Daj cynk
Reklama

Aktualności

TEST: AEG MOD. 96 Beryl

Testy, 15.01.2012, h. 21:24, dodał: Promant
34

W najbliższych dniach na rynek trafi, długo wyczekiwana przez polskich airsoftowców, replika ASG karabinu wz.96 Beryl. Replikę wyprodukowała firma ARES dla Fabryki Broni "Łucznik" z Radomia, a jej wyłącznym dystrybutorem jest firma Taktyczny.com z Krakowa. Redakcja WMasg zaprasza do lektury recenzji repliki AEG karabinu:  MOD. 96 Beryl.



Ocena wszystkich (5.06, głosów: 17)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Matt141 16.01.2012, h. 02:03 Matt141
Gratuluję Panowie.
Tylko zapał i twarde dążenie do celu we współpracy sprowadziło maniakom ten karabin z poziomu marzenia prosto z pudełka do rzeczywistości. 
johny13 17.01.2012, h. 08:44 johny13
wrescie ktos zaprojektowal replike tak jak powinna byc zaprojektowana. system hu wzorowany na tym co jest w mp7 czy mk23tm. zalety wielu replik asg zostaly wykorzytane i skumulowane w 1 replice. gratulacje. wrescie ktos stowrzyl, zaprojektowal i skonstrulowal replike tak jak powinna byc zaprojetkowabna , i to pod wzgledem mechanicznym jak i konstrukcyjnym. gratulacje raz jeszcze. teraz pozostaje nam tylko czekac i liczyc na to,ze wolny rynek spowoduje obnizenie ceny repliki :)
borzej 17.01.2012, h. 17:06 borzej
1890 złotych - przepraszam panowie.. ale beryl sport kosztowal tylko 1000 drozej.. to jest jakies kosmiczne nieporozumienie.. ale coz... ja czekam na MSBS-a - jak stwierdzono w sierpniu - wat chce zamowic u "znanej firmy produkującej repliki" repliki aeg z prototypu w 3gen. wiec mysle ze zobaczymy MSBS-a w ciagu 2 lat (mam nadzieje).. a co do beryla.. to cyba zostane przy podziwianiu modyfikacji z cym i innych - to są karbiny dla wielbicieli - a ARES to jak dla mnie lans i nic wiecej (podobnie jak SWD RS - niby ładne ale na scianie wyglada lepiej niz w polu..


http://taktyczny.com/repliki-asg/karabiny-szturmowe/karabin-szturmowy-mod.-96-beryl.html
@borzej - a miałeś Ty kiedykolwiek SWD RS'a na strzelance ? hmmm chyba nie, bo raczej nie wiesz o czym mówisz. Owszem często markowe repliki dają więcej lansu niż "użytkowości", jednakże przykład RS'a SWD jest chybiony.

