Daj cynk
Reklama

Aktualności

FHF Gear MOLLE MUFF

Świat, 29.11.2011, h. 22:24, dodał: Promant
38

Co zrobić, gdy panuje dokuczliwe zimno i trzeba ogrzać dłonie, a nie można założyć rękawiczek? Albo gdy rękawiczki nie wystarczają? Być może odpowiedzią jest produkt FHF Gear: MOLLE MUFF.



Kiedyś nazywało się to mufka, najczęściej futrzana, i zimą używały tego wynalazku damy, żeby ich śliczne rączki pozostały ciepłe i nie były brzydko zaczerwienione od mrozu.

Ale co ma zrobić żołnierz, albo myśliwy, albo airsoftowiec, gdy panuje dokuczliwe zimno i trzeba ogrzać dłonie, a nie można założyć rękawiczek? Albo gdy rękawiczki nie wystarczają? Gdy we znaki daje się wilgoć? Być może odpowiedzią jest produkt FHF GearMOLLE MUFF.

 

 

 

1.jpg

 

Mufka w systemie MOLLE, wyposażona jest w paski z rzepami, można ją przytroczyć do oporządzenia, zawiesić na pasie lub zwinąć przytroczoną do oporządzenia i spiąć na rzepy, gdy nie jest używana. Zapewnia dłoniom ciepło i suchość, usuwa wilgoć także gdy używamy jej mając już założone rękawiczki.

 

 

2.jpg

 

Mufka FHF Gear wykonana jest z warstw polaru i cordury D 500 (zewnętrznie). Między wewnętrznymi warstwami, w pokrowcu siatkowym, znajduje się jeden duży (lub kilka małych) podgrzewacz chemiczny.

 

 

3.jpg4.jpg

 

Produkt oferowany jest w multicamie, coyote brown oraz innych kamuflażach albo kolorach - na życzenie klienta. Cena producenta: 42USD. MOLLE MUFF przetestowano już w Afganistanie, używali jej również operatorzy SWAT w USA.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

gear.com/">www.fhfgear.com

www.popularairsoft.com

Ocena wszystkich (4.33, głosów: 3)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
yaro 29.11.2011, h. 22:41 yaro
hehehe... lans... no średnio :p różowe mechanixy to lans, to już niekoniecznie :p
MatriX482 29.11.2011, h. 23:10 MatriX482
Oj już przeginacie, cena jak cena. Kto zechce ten kupi, a kto zechce ten sam uszyje albo kupi sensowne rękawiczki- wolny rynek wolny wybór. Ale patend dobry.
FilipBB 29.11.2011, h. 23:18 FilipBB
Taktyczny ogrzewacz rąk. Podobnie jak whiteasg też myślałem, że widziałem już wszystko :)
Hornet 29.11.2011, h. 23:53 Hornet
Czekam na hełm ze zintegrowanymi pluszowymi nausznikami, oczywiscie taktycznymi :)
Śmiej, się, śmiej. Chciałbym mieć hełm dający zimą taki komfort jak wojskowe czapki uszanki. I tak swoją drogą, ruski hełm Sfera(nie wiem czy dobrze pamiętam, kilka tytanowych płyt nie połączonych ze sobą, trzymających się w pokrowcu, według mojej szyi ważący około 3 kg) , ciepłe nauszniki ma. Choć bez pluszu.
Pritcher 30.11.2011, h. 19:30 Pritcher
ViTu 30.11.2011, h. 00:07 ViTu
Już widzę oddziały uber-specjalne-delta-specnaz-corpu, które się nie okopują*, jak z tym ganiają... tfu lansują się na łące w lecie. :)

