Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowości i ciekawostki rynkowe

Aktualności, 03.06.2008, h. 00:18, dodał: Promant
64

Azjatyckie firmy oraz ich przedstawicielstwa w Europie czy USA praktycznie codziennie zarzucają rynek nowymi produktami. Zwykle są to rozwiązania klasyczne i kopie markowych produktów, czasem jednak coś nowego lub o wyższej jakości technicznej niż ta zazwyczaj kojarzona z chińskimi produktami.



 

 

 

 

 

 

 

Z ciekawostek rynkowych zasługuje niewątpliwie na uwagę informacja o zapowiedziach wprowadzenia wkrótce do sprzedaży, przez Ebaybanned, gearbox'ów wykonanych w technologii CNC. Cena ma wynieść około 150USD. Rodzi się pytanie: jaka faktycznie będzie jakość tego produktu?..

 

 

 

 

 

 

Wywodząca się z Filipin i stamtąd sprowadzająca swoje produkty amerykańska firma Cactus Hobbies specjalizuje się w ochronie twarzy. Oferuje ona graczom bardzo ciekawe maski, które wcześniej wykonywano customowo, a obecnie rozpoczęto seryjną produkcję. Maski ARMY mogą wprawdzie spotkać się z krytyką zwolenników realizmu, ale gracze używający typowych masek paintball'owych mogliby zainteresować się takim produktem. Maski ARMY mają siatkową osłonę oczu, wykonaną z drutu - według zapewnień producenta wytrzymują ponad 500fps. Zapinane pięciopunktowym "pająkiem". Wewnątrz wyłożone powłoką gumową mającą niwelować "przykry zapach tworzywa". Sprzedawane są w cenie 60USD i 65USD. Dostępne są nawet maski perskie.

 

 

 

 

 

 

Z kolei maski SYKES to bardzo interesujący produkt - wykonane z włókna i żywicy - przeznaczone są pod gogle i okulary do ochrony twarzy. Wytrzymują ponad 650fps, także w skrajnie niskich i wysokich temperaturach. Dodatkowym atutem jest zastąpienie farb kamuflażowych - maski dostępne są w kolorach: oliv, black oraz w camo np tigerstripe. Sprzedawane są przez Cactus Hobbies w cenie 45USD lub, w komplecie z poliwęglanowymi szkłami, w cenie 50USD. Wszystkie maski producent reklamuje jako zapewniające świetną cyrkulację powietrza, nawet przy "ciężkim oddechu".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KH Mountain wprowadził do sprzedaży magazynek elektryczny do replik z rodziny "M". Oznaczony jako Battleaxe M4 ma pojemność 800BB i korzysta z akumulatora chowanego w atrapie dołączonego magazynka po zdjęciu stopki maga. Ładowarka i aku w komplecie. Cena wynosi około 40USD.

 

 

 

 

 

 

 

 

W maju pojawiła się w sprzedaży, w chińskich sklepach, kopia ACOG'a w kolorze TAN, ciekawa odmiana, pasująca lepiej do niektórych wersji kolorystycznych emek. Jest to kolimator 1x32, w cenie 40USD.

 

 

 

 

 

 

Źródła:

www.airsoft-news.eu

www.cactushobbies.com

www.khmountain.com

www.ebaybanned.com

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
PeePee 03.06.2008, h. 01:02 PeePee
Te maski...
Ostry fetysz.
Nox 03.06.2008, h. 01:26 Nox
Hahaha, w sumie dobry pomysł Zrobić sobie odlew twarzy i używać go jako osłona. Nie zmienia to tak czy siak wyglądu, a ochrania ;D
TYKA 03.06.2008, h. 01:38 TYKA
tylko ze przez taką maske dodatkowo ogranicza sie pole widzenia no i pot....
Ukesu 03.06.2008, h. 03:40 Ukesu
Widzę że twórcy tych masek wzorowali się na grze "Army of Two" XD
ireabe 03.06.2008, h. 06:52 ireabe
Zastanawiałem się w związku z artykułem o fpsach i rozwoju AS jak za kilka lat wyglądać będzie ochrona twarzy. Szczerze miałem nadzieje na maski 'lorda vadera', albo 'predatora', choć nie zdziwiłbym się jeśli bardziej przypominali byśmy szermierzy...
a tu niespodzianka.

