Daj cynk
Reklama

Aktualności

CM-042A: kolejny kałach z Cymy

Aktualności, 24.06.2008, h. 22:30, dodał: Promant
41

Cyma kontynuuje swoją serię replik AK. Kolejny model, oznaczony jako CM-042A, to wersja tactical karabinu AK47. Oznacza to, że AK47 tactical z JG ma teraz bezpośredniego konkurenta w tym przedziale cenowym.



 

 

 

 

 

 

 

Wykorzystując, jako bazę, poprzedni model: full metal AK47 - Cyma wypuściła na rynek wersję tactical tego karabinu. Replika ma metalowy korpus, podstawę szczerbiny i front. Oczywiście w przypadku Cymy trudno marzyć o stali, jednak mamy kolejny tani AK47 full metal na rynku. Sklep Gunner Airsoft włączył replikę do swojej oferty, w cenie 130USD.

 

 

Technicznie nowa replika CM jest identyczna z poprzednim modelem czyli klasycznym AK47, full metal.

 

 

 

 

 

Źródło:

www.gunnerairsoft.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Morn 24.06.2008, h. 22:39 Morn
mogli by przynajmniej body zmienić na to od AK74 bo w ten sposób wygląda co najmniej żałośnie...
eVul1945 24.06.2008, h. 22:39 eVul1945
Kolejna shit replika
Promant 24.06.2008, h. 22:44 Promant
A dlaczego AK47 miałby mieć body od 74? Inna bajka.

Takie tacticale są efektem produkcji akcesoriów do wersji ostrych przez firmy jak np TDi Arms. W realu dedykowanych do 47 właśnie, celem unowocześnienia i poprawienia ergonomii nie tylko w służbie ale przede wszystkim dla prywatnych odbiorców.
kupolud231 24.06.2008, h. 22:51 kupolud231
Spójrzcie na zawieszenie - materiał wygląda o niebo lepiej niż zwykły ale ciul wie jak z zatrzaskami .
Gogin 24.06.2008, h. 23:07 Gogin
eVul1945: "Kolejna shit replika icon_razz.gif"

Pewnie strzelałeś i miałeś w rękach ? Jak tak to wybacz...
DominikW 24.06.2008, h. 23:28 DominikW
ło... taktikul i plastikul kałasz.
lesiulodz 24.06.2008, h. 23:37 lesiulodz
Przynajmniej nie świeci się tak jak JG.
PiterTKD 25.06.2008, h. 08:33 PiterTKD
No właśnie eVul1945: nie widziałeś, nie strzelałeś, nie trzymałeś - to nie oceniaj. Ja mam klasycznego AK47 i moim zdaniem jest to świetna replika. A jak ten został zrobiony na postawie klasycznego Kałacha z Cymy to też będzie gitez:)
Small_Hunter 25.06.2008, h. 08:41 Small_Hunter
Gorgin- nie sądze żeby cyma nagle opracowała nowy rewolucyjny GB do tego modelu Jak dla mnie syf jak zwykle. Ale co kto lubi...
wiadrowod 25.06.2008, h. 10:18 wiadrowod
cyma - nazwa mówi sama za siebie - jeszcze nie widziałem dobrego produktu tej firmy .... polecił bym to tylko komuś kogo nielubie
cziman 25.06.2008, h. 11:03 cziman
Shit replika? Heh

Czy ktoś skusił się na porównanie zasięgu i celności stockowej shit repliki cymki i takiego dajmy na to stockowego CA? Jestem bardzo ciekawy wyniku.
sieta 25.06.2008, h. 11:12 sieta
Nie podoba mi się to coś... aczkolwiek mam AK47S Cymy (042s), kupiłem to jako backup, gdyby emka padła (czasami jej się to zdarza) i muszę powiedzieć, że jak na AEGa za $130, to nie jest zła, co więcej, jest całkiem niezła. Nie jest to stal, ok, ale mimo wszystko jest full metal, jest drewno, fajna waga, fabryczne 430fps i ogólnie niezłe wykonanie. Ja jestem zadowolony. A co do ludzi mówiących tylko shit i syf itd itp... to polecam najpierw kupić, postrzelać, wtedy się wypowiadać, a nie formułować swoje wypowiedzi na podstawie widzianego u kolegi plastikowego AK z przed 3 lat...
Wystarczy sobie obejrzeć i postrzelać z VFC AKs74u i BOYa.. wielkiej różnicy nie ma, może poza ceną (1500zł vs 400zł w naszym pięknym kraju)...
Drakeus 25.06.2008, h. 11:30 Drakeus
Jak zawsze wojna pomiędzy Chinczykami a Markowym sprzętem.
Jak Was podnieca napis "Magpul" czy "prometheus" to sobie to kupujcie, po coś te repliki Cymy powstają - gdyby nie było popytu to by nie było podaży. Jednym słowem - to dobra firma, która wymaga IMHO małego grzebania a masz dobry sprzęt.

