Daj cynk
Reklama

Aktualności

Blaski i cienie Systema PTW

Aktualności, 19.06.2008, h. 00:03, dodał: Promant
41

Wszyscy wiemy jak doskonale repliki PTW firmy Systema odwzorowują ostre pierwowzory broni. Jak dotąd praktycznie nie mają one równorzędnych konkurentów. Ale czy repliki PTW oferują użytkownikowi same plusy?



 

 

 

 

 

 

O PTW Systemy krążą różne mity i legendy, najczęściej powielane przez ludzi, którzy tej repliki nie mieli nawet w rękach. Oczywiście plusy replik PTW, zwłaszcza to co wiąże sie z oferowanym przez nie realizmem - są niezaprzeczalne. Mimo to, PTW to również tylko repliki. Jak kiedyś zażartował jeden z użytkowników Systemy Training Weapon - są równie dobre jak ich ostre odpowiedniki i równie podatne na usterki. Jednym ze słabych punktów PTW są bardzo wrażliwe i wymagające szczególnie pieczołowitego traktowania magazynki. Action Sport Games opublikował list informacyjny Systemy na temat magazynków, który nieco wyjaśnia ich kapryśny charakter.

 

systema_mags_1806.jpg" alt="" width="500" height="681" />

 

Treść listu mówi nam, mniej więcej, że:

1. Magazynek dla replik serii M16 TW ma pojemność 120BB. Wymaga to, aby naładować magazynek, użycia ładowarki do kulek, która jest w zestawie z repliką. Dla pełnego naładowania [całkowicie pustego] magazynka - konieczne jest dwukrotne użycie ładowarki przy jednym napełnianiu. Naładowanie więcej niż 120BB spowoduje ekstremalne naprężenie sprężyny wewnątrz magazynka. dlatego też, niezależnie od okoliczności nie należy ładować więcej niż 120BB.

2. Pojemność magazynka MP5 TW wynosi 40BB. Pod żadnym pozorem nie należy ładować więcej niż 40BB.

3. Wszystkie repliki z serii PTW były testowane na naszych kulkach 0.2g przed eksportem. Stwierdzono, że użycie jakichkolwiek innych rodzajów/marek BB skutkuje kiepskimi osiągam, dlatego też prosimy o nie używanie BB innych marek. Powody są wymienione poniżej:

- Magazynki PTW działają w systemie dwurzędowym. To wymaga szczególnie przecyzyjnych BB, gdzyż są one ułożone naprzemianlegle i stąd użycie mało precyzyjnych BB powoduje niestabilność ich ruchu [przemieszczania] w magazynku.

- Dodatkowo twardość jak również faktura powierzchni kulek odgrywa wielką rolę w prawidłowym działaniu.

- Co więcej, ci, którzy oczekują zwiększenia zasięgu wskutek użycia cięższych BB [powyżej 0.21g] mogą doświadczyć niestabilności działania, aż po uszkodzenie jednostki cylindra.

Proszę zawsze używać BB naszej marki, w naszych replikach TW.

4. Podczas używania magazynka TW na zewnątrz, [w terenie] może dochodzić do zabrudzenia piaskiem lub błotem. Co może być przyczyną nie działania magazynka. W przypadku gdy piach lub błoto utknie w magazynku, należy wyczyścić go czystą wodą i naoliwić wewnątrz.

5. Rekomendowane smary do oliwienia wewnątrz ograniczone są do sprayu silikonowego i oleju teflonowego. W przypadku innych smarów, zawierających destylaty nafty, jak WD40; użycie może skutkować, z dużym prawdopodobieństwem, pękaniem wnętrza wykonanego z materiałów poliwenglanowych lub jego zniszczeniem pod działaniem składników smaru - stąd też: nie należy używać takich smarów.

6.Nigdy nie stosować raz użytych BB.

 

Wydawałoby się, że nic nadzwyczajnego, zwykłe, dokładne, obchodzenie się z magazynkami - potrzebne także przy innych typach magazynków i replik. Jednak wiele razy słyszy się o podatności magów PTW na zapiaszczenie i w efekcie jakieś usterki.