Hannibal- Zrób sobie odlew twarzy i załóż na swoją. Pod 1cm gumy i plastiku czuj się jak papa na dachu.
Zachar 03.06.2008, h. 07:14 Zachar
Hmmm.... Sado-maso ?
Cyrek 03.06.2008, h. 07:27 Cyrek
Przerzucając się z paintball'a na airosft zrobiłem to dla większego realizmu, niedługo oni będą biegać w normalnych maskach i mundurach, a my w zbrojach z gwiezdnych wojen.
Nie rozumiem fobii przed kulkami. Nie dajesz sobie rady z lekkim bólem raz na jakiś czas, zajmij się szachami, brydżem. Ja osobiście wole czasem pochodzić z plasterkiem na twarzy niż umierać z gorąca w jakiejś plastikowej masce.
_Arczi_ 03.06.2008, h. 08:01 _Arczi_
Ten elektryczny mag do eMek jest dostępny na specshopie, albo przynajmniej bardzo podobny. Mój kumpel sobie go kupił, ale chyba jeszcze nie miał okazji wypróbować w boju.
SHOGUN_YAMATO 03.06.2008, h. 08:33 SHOGUN_YAMATO
Nie każdy lubi sobie robić krzywdę, każdy zabezpiecza się tak aby czuć się bezpiecznie i innym nic do tego, że ktoś lata w masce.

Może nareszcie uda mi się dobrać coś z samurajskich klimatach - do CQB bez maski nie wchodzę.

Jak chcecie mieć realizm to poszukajcie sobie gdzie tu można się zaciągnąć. Mało jest wojen na świecie?
Artur1x 03.06.2008, h. 09:15 Artur1x
ASG ? Samurajskie klimaty ? Ktana na kulki ?? :/ hmm ciekawe. A wracając do tematu to takie maski lepiej na halloween pasują niż do klimatu ASG. Paintball też zapewne mogłby je przyjąc ale tylko jako ciekawostką, a nie jako stałe wyposażenie. Pomysł ciekawy co nie znaczy, że praktyczny.
jos 03.06.2008, h. 09:53 jos
A od kiedy to ASG = pełna symulacja żołnierza i wszystko co nie ma odwzorowania w rzeczywistości jest złe i nie pasuje do zabawy w airsoft?
Rock-A-Fear 03.06.2008, h. 10:08 Rock-A-Fear
jak ktoś chce niech lata w masce ,osobiście nie dziękuje nie to żebym lubił dostawać kulką w twarz czy coś a akurat wiem jak to boli (dostałem kiedyś w małżowinę uszną z kilku metrów - dziwne uczucie )jest to nieprzyjemne ale zwykła kominiarka+gogle wystarczą
Cement 03.06.2008, h. 10:14 Cement
Cyrek nie chodzi o ból a utratę zęba/ów.
Ja osobiście nie ubiorę maski bo: mi się nie podoba, ogranicza pole widzenia, gorąco w niej, paruje, nierealistyczna. Niemniej jednak zawsze na zęby naciągam arafatę z szyi.
Gaurhoth 03.06.2008, h. 10:20 Gaurhoth
Taka "straszna" maska ma też dodatkowy plus. Skradasz sie przez las, a nagle z krzaków wyskakuje na ciebie coś o twarzy Feddy'ego Kruegera z Ak47 w rękach. Niejeden stanąłby jak wryty.

Nie wiem czemu tak się oburzacie. Denerwuje was brak realizmu, ale większość i tak używa hi-capów, które mają się mniej więcej tak do realizmu, jak te maski. Nie wiem też czemu ktoś miałby chcieć przyjmować strzały na twarz, skoro może ich nie przyjmować? Nie każdy jest masochiostą. Zgadzam sie, że taka maska może być dość niewygodna w użytkowaniu. W gorące, letnie dni twarz pewnie się pod nią gotuje, ale jeśli ktoś woli to niż serie z repliki o dość łatwo dostępnej ostatnimi czasy mocy ponad 400 FPSów, to chyba nie można go za to winić, prawda? Na dodatek jeśli wybierze tą bardziej "lansiarską" wersję (z niebieskimi lub pomarańczowymi płomieniami), to tylko ułatwia nam sprawę, bo coś takiego raczej łatwo dostrzec w krzakach.

