Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowości rynkowe - ciąg dalszy

Aktualności, 03.06.2008, h. 22:33, dodał: Promant
24

Każdy maniak bawiący się w airsoft co najmniej od kilku lat, dobrze pamięta jak ograniczona była, jeszcze niedawno, oferta rynkowa AEG, akcesoriów oraz części do replik. Obecnie zarówno ostra konkurencja między firmami markowymi, jak również boom na wyroby chińskich wytwórców - całkowicie odmieniły obraz współczesnego rynku tych produktów. Bogactwo oferty producentów replik, części oraz akcesoriów do ASG pozwala każdemu miłośnikowi tego hobby znaleźć gadżety dla niego odpowiednie.



 

 

 

 

 

Kontynuując news na temat ciekawostek i nowości rynkowych nie można pominąć kilku interesujących produktów, które właśnie pojawiły się w sprzedaży. Laylax wprowadził na rynek ciekawy tłumik płomienia przeznaczony do replik AK oraz M4. Oznaczony jest jako AK74MN&M4 Flash Hider KR-009 typu Krinkov. Charakterystyczną cechą tego tłumika jest zastosowanie materiału tłumiącego, wskutek czego, przynajmniej w teorii, łączy on cechy tłumika płomienia oraz mini tłumika dźwięku. Dostępny, na razie, na rynku japońskim w cenie 7,800 Yen'ów.

 

 

 

 

Mody na elektryczne hi cap'y ciąg dalszy: tym razem podwójny magazynek firmy Hero Arms przeznaczony do replik AK. Hi cap zasilany jest trzema bateriami AA ukrytymi w fałszywym magazynku z atrapami naboi. Może działać na zasadzie sound control lub ciągłego podkręcania. Pojemność 1400BB. Nie nadaje się jednak do AEG z ROF powyżej 30. Sterowanie dźwiękiem również ma swoje minusy - jest wrażliwe na głośny dźwięk gearbox'ów w replikach silnie tuningowanych. Dziwi również sposób odwzorowania "połączenia" magazynków w położeniu odwrotnym. Wszak wiadomo, że w ostrym odpowiedniku uderzenie tak zamocowanym magazynkiem może spowodować wygięcie metalu i w efekcie zacięcie przy podawaniu. ;) W sklepie WGC magazynek sprzedawany jest w cenie 128USD.

 

 

 

 

W ofercie WGC pojawiły się również nowe repliki. Jest już dostępny, omawiany w jednym z poprzednich news'ów SCAR Heavy firmy VFC, w cenie 420USD - w dwóch wersjach kolorystycznych: black oraz flat dark earth.

 

 

 

 

Miłośników Colt'a może zainteresować info, że Tanaka wprowadziła do sprzedaży replikę 6mm, z serii "rządowej", pistoletu Colt Government .300 Auto. Replika typu GBB wykonana jest z ABS, posiada wagę 390g i długość 154mm. Pojemność magazynka wynosi 11BB. Cena repliki: 151USD.

 

 

 

 

Posiadacze replik AK mogą urealnić wygląd swoich replik dzięki montażowi nowego produktu VFC. Jest to zespół tłoczyska z rączką przeładowania i sprężyną, który montuje się w replikach, w miejscu fabrycznego suwadła, na jego prowadnicy. Nie zastąpi ono wprawdzie systemu blow back, ale znacznie podniesie realizm wyglądu i atrakcyjność wizualną repliki. Cena zestawu wynosi 52USD.

 

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.airsoftnews.fr

www.airsoft-news.eu

www.wgcshop.com

www.gb-tech.com.tw

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Marioo 03.06.2008, h. 23:09 Marioo
ten nowy zamek do ak troche drogi: (
Mohawk_PL 03.06.2008, h. 23:09 Mohawk_PL
"Dziwi również sposób odwzorowania "połączenia" magazynków w położeniu odwrotnym."