Natomiast kwestia przystosowania magazynków i replik do jednego, własnego, typu amunicji BB, to już trochę większy problem dla użytkowników. Czy faktycznie: użycie innych BB niż 0.2g Systemy może spowodowac aż takie uszkodzenia jak usterki jednostki cylindra?

 

 

 

 

Źródło:

www.airsoft-news.eu

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Crockett 19.06.2008, h. 00:16 Crockett
Z tymi kulkami to dosyć ciekawa sprawa... Może jakiś teścik porównawczy?
Hornet 19.06.2008, h. 00:29 Hornet
Hehe... może systema powinna załączać do każdego egzemplarza talony na zakup ich kulek
Gogin 19.06.2008, h. 00:29 Gogin
To systema robi kulki... xD ? A z tymi kulkami to kit jak nic, ich kulki musiałyby być extremalnie precyzyjne jeśli Blastery albo kulki G&G 0,2 by się cieły w magach PTW..
Lechu2K 19.06.2008, h. 00:32 Lechu2K
A wszystko dlatego że ich kulki są bardziej koszerne, bardziej okrągłe i bardziej bardziejowate. Marketingowe gadanie ...
Gogin 19.06.2008, h. 00:38 Gogin
No tak... przecież systema jest UBER, ich kulki choć tak samo dobre jak doskonała reszta i tak lepsze, zresztą każdy producent tak twierdzi o swoich wyrobach... :]
Perezz 19.06.2008, h. 00:49 Perezz
"O PTW Systemy krążą różne mity i legendy, najczęściej powielane przez ludzi, którzy tej repliki nie mieli nawet w rękach."

Zaraz wyjdą legendy o kulkach SYSTEMY których oczywiście wielu w rękach nie miało...
Niech użytkownicy PTW się wypowiedzą i ew. dodadzą od siebie usterki które oni zauważyli
mnie osobiście interesuje te naprzemianległe umieszczenie bb i magazynku
ciekawa sprawa
Gogin 19.06.2008, h. 00:54 Gogin
Naprzemianległe umieszczenie BB ? Jak pociski w magazynku od ostrego ? Jeśli tak to wiele magów replik działa na tej zasadzie...
Lechu2K 19.06.2008, h. 00:59 Lechu2K
Zgadzam się z Goginem. Taki układ "na przemian" miałem swego czasu np w Thermoldzie mid-cap'ie. Była tam wkurzająca kwadratowo-prostokątna sprężyna, która wiecznie miała problem z podawaniem kulek, a kanalik był przekroju prostokątnego, co wymuszało takie ułożenie BBsów.

Ale co mnie w tej instrukcji jeszcze dziwi - nie podali że należy używać tylko i wyłącznie smarów Systemy, bo od innych złazi powłoka antykorozyjna, łuszczy się lakier i generalnie są be i ogólnie skrajnie opozycyjne.
Redgard 19.06.2008, h. 01:47 Redgard
Zamiast stosować naprzemianległe ułożenie BB, można przecież zrobić dwie równoległe jednorzędowe komory, przecież nie ma rzeczy niemożliwych.