Morn 25.06.2008, h. 11:39 Morn
Ja bym raczej nie powiedział że to dobry sprzęt, tylko dobry chińczyk, a to co innego.
TYKA 25.06.2008, h. 11:55 TYKA
że cyma jest słaba powiedziałbym rok temu .

Teraz chińskie repliki stoją na znacznie wyższym poziomie. ale czy lepsze od markowych ?

Moim zdaniem porównywanie tego nie ma sensu , bo chińczyki są po to by gracz z mniej zasobnym portfelem mógł śmigać na równi z graczami którzy mogą sobie pozwolić na markowe , wiadomo kosztem wykonania i jakości części ,ale porównywanie ich nie ma sensu bo to są zupełnie 2 różne bajki . Co to tego Ak jestem zwolennikiem tylko klasycznych modeli a takie pukawki ze star wars mnie nie bawią , jednak co kto lubi ;]
sniper_tarzan 25.06.2008, h. 12:18 sniper_tarzan
Mi się osobiście nie podoba "taktikal" ale ten chociaż ma "metal" body. Sam miałem jakiś czas temu (przez jakiś czas) AK47 Cymy. Sprzęt był dobry, bardzo celny egzemplarz mi się trafił, miał 380 fps i tylko bateria była do odbytu. Dla początkującego bym bardzo polecił no, nawet takiego "misz-masza". Wart swoich pieniędzy, moc i zasięg w porządku, niestety ceną wykonania. Ale sami sobie odpowiedzcie, czego początkującemu najbardziej brakuje. Chyba właśnie mocy
Pozdrawiam!
Jackall37 25.06.2008, h. 12:25 Jackall37
Ja też nigdy się w taktikalach i innych mega wypasach nie lubowałem

ale co do Cymki, to mam raczej dobre zdanie - jakościowo rzeczywiście, takich marek jak VFC, G&P czy G&G nie jest w stanie dogonić, ale w swoim przedziale cenowym oferuje naprawdę dobrą jakość, czekam tylko, aż powstanie jakaś wersja ze stali - bo tutaj jednak BOYI ma przewagę, szczególnie po wypuszczeniu wersji z body 100% ze stali (nawet takich elemantów jak muszka).

Zawsze miałem sentyment do AK i miło by było zbudować sobie taką broń boczną, a gdyby miała być ze stali, to by było jeszcze milej


