Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowe pozycje w ofercie Mad Onion

Aktualności, 03.07.2008, h. 18:20, dodał: Promant
43

W ofercie sklepu Mad Onion pojawił się, opisywany już na WMasg, granatnik M79 produkcji G&H. Oprócz tego sklep włączył do oferty także nową replikę ICS: CXP 08.



 

 

 

 

 

 

 

Polskiej produkcji replika granatnika M79, firmy G&H, wykonana została w całości ze stali i drewna. Drewno jest potrójnie lakierowane. Replika rozkłada się jak odpowiednik ostry, posiada oznaczenie producenta oraz M79, a także indywidualny numer seryjny. Granatnik ma regulowaną iglicę i pasują do niego wszystkie granaty 40mm asg dostępne na rynku. Przyrządy celownicze są regulowane. Replika posiada wyrzutnik łuski, który wypycha granat, ułatwiając jego wyjęcie. Replika dostarczana jest w ciemnozielonej, drewnianej skrzyni.

 

 

 

Waga: 2920g. Długość: 735mm. Cena: 799PLN.

 

 

 

Replika CXP 08 to kolejny model z rodziny M4/M16. Replika full metal. W stock'u ma zamontowaną sprężynę M120 oraz łożyskowaną prowadnicę sprężyny. Wzmocnione części wewnętrzne czynią replikę podatną na dalszy tuning.

 

 

Replika ma w komplecie, standardowo dla ICS, dwa magazynki typu hi-cap. O pojemności 300BB. Dodatkowo w komplecie puszka/atrapa lasera czyli pojemnik na akumulator. Cena: 1399PLN.

 

 

 

 

Dane techniczne:

prędkość wylotowa - 390fps

waga - 2750g

długość - 595/695mm

szybkostrzelność teoretyczna - 920BB/min.

długość lufy - 223mm

typ wtyczki aku - mała

 

 

 

 

 

Źródło:

www.madonion.eu

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Codename666 03.07.2008, h. 18:46 Codename666
Jestem dumny, że polski producent stworzył tak imponującą replikę. Czekam na kolejne prace G&H
Kakaroth 03.07.2008, h. 19:03 Kakaroth
eeeeLaaaa, kiedy pojawi się eeelaaaa!!!! CXP już doczekał się sporej liczby bardzo pozytywnych recenzji, szczególnie w stanach. Ciekaw jestem, czy spodoba się maniakom u nas
Ostatni Cyc 03.07.2008, h. 19:04 Ostatni Cyc
Jeśli G&H będzie pracowało nad coraz to bardziej hardcore'owymi replikami to kto wie, może doczekamy się PzKpfw VI na kulki . Tylko jakie kulki będą wtedy potrzebne...
Kat3 03.07.2008, h. 19:25 Kat3
A może ktoś wypuści Beryla ????????
Archnot 03.07.2008, h. 19:35 Archnot
88mm? "takie jak oryginalne" . Mam nadzieję, że ten celownik ramkowy jest dostosowany do potrzeb airsoftowych albo, co prawdopodobniejsze , tak jak wyskalowali to konstruktorzy tego (ostrego?) granatnika. Gdyby był StG 44...
Karolhunter 03.07.2008, h. 19:45 Karolhunter
z tego co mi wiadomo można dokonać przeróbek aims vfc w łuczniku, kumpel po rozmowie z kolesiem tam pracującym wyliczyli ze koszt powstania beryla wyniesie około 2500zl, plusem jest ze aims ma wbudowany Blow Back
Gogin 03.07.2008, h. 19:55 Gogin
eM-ka, która ładnie wygląda, jeszcze mag jak w G36 albo HK417 i replika wypas
Kondor220V 03.07.2008, h. 20:16 Kondor220V
Granatnik cudo:) Jak już tak idą w broń wsparcia to może jakaś pekaśka albo RPG?
Sokół 03.07.2008, h. 20:28 Sokół
A czy wiadomo jaka ma być cena tego granatnika ?
Gogin 03.07.2008, h. 20:36 Gogin
Sokół - patrzysz a nie widzisz, to chyba ten "sokoli" wzrok...