Stosowanie oliwy silikonowej to nie jest dobry pomysł. Za łatwo się do niej przyczepia pył. I po co w ogóle stosować te durne magi, skoro się tak łatwo zacinają? Nie lepiej chińskie real capy?
Redgard 19.06.2008, h. 02:51 Redgard
'Dodatkowo twardość kulek odgrywa wielką rolę w prawidłowym działaniu.' - to znaczy, że są pestki twardsze i twardziejsze? Litości! Jakie są różnice między twardymi a bardzo twardymi?
goren 19.06.2008, h. 05:53 goren
A fakty są takie, że w moja PTW szatkuje kulki wszystkich marek i każdej wagi jakie udało mi się wypróbować (Blastery, Extreme, Excel, Straight). I to z każdego z siedmiu magazynków... : Niestety kupić kulki Systemy w Polsce to nie lada wyczyn a chętnie bym sprawdził ile prawdy jest w tej systemowości systemowych kulek... Na razie ręce mi "opadywują"... Parę tysięcy złotych to sporo za szatkownicę plastikowych kulek.
Karczownik ZW 19.06.2008, h. 08:31 Karczownik ZW
I znowu awantura kto ma twardsze kulki
jason.jerusalem 19.06.2008, h. 08:39 jason.jerusalem
Miałem takie "naprzemienne" ułożenie w real capie stara, schrzanił się po 3 ładowaniu, jak faktycznie pomieszała mi się ilość kulek co są już w magazynku - sprężyna się pogięła. Kiepski patent.
Augustus 19.06.2008, h. 08:45 Augustus
pomysł na dobry interes? Wypuścić na rynek zwykłe kulki "dedykowane" dla PTW
Small_Hunter 19.06.2008, h. 09:05 Small_Hunter
O- co poniektórzy użytkownicy odkryli że na rynku są magazynki mid-cap i jak są zbudowane ;] Systema napisała dokładnie to samo co każdy producent mający trochę oleju w głowie. Łatwiej jest napisać "używamy tylko naszych kulek" niż podawać listę dobrych, tłumaczyć się z awarii itp. A że na rynku jest masa różnych odmian, łącznie z takimi ze skrzydełkami każdy chyba wie. Jak testujesz inne marki to na własne ryzyko.
Z "niedoskonałości" systemy bardziej mnie boli bolt catch który potrafi "zabezpieczyć" broń po zgaszeniu, przed końcem amunicji.
marzan 19.06.2008, h. 09:19 marzan
Jeżeli TW zaczyna szatkować kulki to należy wyczyścić szczęki:
$3

Metoda sprawdzona nie raz i działa.

Jeżeli szczęki są zabrudzone to przy tej reakcji na spust kulka nie
nadąża wlecieć do komory hop-up i jest cięta przez metalową dyszę.
goren 19.06.2008, h. 09:59 goren
Marzan, jest to 6 nowych magazynków zakupionych na Asgshopie. Sądziłem, że po 150 zł za sztukę można spodziewać się czystych, sprawnych magazynków.

Przeczyściłem dzisiaj rano 3 magazynki według instrukcji ze strony www.systema-ptw.pl. Zniknięcie szatkowania będzie oznaczać, że Asgshop sprzedaje towar w kiepskim stanie co znacząco nadwyręży moje zaufanie do tego sklepu.
Promant 19.06.2008, h. 10:03 Promant
Cóż, PTW jest zbyt prawdziwa, żeby strzelać kulkami...

Z tymi BB to raczej chwyt marketingowy, no ale tak napisał producent więc mamy to jako ciekawostkę informacyjną.
Trochę trudno uwierzyć, że magi zawsze szatkują kulki, raczej to chyba wina tej podatności na zabrudzenie.
Jeżeli jednak faktycznie dobrze działają wyłącznie kulki systemy, to można tylko współczuć właścicielom.
Tyle, że w takim razie nasz polski przedstawiciel tej firmy powinien chyba zapewnić odbiorcom dostęp do BB systemy...

Z tekstu nie wynika, że są w magazynku 2 osobne rzędy lulek tylko, że hmm "zachodzą na siebie" jedna za drugą.
Więc taka sama typowa dwurzędówka jak często nawet w magazynkach klamek.
Zachar 19.06.2008, h. 10:12 Zachar
A do gaziaków, to tylko gaz HFC134a !
marzan 19.06.2008, h. 10:27 marzan
Szczęki są podatne na zabrudzenie i nigdy to nie była jakaś wielka tajemnica.
Wiadomo to od zawsze.

Jeżeli magazynek jest zabrudzony to nie ma znaczenia jakich kulek się używa.

goren - jeżeli masz jakiś problem do powiedz mi dlaczego nie skontaktowałeś się z AGSShop? Czyli de fakto ze mną w tej sprawie?

Ogólnie jakoś sobie nie przypominam aby w ostatnich dniach sprzedawany był "M16 6pcs PACK" do Wawy. Tak więc co masz na myśli mówiąc nowe magazynki?



0L0 19.06.2008, h. 10:46 0L0
Heh, przypomniały mi sie ostrzeżenia dołączone do Mechaboxa.
W skrócie:
1. Ten produkt jest przeznaczony do montażu w AEGach Tokyo Marui.
2. Używając tego produktu należy używać tylko NASZYCH baterii (9,6V lub 12V 2400mAh, zapewne Sanyo RC).
3. To jako jedyne ma sens, więc pominę
4. W przypadku niezastosowania się do powyższych zasad wszelkie roszczenia gwarancyjne nie będa rozpatrywane.

