Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowy Glock 21 firmy Marushin

Aktualności, 23.06.2008, h. 21:45, dodał: Promant
60

Zwolennicy realu szykujcie gotówkę. Producenci replik już nas przyzwyczaili do rewolwerów z systemem łuskowym, coraz więcej jest również replik broni długiej ładowanych łuskami mieszczącymi kulki BB, jak choćby Mauser'y K98 WWII. Ale nowy pistolet Glock 21 firmy Marushin, z działającym systemem wyrzutnika łusek, to prawdziwy smaczek. Do tego kaliber: 8mm BB.



 

 

 

 

 

 

 

Nowa replika firmy Marushin, lubującej się w pistoletach gazowych kalibru 8mm BB, to Glock 21 GBB odwzorowujący broń na amunicję 45ACP.

 

 

 

 

 

Zapowiedź wprowadzenia tej repliki na rynek to prawdziwa ciekawostka, ze względu na wysoki stopień realizmu działania pistoletu. Producent opracował w tej replice funkcjonujący system wyrzutnika łusek.

 

 

 

 

 

 

Magazynki ładowane są łuskami, w których umieszczamy 8mm kulki BB. Blow back pracuje normalnie jak w każdej replice GBB, ale w tym egzemplarzu okno wyrzutnika łusek otwiera się przy strzale i pusta łuska wyrzucana jest jak w ostrym odpowiedniku.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Działanie repliki podczas strzału prezentuje film video:

 

 

 

 

 

Źródła:

www.hyperdouraku.com

www.airsoftnews.fr

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
rafcio21 23.06.2008, h. 22:23 rafcio21
Baaajer XD
Menes 23.06.2008, h. 22:24 Menes
hmm,tylko kto będzie zbierał po sobie te łuski?
Pi3otr 23.06.2008, h. 22:26 Pi3otr
Ciekawostka dla kolekcjonerów bo na polu walki raczej mało to to praktyczne. Ciekawe ile tych łusek mieści się w magazynku bo sadząc po zdjęciach chyba jest ich mniej niż w oryginalne.
Bojeq 23.06.2008, h. 22:27 Bojeq
tylko mi powiedzcie jak ja mam zbierać te łuski do tego każda leci w inną stronę mogliby to zrobić na zwykłe kulki przynajmniej amunicja byłaby łatwiej dostępna i bardziej zróżnicowana, do tego ile będą kosztowały dodatkowe łuski bo 3-ema strzałami dużo się nie zrobi
Promant 23.06.2008, h. 22:32 Promant
To nie jest replika dla przeciętnego jasia ganiającego z chinolem za cztery stówki. Jak ktoś będzie chciał i sobie kupi, to na łuski też będzie go stać, nawet jak się nie zawsze wszystkie pozbiera.

Zwyczajnie - to nie jest sgment produktów dla oszczędzających - tylko dla tych, których stać, więc nie ma co płakać.
jason.jerusalem 23.06.2008, h. 22:33 jason.jerusalem
generalnie jest to zabawka dla japończyków, z powodu że jest tam całkowity zakaz posiadania broni nie można sobie tak jak u nas np. postrzelać na strzelnicy czy mieć broń za pozwoleniem. Japończyk który chce poczuć się jak zawodowiec może kupić właśnie taką replikę I postrzelać w domu

Chyba że te łuski będa po $? Albo po 100Y
W.Zajcev 23.06.2008, h. 22:35 W.Zajcev
Fajna zabawka ale za droga w eksploatacji. Zrobili by na łuski od ostrego.
jason.jerusalem 23.06.2008, h. 22:35 jason.jerusalem
Jasne, Promant, tylko kwestia dostępności, nie sądze żeby takie łuski były u nas dostępne od ręki, wystrzelasz kilka magazynków np w terenie zielonym czy chociaż w zagruzowanym budynku i czekasz miesiąc aż Ci nowe łuski przyjdą z japoni...
Wolf.Tns 23.06.2008, h. 22:35 Wolf.Tns
Nie no sądzę, że ilość to akurat tylko dla pokazu taka mała. Ale faktycznie - albo łuski będą w cenie kulek, albo dupa zbita...Ale i tak sporo osób by sobie kupiło.