Może dlatego zrobili na odwrót, ponieważ w replikach AKS gdzie kolba składa się na bok nie zamknęła by się ona na zatrzask przez to że mag przeszkadza, ponadto jest utrudniony dostęp do selektora ognia gdy mag jest po prawej stronie patrząc od kolby.

Pozdrawiam.
dcm_Marecheq 04.06.2008, h. 00:08 dcm_Marecheq
Ten 'zespół tłoczyska' nawet fajny, właśnie mi się 'rączka' utytrała - może sobie kupię. Ciekawe jaki daje odgłos przy 'przeładowaniu'.
yakarov 04.06.2008, h. 00:37 yakarov
Tłumik płomienia...do asg..no czego to już nie wymyślą! płonące kulki !
a w 7.62 kałachach nie ma kolby składanej na bok no poza samoróbkami z Pakistanu...ale mimo to włożyłem połączone 7.62 do AKS-74 i kolba się składa...i nic nie jest utrudnione...hmm trzeba tylko umieć to zrobić właściwie
kokonesko 04.06.2008, h. 00:48 kokonesko
Bardzo duzo ludzi posiada tlumik plomienia dla LansU .
xDaMiAnx 04.06.2008, h. 01:40 xDaMiAnx
yakarov, kokonesko

po przeczytaniu tych dwóch komentarzy normalnie wyje...łem na cycki

czy Wy obaj dwaj wiecie w ogóle która część w waszych replikach to tłumik płomienia....bo z waszych wypowiedzi tu nie patrząc w profile macie jakoś 10 lat i to chyba razem.

Tłumik płomienia to nic innego jak ten najczęściej metalowy kawałek lufy w każdej emce kałachy czy czymkolwiek tam macie który znajduje się na końcu waszej lufy oczywiście po tej stronie z której wylatują kulki i jest najczęściej odkręcany na jego miejsce można przykręcić tłumik dźwięku.

Kurna a myślałem, że nikt mnie dzisiaj nie zaskoczy a jednak.

Co do elektrycznych hi-capów to to już tylko dla ludzi którzy mają naprawdę zero oleju w głowie po jaką cholere to komu uważam że lepiej zaopatrzyć sie w kilka low capów real capów przynajmniej nauczycie się szanować amunicje a nie jedna seria i 500 kulek poszło w las
Panocek 04.06.2008, h. 06:37 Panocek
A repliki RKMów (lub modyfikacje w tym kierunku) to mają być sprężynki jednostrzałowe, by "oszczędnie z amunicją"?
yakarov 04.06.2008, h. 06:49 yakarov
xDaMiAnx cieszę się, że Ci poprawiłem humor..szkoda tylko, że nie zauważyłeś kpiny w moim komentarzu mam nadzieję tylko, że z twoją anatomią wszystko ok po tym wyciu ale co tam przynajmniej sobie użyłeś...
Yuber 04.06.2008, h. 07:28 Yuber
Kurcze ale Promant njusów nabija xD- nic tylko przy necie siedzi i szuka.

Dzięki za nowości :]

A ten tłoczek do AK 1 klasa!
Promant 04.06.2008, h. 08:12 Promant
You welcome.

Hehe Yakarov, to zostałeś nieźle odmłodzony...

BTW
co do suwadła: cena jak cena, w końcu to VFC, zawsze można poczekać, aż Chińczycy skopiują.
Small_Hunter 04.06.2008, h. 08:23 Small_Hunter
Promant- opis z WGC ad. rączki przeładowania:

- Suitable for VFC AK Series except AKS74U Series
Note: Due to battery compartment occupied by the kit, shooting ability of hosting AEG will be disabled.

Czy mi się wydaje czy też w TM i klonach rura gazowa jest atrapą i trzeba popracować pilnikiem aby zmiescic tam dłuższa baterie?
W VFC jest to nieco inaczej rozwiązane...
Oczywiście z racji na fakt że jestem po stronie hamburgerów moge się mylić

-Zdjęcia tłumika ognia wyglądają też dziwnie. W ramce z komponentami widać 4 różne wkładki. Dwie z nich wyglądają jak by miały "podgłaśniać" aega zamiast go wyciszyć, jedna neutralna oraz jedna tłumiąca.
Zachar 04.06.2008, h. 09:44 Zachar
Promant, racja - wszyscy czekamy na Chińczyków.

