Daj cynk
Reklama

Aktualności

Beryl ASG - ciąg dalszy nastąpił

Polska, 08.11.2011, h. 21:58, dodał: Promant
58

 

Ciekawy przeciek informacji na temat postępów prac nad airsoftową repliką Beryla.

 



Tym razem udało nam się zdobyć informację z "przecieku", który niewątpliwie zainteresuje wszystkich airsoftowców z niecierpliwością czekających na replikę Beryla.

 


Według niepotwierdzonych informacji - najwyraźniej ostateczny prototyp repliki, który przekazany zostanie do testów, będzie gotowy już w połowie listopada.

W prototypie tym firma ARES uwzględniła mnóstwo poprawek zgłoszonych przez zleceniodawcę - firmę Taktyczny.com, po analizie wstępnych prototypów Beryla na tegorocznych targach MSPO, co wskazuje na dążenie do uzyskania repliki bardzo dobrej jakościowo.

Z tego co nam wiadomo, obecnie prototypy mają już działające selektory i moduły BURST. Wiadomo także, że kolba prętowa będzie posiadać, jak w oryginale, gumową nakładkę.

Wygląda również na to, że znaczny postęp osiągnięto w kwestii magazynka, gdyż jak się okazało - początkowo ARES proponował magazynek od replik AK, jednak, pod naciskiem Taktycznego, producent przygotowuje całkowicie nowe formy do wytworzenia magazynków ASG identycznych z pierwowzorem stosowanym w wersji palnej. Jedyną różnicą ma być długość. Magazynek airsoftowy będzie krótszy od "ostrego", ponieważ płyciej wchodzi w korpus repliki niż pierwowzór w korpus wersji palnej. Dlatego, aby replika z podpiętym magazynkiem wyglądała prawidłowo - magazynek airsoftowy musi być krótszy. Z uzyskanych informacji wynika, że prawdopodobnie pasować będą również magazynki od replik AK.

Jeśli wszystko się potwierdzi, airsoftowcy mają szansę otrzymać replikę bardzo wierną pierwowzorowi. Oczywiście pewnych różnic nie da się uniknąć i wiadomo, że replika (podobnie jak to jest w AK) będzie o kilka milimetrów dłuższa (korpus), co wymuszone jest konstrukcją ASG - czyli koniecznością umieszczenia wewnątrz gearbox'a i komory HU.


Inna informacja, którą udało nam się zdobyć, jest również bardzo ciekawa:

okazuje się, że wczesne prototypy repliki obecnie znajdują się w Fabryce Broni Radom, gdzie dopasowywane są do nich elementy z wersji palnej. Chodzi o ostateczne wyłapanie ewentualnych różnic i sprawdzenie co z wersji palnej można bez problemu zamontować do repliki. Widać to na zamieszczonych poniżej zdjęciach, które prezentują wczesne prototypy Beryla z częściami wersji "ostrej"  (kolba, front RIS, szyna grzbietowa).

 

 

 

DSC_0109.JPGDSC_0105.JPGDSC_0106.JPGDSC_0110.JPG


Według tego co nam wiadomo, finalne prototypy Beryla ASG, z zamontowanymi częściami Beryla bojowego, przygotowywane będą do prezentacji podczas targów Shot Show w USA, w styczniu 2012.

Ocena wszystkich (5.77, głosów: 13)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
MatriX482 08.11.2011, h. 22:08 MatriX482
Dobre wieści. Ładnie berylątko wygląda :)

@ Do wszystkich, którzy błągali o beryla- wasze modły zostały wysłuchane.
rafik1213 08.11.2011, h. 22:12 rafik1213
Weź się tu człowieku nie zakochaj ?
Skayler 08.11.2011, h. 22:48 Skayler
Beryle są brzydkie. tylko Polakom się podobają, sam nie wiem czemu :PP
bo Polskie ;]
Mendi 08.11.2011, h. 23:15 Mendi
...de gustibus non est disputandum... legenda głosi że są osoby, które uważają że G36 jest ładny
pol3k 10.11.2011, h. 08:36 pol3k
bo g36 jest ładne :D a to jest też ładne  :D
power12320 12.11.2011, h. 10:18 power12320
patch 08.11.2011, h. 23:01 patch
Dla mnie Beryl to i tak tylko kałach :/
aż kałach ! i nie zapominaj sobie następnym razem tego młodzieńcze :)
pride 09.11.2011, h. 00:22 pride
Choćby po to żeby móc robić repliki typowo polskie ;)
patch 09.11.2011, h. 15:58 patch
Nie kałach, tylko gorszy od kałacha. Jak ktoś ma jakieś wątpliwości, to polecam popytać użytkowników i znawców tematu. :)
Mati13k 09.11.2011, h. 16:03 Mati13k
Na razie pokazujesz tylko biedę... umysłową. Pogooglaj "MSBS-5,56". Ostatnie wersje wyglądają jak Magpulowe wynalazki. Czyli ergonomicznie zayebiście.
Pritcher 10.11.2011, h. 09:53 Pritcher
No właśnie: "wyglądają jak"...
patch 10.11.2011, h. 20:10 patch
cytat: "Dla mnie Beryl to i tak tylko kałach :/"

