Daj cynk
Reklama

Aktualności

Informacje rynkowe

Aktualności, 15.06.2008, h. 22:03, dodał: Promant
72

Sop-Pel przysłał nam, znalezione na chińskim forum, foto SWD RS. Pojawiły się nowe repliki made in China w ofercie Gunfire.pl, jak również kilka ciekawych informacji rynkowych.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mniej lub bardziej niepotwierdzone informacje, plotki i zapowiedzi na temat AEG SWD firmy Real Sword krążą już od dawna. RS znane jest z jakości oraz wysokiego stopnia realizmu wykonania replik. Niestety w Polsce osiągają lekko "kosmiczne" ceny. Jednakże replika AEG karabinu wyborowego SWD zainteresuje zapewne wielu fanów replik broni z bloku wschodniego. Wiadomo, że replik tego karabinu jest mało i są bardzo drogie, na dodatek nikt jeszcze nie wyprodukował przyzwoitego AEG'a SWD. Na jednym z chińskich for zamieszczono fotografię repliki z RS. Jest to najwyraźniej zdjęcie opakowania repliki. Brak szczegółów, ale widać, że gearbox ma specjalną formę, przystosowaną do tej repliki.

 

 

Inna ciekawa informacja to zapowiedź, na stronie Real Sword, zasilanej gazem repliki Type 97 w wersji snajperskiej. Oczywiście układ bullpup, krótki magazynek, mała waga - jak w oryginale. Replika wykonana będzie z wytrzymałego polimeru oraz aluminium. W standardzie mechaniczne przyrządy celownicze typu flip up i bipod, możliwość montażu dowolnej optyki.

 

 

Ebaybanned sprzedaje osłony szyn RIS typu TangoDown Battle. Zestawy 4 sztuk w cenie ok. 11EUR. Dostępne kolory: czarny, oliwkowy oraz tan. Oraz osłony z kieszenią na przycisk żelowy latarki/lasera - w cenie 6.48EUR. [TangoDown jest firmą projektującą i produkującą akcesoria oraz wyposażenie dla żołnierzy amerykańskich sił zbrojnych.]

 

 

 

W ofercie sklepu Gunfire pojawiły się nowe repliki [jednak zdjęcia nie są jeszcze dostępne]. Nowa oferta obejmuje dwie wersje sprężynowej repliki karabinu L96A1. A także: G3 RAS JG [T3 - RAS].

 

 

AK 74 w wersji stalowej z drewnem [RK-06 Boyi].

 

 

 

 

 

Źródła:

www.rsov.com

www.gunfire.pl

www.realsword.com.hk

www.ebaybanned.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
SoP-PeL 15.06.2008, h. 22:19 SoP-PeL
Z ciekawostek dodam, że Type 97 to gaziak.