Pytanie - do łuski ładujemy kulki czy kulkę ?
jason.jerusalem 23.06.2008, h. 22:39 jason.jerusalem
A dodam jeszcze, że totalny realizm to by był jakby każda łuska miała malutki zbiorniczek ze sprężonym gazem zwalniany uderzeniem kurka i kulkę w miejscu właściwego pocisku :D:D
sniper_tarzan 23.06.2008, h. 22:49 sniper_tarzan
Te łuski są metalowe? Jeśli byłyby plastikowe i kosztowały grosze, to wtedy patent byłby miodzio. Ale trochę szkoda w budynku nie usłyszeć spadającego kawałka metalu na ziemię
CIN3K 23.06.2008, h. 23:01 CIN3K
Słodko
WojteQ 23.06.2008, h. 23:06 WojteQ
Śliczny
yaro 23.06.2008, h. 23:11 yaro
Hmmm....jak łuski będą w cenie kulek, no niech stracę, nawet 2x droższe, to biorę:)
Bocian 23.06.2008, h. 23:26 Bocian
Jason takiego rozwiazania z gazem w luskach na pewno nie zrobia bo wtedy pewnie zbyt latwo mozna by go przerobic na bron palna, tak jak mialo to miejsce z owianym legenda ashai M40
jason.jerusalem 23.06.2008, h. 23:27 jason.jerusalem
Wiem. Taki żart
Andrzej25 23.06.2008, h. 23:31 Andrzej25
Szkoda, że glock, szkoda, że 8mm i szkoda, że nigdy nie będzie mnie zapewne stać na taką zabawkę
Ale patent bardzo mi się podoba i wierzcie mi, że frajda ze strzelania na pewno zrekompensuje późniejsze zbieranie tych łusek. Niestety, nie mój segment
BonuS 23.06.2008, h. 23:40 BonuS
Ciekawy byłby patent jakby zamiast łuski wylatywała po prostu jedna kulka ^^: takie Poor Mans Reality Glock
Zresztą, mi osobiście do reality brakuje raczej efektów dźwiękowych niż wizualnych
Vizharan 23.06.2008, h. 23:54 Vizharan
Ciekawe czy dało by rade strzelac tym bez ładowania łusek tylko same kulki. To rozwiązało by sprawe zbierania łusek ;]
Guest (ID:6452) 23.06.2008, h. 23:56 Guest (ID:6452)
"przerobic na bron palna, tak jak mialo to miejsce z owianym legenda ashai M40"

A na placu ruscy sprzedają kałasze za 300zł
Chmielu 24.06.2008, h. 00:19 Chmielu
O_o chyba asahi
sniper_tarzan 24.06.2008, h. 00:21 sniper_tarzan
BonuS, jak chcesz mieć wylatującą jedną kulkę przez wyrzutnik, to kup G23 KJW i załaduj za dużo gazu xD Uwaga na latający zamek! (nie mówię, że w każdym, ja tak miałem )
rostal 24.06.2008, h. 00:40 rostal
Mamo kup mi !!!!!!!!
Shadus 24.06.2008, h. 05:41 Shadus
niech jeszcze taką Berette zrobią to będzie ze mną krucho...
loyle 24.06.2008, h. 06:59 loyle
zgadujemy cenę? =P ja mówię 7stów... (no co =P a nóż siekiera) a łuski... paczki po 10 w cenie 8zł... nie no dobra, zobaczymy... ale fajnie by było jakby zrobili takiego Lugera albo Colta =]... a tak wogóle... pewnie mocno gazożerny... (tylko jaki gaz.. hmm) i najważniejsze: jak z osiągami. ooo i jeszcze... przeca magazynki specjalne... a to znaczy? jeeszcze iksze wydatki (bo mało kto pewnie chce mieć jeden magazynek nawet na broń boczną, myślę że jeszcze +1, +2 magi to taka ok liczba)
PiterTKD 24.06.2008, h. 07:54 PiterTKD
Oj tak, jeśli to ma być APC to tylko Colt!!! Chociaż chciałbym też mieć takiego Waltherka
Codename666 24.06.2008, h. 08:30 Codename666
łuski będą na pewno droższe niż sądzisz
giger 24.06.2008, h. 08:34 giger
Hmm widowiskowe i wogule fajna sprawa ale...kompletnie niepraktyczne
RzezniQ 24.06.2008, h. 08:34 RzezniQ
Zabawka może się jeszcze nadawać do świczenia strzelania w domu i generalnie do ćwiczenia postępowania z bronią. W rozgrywkach airsoftowych raczej bez sensu bo kąplet łusek pewnie będzie kosztował 100zł.
sieta 24.06.2008, h. 08:38 sieta
Ciekawy pomysł, zgadzam się z przedmówcami, że raczej do strzelania w pomieszczeniach zamkniętych, ze względu na koszt tych metalowych łusek i raczej dla hobbystów z zasobnym portfelem
Niepokoi mnie ta losowość w wyrzucaniu tych łusek i niebezpieczeństwo, że taka wylatująca łuska uderzy kogoś obok Nie sądzę, żeby maniacy byli przyzwyczajeni do tego, żeby nie strzelać mając po prawej stronie, stojącego zbyt blisko kolegę
cezar 24.06.2008, h. 08:59 cezar
@sieta
W ostrym też jest to dość losowe zdarzyło mi się wyciągać łuski z kieszeni na piersi, bynajmniej nie nie lecą one w jednym kierunku więc tu raczej plus za realizm