A HK 416 to tylko eMka :D
Poli Tukasi 11.11.2011, h. 16:09 Poli Tukasi
416 ma chociaż inny system gazowy. Beryl od kałacha tak daleko nie odbiegł.
A MSBSy "wyglądają jak", bo teraz chyba taka "moda". Czyli SCAR i kopiujące ten układ Bushmaster ACR, CZ-805, i jeszcze trochę innych.
Pritcher 12.11.2011, h. 02:17 Pritcher
>>> Mati13k   Idz do wojska postrzelaj pojedz do Afganistanu wróć  cały i wtedy wypowiedz się na temat jaki jest a jaki nie jest beryl,a puki co postrzelaj się z kolegami w niedziele.
Ggrozny 12.11.2011, h. 20:20 Ggrozny
senkuPH 08.11.2011, h. 23:12 senkuPH
Czy tylko do mnie te zdjęcia nie przemawiają :( ?
ja niestety również nie jestem jakoś zachwycony zdjęciami i repliką na nich
Krissu 08.11.2011, h. 23:44 Krissu
Chyba nie tylko do Ciebie. Tu na forum widziałem ładniejsze Beryle. No, ale zobaczymy jak wyjdzie finalny produkt.
Dread 08.11.2011, h. 23:52 Dread
KubaK 08.11.2011, h. 23:33 KubaK
Beryl jak Beryl ale najlepsze jest to naczym są robione zdjęcia ! :D
Ha ha ha, dobre ! :D
Gelayev 09.11.2011, h. 00:23 Gelayev
Hornet 09.11.2011, h. 00:02 Hornet
Niedawno było "Beryla by zrobili", no i zrobili !!! co teraz mamy "Beryl do mnie nie pprzemawia, widziałem ładniejsze ..." cała polska :)
taki już nasz naród :) wiecznie marudzimy ...;D
czajenjwe 09.11.2011, h. 18:30 czajenjwe
chlor 09.11.2011, h. 00:24 chlor
Łączenie prowadnicy kolby z body jakoś tak dziwnie wygląda.
Kiedy strzelałem z ostrego Beryla wydawał się ładniejszy...i tak go kupię...pomaluję w barwy maskujące ;]
Czy wiadomo jaka będzie cena?
Coś czuje że to nie będzie tania zabawka :D
KnapoL 09.11.2011, h. 11:07 KnapoL
ponoć od 1500 za wersję light po 2100 z oporządzeniem ... ale głowy nie dam choć już zaczynam zbierać :)
pinoczet 09.11.2011, h. 11:16 pinoczet
Promant 09.11.2011, h. 01:52 Promant
Może jakby tekst newsa czytano ze zrozumieniem, to nie byłoby uwag, że nie przemawia, no ale nawet jakby łopatologicznie wyłożyć to niektórzy by i tak nie wychwycili sensu treści.
DamiŁ 09.11.2011, h. 08:01 DamiŁ
Beryl brzydki jak noc... :/ to już lepiej AK 47... albo wogle g36 :D
G36 brzydkie jak noc... To już lepiej SCAR'a, albo W OGÓLE Beryla.
bzyk36 09.11.2011, h. 08:08 bzyk36
Jedni lubią blondynki, inni brunetki, ja osobiście jestem fanem rudowłosych: kwestia gustu. 
A de gustibus non disputandum est. 

Skoro się Koledze nie podoba, żadnego przymusu nie ma: można nie kupować. Ja też Beryla nie kupię - ani mi się podoba, ani mi potrzebny do czegokolwiek, dość mam innych replik.

Ale cieszę się, że go robią - jeden z niewielu polskich akcentów na rynku replik, i mroczny obiekt pożądania wielu airsoftowców wzorujących się / rekonstruujących WP. I tyle.
Errhile 09.11.2011, h. 11:14 Errhile
wegorz 09.11.2011, h. 09:08 wegorz
Berylek! (: Może i na forum były ładniejsze, ale takie pieszczone pojedyncze sztuki zawsze wychodzą inaczej niż masówka.
snajperswd11 09.11.2011, h. 10:07 snajperswd11
Dobrze jest nie ma co wyć bo to tylko wersja rozwojowa, poczekajcie aż wyjdzie wersja masowa. Wtedy pogadamy;) Pozdrawiam
Mlody 09.11.2011, h. 12:00 Mlody
Jest upragniony Beryl i to w tej pięknej wersji :D
KWIA_TEK 09.11.2011, h. 13:05 KWIA_TEK
Miałem nadzieję, że Beryl pojawi się w sklepach jeszcze przed gwiazdką :)Ale czekanie też jest fajne... wzmaga apetyt :)
Melite1337 09.11.2011, h. 14:19 Melite1337
to kalba jest brzydka :/
imba 09.11.2011, h. 14:24 imba
Nie przemawiają do mnie te RISy na chwycie przednim, no ale skoro części zamienne od ostrego mają pasować, to niema problemu z zamianą na zwykłe ;)
To są części z karabinka wz.96C, oferowany na pewno będzie "betoński standard" czyli 96A bez żadnych udoskonaleń itp. itd.
EmperorPalpa 09.11.2011, h. 17:13 EmperorPalpa
Mike007 09.11.2011, h. 14:32 Mike007
o gustach sie podobno nie dyskutuje wiec po co wam te spory?
Mike007 09.11.2011, h. 14:33 Mike007
a tak swwoja droga to bym sie wybral do tej fabryki lucznik? mozna tam poogladac jakeis wystawy za free? albo kupic jakeis plakaty dostac ulotki albo nabyc jakies czesci np kolbe? byl ktos? ktos cos wie na ten temat? prosilbym o kontakt na pw jbc thx
Sab93 09.11.2011, h. 14:55 Sab93
Coraz bliżej do tego historycznego wręcz momentu :D Usprawnią prototyp, sprawdzą czy wszystko działa tak jak planowano i w końcu sie pojawi w sklepach. Zostaje nam jednie czekanie. :P