Pierwotnie SWD miało powstać w dwóch wersjach AEG oraz Gaz, jedak jak donosi ekipa Redwolf'a SWD wyjdzie tylko w wersji AEG
putinn 15.06.2008, h. 22:21 putinn
SWD... coś dla rusofili
WeRT 15.06.2008, h. 22:32 WeRT
Oż ja pierdziu ... To jak jak zrobią wreszcie Gear'a do SVD to nic nie stoi na przeszkodzie by tłuc na jego podstawie AS Val'a i Vintoreza ... - świetna wiadomość - gratuluję i chylę czoła
skorek 15.06.2008, h. 22:40 skorek
Ja chcieć SWD
Kondor220V 15.06.2008, h. 22:41 Kondor220V
WeRT:
AS VAL i Vintorez nie maja nic wspólnego z SWD oprócz podobnej kolby swd i wss.
Popatrz na world-guns.ru albo innej stronce na body obu giwer i zastanów sie czy to co napisałeś ma jakiś sens. O wiele lepszą replikę Vintoreza zrobisz na bazie aksu albo bety-specnaz.
Szreder 15.06.2008, h. 22:48 Szreder
Osłony na RIS są robione przez Element, kopia TangoDown, coby nie było niedomówień, że jest to produkt oryginalny.
Dymek89 15.06.2008, h. 22:53 Dymek89
potrafi ktos przerobic SWD springa na AEGa??
Gogin 15.06.2008, h. 23:07 Gogin
G3 z ryśkami, cudo .
BoleslawW 15.06.2008, h. 23:10 BoleslawW
Nareszcie !! Sprzedam dom i Matkę ale chce mieć SWD !! Jak myślicie jaką cenę może osiągnąć w redwolf lub wgc ??
jason.jerusalem 15.06.2008, h. 23:11 jason.jerusalem
nikt kto widział "demony wojny" nie może chyba odmówić SWD pewnego wdzięku :>
zombie_snake 15.06.2008, h. 23:15 zombie_snake
SWD! SWD! SWD! SWD! Nareszcie AEG SWD!! Oby kosztował mniej niż spring od AtoZ. Wiadomo, czy w zestawie jest luneta?
Genneth 15.06.2008, h. 23:21 Genneth
Kurczę, SWD.... i od razu taki swojski, wschodni klimat nastał... Oby cena była przystępna to może i ja się skuszę
Gogin 15.06.2008, h. 23:32 Gogin
Co tak się jaracie tym SWD ? Tam jest jakiś GB v10 i pewnie kiszka w środku, jakoby chciał ktoś robić "milion" fps, a znajdą się zapewne tacy.
SoP-PeL 15.06.2008, h. 23:38 SoP-PeL
Z tego co wiadomo RS ma dołożyć starań aby GB był odpowiednio "wyważony" w stosunku do replik szturmowych.
Wiadomo natomiast, że wersja ta jest wzorowana na Rosyjskiej wersji a nie chińskiej.
Promant 15.06.2008, h. 23:47 Promant
Co do osłon na RIS: jest wyraźnie napisane "typu TangoDown Battle", a nie "produkcji TangoDown". A wyjaśnienie czym jest ta firma - dla osób, które o niej nie słyszały. EB jest azjatyckim sklepem z lokalizacją "ciut bliżej", ale sprzedaje prawie wyłącznie produkty z Azji.

SWD pewnie taniej niż ze 3 koła to nie będzie...

uzi43 15.06.2008, h. 23:57 uzi43
SWD AEG mazenia jednak sie spalniaja teraz tylko trza skads wziac kase na to cudo
Gogin 16.06.2008, h. 00:03 Gogin
"Z tego co wiadomo RS ma dołożyć starań aby GB był odpowiednio "wyważony" w stosunku do replik szturmowych. "

Jeśli tak to git. SWD Atoz'a zaczyna być przeszłością ?
7.62 16.06.2008, h. 00:25 7.62
No to w końcu się doczekaliśmy . Ja tam chyba jednak jeszcze poczekam na WSS.
WeRT 16.06.2008, h. 02:25 WeRT
@Kondor220V:

Z tą betą i aksu żeś teraz wyskoczył koleś. Proponuję najpierw zobaczyć na zdjęcia aks74 i grubość/ wysokość body a potem dopiero coś pisać - nigdzie nie napisałem że gear będzie przełóż i jest - tylko że "na jego podstawie" - akurat korpusowi VSS czy VAL'a jest bliżej do SVD niźli AKS74U - próby robienia parę lat temu robili goście z $3 na bazie body i kałacha i betki. Jaki tragizm z tego wyszedł możesz już sobie sam znaleźć.

pozdrawiam
WeRT
Seibr 16.06.2008, h. 06:43 Seibr
Świetnie:)
Codename666 16.06.2008, h. 08:05 Codename666
Wreszcie się doczekałem "Kałakova" z drewnianą kolbą
Kalmar 16.06.2008, h. 08:43 Kalmar
Nareszcie SVD nareszcie! Nic mnie powstrzyma żeby go kupić!
A jednak marzenia się spełniają!
Germ 16.06.2008, h. 08:46 Germ
WSS Wintoriez - może być tylko i wyłącznie gaziak. Ta jego kolba - przecież ją się ściąga odciągając ją w tył. Więc są 2 wyjścia zrobienia elektryka - albo silnik umieszczony chwycie pistoletowym i kolba demontowana inaczej (ściągnięcie w dół i mocowanie kołkami) bądź umieszczony w tym takim zgrubieniu na górze kolby.
$3 - ogólny wygląd dla nieobeznanych
$3 - pokaz Wintoriez'a, SWD i Kałakowa