Zabawka bardzo ciekawa, wydaj mi się dobra do ćwiczeń na sucho, jeśli oczywiście dopracowali jeszcze inne aspekty jak chociażby twardsza sprężyna
sieta 24.06.2008, h. 09:37 sieta
A to przepraszam, sugerowałem się tylko filmikami ze strzelaniem z ostrej, w życiu sam z broni krótkiej nie strzelałem.
Side 24.06.2008, h. 10:19 Side
Fajna sprawa, lecz w Airsofcie jako takim nie przydatna.
vip3r 24.06.2008, h. 10:30 vip3r
zawsze jak jest replika która wyrzuca łuski to komentarze marudzą : "kto to bedzie zbierać" ech... nie ma co tłumaczyć: jak nierozumiesz to znaczy że to nie dla Ciebie zabawka. (kropka)

jak się potwierdzi i bedzie w miarę sensownie działać to prawdopodobnie sobie go sprawię. szacuję że będzie pewnie koło 200$ a skoro łuski do rewolwerów kosztują po ok 30$ za 6 to podejrzewam że tu tańsze nie będą czyli szacuję 5$ za łuskę. słabo że pewnie mało gazu wejdzie do maga więc poza załadowaniem łusek od razu trzeba będzie i mag ładować gazem, no ale cóż coś za coś.

co do 8mm, mam juz 3 sprzęty na 8mm i moim zdaniem 8mm rządzi , uderzenie jest mocno odczuwalne ale nie pozostawia takich śladów/siniaków jak 6mm. do tego klimat ładowania łusek - bezcenny;-)

ciekawi mnie jeszcze moc tej repliki coś wiadomo? żeby te ze 260fps miało to będzie cacy.
w200i4 24.06.2008, h. 10:49 w200i4
fajne ale nie przydatne co juska leci a jak jedna kosztuje złotówę to cały magazynek ok. 12 zł więc co będę je zbierał dla mnie bezsens
ale jest+ że jest realistycznie
Piro1Pal 24.06.2008, h. 10:52 Piro1Pal
Kupił bym gdyby cena wąchała się w granicach 400zł a to chyba, raczej nie realne...
Myślę ze na walkę w budynku była by ok(łatwiej łuski znaleźć) ten dźwięk spadającej łuski <wspaniały>, swoja droga szkoda ze gaziak wolał bym elektryka...
Piro1Pal 24.06.2008, h. 10:54 Piro1Pal
sorry za błąd *wahała
0L0 24.06.2008, h. 11:02 0L0
A ja tak się zastanawiam jaką pojemność ma zbiornik gazu w magazynku i na ile strzałów starcza... czy w ogóle wystarczy na szybkie wystrzelenie wszystkich kulek

Na filmie widać jak pan oddaje całe 3, bardzo leniwe strzały. Przy takim traktowaniu to nawet Beretta Bella potrafi opróżnić magazynek z kulek
Cortes_ 24.06.2008, h. 11:07 Cortes_
Sądząc po zdjęciach magazynek ma małą pojemność gazu i również łusek. A skoro gaz jest ładowny do magazynka to chyba nie starczy na oddanie wielu strzałów. Takie moje przypuszczenie. Ogółem fajny pomysł i wykonanie. Oby ten segment replik sie rozwijał.