Czyli jeżeli w przypadku Mechaboxa zamontujemy go w AEGu innym niż TM lub będziemy używać akumulatora, np. Intellecta, to nie mamy co liczyć na pomoc Systemy w przypadku awarii.

Ciekawe czy uszkodzenia w PTW zwalane są na "niewłaściwe" kulki
goren 19.06.2008, h. 10:51 goren
Marzan, mam na myśli to, że zakupiłem je 3 miesiące temu i grzecznie leżały w szafie w zamkniętym pudełku dokładnie tak jak przywiózł je kurier. Swoją drogą przy czyszczeniu nie zauważyłem żeby były brudne. Były za to nasmarowane.

Z ASGShopem jeszcze się nie skontaktowałem bo mam taką naturę, że najpierw próbuję samodzielnie znaleźć rozwiązanie dopóki nie prowadzi to do nadmiernej ingerencji w drogi sprzęt. Na forum www.systema-ptw.com jest spory wątek o problemie szatkowania kulek przez PTW. Kłopot w tym, że u różnych ludzi skutkują różne rozwiązania a brudny magazynek to jedna z kilku teoretycznych przyczyn problemu.

Jeżeli nie uda mi się problemu usunąć to na pewno skontaktuję się z Tobą bo cóż innego mi pozostanie.

Nie kontynuujmy tutaj tej dyskusji bo to nieodpowiednie miejsce. Jeśli masz dla mnie jakieś inne rady lub sugestie odnośnie problemu szatkowania napisz proszę na mojego maila: gp@pixelize.pl. Z góry dzięki.
Gogin 19.06.2008, h. 11:02 Gogin
Co to tych dwurzędowych magów, ja mam taki jeden Maruzen i dwa G&P do mojej 870'tki. Jedyny problem jaki w nich występuje to nie podawanie ostatniej kulki, ale rzadko się to zdarza i jak narazie śmigają bez uciętych kulek... Choć w PTW problem pewno leży w ilości kulek jaka jest w tych magach, wie ktoś czy problem występuje też w magach mp5 PTW ? Bo tam BB's jest 40, winna być poprawa...
alchemik193 19.06.2008, h. 13:29 alchemik193
Promant gratuluje funkcji redaktora
kydrys 19.06.2008, h. 14:15 kydrys
A co to, od niedawna nim jest?
Dragunow 19.06.2008, h. 15:44 Dragunow
No raczej!
Bartolo76 19.06.2008, h. 22:47 Bartolo76
Przyłączam się do gratulacji Promant!
Promant 19.06.2008, h. 22:48 Promant
stoper 20.06.2008, h. 09:50 stoper
jestem szczęśliwym lub nie szczęśliwym posiadaczem PTW MAX -mam pyatnko- jakiej firmy kulek używacie bo ja Guardera 0,28g -mianowicie chodzi mi o to ze po pierwszym wystrzeleniu magazynka który był funkiel nóweczka i załadowaniu kolejny raz bb magazynek przestał podawać kulki lub bron pluła mi 2 kulki na raz z tego co pisze na asgshopie to trza magi wyczyścić ale nie rozumiem jednego jeżeli były one nowe to nie powinno sie tak dziać macie jakiś pomysł na ich dobre działanie czy trza sie kierować zasada z wyżej wymienionego sklepu
men3L 20.06.2008, h. 10:34 men3L
Z tego wynika, że nowe magi do PTW trzeba od kopa nasmarować..
PiterTKD 20.06.2008, h. 11:21 PiterTKD
Nie wiedziałem, że Systema PTW są tak dokładną kopią broni ostrej, że tak samo jak w przypadku M16 (i innych "M") trochę kurzu i się tnie;)
marzan 20.06.2008, h. 14:21 marzan
Najmniej tnące sie kulki to Xtreme Precision...
frommert 20.06.2008, h. 19:37 frommert
użytkuję systemę od lutego tego roku, Do tej pory tylko raz mi przysztkowała 1 (słownie jedną) kulkę. Po każdej imprezie czyszczę szczęki pędzelkiem do malowania i w czyszczę ładownice. Na siedem magów mam problem tylko z jednym (coś się dzieje ze sprężyną i nie "odbija").
Użytkuję tylko Xtreme Precision, jednak bardzo popieram Small_Huntera w temacie cyt.:"Z "niedoskonałości" systemy bardziej mnie boli bolt catch który potrafi "zabezpieczyć" broń po zgaszeniu, przed końcem amunicji. "
marzan 20.06.2008, h. 22:42 marzan
frommert - sprawdź czy Ci się bolt nie wykrzywił. Coś takiego może się zdarzyć podczas uderzenia, upadku. Wtedy bolt może być bardziej "czuły"...
Small_Hunter 21.06.2008, h. 00:11 Small_Hunter
marzan- jeszcze nie widziałem systemki w której by się ten problem nie pojawiał a kilka u nas jest Problem da się rozwiązać zeszlifowując kawałek bolt catcha... ale to chyba nie o to chodzi. Pomimo to sam się zdecydowałem na zakup ptw i właśnie czekam na pake z cła. Zobaczymy czy używanie blasterów spowoduje u mnie przemielenie cylindra i bezpłodność.
marzan 21.06.2008, h. 08:21 marzan
Ja takiego problemu nie mam. A w ekipie zdarza się taka sytuacja raz na ruski czas.