$3 - dla zainteresowanych dziewięćdziesiątką siódemką...
helgrind 16.06.2008, h. 08:48 helgrind
"SWD! SWD! SWD! SWD! Nareszcie AEG SWD!! Oby kosztował mniej niż spring od AtoZ. Wiadomo, czy w zestawie jest luneta?"

hhahahahahahhA

Będzie kosztował na pewno więcej niż wcześniejsze produkty, a o lunecie raczej można zapomnieć
loyle 16.06.2008, h. 08:53 loyle
jesli idzie o lunete to z tego co słyszałem o replikach RS... to powinna oryginalna PSO (czy tam ma być "Zero" xD)-1 pasować =P tylko coś mi się nie widzi gdzie bateria będzie... bo w koblie to ona tak torchę wygląda.. na "nie bateryjną"... ale może to tylko moje "widzi niedźwiedzie"... nie wiem kórcze...
kydrys 16.06.2008, h. 09:23 kydrys
A front grip? Czy nie pomyślałeś, że front grip to też miejsce na batkę? Dopóki nie ma wyznaczonej ceny, nie ma się czym ekscytować. Wyjdzie potem, że kosztuje toto 10 koła i będzie to miał jeden polak...
OC14Groza 16.06.2008, h. 09:31 OC14Groza
"Type 97 w wersji snajperskiej" to Type 88 $3
giger 16.06.2008, h. 10:14 giger
A ja tam czekam na chińskie SWD w "chińskiej" cenie
Promant 16.06.2008, h. 10:15 Promant
OC14Groza:
Super. Napisz do RS i ich popraw. Zapewne chiński producent repliki chińskiej broni nie ma bladego pojęcia co chce wyprodukować. I oczywiście niemozliwe jest, żeby jakaś broń miała np. wersję rozwojową z innym oznaczeniem niż np. prototyp czy wersja podstawowa.
loyle 16.06.2008, h. 10:15 loyle
no ok we wront gripie.. ejj ale to jest karabin =/ ale ok... no nie, ale jaka tam się zmieści?
Codename666 16.06.2008, h. 10:15 Codename666
Jest "chińskie" SVD w typowo "chińskiej" cenie. Zapomniałeś o JG?
chochol 16.06.2008, h. 10:28 chochol
w SWD AEG bym baterie wlozyl w poduszke pod policzek - przeciez to jest nie wykorzystane miejsce
Promant 16.06.2008, h. 10:44 Promant
Dobrze, że nie w osłonie spustu...
Rock-A-Fear 16.06.2008, h. 11:49 Rock-A-Fear
fajny SWD , tylko pewnie bedzie kosztować kupe kasy .....
Codename666 16.06.2008, h. 12:05 Codename666
I co tam włożysz? Dwa "paluszki"? Promant wymiatasz xD
Kondor220V 16.06.2008, h. 12:21 Kondor220V
WeRT:
Moim zdaniem jakikolwiek ak bardziej pasuje jeżeli chcesz osiągnąć minimalne podobieństwo do wss z racji połozenia magazynka tuż za spustem. Zauważ że w swd jest spora przestrzeń między magiem a kabłąkiem spustowym. I swd ma za długi korpus, tam gdzie w wss wypada okładzina przednia w swd jest jeszcze 10 cm body. W dodatku położenie lufy w stosunku do body jest nizsze w swd niż w wss.
Pozdro rusofile:)
sniper_tarzan 16.06.2008, h. 12:49 sniper_tarzan
Ładna wintówka. Dobrze, gdyby bateria wchodziła pod pokrywę i do końca przedniego chwytu, jak w DBoysie.
To tylko Rosjanie używają SWD? A Iraccy rebelianci ?
Andrzej25 16.06.2008, h. 13:41 Andrzej25
Stick spokojnie by się wlazł w gripa
Kalmar 16.06.2008, h. 14:27 Kalmar
Jak myślicie kiedy premiera SVD?
Zdążą przed lipcem?
Mikolaj_L 16.06.2008, h. 15:11 Mikolaj_L
Nie macie się co tak jarać tą SWD,bo tańsza od Atozkargo napewno nie będzie,jak napisał Promant co najmniej trzy tysie,więc dla fanów SWD nie ma nic innego do roboty niż czekać aż Chińczycy to skopiują.Nie wiem jeszcze jak będzie z częściami zamiennymi ale replika prezentuje się świetnie.
kydrys 16.06.2008, h. 15:14 kydrys
" ejj ale to jest karabin =/"
loyle, chyba nie rozumiem? Do front gripa wsadzisz chyba każde sticki. Nie wiem, nie znam wymiarów.
SoP-PeL 16.06.2008, h. 16:11 SoP-PeL
Jakie przed lipcem? SWD ma być na grudzień.
Poza tym, właśnie fanatycy SWD wydadzą te 3tysie. na niego a nie będą czekali na niedokładną kopię z chin.