Osobiście też uważam że cena z atego beryla jest dość wysoka, ale jest jedyny na rynku - i to czyni jego cenę. Takie realia. Wyjdą kopie - będzie taniej.
Padaka 17.01.2012, h. 17:17 Padaka
A kiedy ceny za ARESa były niskie? Nowa replika, z nowymi rozwiązaniami to i cena taka. To nie jest cyma.
Promant 17.01.2012, h. 17:37 Promant
Zastanawia mnie, skąd ta zawiść wobec replik markowych. Skoro cena taka fatalna, to czekam na wysyp Beryli-samoróbek, które w końcu są bardziej opłacalne, jak można przeczytać kilka komentarzy niżej. Mimo tej opłacalności replik home-made, do tej pory Beryl nie był chlebem powszednim naszych strzelanek, a patrząc po oczekiwaniach środowiska (...dobrze, że jest, ale łee... mógłby być lepszy i tańszy zarazem) to nadal nim nie będzie. To dobrze, przynajmniej pozostanie domeną pasjonatów wz.96, którzy poświęcili wiele czasu i funduszy na dobre repliki. Nie będą deklasowani na każdej niedzielnej łupance przez tabun młodzianów uberylnionych jak jeden mąż. Replikę Aresa i tak kupią Ci, którzy na nią naprawdę czekali. I na pewno znajdą jeszcze wiele punktów, które z charkterystyczną polską swadą i umiejetnościami ulepszą, żeby uczynić karabinki "swoimi". Jako właściciel RS-a, podobnie jak Padaka, ogarnia mnie swoisty śmiech w trakcie czytania opinii, że jest to karabin wyłącznie do lansu. Proponuję pisać z własnych doświadczeń, nie natomiast popularnych opinii rozsiewanych przez skrzywdzonych, wtedy bzdura ma przynajmniej wymiar jednostkowy. A tymczasem mamy opinię ekspercką "niby ładnie wygląda" ;)Vide, skad to zaskoczenie ceną? Trzeba sporej dozy naiwności, by spodziewać się ceny jak za chiński kaem po jedynej na rynku replice polskiego karabinka ze stajni Aresa. Przeczytałem recenzję, obejrzałem stopień odwzorowania oraz zastosowane rozwiązania i już to wystarczy mi, by cena mnie nie zaskakiwała. Spodziewałem się, że może sięgnąć nawet 100zł więcej.
Matt141 17.01.2012, h. 21:01 Matt141
To nie jest zawiść wobec markowych produktów tylko postawa społeczna wynikająca z przyzwyczajenia do taniej chińszczyzny. 
I to dotyczy nie tylko asg.
Promant 17.01.2012, h. 22:37 Promant
co do RS miałem w łapkach na strzelance i jego osiagami jestem bardzo niemilie zaskoczony.. 
co do replik aresa - uwazam ze repliki g36 tej firmy mialy lepsza cene (za 2000 byla replika i 420 fps) ktore dobrze sprawdzaly sie w boju. co do cymy to jestem jej fanem ze wzgledu na pancerne wykonanie (np ak47 z modelu cm.042 powala mnie na kolana, szczegolnie z orginalnymi drewnami ;))
borzej 18.01.2012, h. 10:17 borzej
a i zawistny nie jestem bo osobiscie preferuje np kwa ;)...
dalej idac co do ceny - nie widze jej uzasadnienia w faktach - rozumiem ze taktyczni chca zarobic - bo maja do tego prawo skoro zalatwili karabin, rozumiem ze marka ares - synonim dobrej jakosci wykonania, ale uwazam rowniez ze czas doprowadzi do sytuacji ze albo cena zejdzie bo sprowadzi te karabiny inny sklep, albo chinczycy zrobia cala mase kopi (mniej lub bardziej wiernych) i tak czy siak z odleglosci 5 metrow beda rzesze berylowcow....

i prosze kolege jesli bedzie uprzejmy o napisanie mi na pw jaie to znakomite osiagi ma RS - chetnie porownam je z tym dostepnym w zielonej gorze ;)
borzej 18.01.2012, h. 10:24 borzej
zajaszcze 17.01.2012, h. 18:00 zajaszcze
A ja zbierałem na nią, nie wydawałem na pierdoły do giety.
Sobie już 1ooo zł odłożyłem, spodziewalem się ceny ok 13oo zł, a tu szok 1900 zł, masakra.
To za te pieniądze wolę kupić G36 TM-a :P

Jestem w szoku...
zeromag 17.01.2012, h. 21:07 zeromag
jak tak to sranie ze nerke za beryla oddam teraz za 300 powinni oddawać  żenada.
Vilreen 17.01.2012, h. 21:21 Vilreen
Ja takze nie rozumiem narzekań - nowy model repliki na rynku, na razie bedzie unikatowy na strzelankach. Z wbudowana funkcja burst'a, oznaczeniami i naprawde niezłym jak na repliki odwzorowaniem oryginału. Zrobiony przez renomowaną, solidną firmę. Cena jak najbardziej się zgadza, zdziwiłbym się gdyby kosztował mniej. Jak by nie patrzec, jest to replika z górnej półki. Chciałbym przypomniec, że jest wiele replik dużo gorzej odwzorowanych ale dużo droższych i jakoś nikt nie narzeka, że np. MK43 od VFC (M60) kosztuje 5000zł.... (nie mówie że jest gorzej odwzorowane)
Dudek Javny 17.01.2012, h. 21:39 Dudek Javny
Cena kompletnie mnie nie zaskakuje. Nowość to i trzeba zapłacić. Jednak jeśli już wydawałbym te 2k na replikę, to chciałbym mieć dostępne midy/lowy. Bo dwie czy trzy stówy więcej by się dozbierało, aby mieć komplet normalnych magów od razu, a nie biegać z grzechotką.
johny13 17.01.2012, h. 21:58 johny13
Promant, podziwiam cie za twoja cierpliwosc na wysyp w tym watku o berylu takiej ilosci debilnych postow. Nie bylo Beryla- zle. Jaki lanent i prosby:"Kiedy".
Pojawil sie - Spelnily sie nasze modly, ale nadal jest zle, bo dlaczego jest tak jak jest a nie inaczej ...  Zwykle narzekactwo polactwa i pretensje roszczeniowo-wymagajace ...
Pisałem już chyba jak nie to powtórzę, spodziewałem się ceny od 1500 do 1700 zeta za egzemplarz i nie pomyliłem się wiele. Ja sobie spokojnie pieniążki odkładam i chociażbym miał za przeproszeniem żreć potem tynk ze ściany to i tak go kupię. Nie po to kupowałem oryginalne części aby teraz się kurzyły. Do wiosny mam jeszcze sporo czasu. Jako człowiek który przykłada wielką wagę do nawet najdrobniejszych elementów w replice i próbujący upodobnić ją jeszcze bardziej do broni ostrej, nie zawaham się wydać żadnej złotówki na niego, bo to produkt unikalny i dłuuuugo na niego czekałem. Niestety my Polacy tak mamy że i tak źle i tak nie dobrze... ehhh