Ja największą zajawkę mam na magi. O ile będe je sprzedawać osobno, to będe mógł w końcu doposażyć swoją baryłę w ładny zestawik ;)
_Czarny_ 09.11.2011, h. 15:32 _Czarny_
Wygląda zacnie, brawa za sukcesy :)

Minus - nie będzie wersji Commando :(
Plus - planują zrobić adapter magazynka M4 do AK (informację uzyskałem telefonicznie od pracownika Taktyczny).
Jakoś nie mogę sobie wyobrazić żadnej repliki z rodziny AK z magazynkiem od M4. Poza tym nie widzę w tym żadnego sensu, może ktoś dostrzega?
rafalkrawiec 09.11.2011, h. 16:19 rafalkrawiec
Szybsza zmiana magazynka? Większa wygoda użytkowania?
EmperorPalpa 09.11.2011, h. 17:16 EmperorPalpa
Na wersję commando zawsze będzie można go przerobić. Bo jeżeli części od ostrego mają pasowac, to nie powinno być problemów z ich dopasowaniem ;)

Co do adaptera na magazynki do M4 to jest to bardzo ciekawe rozwiązanie. W ostrym berylu było pokazywane na MSPO 2010. Daje napewno lepszą wygodę użytkowania i szybkośc wymiany. W dodatku NATO używa więcej broni na magazynki typu Stanag, i w razie wspólnego działania, zawsze można szybko "pożyczyć" amunicję :P
Sab93 09.11.2011, h. 18:03 Sab93
widmo 09.11.2011, h. 15:53 widmo
lol... daje rade..:)
Prezes_____ 09.11.2011, h. 17:48 Prezes_____
Pewnie beryl commando też bedzie :D
rocky_gt 09.11.2011, h. 21:56 rocky_gt
Byle by dali porządną kolbę najlepiej z oryginału :)
Kolby z oryginału dopiero będą montować. Ale z tego co widzę Ares inaczej rozwiązał mocowanie kolby, jakimiś dwiema śrubkami pod body, więc FB będzie miało pod górkę. Całe szczęście niepotwierdzają się plotki o znalowym korpusie.
Dread 09.11.2011, h. 22:59 Dread
Zawsze będzie można kupić oryginalną jak prototypowi pasuje to i seryjnemu też powinien.
Poli Tukasi 11.11.2011, h. 16:07 Poli Tukasi
Poli Tukasi 11.11.2011, h. 16:03 Poli Tukasi
Najlepszy prezent od ARESa to że będzie kompatybilny z częściami i akcesoriami z ostrego, co znaczy że łatwo i szybko powinno się je dostać, bo w końcu mamy rodzimego producenta co powinno nakręcić mu interes jeśli replika się przyjmie i będzie się dobrze sprzedawała.
Co do wyglądu beryla no cóż wygląda jak beryl a jak miałby wyglądać.
Ciekawe czy zrobili poszerzone gniazdo magazynka tak żeby adapter można byłoby zamontować.
Akurat z tym "prezentem" to ARES ma niewiele wspólnego, bo ARES wykonuje jedynie zlecenie i jakby decydował sam, to pewnie zrobiłby co najwyżej, po najmniejszej linii oporu, replikę berylopodobną.
Promant 12.11.2011, h. 20:54 Promant
JohnnyMaczeta 14.11.2011, h. 08:58 JohnnyMaczeta
Miło że prace nad berylem się finalizują. Moim zdaniem powinniśmy teraz zacząć marudzić na temat sako tgr 42 lub 22 bo to też wspaniała broń warta odwzorowania.
Arekcore 17.11.2011, h. 09:08 Arekcore
Beryl - czekam na produkt finalny...
Twombly 21.11.2011, h. 23:45 Twombly
hm ciekawe ile będzie kosztować bez szyny ?? ktoś może się  oriętuje ?
xxq591xx1 03.12.2011, h. 00:21 xxq591xx1
Broń wręcz przepiękna, tylko do mnie nie przemawia ta kolba. Ale to już od gustu zależy :]