria ma grubość ok 5-6mm oraz 2,3 cm szerokości. Wygląda jak batonik, a zastępuje kilkukrotnie większą baterię (przy tym rozmiarze "stara" jest kobyłą).

 

Po napełnieniu magazynka - szybki kurs na tor, gdzie moglem przestrzelać replikę, a przy okazji dokonać pomiaru prędkości. Wszystkie strzały odbyły sie w klimatyzowanym pomieszczeniu. Za amunicje służyły 0.25 Excel (wysokość nad poziomem morza około 3m ;)). Generalnie wyniki były w okolicy 355 FPS - co sądzę, że jest wynikiem przyzwoitym. Zazwyczaj powinno być na 0.2g, ale "tak mi nasypano".

 

 

 

 Wyniki można obejrzeć na poniższym filmie:



Podsumowując:

 

Dobry sprzęt dla gracza AS. Użycie baterii LiPo pozwoliło na odciążenie repliki. Więcej zapewne znajdzie się w recenzji osoby, która dostanie ten sprzęt na dłużej.

 

Na końcu chciałbym podziękować przedstawicielowi na Europę Południową, głównemu technikowi oraz szefowi za szybki rajd po firmie oraz możliwość pobawienia się zabawkami.

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Fall0ut 29.07.2008, h. 13:22 Fall0ut
HA ! i jestem pierwszy
co do repliki to nie powiem ani UUUUUU, ani WoooooW :/nic nie przyciąga szczególnie uwagi ani nic jej nie odpycha.... po prostu kolejna eM-ka ...
tasior102 29.07.2008, h. 13:23 tasior102
Po co takie baterie robic? przez przypadek upadniesz, lub sama replika komus upadnie, i po zawodach, beznadzieja, a po drugie "kolejna emka" ...;/
brutus 29.07.2008, h. 13:30 brutus
Replika wygląda na całkiem dobrze wykonaną i osiągi też ciekawe ,jestem tylko ciekawy czy można bez obaw używać tych baterii LiPo w M15 CA
ozzi5 29.07.2008, h. 13:34 ozzi5
eMeczka ładna tylko ten napis MADE IN TAIWAN odstrasza ... a bateria jest bardzo dobra do duzych tuningów ponieważ musisz miec batke o duzym woltarzu a "normalna" zajmuje ogrom miejsca .
Kamill 29.07.2008, h. 13:39 Kamill
Witam,
Patent z pinami był już zastosowany w modelu M4 S-System od Tokyo Marui. Nie mylę się?

Mam też jedno pytanie. Metal body w tym modelu nie ma zintegrowanej górnej szyny jak to jest standardowo w eMkach? Jeśli nie ma tej szyny, czy jest szansa na kupno samego body?
CIN3K 29.07.2008, h. 13:42 CIN3K
Fall0ut no i co z tego, że napisałeś pierwszy? To nie jakieś zawody...

Co do emki to może być.
eso 29.07.2008, h. 13:53 eso
Bateria fajniutka ciekawe jak z ceną i trwałością takich ogniw. Co do repliki to jak koledzy wspomnieli "po prostu kolejna eM-ka"
newbie 29.07.2008, h. 13:54 newbie
Kamill masz racje;) motyw z takim otwieraniem jest stosowany w eSkach TM i jej klonach, a przynajmniej w mojej PJ.
Wolf.Tns 29.07.2008, h. 14:29 Wolf.Tns
Cała dyskusja była już o tych bateriach prowadzona. Ze swojej strony powiem tyle - mam z batimexu naprawdę sporą i nie narzekam. Wręcz przeciwine. Małe - a wydajne jak cholera....a m130 ciągnię jak szalona.
Link 29.07.2008, h. 16:35 Link
eso, baterie lipo są już dostępne w sklepach modelarskich, wystarczy w googlu poszukać,
widziałem tą 7,4v za 70zł nawet tylko ładowarka do lipo jest droga... ze 150zł,
ta 7,4v ciągnie luzem sprężynę M120 . Widziałem na własne oczy w Customsie.
McGiver 29.07.2008, h. 20:58 McGiver
Kolejna eMka... ale mnie się podoba. Nie jest aż tak "typowa" jak inne.

ps. a gdzie Promant?
Xie 29.07.2008, h. 21:24 Xie
Promant jest specem od newsow - to pozostaje bez zmian. I dziala. Nie znasz dnia ani godziny...
Wolo_ 29.07.2008, h. 22:48 Wolo_
Link, najtańsza ładowarka kosztuje $12, z tym, że należy mieć do niej zasilacz. Zasilacz to ok hmm, 20 zł?
pidzejfat 29.07.2008, h. 23:15 pidzejfat
Ja wychaczyłem na allegro za 80zł z przesyłką nowy pakiet Li-Po 11,1V 2200mAh "Mystery" (hahaha) + ładowarka e-sky. Więc trzeba tylko szukać
xasistis 30.07.2008, h. 00:40 xasistis
Regdorn, Promant - przydałby się w takim razie jakiś porządny artykuł, reportaż na temat bezpiecznych LiPo. Jak sądzę wiecie o których mówię (nazwa firmy mi teraz wyleciała z głowy) - te nowe na które podobno tylko jedna firma ma licencję czy patent..
Dwa - artykuł na temat bezpiecznego przechowywania LiPo (są jakieś takie fajne worki).
KARMA_Alex 30.07.2008, h. 10:16 KARMA_Alex
dajcie mi baterie a ja z nia zrobie kaboooom
( oczywiscie w kontolowanych warunkach
Pasti 30.07.2008, h. 10:37 Pasti
Dla mnie bomba. Ciekawe jak z ceną. A napis "made in taiwan" to chyba naklejka jest...
To będzie replika I klasy??
happy666 30.07.2008, h. 14:46 happy666
Te baterie LiPo zostały opisane tak jak by się mogły zapalić samoczynnie, a przeciez dzieje się to tylko jak są podłączone i używane
morbus 30.07.2008, h. 16:01 morbus
"... Minusem może być pin, który psuje realizm i nie ma odzwierciedlenia w rzeczywistości. Jednakże.. o gustach się nie dyskutuje. Dla mnie osobiście - bomba pomysł. ..."

Proponuję przyjrzeć się uważnie $3
P.S Najlepiej używając opcji "EXPANDET GUN VIEW"

No chyba za ja czegoś nie zrozumiałem jak trzeba.

Pozdrawiam
Promant 30.07.2008, h. 23:51 Promant
Ja już dwa razy pisałem news'y o tych emkach.
Mnie się ta eska nawet podoba.

Co do lipo - będą nowe Mad Bull/Aleees - podobno w nich zagrożenie całkiem wyeliminowano.
KARMA_Alex 31.07.2008, h. 02:13 KARMA_Alex
czy ktos jest w stanie wytlumaczyc w jaki sposob wyeliminowano zagrozenie ? od kilku osob slyszalem o checi zrobienia / zamowienia sobie takiej baterii. wystarczy zle zamontowana wtyczka / kabelek i jest zwarcie... i co wtedy ? mam stare MP5 ca - moge poeksperymentowac czy da sie je podpalic bateria i kamizelke ktora moge wysadzic w powietrze
Promant 31.07.2008, h. 21:05 Promant
Nie wiadomo jak wyeliminowano.
Tu jest news, w którym jest wszystko co dotąd podano do wiadomości:
$3
Mało tego.

Wygląda na to, że jakoś wyeliminowali wrażliwość na wysokie temperatury i efekty przypadkowego zwarcia.