Na koniec chciałbym bardzo ale to bardzo podziekować za to jak GIGANTYCZNĄ robotę wykonali chłopaki z Taktycznego. Teraz tylko czekać na odpowiednie akcesoria no i rzecz jasna na magazynki. Obstawiam że cena będzie tak ok 60 zł za mag sięgać.

Amen,
jaymz87 17.01.2012, h. 23:59 jaymz87
killer121pl 17.01.2012, h. 22:04 killer121pl
A moim zdaniem cena jest mała a karabin jest super jak dozbieram jeszcze połowe to kupuje :)i najwarzniejsze jest to ,że polskie firmy były jednym z producentów.
vincenzo 17.01.2012, h. 22:57 vincenzo
Nie wytrzymałem i kupiłem... Kobieta mnie zabije jak się dowie... : (
Idź w zaparte. Nie kupiłeś, przechowujesz replike dla kolegi, żeby go kobieta nie zabiła. :P
Promant 17.01.2012, h. 23:17 Promant
a za 2 miesiące powiedz ze kolega do Angli wyjechał i na razie nie bedzie używał :-) wiec na dłużej Ci zostawił :-)
zeromag 17.01.2012, h. 23:44 zeromag
Promant, a myślisz że jak ja zrobiłem, kupując Masadę PTS ? :D

Vincenzo - chłopie, wszyscy mamy te same problemy więc głowa do góry! Życie jest za krótkie, żeby kupować nudne repliki albo całymi latami na nie ciułać :).
ZeeMike 18.01.2012, h. 00:20 ZeeMike
No, to jest patent uniwersalny. "Kolega" zawsze się sprawdza. Po jakimś czasie kobieta się pogodzi. Zwykle wcześniej jest jeszcze etap2: "teraz mi pożyczył bo sam nie używa".
Promant 18.01.2012, h. 00:31 Promant
Kurczaki, jakieś dziwne te Kobiety macie ;-). U mnie ten numer w życiu by nie przeszedł, poczekałem aż ryby z G&G staniały ia zacząłem drążyć temat, to usłyszałem, że: "brzydkie to jest i paskudne i nie będziesz z czymś takim biegał". Spróbowałbym "pożyczyć" od Kolegi, dopiero bym miał.A beryl... jak się to komuś podoba, to niech płaci. Jak dla mnie to nie licząc maga (total nietyp) i elektroniki (która też już się pojawia system ASCU czy jak to się tam nazywa, co Ganfajerzy wtykają do swoich replik) brak jest podstaw do takiej ceny, po prostu ma się monopol na rynku. Ale jak wspomniałem chce ktoś mieć beryla, to niech sobie kupi, gdyby mi się podobały kałachopodobne wynalazki, to bym pewnie kombinował jak na niego nazbierać.
Tuksiak 18.01.2012, h. 07:21 Tuksiak
Matison 17.01.2012, h. 23:16 Matison
Ja się nie dziwię że 1900zł za Beryla jest. Może że i dostajemy tego Hi-Capa ale mamy praktycznie i tak odpicowaną replikę. Pełna elektronika, nawet wtyczka T-connector, nowe rozwiązania w GB jak i jego odpicowane części, prec lufa 6.03 (ciekawe jaka firma). Praktycznie nic w niej nie powinno szybko się rozwalić ale na pewno część będzie tak na nią uważać że szok ;P Patrzcie też że za 1600zł macie TAVORA z ARESa w którym jest 350FPS i żadnych dodatków i na tuning jak nic trzeba dać 300zł jak nie więcej.