"Waga: 2920g. Długość: 735mm. Cena: 799PLN."
Promant 03.07.2008, h. 20:52 Promant
RPG już robią w Polsce, w limitowanych seriach.
$3
Sokół 03.07.2008, h. 20:58 Sokół
Gogin masz racje ślepy jestem, dzięki.
Marius7 03.07.2008, h. 20:59 Marius7
Kondor220V - odnośnie RPG to już je produkuje inna Polska firma - HeavyASG
RPG jest w wersji full-metal&wood (www.heavyasg.com) aczkolwiek teraz RPG nie kupisz, bo zamierzają wypuścić nowy karabin, a na plakacie o RPG (trzeci czy czwarty news na ich stronie) widnieje w prawym-dolnym rogu napis "coming soon" a obok niego - sylwetka PK (Ech, Promant, wyprzedziłeś mnie z komentarzem ...) Polak Potrafi
Ostatni Cyc 03.07.2008, h. 21:08 Ostatni Cyc
Kulki 88mm . Miło by było dostać .
Gogin 03.07.2008, h. 22:12 Gogin
Następny news ze Scar'ami będzie jak sądzę, które pojawiły się na specu
saw165 04.07.2008, h. 09:00 saw165
Tak się złożyło że jestem posiadaczem M79 G&H(jest super).Powiem krótko co by teraz nie stworzyli na pewno to kupie.No bo niby gdzie kupić replikę w całości ze stali? w dodatku super wykonaną?
Marius7 04.07.2008, h. 11:37 Marius7
ech... szkoda że na razie nikt nie rozpoczął masowej produkcji repliki kbs wz.96
tylko emki sremki i ak-47 i tyle. Bo na razie to produkują berylki maniacy w produkcją detaliczną na zamówienie... i cena to właśnie około 2.5-3 tys. zł..... :/
grzybek 04.07.2008, h. 12:06 grzybek
M79 daje redę
Gogin 04.07.2008, h. 14:30 Gogin
Może mu zapłacili to tak napisał ?
volf13 04.07.2008, h. 15:23 volf13
A ten granatnik nie wygląda źle... mogli by w końcu polacy patriotycznie stworzyć coś własnego, jak ktoś powiedział wystawiane są same karabiny serii M4/M15/M16 itp... albo
miliardy odmian karabinu AK. W końcu DOBRE BO POLSKIE
Zachar 04.07.2008, h. 16:07 Zachar
"Jak za 800zł porażka totalna. "
Mógłbyś uzasadnić ?
Promant 04.07.2008, h. 16:14 Promant
Też jestem ciekaw.
Mark99 04.07.2008, h. 16:52 Mark99
No nie mówcie że to m79 jest złe tym bardziej jak za taką cenę.
Ale z tą "pekaśką"...To by był hit
Harki 04.07.2008, h. 18:23 Harki
Że się tak wyraże na oczy widziałem TEGO granatnika i musze wam powiedziec że prawdą jest co tu piszą full metal drewno po prostu MIODZIO. Zajebiście strzela. Polecam go!
RafaeloPL 04.07.2008, h. 18:45 RafaeloPL
Podobnie jak Harki, widziałem owy granatnik i naprawdę robi wrażenie! Gorąco polecam! )
saw165 04.07.2008, h. 20:49 saw165
DO JAWELINA:Badziewie to jesteś TY.Mam ten granatnik i tak się składa że mieszkam w Gołdapi i znam twórce.Jego repliki są super.A ty jakbyś żył nawet 100 lat dłużej to i tak byś nie dorównał mu poziomem.Żenada ......co za zazdrośni ludzie.........
Promant 04.07.2008, h. 21:17 Promant
Dobra dobra; tylko bez wycieczek osobistych.
SHOGUN_YAMATO 05.07.2008, h. 00:25 SHOGUN_YAMATO
Hm... PK. Ta, niby fajnie ale bym chyba tego nie chciał nosić ze sobą. Ale zobaczymy co i jak, za ile, ile kg itp.
dark_griph 05.07.2008, h. 00:31 dark_griph
To może ja uzasadnię. Jak dla kogoś wyznacznikiem jakości repliki są zastosowanie do jej produkcji materiały, to w tym przypadku (stal, drewno) jest "fajnie". A propos: w ostrym M79 lufa jest wykonana z aluminium.

Natomiast, gdy spojrzeć dokładniej i porównać ją ze zdjęciem ostrego m79 to widać, że ta "replika" w istocie nie jest repliką, a airsoftową zabawką mniej lub bardziej przypominającą M79. Choć w stosunku do modelu opisywanego jakiś miesiąc wcześniej i wygląda lepiej.

