Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowe repliki i konwersje

Aktualności, 16.06.2008, h. 22:12, dodał: Promant
35

Inokatsu zapowiedziało wprowadzenie na rynek serii nowych replik "Masterwork" w standardzie PTW. Pojawiło się również w sprzedaży kilka nowych konwersji oraz replik innych producentów.



 

 

 

 

 

 

 

Od pewnego czasu pojawiały się plotki na temat prac prowadzonych przez Inokatsu nad nowym, rewolucyjnym systemem gearbox'a. Informacje te nadal nie są potwierdzone, ale tymczasem Inokatsu zaskoczyło czym innym: zapowiedziało wprowadzenie na rynek serii replik pod wspólną nazwą Masterwork. Są to trzy repliki określone przez producenta jako P.T.W. - z dość jasnym odniesieniem do produktów Systemy. Repliki z serii Masterwork to:

AKS74U, zasilane "nowym systemem" CO2, wykonanie: ze stali oraz tworzywa, waga: 2.8kg, prędkość początkowa: 140-160 m/s.

 

 

M4 SOP MOD 0, zasilane "nowym systemem" CO2, wykonanie: ze stali i tworzywa, waga: 3.2kg, prędkość początkowa: 140-160 m/s.

 

 

M240B/M240D, zasilanie: laser system, wykonanie: ze stali i tworzywa, waga: 12kg, prędkość początkowa: 140-160 m/s.

 

 

Guns WorkShop proponuje customową kolekcję replik z rodziny "M" z zamontowanymi oryginalnymi kolbami Magpul UBR, pierwsza w ofercie to replika HK416.

 

 

Replika AIMS VFC ma już na rynku swego bezpośredniego konkurenta - WGC włączył do oferty, zapowiadaną niedawno przed producenta, replikę AIMS firmy G&G. Replika dostarczana jest z magazynkiem typu hi cap, o pojemności 600BB. Długość: 700/908mm. Waga: 3670g. Prędkość wylotowa w zakresie 330-350fps na 0.2BB. Replika sprzedawana jest w cenie: 336USD.

 

 

Firma KSC wprowadziła na rynek replikę tureckiej, licencyjnej, wersji Beretty M8000 Cougar czyli Stoeger Vursan M8000. Replika w serii limitowanej.

 

 

Firma PGC z Hong Kong'u, znana z doskonałych konwersji do replik broni krótkiej, wypuściła zestaw konwersyjny do repliki P226: P226x5SO SA/DA.

 

 

 

Uncompany.com włączył do swojej oferty, wykonane w technologii CNC, dolne korpusy Stoner Rifle KAC - dedykowane do M4 PTW. Cena: 275USD.

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.airsoft-news.eu

www.airsoftnews.fr

www.inokatsu.com

www.gunsworkshop.net

www.ksc-guns.co.jp

www.wgcshop.com

www.pgc.com.hk

 

 

 

 

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Wolf.Tns 16.06.2008, h. 22:35 Wolf.Tns
Na czym polega "GB laser system" ?
Bo Co2 o ile jest jasne, to laser system dla mnie nie...
Promant 16.06.2008, h. 22:39 Promant
Nie ma żadnych szczegółów, tylko zajawka. Na wszystkich serwisach asg tak samo się zastanawiaja co to za repliki, co to za systemy zasilania i jakie jest faktycznie odniesienie do poziomu PTW.

Trzeba czekać na informacje od producenta.
Kondor220V 16.06.2008, h. 22:39 Kondor220V
Niepodważalne jest że nikt z grona 220-voltowców nie rozumie o co w tym chodzi...;D
Wolf.Tns 16.06.2008, h. 22:43 Wolf.Tns
Uff...ale na zdjęciach repliki ładne, niestety na wszystkich takich zdjęciach repliki są zazwyczaj piękne. A w sumie to nic z tych zdjęć nie widać...no trudno...fakt. Czekać pozostaje : ]
To Hk416 takie mało "Hkowate" moim zdaniem...
SoP-PeL 16.06.2008, h. 22:44 SoP-PeL
Obstawiam, że chodzi o metodę wykonania części - wypalanie laserem.
G&P także ma podpis "laser products".

Ewentualnie może tu chodzi o fotokomórkę odczytującą podawanie kulek z magazynka.
Jak sygnał pusty = odłączyć zasilanie i nie strzelamy na pustym:)