Przyznam szczerze, że po zagraniu w grę Army Of Two też zastanawiałem się nad nabyciem takiej maski... i kto wie, może nawet kupię.
TYKA 03.06.2008, h. 10:41 TYKA
na zęby sie bierze ochraniacz taki jakie nosza zawodnicy sztuk walk - bokserzy .

Nie jest to super drogie a gwarantuje powrót z akcji z pełnym uzębieniem...
Andrzej25 03.06.2008, h. 10:53 Andrzej25
Osobiście uważam hi-capy za zbędną rzecz, ale są jednak wskazane do ASG. Dlaczego? Nasza plastikowa kuleczka nie ma takiego skupienia, nośności ani siły przebicia jak ostra amunicja, dlatego oczywiste jest, że potrzebna jest większa ilość amunicji żeby móc symulować normalną walkę.
Zawsze odbierałem i odbieram ASG jako symulację działań wojennych. Zresztą z takim zamysłem nasza wspaniała zabawa została stworzona.
A na taki komentarz:

"Jak chcecie mieć realizm to poszukajcie sobie gdzie tu można się zaciągnąć. Mało jest wojen na świecie?"

To mam ochotę walić łbem w monitor.

Mam nadzieję nie doczekać na strzelankach armii vaderów
Cyku 03.06.2008, h. 11:12 Cyku
A mnie się te maski podobają. Zwłaszcza ta perska. I najprawdopodobniej sobie taką kupię i będę was straszył z krzaków ^_^ A bu!
naytec 03.06.2008, h. 11:12 naytec
Nie grałem w Army of Two, ale też nabrałem chętki na taki gadżet. ;]
jos 03.06.2008, h. 11:14 jos
W airsofcie walki są rozgrywane na kilkukrotnie mniejszych dystansach.

Powiedzcie, że te maski są nierealistyczne jadącym na OldTown:

$3
$3
$3
$3

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Zachar 03.06.2008, h. 11:36 Zachar
$3
$3
$3
$3
$3
Jeszcze niech takie zrobią
SHOGUN_YAMATO 03.06.2008, h. 11:37 SHOGUN_YAMATO
Dokładnie.

Dla mnie to dobra zabawa a z tym łączą się różne elementy w zależności od rodzaju gry
vip3r 03.06.2008, h. 11:56 vip3r
mi się podoba pomysł, ale mam wątpliwości czy będzie tak cudownie jak piszą z oddychaniem. zobaczymy niechno tylko na ebay wsadzą.
MaxXxi47 03.06.2008, h. 12:10 MaxXxi47
Pierwsza zasada normalnego człowieka mówi:

Jeśli nie podoba ci się taka maska to jej nie kupujesz/nie zakładasz.
Jeśli nie podoba ci się że inni takich używają to się z nimi nie strzelasz tylko wybierasz sobie grupę "nowych" przyjaciół o takich samych poglądach jak twoje.
Jeśli nadal masz jakieś problemy do użytkowników masek to idziesz do psychologa.

Realizm w AS ? xD

- Beta Specnaz
- Hi-capy, Mid-capy
- Springi
- zasięg ~50m
- "dostałem" i wyciąganie jakichś czerwonych szmat
- Obowiązkowe okulary/gogle

Takich przykładów można by wymieniać setki, ale po co skoro każdy inaczej odbiera AS. Jak chcesz Full Realizm to znajdź grupę ludzi myślących podobnie, a jak chcesz się pobawić to musisz co nieco tolerować.
Mówicie że można się w takich maskach ugotować, a kto każe wam je używać w lecie? Może lepiej użyć je w Zimę przy -40C ?