ad*-długa historia z bodajże n-tej edycji Falklandów. ;)
r2d2 30.11.2011, h. 01:04 r2d2
JUż wiem na co przeznacze resztki  swojej kurtki
Chyba resztki swojej męskości :Dhttp://georgeeliot.files.wordpress.com/2010/02/leon-glain-portret-damy.jpgMufka to temat znany od wieków, może kolejnym "wynalazkiem" taktycznego świata będzie taktyczny gorset z kieszeniami na sapi :D
Offtime 30.11.2011, h. 09:23 Offtime
http://tacticalcorsets.com/ To dopiero ciekawostka ;)
Pritcher 30.11.2011, h. 14:38 Pritcher
Wiem dokładnie z czym sie to kojarzy ale nie znaczy że nie jest praktyczne, Na niedzielnych strzelankach pewnie sie nie sprawdzi jednak na zimowych milsimach juz tak. Może byc śmieszni i "niemęsko" jak w sejmie ale zawsze troche cieplej.
r2d2 30.11.2011, h. 14:47 r2d2
mAcieK 47 30.11.2011, h. 02:18 mAcieK 47
To się idealnie nadaje dla obecnych komandosów i "komandosów".
Strzelanie do/bombardowanie ludności aktualnie demokratyzowanego kraju i tylko żeby rączki przy okazji nie zmarzły.
renifer 30.11.2011, h. 02:39 renifer
Teraz kiedy wreszcie ją zobaczyłem nie wyobrażam sobie już skutecznego airsoftowania bez niej...
Facepalm dziesięciolecia jak dla mnie. Jednak dopiero gdy zobaczę termos z montażem na szyny ris i powarzną kampanią marketingową producenta przekonującą jaka to rewolucja w wyposażeniu sił specjalnych to dopiero powiem że widziałem wszystko.
GrimPilgrim 30.11.2011, h. 03:21 GrimPilgrim
Ehh ludzię kupią wszystko. To przypomina te natrętne reklamy w telezakupach. Ktoś coś wymyślił i sprzeda to milionom naiwnych którym się wydaje że tego potrzebują i zwykle za 5x więcej niż to warte. Ale ciesze się że takie newsy się pokazują - jest się z czego pośmiać :D
Maza94 30.11.2011, h. 06:56 Maza94
Kieszenie są za mało taktyczne...
TheFerryman 30.11.2011, h. 07:34 TheFerryman
Jakby sam airsoft nie był już wystarczająco śmieszny :)
Wukasz 30.11.2011, h. 08:08 Wukasz
To nie jest gadżet. Ja widzę szereg zastosowań i sobie taki sprawię.
borzej 30.11.2011, h. 08:17 borzej
w tym wszystkim jest jaks metoda drodzy panstwo, kilka przeslanek za takim rozwiazaniem

1. rękawiczki zimowe - są niestety grube, przez co nie mamy takiego czucia spustu jak w przypadku cieńkich rękawiczek albo i bez nich - przypominam ze mowimy o broni palnej a nie airsofcie gdzie wiekszosc ma spusty tak ciezkie jak stary T-72

2. kwestia ogrzania dłoni - zolnierz w sytuacji realnego konfliktu nie trzyma ręki cały czas na spuście (nawet nie koniecznie na kabłąku), a jesli nie posiadamy rękawiczek tzw 2 palczastych to przy skrajnie niskich temperaturach będzie nam zimno

3. długi okres ogrzewania dłoni - ta muffka łączy dwa dobre sposoby podniesienia temperatury dłoni
            1) ogrzanie poprzez kontakt dłoni o dłoń i wzajemne parowanie
            2) podgrzewacze
   - takiej mozliwosci nie zapewnia nam zadne rękawiczki (poza arktycznymi ktore maja wmontowane kieszenie na podgrzewacze zelowe

Koncząc:
Nie twierdze że to dobry gadżet do Airsoftu (choc musze przyznać ze musze sobie cos takiego sam uszyc i przetestowac) ale nie wykluczajmy zastosowan na polowaniach czy w syatuacji faktycznego konfliktu lub sluzby (kto mił nocne służby wartownicze zima ten wie o co chodzi). Ja bym jeszcze rozszerzył zastosowanie tego gadzetu do trekingu (ogrzanie dłoni na postojach, czy w czasie wolnego marszu.)
Myśliwi już dawno takie nosili i noszą i nie wzbudza to jakoś sensacji, ale rzeczywiście dla PRAWDZIWEGO komandosa to może być pase ;)
1beduin 30.11.2011, h. 13:52 1beduin
Promant 30.11.2011, h. 10:18 Promant
Jak widać, tradycyjnie, większość komentujących wyszła z założenia, że wszystko musi być wymyślone do airsoftu, a skoro ich zdaniem się nie przyda na niedzielną jebankę, to jest z definicji g...uzik warte. Otóż:

1. Nie wymyślono tego do airsoftu i nigdzie nie jest tak napisane, właściwie przytłaczająca większość rzeczy w tym hobby używanych nie powstała z myślą o szlachetnych airsoftowcach.

2. Problem ciepłoty i utrzymania ciała w stanie suchym, nie tylko dłoni i nie tylko zimą - jest od lat jedną z głównych bolączek wszystkich armii, a zwłaszcza oddziałów specjalnego przeznaczenia, często zmuszonych do długiego bytowania w skrajnych warunkach klimatycznych.

3. Różnych sposobów ogrzewania i typów podgrzewaczy wymyślono już trochę i niektóre patenty są bardzo przydatne, vide rozwiązania po sąsiedzku w BW.

4. Ciekaw jestem jak wyglądałyby tu komentarze gdyby piszący zmuszeni byli kiedyś przetrwać w realnych warunkach bardzo niskich temperatur, w zimnie, wietrze i wilgoci - i nie mówię, że tygodnie a kilka dni - i jeszcze zachować sprawność obsługi broni, gdy wielokrotnie najlepsze nawet rękawiczki kiepsko się sprawdzają.

