Daj cynk
Reklama

Aktualności

Ciekawostki z rynku

Aktualności, 23.06.2008, h. 11:41, dodał: Promant
20

Nowy patent firmy Mad Bull na chwiejące się frontgrip'y. ICS wprowadza nową linię replik o korpusach z tworzywa oraz własne baterie LiPo. Body PGC do Systemy PTW.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

W przypadku wielu replik np. M4 fronty ris - ras mają tendencję do luzowania się i chwiania. Problem ten firma Mad Bull postanowiła rozwiązać w serii Gemtech T-5 . W replikach brak rury gazowej identycznej jak w broni ostrej, która mogłaby stabilizować szyny w konkretnym położeniu. Waga metalowych frontów ma swój wpływ na ich niestabilność. Często, zwłaszcza przy dłuższych frontgip'ach, nie pomaga nawet łączenie dodatkową szyną ris usztywniającą konstrukcję. Firma Mad Bull proponuje system "kołnierzy", który zapobiega tej "przypadłości".

 

 

 

ICS rozwija serię replik z plastikowymi body. Reinforced plastic version posiada wzmocnione korpusy z tworzywa. Nowe repliki z serii M4/M16 mają stanowić bezpośrednią konkurencję dla produktów ACM. Dostępne będą trzy nowe modele "plastikowe": M4A1 z kolbą teleskopową, M4A1 z kolbą stałą oraz M4 Commando z kolbą stałą.

 

 

Firma ICS wprowadza również na rynek pod własną marką baterie Li Poly.

 

 

Z innych ciekawostek: popularność Systemy PTW sprawia, że coraz więcej firm produkuje customowe części do replik PTW. Produkcję własnego body do wersji M4 Systema PTW rozpoczęła również firma PGC.

 

 

 

 

 

 

Żródła:

www.pgc.com.hk

www.icsbb.com

www.airsoft-news.eu

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Jangi 23.06.2008, h. 11:47 Jangi
Ciekawe jak będzie z trwałością/ekonomicznością/sensownością stosowania tych baterii.
Wolf.Tns 23.06.2008, h. 11:56 Wolf.Tns
JaK TO jak ? LiPoly baterii używam już od bardzo dawna wymiennie z G&P 9,6v 3300mah, Li-Poly mam 11,1v 2200mah i obie sprawują się świetnie. Nie wspominając o tym, że mimo mniejszej pojemności bateria o dziwo jest i tak bardziej wydajna, a także w przeciwieństwie do Baterii G&P, składa się z trzech ogniw i jest o wiele, wiele mniejsza. A także nie ma efektu pamięci. Nic tylko kupować i brać...tylko jakieś dziwnie duże są te ich batki/
SHOGUN_YAMATO 23.06.2008, h. 11:57 SHOGUN_YAMATO
Widziałem tego typu baterie w akcji w MiniMi - 11,1V za przeprszeniem popie%$#*!@# jak sam sku$@&%$* na spręzynie M150. Hi-Cap nie nadążał koledze kulak podawać a sama bateria wytrzymała do końca strzelanki (kulek poszło trochę ponad 2000). Baterie wymagają co prawda specjalnej ładowarki ale mają barzo dużą przewagę nad NiCd i NiMH - są dużo mniejsze przy tych samych pojemnościach a co za tym idzie można je wcisnąć właściwie do każdek repliki (no można poza tymi na sticki).
men3L 23.06.2008, h. 12:03 men3L
I fajnie się palą
przemek10 23.06.2008, h. 12:07 przemek10
"I fajnie się palą "

Dokładnie , widziałem co zostało z samolotu RC qumpla po tym jak taka batka wybuchła w czasie lotu , w życiu tego nie włożę do repliki choć mam 2 sztuki do mojego ESA .

Filmik jak to wygląda

$3
szalony jack pirat 23.06.2008, h. 12:34 szalony jack pirat
Ja mam od 3 miesięcy LiPo 11.1V DualSky 1800 25C. Katuję ją generalnie. Żadnego rozładowywania, żadnego ładowania balancerem, po prostu doładowuję na maksa raz w tygodniu. W okolicy jest jeszcze 4-5 takich akumulatorów. Na razie przebieg to ok. 15k kulek.

Celem jest właśnie zweryfikowanie, czy faktycznie pakiety LiPo są tak zawodne jak to opisują modelarze. Mój model jest znany z tego, że ponoć szybko pada.

Bo powiem szczerze - wymagania modelarzy i airsoftowców w stosunku do pakietu, warunki w jakich aku pracuje, są zupełnie różne. Dlatego moim zdaniem obiekcje modelarzy w naszym przypadku są mało ważne.
szalony jack pirat 23.06.2008, h. 12:49 szalony jack pirat
No, po obejrzeniu tego filmiku, to mam wątpliwości, czy warto zdrowiem ryzykować ...