Wg mnie pomysł jest piękny bo coś się na rynku dzieje i każdy kto to krytykuje zamyka się w swoim małym świecie.
sobczaq 03.06.2008, h. 12:11 sobczaq
Jeśli to by się stało popularne to można by rozgrywać scenariusze takie jak np. "Atak klonów", "Where is my sheep Dolly" itd.
ireabe 03.06.2008, h. 12:43 ireabe
Maski maskami, ale jeśli ten GB będzie choć troszkę lepszy <wytrzymalszy> od aluminiowych wytworów systemy to zaspamujemy producenta zamówieniami ; )
Dokładność to tu raczej powinna jakaś być, zależy tylko czy te ich obrabiarki są tak ceencowe jak zakładają.
Mormaeglin 03.06.2008, h. 12:57 Mormaeglin
"Te maski... Ostry fetysz." - Lubię ostre fetysze.. hahahaha
HateMe 03.06.2008, h. 13:28 HateMe
O proszę, a akurat z Westiem gadaliśmy o zamówieniu tych masek...
Gogin 03.06.2008, h. 13:30 Gogin
Okulary ostro będą parować . Z drugiej strony skoro mają metalową siatkę to można nałożyć okularki tak by nie parowały, ale samo noszenie takiej maski - napewno nie dla mnie :/.
mieciu-saper 03.06.2008, h. 14:08 mieciu-saper
wyobraźmy sobie zlot 500 osób stojących w maskach
jos 03.06.2008, h. 14:21 jos
Nie 500. Tylko i wyłącznie 300#
putinn 03.06.2008, h. 14:49 putinn
Czy mi się zdaje, czy tego gearboxa nie można skręcić?
lesiulodz 03.06.2008, h. 15:06 lesiulodz
Kiedy maski będą na WGC ?
Westie 03.06.2008, h. 15:08 Westie
Sykesy są świetne, jak ktoś chce strugać Walta, a nie chce, żeby mu ktoś z 400fps przez twarz pociągnął. Ja się zastanawiam, czy pod mojego Salema (druga od lewej z "Army of Two") wcisnę okulary.
OC14Groza 03.06.2008, h. 15:12 OC14Groza
mogli by zrobić maski w stylu predatora
Offtime 03.06.2008, h. 15:18 Offtime
A ja jestem ciekaw jak 600fps na airsoftowej kulce ma sie do 300fps w paintballu
i oczywiście jak siła uderzenia będzie odczuwalna na twarzy.
Taka maska wraz z goglami byłaby ciekawą alternatywą w paintballu...
Matzel 03.06.2008, h. 15:50 Matzel
te camo maski sa fajne ;D nie mam pojecia co w nich takiego "nie realnego"? ze masz kawalek plastiku czy innego tworzywa na twarzy?

sila uderzenia zalezy rowniez od masy/wielkosci kulki.
TYKA 03.06.2008, h. 16:17 TYKA
Taki bajer na pewno nie dla snajpera.... Szturmowiec w budynku czemu nie..
Mikolaj_L 03.06.2008, h. 16:26 Mikolaj_L
Fajnie jak będzie można odwzorować grę "Fallout"... ;]
Sushi.50 03.06.2008, h. 16:39 Sushi.50
Myślę, że te maski to świetna alternatywa dla tych, którzy nie lubią się malować, aby zamaskować twarz - nic nie zostaje na palcach, broni, kutce lub bluzie. Sam sobie chętnie taką maskę sprawie
putinn 03.06.2008, h. 17:13 putinn
Ten gearbox chyba naprawdę jednorazowy będzie... składasz do kupy, spawasz migomatem i jazda, bo ja tam możliwości skręcania nie widzę
Link 03.06.2008, h. 17:17 Link
Maski są fajne. Zwłaszcza gdy tuning jest już tak powszechny zdecydowanie by się przydały.

No i do CQB zawsze coś takiego było potrzebne.
Gogin 03.06.2008, h. 17:57 Gogin
"Czy mi się zdaje, czy tego gearboxa nie można skręcić? icon_biggrin.gif"
Wygląda jak na wcisk... hahaha.

"Ten gearbox chyba naprawdę jednorazowy będzie... składasz do kupy, spawasz migomatem i jazda"
Jak girboksy TM'a, dopóki nie rozbierzesz to działa xD.
luklum 03.06.2008, h. 18:03 luklum
A mnie zastanawia kwestia bezpieczeństwa. Przez siatki podobnych masek często przebijają się odłamki kulek, ciekaw jestem czy ta teoretyczna wytrzymalośc na +500fps rozwiązuje ten problem.
Guest (ID:6452) 03.06.2008, h. 18:11 Guest (ID:6452)
"oczywiste jest, że potrzebna jest większa ilość amunicji żeby móc symulować normalną walkę. " tak, od tego sa mid i lowcapy
thorien 03.06.2008, h. 18:18 thorien
Z maskami sie chyba nie zaprzyjaźnię. Natomiast magazynek wygląda ciekawie
Marioo 03.06.2008, h. 18:20 Marioo
te maski sa zarabiste, orjetuje sie moze ktos kiedy beda w polsce, i w jakich sklepach internetowych : D?
zombie_snake 03.06.2008, h. 18:23 zombie_snake
YAAAAAAY! Maski niczym z "ARMY of Two"! Dla fanów militarno-growego humoru jak znalazł^^
alamakota 03.06.2008, h. 18:59 alamakota
A ja chcę $3 maski! XD
Jackall37 03.06.2008, h. 19:33 Jackall37
<lol>