AIMS od G&G - hmm i ich piękny Silumin na korpusie - nie dziękuję.
Promant 16.06.2008, h. 22:49 Promant
Nie wiadomo o co chodzi, ale w przypadku wszystkich trzech replik podane jest "system". W dwóch "system" to CO2. W trzeciej identycznie podane jest:
"System: laser system".
Może to replika treningowa z systemem laserowego trafiania w cel, a może tak sobie nazwali ten "rewolucyjny" gearbox, o którym były plotki.
uzi43 16.06.2008, h. 22:51 uzi43
Ten AIMS wyglada bardzo ladnie i tak jak wszyscy przede mna nie zabardzo rozumiem o co chodzi z tym "GB Laser System" :/
krv 16.06.2008, h. 22:55 krv
12kg ?! O K***A
Dziadek71 16.06.2008, h. 23:03 Dziadek71
Gdyby chodziło o metalowe kulki, można by dumać, że chodzi o przyspieszanie pocisku za pomocą wiązki laserowej, jednak to dość droga terapia do rozpędzania kulki, nie wspominając już o baterii która mogłaby to zasilać. Szczerze mówiąc, mimo szczerych chęci nie udało mi się znaleźć w necie nic na ten temat, więc pozostaje czekać (cierpliwie).
Chmielu 16.06.2008, h. 23:19 Chmielu
GASSSSSSSS wraca do łask, jak we wczesnych latach 90. Koniec bzzz, zaczyna się puff, a od tego bliżej do bahhh i tym samym do prawdziwej giwery- ale będzie pewnie drogie ;/
Jackall37 16.06.2008, h. 23:38 Jackall37
............ przyśpieszenie kulki za pomocą lasera...... to Inokatsu nareszcie wynalazło działający model tego cholernego napędu impulsowego


teraz loty na Marsa to kwestia dni


Ale na serio, to skąd wiadomo, że "lejser sistem" odnosi się do napędu tej zabaweczki ?

To ja zagdybam, że jest robione na laserowych obrabiarkach...

Póki co można sobie tylko pogdybać - Inokatsu to wyjdzie na dobre, bo to reklama...
Small_Hunter 16.06.2008, h. 23:47 Small_Hunter
Ostatnio widocznie zaczą się bum na PTW. Jak coś nie ma w nazwie tych trzech literek to nie jest Pr0 i wstyd się z tym pokazywać. Chyba najlepiej pokazało to G&G tworzac PTW głównie poprzez zmiane koloru plastików. Co tak naprawde siedzi w Masterwork przekonamy się po premierze. Sam umieram z ciekawości co do GB M240.
SoP-PeL 17.06.2008, h. 00:51 SoP-PeL
Z tym systemem laserowym przyspieszającym kulki.... nie no zabity :D:D:D

Mnie natomiast ciekawi CENA. Już teraz była horrendalna... to teraz jaka będzie? Kosmiczna?
Jade 17.06.2008, h. 01:47 Jade
Niedługo repliki będą zasilane zimną fuzją
Redgard 17.06.2008, h. 04:13 Redgard
To laserowe 'cuś' mogłoby podgrzewać CO2, żeby miało większe ciśnienie i mogło w zimie strzelać!
Yuber 17.06.2008, h. 07:47 Yuber
Fajna fota tego m4 nad wodą ciekawe jak po bliskim spotkaniu z h2o... syfony z efektami świetlnymi ?



Karczownik ZW 17.06.2008, h. 09:34 Karczownik ZW
Jakoś też mi się wydaje że laser system świadczy o tym, że części są produkowane na maszynach laserowych
np. $3
Promant 17.06.2008, h. 10:10 Promant
Może znaczyć cokolwiek. Ale powtórzę jeszcze raz: wszystkie trzy fotografie wyglądają jak foto opakowań - i na wszystkich jest drobnym drukiem tekst o podstawowych danych technicznych.
Dla wszystkich trzech tekst identyczny i w miejscu gdzie dla M4 i AKSU mamy podane "system" - wpisano CO2. A dla M240: "laser system".

Innymi słowy: napisane jest to tak jakby chodziło o system zasilania czy gearbox'a. Dziwne, ale tak jest.
Zaś idąc Waszym tokiem myślenia - trzeba by założyć, że pozostałe dwie repliki wykonano przy użyciu CO2.
Sop-Pel masz jakieś CNC=CO2?
nyo 17.06.2008, h. 10:15 nyo
Po prostu m240 strzela wiązkami laserowymi.. wiecie, jak blastery ;D
SebaGt90 17.06.2008, h. 10:22 SebaGt90
Nie wystarczy wielkiego intelektu żeby wywnioskować że nie chodzi tutaj o jakiś laser naprowadzania czy podgrzewania naboi CO2. Na pudełkach G&P też pisze laser product i co? Mamy samo naprowadzanie kulek? xD Przychylam się do komentarza SoP-La którym jest mowa o technice wykonywanych części.

Pierwsze 2 repliki (AKS 74U oraz M4 SOP MOD0) są zasilane CO2. Trzecia zaś (M240B) ma w sobie GearBox'a (jakiegoś customa).