@Harki: Strzela to dokłądnie tak samo jak każdy inny granatnik airsoftowy, ponieważ zasięg, huk czy chmura gazu jest uzależniona nie od granatnika, ale od samego granatu. To w nim znajdują się lufy wraz z kulkami, zbiornik gazu oraz wszelkie niezbędne zawory. W praktyce nie ma różniczy, czy granat 40mm "uruchomi się" palcem, czy granatnikiem.
Harki 05.07.2008, h. 09:14 Harki
Tyle to wim ale i tak mi się podoba jak się z tego strzela. Kurcze jakbyś miał taki granatnik w ręce to byś zmienił zdanie ...
saw165 05.07.2008, h. 11:07 saw165
dark_griph
05-07-2008, 00:31

@Harki: Strzela to dokłądnie tak samo jak każdy inny granatnik airsoftowy, ponieważ zasięg, huk czy chmura gazu jest uzależniona nie od granatnika, ale od samego granatu. To w nim znajdują się lufy wraz z kulkami, zbiornik gazu oraz wszelkie niezbędne zawory. W praktyce nie ma różniczy, czy granat 40mm "uruchomi się" palcem, czy granatnikiem.

HA HA HA
Wielka bzdura.Z fizyki pały się miało co???
Nawet dziecko wie że im dłuższa lufa tym większy zasięg.Nie strzelałeś nigdy papierowymi kuleczkami z rurki?(będąc dzieckiem)im dłuższa rurka tym mocniej kulka leciała.A w tym granatniku jest CZOK(co to jest poszukaj sobie w internecie)który poprawia zasięg i celność(nawet o 50%)
Twoim zdaniem lufa nie jest potrzebna????
To czemu żołnierze nie biegają z samymi nabojami i nie odpalają ich ręcznie???
za pomocą gwoździa i młotka??
Po co są dłuższe lufy do replik ASG???
Jesteś dziwoląg...szkoda mi ciebie....
SHOGUN_YAMATO 05.07.2008, h. 11:08 SHOGUN_YAMATO
Z takimi ludźmi jak on nie warto dyskutować. Jemy by nawet orginał przerobiony na ASG nie wystarczył.
pumbishon 05.07.2008, h. 11:34 pumbishon
No ale fakt jest faktem, że 800 zł za kawałek drewna i stalowej rury to trochę dużo.... Ale mi i tak się podoba. Jakbym potrzebował takiego to bym kupił bez wachania.
lemonzawodowiec 05.07.2008, h. 19:52 lemonzawodowiec
Aż mi się łezka w oku zakręciła, jak sobie przypomniałem ostatnią bitwę pt. "dark griph & Ukesu vs. saw165 & (chyba) SHOGUN YAMATO"
BlazakoV 05.07.2008, h. 20:38 BlazakoV
800zł za replikę ze >stali i drewna< to wg Was drogo? To co jest tanie? Ile byście zapłacili za m79 z Tajwanu z plastiku i ZnAL?

Coś takiego powinno według realiów airsoftowych kosztować 1500zł co najmniej. Polacy (my) byśmy narzekali jak zwykle, ale za granicą to byłby (i być może będzie) hit. I co tu się dziwić, że jesteśmy raczej olewani.
pumbishon 05.07.2008, h. 21:57 pumbishon
no niestety drogo bo to nie jest replika skomplikowanego karabinu tylko kawałek drewnianej kolby i prostej szerokiej rury....
dark_griph 05.07.2008, h. 22:45 dark_griph
Nie widzę sensu dyskutowania nad ceną granatnika. To czy jest ona za wysoka, czy za niska będzie wiedzieć sklep oraz producent - po liczbie sprzedanych produktów.

Powtórzę to samo co kiedyś napisałem: jak komuś odpowiada takie, a nie inne wykonanie tego modelu, to niech sobie kupi. Ja nikomu przecież nie bronię. Stwierdzam jedynie, że wykonanie szczegółów jest nienajlepsze i w tym aspekcie jest daleko za produktem CAW'a.