Co jak co, ale Cyma przez ostatni rok wywaliła rynek replik do góry nogami - teraz prawie wszystkie repliki są metalowe, a przecież jeszcze rok, dwa lata temu metalowe body było tylko na najdroższych broniach.
Ray 25.06.2008, h. 12:36 Ray
Znowu kolejny kałach. x|
TiMon909 25.06.2008, h. 12:38 TiMon909
Ja posiadam akm cm.036. Wymienilem springa na M120 i preclufe koszt około 150+zł zależy jaka precka. reszty bebechów z gb nie wymieniałem bo wyglądają solidnie no i komory hopsiupa też nie ruszałem bo sprawuje sie dobrze. Moim zdaniem ludzie którzy krytykują dzisiejsze produkty cymy (tzn. od aktualnego modelu cm.028 w górę) nazywając je syfem lub shitem to gówno sie znają na aeg-ach i składają swoją opinie ze zlepku zdań z forum o cymie z przed roku. cyma teraz robi naprawde fajne ak fakt faktem ze stali tam nie za duzo ale jakiś tam metal zawsze wytrzymalszy niż plastik tm. no i przesadzają chincyki z tymi fps-ami bo 450 w stocku to przesada ale po wymianie sprężynki na m110 czy m120 wszystko pieknie działa i napewno dlugo sie nie popsuje.
ireabe 25.06.2008, h. 15:17 ireabe
Kumple kupowali sobie cymki- przeróżne. Kej- plastiki śmierdzą, upuścisz to sie popsuje, ale póki nie próbujesz z cymki nieprawdopodobnych osiągów uzyskiwać póty działać będzie ci długo.
AEG CM jako przejściowa zabawka (do nazbierania kasy na lepsza) wg. mnie jest dobrym wyborem. Tak dobrym jak np JG, czy Boyi. China is china, nie krzyczcie na CYME
eVul1945 25.06.2008, h. 15:39 eVul1945
Sorry ale to wyglada jak palstikowa zabawka z odpsuty tylko ,ze z m120
pidzejfat 25.06.2008, h. 16:06 pidzejfat
eVul1945
Zachowaj więc swoją informację dla siebie...
MS Commando 25.06.2008, h. 16:27 MS Commando
Cyma=shit
wiadrowod 25.06.2008, h. 17:14 wiadrowod
mam porównanie kilku AK od cymy i wcale nie takie stare bo bardzo aktualne !
na 3 egzemplarze 2 sa do d.............. plują kulkami aż mdli jak się to widzi a 3 zepsuł się po nie całej godzinie od wyjęcia z paczki <hahahaha> ! więc coś w tym jest !
Cyma śmierdzi ale jest dobrą opcją dla matek dzieci które bardzo chcą pistolet na kulki a nie chcą na niego wydawać jakiejś wielkiej kwoty bo wiadomo że dzieciak to zepsuje albo w kąt rzuci !
Small_Hunter 25.06.2008, h. 17:40 Small_Hunter
sieta- przez kilka lat zabawy w ASG miałem ładnych parę replik od chińczyków za 400zł do markowych za 6K zł. Kilkakrotnie więcej rozbierałem i naprawiałem/ przerabiałem. Zapewniam Cię że znam tą dyskretną różnice pomiędzy markową repliką a chińskim gównem. Może prawidłowe pytanie brzmi jakie doświadczenie mają ludzie którzy piszą jakie to chinole są ach i och?
TiMon909 25.06.2008, h. 18:37 TiMon909
miałem w łapkach kilka cymek moich znajomych i im jakos nadal dobrze dzialają no moze poza jedna mp5 ale od początku było z nią coś nie tak.
zgadzam sie co do opinij, że cyma i inne chincyki mogą być etapem przejściowym do uzbierania sobie na coś z ca, tm lub jeszcze jakiś innych cud od japońców czy tajłańców.
Ale bedę się upierał że cyma jednak zrobiła troche postępu i robi dużo lepsze repliki niż kiedyś i stanowi już konkretną konkurencję dla markowej serii AK
Gogin 25.06.2008, h. 19:50 Gogin
Trzeba też brać poprawkę, że dla jednego wystarczy replika, która "strzela", a nie wygląda, wtedy taki chińczyk jest nie od rzeczy
pumbishon 25.06.2008, h. 20:15 pumbishon
Nie wygląda w ogóle...a z tym strzelaniem jest niestety różnie...loteriaxD:D
SHOGUN_YAMATO 25.06.2008, h. 22:48 SHOGUN_YAMATO
Hm... no to macie pecha. Ja miałem tylko jednego markowego AEG - AK Beta Specnaz z TM. Dopuki mi się nie zachciało upgradu wszystko było fajnie. Od tego czasu mam tylko chińczyki a ludzie z którymi się najczęściej strzelam też głównie taki właśnie sprzęt. I w sume macie pecha skoro tak narzekacie, większość NIEGRZEBANYCH chińczykow jakie widuję spisuje się bardzo fajnie. Jedyne co naprawdę mają w chińskich replikach to standardowe batki - dno. A reszta - jak ktoś nie traktuje tego jako jedynego słusznego wyznania i lubi trochę pogrzebać to sobie z większością rzeczy w chińczyku poradzi.
Robnok 26.06.2008, h. 00:35 Robnok
A mnie śmieszy że większość ludzi, która piesze że chińczyki to dno itp itd pewnie sami maja jakiegoś a markowe repliki to widzieli...w sklepach...
dcm_Marecheq 26.06.2008, h. 00:36 dcm_Marecheq
Ciekawe czy będą sprzedawali metalowe body.
pumbishon 26.06.2008, h. 17:29 pumbishon
@ Robnok
No to akurat zaprzeczasz sam swojej wypowiedzi, ponieważ ci co maja chinole mogą się właśnie wypowiedzieć... Lepiej by było gdyby ktoś kto ma markowy sprzęt i nie miał nawet chińczyka w rękach wypowiadałby się o nim że jest kiepski..?? Zastanów sie. ;D
pumbishon 26.06.2008, h. 17:30 pumbishon
@ dcm_Marecheq
Po co ?? przecież repa jest full metal...xD
Angelus 27.06.2008, h. 12:56 Angelus
A ja uwielbiam chińczyki...