Chyba ARES powinien wypuścić specjalnie dla marudzących polaków wersję ekonomiczną Beryla, słabe części, sprężyna M100, lufa 6.08, zwykły GB V.3, i słabe części w tym GB i oczywiście bez elektroniki dając tylko semi i auto.
Co ja pisze wtedy będzie marudzenie że muszą dać 600-800zł za replikę i drugie tyle na tuning.
no i dodawać hicapa z plastyku od AK47 :P bo po co komus jakiś mag od beryla, byleby podpiąć i wiśta wio...
jaymz87 18.01.2012, h. 00:02 jaymz87
Gregor80 18.01.2012, h. 09:36 Gregor80
a nikt nie zauważył że dolar jest dzisiaj po 3,50, diesel na stacjach po 6 zł itd...? Ares przyjmuje w rozliczeniu dolary a nie polskie ziemniaki, które dalej opycha w Chinach. Sugeruję poszukanie w internecie jak ostatnio drożeją surowce i nie tylko. Może miało to wpływ na cenę? Czasem zamiast coś napisać może warto się chwilę zastanowić. Projektując Beryla mieliśmy na celu stworzenie repliki najwyższej klasy, głownie dla wojska. A jak wiemy za jakość się płaci. To jest trochę jak z autami: można kupić indyjską TATA - jakoś do celu dojedziemy lub zafundować sobie BMW też dojedziemy tylko nieco bardziej komfortowo.  Mid-capy, low-capy i wszytskie inne upgadrey będą wychodziły już od wczesnej wiosny. NIestety ale wszytskiego na raz nie udało się nam zrobić.
Offtime 18.01.2012, h. 09:50 Offtime
Jak każdy mam swoją teorię, oczywiście to tylko teoria.


Beryl to nie kolejna emka którą można sprzedawać na całym świecie, to
polski cudak który wcale nie musi znaleźć rzeszy odbiorców za granicą.
Stąd producent i dystrybutor ponoszą ryzyko wtopienia kasy na produkcie
który nie sprzeda się zgodnie z ich oczekiwaniami.


A jak to zwykle bywa jak nie można obrotem to trzeba marżą i nie ma co
tu pretensji do nikogo mieć, taki biznes. Obrotem to się zarabia na
chińskich AK i majtkach z Turcji. Ja jakbym miał to sprzedawać to by
było za 1999,99 ;-)
Wg mnie dość duża partia Beryla asg poszła na użytek samego Łucznika i/lub armii -> treningi, pokazy, cokolwiek innego. A sprzedaż detaliczna jest drugorzędna i nie jest liczona jako główne źródło zwrotu poniesionych kosztów. Tak może być, ale też oczywiście nie musi.
Cybul 18.01.2012, h. 22:47 Cybul
Axel 18.01.2012, h. 11:38 Axel
nie rozumiem tego lamentu. dobrze wykonana markowa replika AK stock kosztuje od 1000pln, ASCU nawet na ganfrajerze 300pln, troche wzmocnionych części + precka daje około 1600-1800. no i wymagany jest tuning wizualny by doprowadzić to do wyglądu beryla.
Fanbojem beryla nie jestem, kałach jak kałach, ale sam wiem ile kosztowało mnie przerobienie repliki na coś innego domowym sposobem, cena jest dość rozsądna.
kramer2 19.01.2012, h. 07:21 kramer2
Witam,
Cieszę sie że w końcu mogę zobaczyć efekt waszych
rocznych starań, wyszła tak jak miała wyjść, nie było innej opcji, jak bardzo
dobrze.

Cena repliki jest uzasadniona, wystarczy zwrócić uwagę że zastosowane
rozwiązania są porównywalne z PTW(elektronika, jakośc wykonania) a w dodatku
70% elementów GB jest standardowe, co znacznie obniż koszty eksploatacyjne.

Ja niestety nie stanę się szczęśliwym posiadaczem tego cuda, W Polsce średnią
klasę nie stać na nowe BMW czy Merca, a to najszersza grupa odbiorców, kiedy
cena stanowi ok 70-80% dochodu miesięcznego, tylko najwięksi zapaleńcy i
zarobasy dokonają zakupu.

ja sie może skuszę na mini kiedyś :)

Mam tylko nadzieje że w przeciwieństwie do luksusowych koncernów samochodów
wasz dochód z projektu "beryl" nie będzie pochodził zasadniczo z
serwisu.