Na forum na Arnie's ktoś napisał, że pojemność magazynka to 6 łusek...
cziman 24.06.2008, h. 11:46 cziman
Pomysł z tymi łuskami fajny. Jako zabawka kolekcjonerska pewno się sprawdzi, w polu owszem będzie +10 do lansu ale potem -15 za "pomóż mi znaleźć jedną łuskę.."

W tej chwili te łuski są dla picu. Powinni spróbować wsadzić do takiej łuski nabój hukowy+kulkę i zmienić zasadę działania. Wtedy miałoby to jakiś sens. Więcej FPSów, odgłos trochę bardziej zbliżony do prawdziwego, zasada działania bardziej zbliżona do ostrej broni a co za tym idzie wreszcie można by powiedzieć że ruch zamka jest potrzebny, a nie tylko dodaje szpanu plastikowej zabawce.
vip3r 24.06.2008, h. 12:01 vip3r
nom tu jest stronka w tłumaczeniu $3

i faktycznie piszą 6 łusek - pojmność maga - słabo... nawet jako kolekcjonerska, ale kto wie może coś jeszcze z tym zrobią.

ciekawe czy nie dałoby się zbiorników gazu w łuskach zrobić (może za mało miejsca?)
0L0 24.06.2008, h. 12:14 0L0
W łuskach po prostu nie ma miejsca na zrobienie zbiornika z gazem... tzn sam zbiornik szczelnie zaczopowany może by i był, ale gdzie tam upchnąć zawory?
lemonzawodowiec 24.06.2008, h. 12:41 lemonzawodowiec
Szkoda, że nie usłyszeliście mojego okrzyku radości, kiedy przeczytałem tego newsa . Co prawda (domyślam się) nie mój segment finansowy, ale pomarzyć zawsze można (i obejżeć filmiki na youtube) .

Ciekawi mnie, czy zamek i lufę ma metalowe... Pewnie nie.

Swoją drogą mogliby zrobić replikę długiego magazynka do 45-tek, zmieściłoby się więcej 'łusek' i - co równie ważne - więcej gazu.
Wojtass_nt 24.06.2008, h. 13:22 Wojtass_nt
Cziman:
"W tej chwili te łuski są dla picu. Powinni spróbować wsadzić do takiej łuski nabój hukowy+kulkę i zmienić zasadę działania. Wtedy miałoby to jakiś sens. Więcej FPSów, odgłos trochę bardziej zbliżony do prawdziwego, zasada działania bardziej zbliżona do ostrej broni a co za tym idzie wreszcie można by powiedzieć że ruch zamka jest potrzebny, a nie tylko dodaje szpanu plastikowej zabawce."

Tak jasne. Ja proponował bym tak z 550fps'ów żeby można było być snajperem.
Jeśli blow back to twoim zdaniem szpan, to czym byłby bardziej realistyczny dźwięk strzału?
radzio2k 24.06.2008, h. 14:04 radzio2k
Teraz taką porządną beretke, 6mm bb, np. biodegradalne łuski (no w końcu od tych super jakości nie wymagałoby sie? ) full metal... tylko dźwieku i szarpnięcia by brakowało ^^
GrimPilgrim 24.06.2008, h. 14:07 GrimPilgrim
Co do pomysłu ładowania łusek gazem to już dawno to wymyślili. Gdzieś w otchłani internetu znalazłem replikę rewolweru w którym każda łuska była ładowana sprężonym powietrzem za pomocą specjalnej pompki . Wiadomo że naboje pistoletowe mają krótsze łuski i co z tego wynika mniej miejsca na gaz. Ale według mnie pomysł genialny. Wtedy zasada działania dokładnie taka sama jak w ostrej wersji. Tylko replika szybko zniknęła i więcej jej nigdzie nie widziałem. Czy może ktoś kojarzy jaki to był model i kto to produkował. Może ktoś ma takie cacko w domu???