Pozdrawiam
yakarov 16.06.2008, h. 17:38 yakarov
a ja mam nadzieje że będzie kosztował około 4000PLN. I mówię poważnie. Kto ma kupić ten kupi przynajmniej nie będzie kupiska na strzelaniach.

Promant bateria może być w spuście albo w muszce w osłonie spustu nie da rady.
Kalmar 16.06.2008, h. 17:57 Kalmar
Po co od razu 4000zł albo 3000zł niech kosztuje nawet 2000zł przecież pokemony które kupią sobie na początku "kariery" z ASG SVD na pewno nie dadzą sobie z nim rady...
BoleslawW 16.06.2008, h. 17:58 BoleslawW
Grudzień.....
Będę musiał się jeszcze tyyyle czasu z moją Boyią męczyć...
Ale poczekam
Ivan, walka z 1.22 metrowym kijem to jest wyczyn xD
Kalmar 16.06.2008, h. 18:21 Kalmar
Szczególnie jak się umie ten "kij" obsługiwać! he he
men3L 16.06.2008, h. 18:22 men3L
Koszer.
pumbishon 16.06.2008, h. 19:26 pumbishon
Co wy tak z tym SVD?? To nie jest żadne SVD tylko SWD od Снайперская Винтовка Драгунова, a bardziej na polski - Snajperskaja Wintowka Dragunowa.
xDaMiAnx 16.06.2008, h. 20:22 xDaMiAnx
NOoooo to trzeba czekać na SWD znowu bo Atoz mimo wszystko ale sie niezbyt nadaje...jest że tak powiem zbyt delikatny:D

A bateria tutaj może sie zmieścić jedynie w Front gripie i to nie byle jaka bateria .....dtick który w razie potrzeby może służyć jako pałka:D:D:D tylko żeby grip był jakos bardziej dostępny bo jezeli zrobione to bedzie na bzdurne aluminiowe imbusy to wole nie rozwiercać tych śrub...i oby był tak troszeczke solidny a nie kurna to jest kawał karabina wiem co mówie i niekiedy można wychaczyć o jakieś drzewo albo framuge drzwi podczas szybkiego odwrotu:D

ale czekam na cene i zaczynam kolekcjonować diengi:D:D:D:D
loyle 16.06.2008, h. 20:28 loyle
nie no... pewno nie kupię (wole czekać na Stg44 niż na SWD.. obym się nie mylił) ale i tak.. jako broń luźno z AK powiązana powinna chlubnie być zaje**e wytrzymała... =P (jak na AEGa ofkors)
boziu 16.06.2008, h. 21:41 boziu
"Co wy tak z tym SVD?? To nie jest żadne SVD tylko SWD od Снайперская Винтовка Драгунова, a bardziej na polski - Snajperskaja Wintowka Dragunowa."

może dlatego, że na opakowaniu jest "RS SVD SNIPER", a mowa o replice?

i na przywoływanej przy wielu okazjach stronie world.guns.ru również jest SVD...
BoleslawW 16.06.2008, h. 21:55 BoleslawW
xDaMiAnx myślę że będzie wykonany jak inne RS-y czyli ze stali co raczej gwarantuje niezłą wytrzymałość
xDaMiAnx 17.06.2008, h. 00:23 xDaMiAnx
no oby oby bo Atoz przy swojej cenie jest strasznie delikatny mówie o przednim chwycie i zespole lufy zewnętrznej a reszta świetna no i to ich chińskie drewno
vonmarxx 17.06.2008, h. 09:26 vonmarxx
szkoda ze nereszcie to SWD:)

jesli bedzie w tej opcji, real steel z optyka, to obstawiam cene w Polsce ok 2800 - 3000 PLN.
men3L 17.06.2008, h. 10:44 men3L
O optyce można zapomnieć.
Na opakowaniu pisze jak byk:
"Steel, real wood..." dalej nie umiem się doczytać
kydrys 17.06.2008, h. 10:55 kydrys
Ja bym tam sticka schował do rury gazowej. Cena powinna jak dla mnie wynosić ~5000zł. Właśnie dlatego żeby pokemony z tym nie biegały, oczywiście zawsze się znajdzie taki z bogatym tatą, ale to skrajne przypadki. A kto jest prawdziwym maniakiem SWD, kupi tąreplikę.
boziu 17.06.2008, h. 10:59 boziu
"O optyce można zapomnieć."