@saw165 Przypominam, że granatnik airsoftowy nie strzela 40 mm granatem dopasowanym do lufy, a 6 mm kuleczkami wylatującymi z 6 mm luf wywierconych w korpusie granatu. Proponuję Ci takie doświadczenie: uruchom granat palcem oraz granatnikiem i zmierz efekty. Potem sobie policz o ile wzrósł zasięg.
saw165 06.07.2008, h. 11:59 saw165
Dziwi mnie czemu się tak uczepiliście tej repliki.We wszystkich replikach dostępnych na rynku,można do czegoś się przyczepić.Do twego M16 JAWELIN też.Po prostu jesteście zazdrośnikami których nie stać na dobre repliki.Typami spod ciemnej gwiazdy którzy się cieszą jak komuś można dokopać.Mam nadzieję że kiedyś obróci się to przeciwko wam.
U mnie czok działa świetnie i nic się nie rozpryskuje,trzeba stosować dobre kulki(a nie te żółte woreczek po 1,50zł)A gówniarzem to jesteś ty(w dodatku nie dorobionym)Jak masz uczulenie na granatniki to je omijaj.Co do reszty to się mylisz.Myślałem(NIE TYLKO JA)że na tym portalu są normalni i obiektywni ludzie,dla których ASG jest wszystkim.Niestety się myliłem...Takich ludzi jak wy powinno się izolować od reszty środowiska ASG.A was wsadzić do piaskownicy dać plastikowe pif paf(albo nie bo sobie zrobicie krzywdę) i tam zostawić aż dorośniecie i zmądrzejecie.W co wątpię....
THE END
pumbishon 06.07.2008, h. 13:55 pumbishon
Wiesz co..... Nie pluj jadem na forum....I nie cwaniakuj rzucając ironią bo to jest śmieszne po prostu.....
HateMe 06.07.2008, h. 17:02 HateMe
saw = Epic Fail. Więcej chyba nie trzeba dodać...
pumbishon 06.07.2008, h. 20:55 pumbishon
Nie płacz..... Pomogę Ci i uskładamy kiedyś......
ARC 07.07.2008, h. 00:50 ARC
Ech, typowe. Wystarczy, że ktoś zrobi cokolwiek, a znajdzie się stu krytykantów. Szkoda, że żaden z nich nie miał odwagi samemu zaryzykować i wyjść z jakimś pomysłem.
Czy granatnik jest drogi? Tak. Ale spójrzcie na m203, przecież to kawałek prostej rury nie mający żadnego wyglądu ani skomplikowanych mechanizmów w środku. A ile ludzie za niego płacą? 500 zł? Za pół kilko kiepskiego znalu lub plastiku który w produkcji seryjnej może kosztować jedną setną tego?
Czy granatnik ma wady i nie odwzorowuje idealnie oryginału? Tak. Oczywiście, że ma, ale czy one go dyskwalifikują? Wątpię. Wygląd został zachowany, nie da się M79 pomylić z niczym innym, drobne różnice w budowie wynikają z innych technologii i dostępnego sprzętu. Nie umniejszają one funkcjonalności.
Jedyne czego bym się czepiał, to ta lufa... jest za ciężka, aluminiową byłoby przyjemniej dźwigać. Ale wtedy zaczęłyby się głosy: eee, aluminium, jak chińczyk...
Jest jeszcze parę innych drobiazgów, ale pamiętajmy, ze to były wersje przed produkcyjne i każdy następny egzemplarz będzie miał tych wad mniej.

Posiadaczy zagranicznych replik M79 zapraszam na Basrę, chętnie porównam oba wyroby .
A potem dwa lata później - też do porównania. Bo jeśli replikę G&H zostawię na ten czas nawet w błocie, to podejrzewam, że po przemyciu będzie wyglądała idealnie jak teraz .
javelin 07.07.2008, h. 17:31 javelin
Ja w tym poście chciałem serdecznie przeprosić producenta granatnika, przede wszystkim za sposób w jaki pisałem swoje posty. Faktycznie - zamiast na spokojnie wypisać jakie szczegóły mi się w tym produkcie nie podobają - moje posty były zdecydowanie zbyt ostre. Dowiedziałem się, że większość wad, które wymieniałem zostały poprawione. Np. czok jest odpowiednio stoczony, aby kulki się o niego nie rozbijały.
Tak więc chciałem oficjalnie przeprosić za to, w jaki sposób się wypowiadałem i naraziłem na szwank dwie firmy - producenta i olsztyński sklep, który owy granatnik posiada w ofercie.