Cena jest atutem i wykonanie także..

Jak sie rozwali i połamie po tym roku to znajduję inną, ładniejszą, silniejszą i równie tanią bo zadne nie rozwijają sie tak szybko jak chińskie... nie musze tkwić w shit emce za 1500 zł z 270 fps która nie chce "umrzeć" a nikt jej nie kupi.
Promant 27.06.2008, h. 23:42 Promant
Taa, nie ma jak chinol. Aż dziw, że te wszystkie markowe firmy jeszcze nie zdechły. Taki shit produkują.
cziman 28.06.2008, h. 01:47 cziman
@Promant:

Jeszcze nie zdechły ale widać wyraźnie że dostali ostro po dupie od konkurencji i w tempie błyskawicznym zmieniają strategię. Popatrz tylko na swoje niusy. CA wypuszcza emki z możliwością dostosowania FPSów a G&P podwyższa FPSy w stocku.

Nikt kto ma systemę ani jakiegoś mocarnego G&P czy ICSa a nie posiada taniego AEGa nie przyzna się do tego że tanie AEGi są dobre. Bo trudno oswoić jest się z myślą że wydałeś średnią krajową na coś co działa marginalnie lepiej od czegoś wartego 600zł.

Nie wiem kto wychodzi z założenia że zabawka na kulki musi kosztować tyle co broń ostra.
pumbishon 28.06.2008, h. 15:43 pumbishon
Tutaj się mylisz bo wyprodukowanie ostrej wersji kałacha czy emki kosztuje znacznie taniej niż replika G&G w przypadku AK czy Systemy w przypadku M-ek. A co do działania to wcale nie ma takiej małej różnicy między chinolem a np.: CA. Takie gadanie ze chińczyki doganiają markowe repy to zwykle pocieszanie sie ich uzytkowników. A co do zabawek to właśnie chińskie wyroby są zabawkami na kulki a produkty lepszej klasy są replikami nie tylko użytkowymi ale także po części kolekcjonerskimi.
Fear Factor 29.06.2008, h. 17:07 Fear Factor
Cyma dobra, ale tylko na początek dla wkręty albo dla takiego, który nie zamierza w to mocno inwestować i biegać będzie w dresiku z taką Cymą prosto z pudła. Miałem Tacticala i poszedł na części, ale jednak zasmakowałem ASG.
steraf 30.06.2008, h. 23:49 steraf
Nie plujcie na cyma bo to inna "półka", ktoś kto się strzela profesjonalnie kupi AEG'a za 1000zł + . Ja mam cymke 0.28 za 300zł i jestem z niej bardzo zadowolony, nie mam zamiaru wydawać więcej pieniędzy na tego typu zabawkę bo strzelam się raz w tygodniu ze znajomym : ) Do tego celu cymka jest idealna.
Sakaal 01.07.2008, h. 14:27 Sakaal
cziman to chyba nie byłeś pod ogniem PTW zobaczyłbys jak miło sie siedzi w dziurze z chinolem w takim momencie ja kupiłem ze wzgledu na realizm, jak bedziesz miał okazje potrzymac w lapkach to potem sie wypowaidaj na temat ptw choc cena jest koszmarna ale warta
Wolf pl 03.07.2008, h. 23:09 Wolf pl
Nigdy nie powiem złego słowa o replikach Cymy. Prosty przykład, kumpel kupił M4 P&J za około 1300zł, ja rok wcześniej kupiłem CM.031A za około 450zł + nowa bateria 60zł + 100zł metalowe body. Różnice? M4 niewiele szybciej strzela i ma większy rozrzut, a ak74 ma lepszy zasięg (8-15m więcej od M4) i jest celniejszy. No, i kto zrobił lepszy interes?!