Small_Hunter, w kałaszach TM i jego klonach trzeba dużo więcej zrobić, żeby takie suwadło wsadzić a rurę gazową, to trzeba od prawdziwka wziąć, bo z TM się do niczego nie nadaje
SoP-PeL 04.06.2008, h. 10:34 SoP-PeL
Ojj poprostu się pomylił, suwadło jest do serii AK od VFC i klonów ( uniorn, boyi )
A się czepiacie ludziska:P
Small_Hunter 04.06.2008, h. 10:50 Small_Hunter
Ja tam się nie czepiam tylko sprostowuje Nie można wiedzeć wszystkiego.
Promant- dobra robota, trzymaj tak dalej
pidzejfat 04.06.2008, h. 13:12 pidzejfat
Ten zamek pasuje TYLKO do AK długich z VFC i możliwe że do BOYI'i!!! Jest to inna konstrukcja niż AK TM/cymy...
Zamek zamierzam ściągnąć szybko opiszę swoje wrażenia na forum.
lemonzawodowiec 04.06.2008, h. 17:51 lemonzawodowiec
Z tym pistolecikiem Tanaka się za bardzo nie popisała.
Jordan 04.06.2008, h. 20:16 Jordan
Jedno pytanko. 7,800 Yen'ów to ile w przełożenie na pl?
Cinek1592 04.06.2008, h. 20:29 Cinek1592
7.800 yen'ów to ok. 156 zł
100 yen'ów stoi po około 2 zł
sniper_tarzan 04.06.2008, h. 21:35 sniper_tarzan
Yakarov, jak to nie ma kałachów 7.62 ze składaną na bok kolbą? A AK-103?
uzi43 04.06.2008, h. 22:41 uzi43
No ten mag do Ak kozacki jest klimat tylko czekac jak w polsce bedzie
Promant 04.06.2008, h. 23:06 Promant
E, no tak, my mistake.
Nie pomyślałem, że tu większość nie przerabia replik
I po prostu zredagowałem news'a o suwadle tak jak by to było oczywiste, tłumacząc info bez sprawdzenia. Nobody is perfect.
W TM trzeba ściąć osadę ciężarka albo zeszlifować na okragło żeby wstawić rurę gazową albo jej atrapę.
Miałem tak w TM i to żaden problem. Wywala się też plastikową wkładkę trzymającą pręt prowadnicy. Nie wiem czy samo suwadło będzie wtedy jeszcze wymagało jakichś przeróbek. Ale zamierzam takie wstawić do dwóch replik standardu cyma/TM jak tylko te bolt'y będą dostępne w Polsce.

Do Boyi powinno pasować - tylko pamiętajcie, że w AKS traci się miejsce na stick'a i trzeba kombinować coś z innym umiejscowieniem baterii. Takie suwadło to raczej do gunów ze stałą kolbą mieszczącą baterię.

Do VFC nie widzę sensu zakładania, traci się wtedy blow back. W starszych wersjach bez bb oczywiście by pasowało tylko z baterią jak wyżej.
yakarov 05.06.2008, h. 01:00 yakarov
@ sniper_tarzan -
ale gafa racja, zapomniałem jest jeszcze 103.
Forest Snajp 05.06.2008, h. 23:03 Forest Snajp
Ale mam chrapkę na takie suwadło szkoda że nie podejdzie mi pod cyme
Chyba, że w jakiś dziwny sposób zmieści się do body KingArms'a xD
FanatykAK 19.09.2010, h. 14:05 FanatykAK
yakarov - zapomniałeś też o AIMS i o MPK ( niemiecki kałach na licencji).