Ja nie twierdzę, że to jakiś fantastyczny produkt ani nawet go nie bronię, zwracam jedynie uwagę, że nie wszystko postrzegane jest przez pryzmat airsoftu i czasem warto trochę pomysleć, to w zasadzie nie boli. :)
Kudłaty 30.11.2011, h. 10:44 Kudłaty
30.11.2011, h. 09:23 Offtime
(...) może kolejnym "wynalazkiem" taktycznego świata będzie taktyczny gorset z kieszeniami na sapi :D

Jeszcze bez kieszeni na sapi, ale za to taktyczny :-P
http://miwomilitary.pl/?p=8.1551.GORSET-Z-PALSAMI.U-02.MIWO-MILITARY
KWIA_TEK 30.11.2011, h. 11:01 KWIA_TEK
To Witryna MANIAKÓW Air Soft Gun więc może dlatego wszystko nam się z ASG kojarzy :)
P.S. A gdzie się podział mój pomysł racjonalizatorski?
A niech się kojarzy. :) Ale to nie znaczy, że każda informacja musi dotyczyć stricte airsoftu, prezentując tylko to co się w airsofcie "przyda" albo do niego "nadaje".
Promant 30.11.2011, h. 15:27 Promant
super 30.11.2011, h. 12:47 super
Nie widzicie przydatności takiej rzeczy bo nie byliście w takiej sytułacji w której może się przydać. A to już zależy od tego co się robi. Gdy jesteś ubrany do zadań CQB, MOUT, DA to masz na sobie tyle sprzętu, kabur udowych, paneli że nie ma dostepu do kieszeni..gdzie ogrzejesz na chwile dłonie jak stoisz na dachu i czekasz na śmigło? W kieszeniach na ramionach?
dopniesz takie cus pod kamizelkę na wysokości jaj i masz dwie kieszenie.
Moim zdaniem patent bardzo dobry tylko trzeba zrozumieć jego ideę. Na 3 godziny jebanki w niedziele jak wiesz że jedziesz pózniej na obiad do mamy to się nie przyda i stąd głosy niezadowolenia ;-)
Azur 30.11.2011, h. 12:56 Azur
Eh, jak płytkie jest postrzeganie świata przez niektórych to aż głowa mała.
Offtime 30.11.2011, h. 13:36 Offtime
Bytowanie w kiepskich warunkach zimą nie jest mi obce, airsoft to jedynie pobocczne hobby dla mnie, ale do tego wynalazku nie potrafię się przekonać. Odszedł w niepamięć w dziewiętnastym wieku nie bez powodu. Do siedzenia na d...e na posterunku to może i to się nadaje, ale do działań w terenie ani łap w kieszeniach się nie trzyma ani tym bardziej w mufce.
Ot wynalazek dla kanapowych komandosów. Bo nie widzę chodzenia z tym po trudnym terenie, nie chcę zębów stracić, może spacer po parku albo odmrażanie zadu na jakimś posterunku to pole do popisu dla tego cudactwa.
W XIX wieku? To jaki ja jestem stary, doskonale to w użyciu pamiętam a i w niejednej szafie sie znajdzie.
Wukasz 30.11.2011, h. 18:00 Wukasz
S.A.S 30.11.2011, h. 16:15 S.A.S
LOOOOOOOOOOOL ;D A tak na serio to nawet niezły pomysł ;] czasami może się przydać ;p
minus25 30.11.2011, h. 16:17 minus25
A ja tam uważam że to dobry pomysł- czasami gdy rękawice przemokną lub po prostu mamy temperaturę rzędu -milion stopni takie coś może być przydatne. W sam raz na respa.
Mike007 30.11.2011, h. 17:12 Mike007
nie no przesada, niedługo będą taktyczne stołki i krzesła składane i mocowane na mole
wkurzony 30.11.2011, h. 18:24 wkurzony
Heh "taktyczne" krzesełka składane już są, ale jak sie nie strzela precyzyjnie na długich dystansach to sie tego sprzętu nie doeceni, a jesli ktos śmie wątpić w przydatność takich handwarmerów to prosze: http://h3.abload.de/img/editedmzdl4.png
swirekster lol 01.12.2011, h. 12:06 swirekster lol
Wiele razy zdarzało mi się, że nawet przy cholernie grubych rękawiczkach (czasem nawet z cieńszą parką rękawic pod nimi) odmarzały mi same paluchy.
Kiedy już nie mogłem wytrzymać z bólu wsadzałem obie łapki w zapasową szalokominiarkę, ale było to niewygodne. Taka ciepła kieszona na łapy ( do której można przecie jeszcze wsadzić ogrzewacz katalityczny w worku na sznurku) jest ciekawym pomysłem. Jednak ze względu na cenę wolałbym poprosić moją Matulę o uszycie mi takowej (która daje +10 do zajebistoś#i)
albo sam coś podziergał (a przedtem jeszcze się dziergać nauczył :) )
snajperswd11 03.12.2011, h. 21:22 snajperswd11
Haha ja pier**le czego to już niezrobią debilnego... Kupić dobre rękawiczki i po kłopocie a nie jakieś kieszonki kangurowane wymyślać... To tylko przeszkadza, a stosunek przydatności tego do wkur***nia i niewygodny jest duży także wg mnie zbedny pseudobajer. Pozdrawiam