na opakowaniu jest napisane:
"overall weight: 4,2 kg (with telescoping sight)"
w takim razie po co mieli by podawać wagę z lunetą nie dając lunety w zestawie?

"Steel, real wood..." dalej nie umiem się doczytać

na moje oko:
"engineering plastics etc."
czyli po prostu część podzespołów będzie plastikowa.
pumbishon 17.06.2008, h. 15:21 pumbishon
""Co wy tak z tym SVD?? To nie jest żadne SVD tylko SWD od Снайперская Винтовка Драгунова, a bardziej na polski - Snajperskaja Wintowka Dragunowa."

może dlatego, że na opakowaniu jest "RS SVD SNIPER", a mowa o replice?

i na przywoływanej przy wielu okazjach stronie world.guns.ru również jest SVD..."

Bo to jest niestety najczęstszy błąd, który wkrada się nawet w niektórych publikacjach o broni. To świadczy tylko o niedouczeniu się producenta i typowo Amerykańskim podejściu.
kazik_ 17.06.2008, h. 15:38 kazik_
pumbishon - wow, z prostej transkrypcji СВД na język ANGIELSKI, zrobiłeś coś w rodzaju sprawy ideologicznej - jak to producenci ulegają strasznej amerykańskiej propagandzie językowej. Szkoda, że nie wymagasz jeszcze od nich umieszczania opisach na wszelkich pudełkach w języku polskim, nawet jeśli dany produkt nie jest przewidziany na rynek polski.
Kalmar 17.06.2008, h. 17:15 Kalmar
"Część podzespołów będzie plastikowa"
SVD z plastikowymi częściami od reals sword'a??? No może Cyma takiego zrobi (ku uciesze pokemonów) ale nie Real Sword...
thorien 17.06.2008, h. 19:04 thorien
Mogli się pokusić o PSO-1 a nie o jakiś wielki syf, nie pasujący do SWD
Kalmar 17.06.2008, h. 19:24 Kalmar
tak nawiasem ten "wielki syf" to tez celownik przeznaczony do SVD tylko, że produkcji ukraińskiej choć to nie zmienia faktu ze PSO-1 trzyma swój klimat!
boziu 17.06.2008, h. 19:35 boziu
IvanAssassin, spierać się nie będę, bo koło Real Sword'a nawet nie stałem, ale jak inaczej zinterpretujesz "engineering plastics etc."??? bo dla mnie PLASTICS oznacza plastik... niech to będzie tylko wtyczka pod baterię, ale ma elementy plastikowe.
Kalmar 17.06.2008, h. 20:04 Kalmar
Boziu a już myślałem że ty o body karabinu mówisz
Real Sword chyba nie strzeli takiego crapa i nie zrobi zewnętrznych części plastikowych.
Przynajmniej żyję taką nadzieją...

pumbishon 17.06.2008, h. 20:29 pumbishon
kazik:

B nawet w języku rosyjskim uproszczonym(nie pisanym cyrylicą) pisze się jako W...ale to tylko tak informacyjnie;) Niczego nikomu nie narzucam...a tym bardziej nie zabronię producentom pisać sobie czego im się żywnie podoba:D
Pozdrawiam
Promant 17.06.2008, h. 21:22 Promant
"Ja bym tam sticka schował do rury gazowej"
Hmmm, Kydrys, czy Ty kiedyś widziałeś rurę gazową w SWD?...
Kalmar 18.06.2008, h. 07:39 Kalmar
Wyobrażam sobie co sie będzie działo jak SVD trafi do sprzedaży... Trudno go będzie dostać.
Oby został choć jeden egzemplarz dla mnie.
OC14Groza 18.06.2008, h. 09:58 OC14Groza
Type 97 używa magów od emki a ten ma wyraźnie te od Type 88