A kiedy te Lipo wybuchają? Tzn. co trzeba zrobić?
javelin 23.06.2008, h. 13:02 javelin
Przy poprawnym użytkowaniu bateria nie ma prawa tak się zachować. To jest efekt przeładowania jakąś badziewną ładowarką przeznaczoną do innego typu baterii ...
Tebow 23.06.2008, h. 13:04 Tebow
również po obejrzeniu tego filmiku przeszła mi ochota na wykorzystanie lipoli w replice
szalony jack pirat 23.06.2008, h. 13:04 szalony jack pirat
No ale są też filmiki wybuchających samolotów, czyli przy rozładowaniu, a nie ładowaniu. Na jednym jest mowa, że "become unstable", czyli jak już raz się takie LiPo rozwali, to dalej lepiej nie używać. Pytanie po czym poznać, że lipo jest "unstable"?
Wolf.Tns 23.06.2008, h. 13:08 Wolf.Tns
Dramatyzujecie moim zdaniem - mało to inne baterie od AEG'ów w płomieniach stawały ? Raczej nie...a, że widzieliście akurat "wybuchy" tych baterii - pewnie dlatego, że takich używają najczęściej i udało wam się trafić akurat na dzień kiedy taką jedną szlag trafił. Ja trafiłem na dzień kiedyś Ni-Mh szlag trafił...
men3L 23.06.2008, h. 14:01 men3L
Ni-Cd i Ni-Mh ci się nie zjarają ot tak same. Nie ma bata, chyba, że zrobisz zwarcie.

Widziałem kiedyś filmik jak gościowi w M16A3 w stałej kolbie zaczęła się jarać Li-Po, efektów obrazować nie muszę. Jak znajdę to zamieszczę.
W.Zajcev 23.06.2008, h. 15:11 W.Zajcev
Tylko że te batki ICS będą miały zabezpieczenia przed nadmiernym rozładowaniem/przeładowaniem i zwarciem bo to jest główną przyczyną wybuchu. Jeśli dojdzie do przegrzania itp. batka po prostu się "wyłączy". Nie wierzycie spróbujcie na swoim telefonie. W bateriach starszych bez zabezpieczeń może się coś stać w nowych a już na pewno u ICS się to raczej nie zdarzy.
A te M4 ICS będą posiadały standardowe GB ICS? Czy będą ekonomiczne GB?
Wolf.Tns 23.06.2008, h. 15:15 Wolf.Tns
CO by nie robić, jeśli w AN/peq i przy ładowani "obie Ni-..." mogą się zjarać, nie widzę różnicy w tym jeśli nam się Li-Po zapali. Bo wątpię, aby one także SAME z SIEBIE zaczynały wybuchać. Jeśli by tak faktycznie było TO ICS raczej nie brał by za się za nie, a raczej za tradycyjne Ni-MH, Ni-Cd bo przecież je też ciągle ludzie kupują bo innych , prócz "CUSTOMOWYCH" chwilowo na rynku AS CHYBA nie ma. I nie sądzę, aby chcieli brać na siebie odpowiedzialność za stopione kolby, rozwalone kable etc.
Ja swoją trzymam w m203 i jak narazie działa świetnie. Jeśli faktycznie bateria rozwali mi mój "piękny" pojemnik na baterię, wtedy nie zabronię wam stwierdzić "A nie mówiłem". Jednak chwilowo działa no po prostu cuuudnie.
Sakaal 23.06.2008, h. 18:21 Sakaal
właśnie..tak piszecie ze " boicie " sie używać lipoli to laptopy schowajcie w piwnicy, komórke trzymajcie w komórce pomiędzy dżemami widzę ze z lipolami jest tak jak z PTW, ma je mało osób a najwięcej ( w obu przypadkach ) wypowiadają się osoby które ich nawet w swoich łapkach nie mieli :/ Inne baterie też się ładnie palą jak się ich używa w nie odpowiedni sposób, problem z lipolami jest taki ze należy rozważniej się z nimi obchodzić, taka jest cena za ich plusy jakimi są: mała waga, zarąbista wydajność no i rozmiary polecam
Brzuski 23.06.2008, h. 20:52 Brzuski
Ogolnie fajna zecz ale jak sie podlancza ja do broni xD wie ktos moze ?? i gdzie mozna kupic ladowarke
W.Zajcev 23.06.2008, h. 21:05 W.Zajcev
A jak ma się podłączać do repliki? Jak normalną batkę. Ładowarki też pewnie wypuszczą.
Ktoś wie jaki GB będą miały te M4?
Promant 23.06.2008, h. 22:29 Promant
Poza body - to są w pełni repliki ICS, nie ma żadnych gorszych części. Pierwsza seria replik - MP5 - już jest na Mad Onion sprzedawana jako "Uniwersal".
Teraz doszły emki.
Spirit 24.06.2008, h. 13:30 Spirit
Jeśli te M-ki będą rzeczywiście "zwykłymi" m-kami ICS z plastikowym body i będą trzymać cenę podobną do mp5-tek Uniwersal to chińczyki mogą zaczynać się bać .
xasistis 25.06.2008, h. 00:37 xasistis
Jedyny minus jaki widzę to mało elastyczna gama napięć.
LiPo: 3,6 / 7,2 / 10,8 / 14,4
NiCd / NiMh: 7,2 / 8,4 / 9,6 / 10,8 / 12 / 13,2 / 14,4
Jestem ciekaw czy LiPo 7,2v będzie wystarczające dla replik na 8,4v lub 9,6v. Albo też 10,8v dla baterii 12 czy 13,2 (custom).