PS. Ktoś tu wspominał że nie mogą zastosować realistycznych rozwiązań bo by można było przerobić na wersję ostrą. HA! powodzenia! sprobujcie raz wystrzelić prawdziwym nabojem z repliki ASG a się cała rozleci. Jeśli ktoś myśli że "FULL METAL" to już prawie ostra wersja to sie grubo myli
cziman 24.06.2008, h. 14:44 cziman
@Wojtass_nt:

"Tak jasne. Ja proponował bym tak z 550fps'ów żeby można było być snajperem.
Jeśli blow back to twoim zdaniem szpan, to czym byłby bardziej realistyczny dźwięk strzału? "

Zaplątałeś się ale nie bój się już Ci wszystko wyjaśniam.

Huk przy nabojach hukowych byłby nieunikniony bo taka jest zasada działania naboi hukowych.

Blow back przy gazie jest niepotrzebny. W replikach ASG nie ma wyrzucania łusek więc ruch zamka jest funkcjonalnie zbędny.

W przypadku pierwszego usunięcie efektu wymagałoby dodatkowej pracy - tłumik. W drugim przypadku dodanie tego efektownego latania zamka wymaga dodatkowych nakładów.

I z 550 fps chyba przesadziłeś.
lemonzawodowiec 24.06.2008, h. 16:00 lemonzawodowiec
@ GrimPilgrim

Zapewne masz na myśli rewolwery Brocock ( $3 ).
GrimPilgrim 24.06.2008, h. 16:33 GrimPilgrim
@ lemonzawodowiec

Ogromne Dzięki!!! nie wiedziałem że w Polsce też są! To tylko zbierać Zastanawiam się czemu nie zastosują właśnie podobnego systemu do rewolwerów albo pistoletów ASG. Myślę że najlepsze rozwiązanie dla maniaków realizmu (takich jak ja ;p) Tyle mniej roboty z umiejscawianiem pojemnika gazowego.
patrol997211 24.06.2008, h. 17:16 patrol997211
świetne.....
super recenzja
Wojtass_nt 24.06.2008, h. 17:38 Wojtass_nt
cziman

A po co wielki huk jeśli nie ma bb?? Wg. mnie tylko i wyłącznie dla lansu. Bo o realiźmie nie ma co tu mówić.
MS Commando 24.06.2008, h. 19:02 MS Commando
Po co to?
javelin 24.06.2008, h. 23:01 javelin
Cudo! Niech zrobią taka Berettę (a pewnie i zrobią, bo to chyba jeden z trójki czy czwórki najpopularniejszych pistoletów) w full metal i z sensowną pojemnością magazynka, a sprzedam nerkę i to kupię Choćby i łuski miały być po 10zł/sztuka - w końcu to broń boczna, nie?
xasistis 25.06.2008, h. 00:26 xasistis
Niech zrobią standardową 17'kę a ludzie będą choćby kolekcjonersko kupować..
cziman 25.06.2008, h. 08:12 cziman
@Wojtass_nt:

Ależ ma być BB.
Naboje hukowe są na tyle mocne żeby wytworzyć dużą różnicę ciśnień ale zbyt słabe żeby rozgrzać lufę do takiego stopnia żeby zaczęła topić BB. Więc zamiast gazu pocisk napędzasz malutkim ładunkiem prochowym. Bodaj coś takiego się ukazało ale nie mogę nigdzie znaleźć.
Leo_111 25.06.2008, h. 10:51 Leo_111
mi sie wydaje ,ze bedzie jak z tymi snajperkami tm sprezynowymi , ze wkladasz kulke do luski...ale na taka berrenie to bym polecial jakiej by ceny nie wymyslili
lemonzawodowiec 25.06.2008, h. 12:42 lemonzawodowiec
@ xasistis

Zrobili G21, bo ma większy magazynek - przeciez oprócz łusek musi się tam zmieścić gaz. Trudno sobie wyobrazić, jak małe musiałyby byc łuski w replice G17.
Redgard 25.06.2008, h. 15:18 Redgard
Wyobrażacie sobie, co by było, gdyby...
- w AS były stosowane biodegradowalne łuski tanie jak barszcz, a każda z malutkim ładunkiem hukowym, jednocześnie napędzającym pestkę?

Każda replika robiłaby przy strzale soczyste blam! blam!

Plus oczywiście blow back!

Można by też malować sprayem łuski na złoto-miedziany kolorek...

TiMon909 25.06.2008, h. 18:57 TiMon909