Pozdrawiam Kramer.
kramer2 19.01.2012, h. 07:23 kramer2


Normal
0


21


false
false
false

PL
X-NONE
X-NONE













MicrosoftInternetExplorer4














<w:LatentStyles DefLockedState="false" DefUnhideWhenUsed="true"
DefSemiHidden="true" DefQFormat="false" DefPriority="99"
LatentStyleCount="267">
<w:LsdException Locked="false" Priority="0" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Normal" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="9" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="heading 1" />


















<w:LsdException Locked="false" Priority="10" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Title" />

<w:LsdException Locked="false" Priority="11" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtitle" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="22" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Strong" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="20" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Emphasis" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="59" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Table Grid" />

<w:LsdException Locked="false" Priority="1" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="No Spacing" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 1" />

<w:LsdException Locked="false" Priority="34" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="List Paragraph" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="29" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Quote" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="30" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Quote" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 1" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 2" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 3" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 4" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 5" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="60" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Shading Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="61" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light List Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="62" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Light Grid Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="63" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 1 Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="64" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Shading 2 Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="65" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 1 Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="66" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium List 2 Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="67" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 1 Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="68" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 2 Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="69" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Medium Grid 3 Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="70" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Dark List Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="71" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Shading Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="72" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful List Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="73" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" Name="Colorful Grid Accent 6" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="19" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Emphasis" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="21" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Emphasis" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="31" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Subtle Reference" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="32" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Intense Reference" />
<w:LsdException Locked="false" Priority="33" SemiHidden="false"
UnhideWhenUsed="false" QFormat="true" Name="Book Title" />





/* Style Definitions */
table.MsoNormalTable
{mso-style-name:Standardowy;
mso-tstyle-rowband-size:0;
mso-tstyle-colband-size:0;
mso-style-noshow:yes;
mso-style-priority:99;
mso-style-qformat:yes;
mso-style-parent:"";
mso-padding-alt:0cm 5.4pt 0cm 5.4pt;
mso-para-margin:0cm;
mso-para-margin-bottom:.0001pt;
mso-pagination:widow-orphan;
font-size:11.0pt;
font-family:"Calibri","sans-serif";
mso-ascii-font-family:Calibri;
mso-ascii-theme-font:minor-latin;
mso-fareast-font-family:"Times New Roman";
mso-fareast-theme-font:minor-fareast;
mso-hansi-font-family:Calibri;
mso-hansi-theme-font:minor-latin;
mso-bidi-font-family:"Times New Roman";
mso-bidi-theme-font:minor-bidi;}



Witam, Cieszę sie że w końcu mogę zobaczyć efekt waszych
rocznych starań, wyszła tak jak miała wyjść, nie było innej opcji, jak bardzo
dobrze.

Cena repliki jest uzasadniona, wystarczy zwrócić uwagę że zastosowane
rozwiązania są porównywalne z PTW(elektronika, jakośc wykonania) a w dodatku
70% elementów GB jest standardowe, co znacznie obniż koszty eksploatacyjne.

Ja niestety nie stanę się szczęśliwym posiadaczem tego cuda, W Polsce średnią
klasę nie stać na nowe BMW czy Merca, a to najszersza grupa odbiorców, kiedy
cena stanowi ok 70-80% dochodu miesięcznego, tylko najwięksi zapaleńcy i
zarobasy dokonają zakupu.

ja sie może skuszę na mini kiedyś :)

Mam tylko nadzieje że w przeciwieństwie do luksusowych koncernów samochodów
wasz dochód z projektu "beryl" nie będzie pochodził zasadniczo z
serwisu.
jaymz87 19.01.2012, h. 13:12 jaymz87
Strona berylasg.pl już działa jednak parę działów jest jeszcze w budowie.
Podoba mi się layout strony, wszystko przejrzyste i w ciekawej tonacji. Widać, że chwilę nad tym spędziliście ;) 
Matt141 19.01.2012, h. 15:50 Matt141
Mlody 19.01.2012, h. 22:22 Mlody
Cudeńko, ja już dokonałem zakupu :)
KWIA_TEK 27.01.2012, h. 18:15 KWIA_TEK