Więcej jest na stronie producenta tutaj jest tylko "liźnięty" temat.
www.inokatsu.com
Germ 17.06.2008, h. 10:32 Germ
Pierwsza moja myśl o AKS-74U - "Upadnij na kolana ludu czcią przejęty".
"New CO2 system" - może być tak, że są 2 naboje w replice jeden w magazynku, drugi w chwycie przednim - i gaz leci zamiast bezpośrednio na suwadło, to na tłok gazowy. To by było zarąbiste. Wada - zbytne skomplikowanie mechanizmu (odpowiednie dopasowanie, aby najpierw był strzał, a dopiero potem przeładowanie itd.). Ale można zrobić pod wersję GN - regulator gazowy i mamy gotowe pod nasadkowe.
Small_Hunter 17.06.2008, h. 12:13 Small_Hunter
Z tego co wiem magazynki są zawąskie żeby pomieścić kapsułke z CO2. Pojemnik umieszczony w raczce starcza na około 2 magazynki co jest raczej padaką bo przeładowanie trwa wieczność...
lemonzawodowiec 17.06.2008, h. 13:57 lemonzawodowiec
Jak przeczytałem to "laser system", to pomyślałem sobie od razu, że to ma być replika typowo treningowa dla wojska, nie strzelająca kulkami (jak napisał Promant: "z systemem laserowego trafiania w cel"), ale jak przeczytałem "prędkość początkowa: 140-160 m/s" to rzeczywiście popieram twierdzenie, że mowa tu o technice obróbki części.
Komentarze o "przyspieszaniu kulki" i "podgrzewaniu CO2" po prostu mnie rozwaliły xD .
Wolf.Tns 17.06.2008, h. 14:30 Wolf.Tns
No niby ja też się skłaniam do tego "laser products" tak jak niby G&P, ale wgłębi duszy wierzę w to co chyba Promat wysnuł :
Mamy 3 repliki i w systemach napisane :
C02
I Laser System, a także nie widziałem jeszcze CNC Co2 : ] Więc niby faktycznie może to będzie zupełnie innowacyjny GB, może...czas pokaże !
biohazard4 17.06.2008, h. 15:27 biohazard4
Czy czasem skrót P.T.W na pudelku w prawym dolnym rogu czegoś nie oznacza ?
k_p 17.06.2008, h. 16:02 k_p
Promant, odwalasz kawał świetnej roboty, dzięki.
frozenfish 17.06.2008, h. 16:16 frozenfish
Kapsuła co2 na 2 magi?? Coś Ty... Ja mam wiatrówkę która rozpędza stalowy śrut do 130m/s. Wystarcza to na jakieś 5 magów po 18 śrucin każdy. Kaki śrug waży koło grama... Jak myślisz, ile trzeba gazu by rozpędzić do 140m/s plastikową kulke w tak długiej lufie? Mój pistolet ma blow back tak samo jak te karabiny
happy666 17.06.2008, h. 17:17 happy666
O kurde, ale mnie rozbroiliście. Przecież wiadomo, że chodzi o laserowe obrabiarki itp. A wiecie, zastosowanie zaawansowanych procesów produkcyjnych to +10 do lansu .
Kurczaczek, 140-160m/s, trochę nie przegięli?
happy666 17.06.2008, h. 17:17 happy666
O kurde, ale mnie rozbroiliście. Przecież wiadomo, że chodzi o laserowe obrabiarki itp. A wiecie, zastosowanie zaawansowanych procesów produkcyjnych to +10 do lansu .
Kurczaczek, 140-160m/s, trochę nie przegięli?
Andrzej25 17.06.2008, h. 17:30 Andrzej25
Cena M240 pewnie nie będzie specjalnie odbiegała od M60...
$3
Promant 17.06.2008, h. 21:16 Promant
Mnie akurat guzik obchodzi czy M240 będzie strzelał laserem czy podgrzewał kulki jak na grill'u.
Ale nie ma tu słowa w stylu: laser product czy CNC made. Jest tylko określenie "system", w dwóch pierwszych replikach odniesione do napędu więc nie wiem czemu nagle w trzeciej to samo miałoby odnosić się do produkcji części.

A na stronie producenta póki co jest guzik więcej.

Zamiast spekulować o kosmicznych pomysłach - wystarczy cierpliwie poczekać na kolejne informacje.
tasior102 17.06.2008, h. 21:24 tasior102
haha niektore komentarze mnie rozwalaja;D a niedlugo to w ogole asg nie bedize opłacalne tylko prawdziwymi ostrymi gunami sie ebdziemy strzelac bo wymysla pole magnetyczne ochronne ktore bedzie swiecilo jak dostaniesz taka kulka, hahahahaha:D ta m4 wymiata;D
Small_Hunter 17.06.2008, h. 23:20 Small_Hunter
frozenfish- nie jest to informacja wyssana przezemnie z palca tylko cytat ze specyfikacji jakiejś starej eMki na CO2 którą kiedyś czytałem. Też mam wiatrówke z BB i działa on troszke inaczej niż w przypadku większej zabawki- szczególnie na full auto. Co do ilości strzałów mowa oczywiście o uzyskaniu stałej predkości wylotowej a nie powolnym konaniu fpsów.
Andrzej25 18.06.2008, h. 08:57 Andrzej25
Nie wydaje mi się żeby to były foty pudełek. To raczej takie plakaty promocyjne. Indokatsu swoje giwery na pewno będzie pakować w te drewniane skrzynie (straszliwie mi się one podobają ) .