Co do blasterów to dla mnie tragedia.
Używam tylko Xtreme Precision i tak dla ciekawostki nigdy nie miałem problemów z szatkowaniem w moim PTW...

Aczkolwiek moi znajomi czyszczą magazynki średni co 3 miesiące.

Tak ogólnie to testujemy pewną modyfikację szczęk i pierwsze testy wypadły wyśmienicie. Teraz specjalnie brudzimy magazynki i testujemy
Jeżeli przez najbliższy miesiąc nie dojdzie do zacięcia to na stronie PTW będzie dokładne info z fotkami jak to zrobić...
stoper 21.06.2008, h. 08:47 stoper
marzan -----to wyśmienicie bo zaczyna mnie to drażnić -wydajać 5 kola na PTW i wiedząc o wadach magazynka nie myślałem że dzieje się to tak często a dbam o rzeczy-wiec czekam z niecierpliwością na wynik testów
marzan 21.06.2008, h. 10:29 marzan
stoper - bez przesady to nie jest jakiś "ultra problem".
Jest setki użytkowników na świecie, którzy mają PTW i nie narzekają.

Używaj dobrych kulek (np. Xtreme Precision) i nie będziesz miał wielu problemów.

Pamiętaj o jednym.
Tysiące użytkowników AEG na świecie ma problemy z mid-capami - puste strzały, zacinanie się w magazynku kulek itd. W takich magazynkach zawsze był problem. Obojętnie czy to magazynek taki czy siaki, czy do AEG czy do PTW. Jednemu magazynki działają dobrze a innemu się tną. Znajdziesz mnóstwo takowych opinii...

Z powodu tego ze jest to PTW (dla niektórych magiczny skrót) problem potrafi być czasami okrutnie wyolbrzymiany.

stoper 21.06.2008, h. 10:52 stoper
spoko marzan -PTW jest wyczesane w kosmos -ten dźwięk i nie zawodność o to mi chodziło-a odnośnie magów to trudno sie mówi-zawsze sie znajdzie jakiś problem hehe -generalnie polecam PTW -czekam tylko jak sie u was w sklepie pojawią kulki Xtreme Precision 0,28g -zawsze takich używałem-pozdrawiam
frommert 21.06.2008, h. 11:27 frommert
marzan działajcie, działajcie... wiele osób na to czeka na efekt testów ..
goren 22.06.2008, h. 10:29 goren
Marzan napisał:
"Z powodu tego ze jest to PTW (dla niektórych magiczny skrót) problem potrafi być czasami okrutnie wyolbrzymiany."

Zasada wzajemności Systema wyolbrzymia zalety i cenę PTW to użytkownicy wyolbrzymiają wady.