Yeah ! Nie ma to jak sztuczna gęba ! Koniec z kompleksem krzywej twarzy

To ja już wolę w p-gazie MP5 wchodzić na CQB - dla zwolenników realizmu każdy problem ma rozwiązanie, ale sztuczna gęba <lol2>

Hicap fajny, chociaż każdy hicap to zuoo


Z całego tego zestawu tylko jednej rzeczy nie mogę się doczekać, może już ktoś się domyślił, że chodzi o numer 1. - oby jakość była równa cenie, bo 150$ za szkielet GB to nawet sporo.
Thorulf 03.06.2008, h. 20:31 Thorulf
hehe chce taką maskę z trupim ryjem D
Chmielu 03.06.2008, h. 20:46 Chmielu
ale, żeby wszyscy nie zaczęli w maskach chodzić, brak będzie wtedy integracji środowiskowej- to będzie jak CS. Brak więzi z 2 człowiekiem ;DDDD
uzi43 03.06.2008, h. 21:56 uzi43
Ta maska "Niesmiertelnych" z 300 wymiata chce taka!
jumbo71 03.06.2008, h. 22:43 jumbo71
"Z całego tego zestawu tylko jednej rzeczy nie mogę się doczekać, może już ktoś się domyślił, że chodzi o numer 1. - oby jakość była równa cenie, bo 150$ za szkielet GB to nawet sporo."
Niestety obróbka CNC do tanich nie należy... ale nie ma sie co spuszczać sama technologia CNC nic nie da jesli materiał do obróbki jest słaby jakościowo :/
Kamil 03.06.2008, h. 23:31 Kamil
Jak znam życie, 90% osób które tu narzeka na maski, nie ma nic przeciwko metalowym magom kalibru 7,62 w replice AK74. :D:D:D
Raks 03.06.2008, h. 23:40 Raks
Jeżeli te maski są takie wygodne to można zapomnieć , że ma sie ją na twarzy . Zamiast
strzelać , wyskoczyć z lustrem . Osoba z maską "trupia czacha" na twarzy przestraszy sie samej siebie . xD

Spróbuję sobie taką zrobić z gipsu , zdam relacje jeżeli coś mi wyjdzie . Pozdówka
boundrose 04.06.2008, h. 01:59 boundrose
Dobra wiadomość:

"Hi there! Yes,I do ship internationally especially Poland.Have a good day!

----- Original Message ----
From...
...Subject: question about shipping

Hi there

I haven't found this info on your site: do you ship international? (to
be more precise: Poland, Europe).

Best wishes
..."

$3
zombie_snake 04.06.2008, h. 22:46 zombie_snake
A zamawia ktoś jakąs maskę, bo z chęcią bym też się dołozył?
qbs666 05.06.2008, h. 00:08 qbs666
maski fajne. a czy ktoś widział co ci goście mają w linkach? $3
forum z logo SS Totenkopfverbände! Nazi Fuck!
boundrose 05.06.2008, h. 11:35 boundrose
zombie - zastanawiam się, bo za wysyłkę liczą sobie 39$...
men3L 05.06.2008, h. 11:48 men3L
Taką maskę spokojnie można zrobić samemu, za pomocą gipsu i żywicy, no i oczywiście trochę talentu
Haxo 08.06.2008, h. 12:25 Haxo
Fetysz xD rozwaliłeś mnie

Niektóre z nich zostały wzięte żywcem z Army of Two << gry takiej
Side 08.06.2008, h. 23:37 Side
Ciekawie wyglądają te maski. Tylko tak... nienaturalnie.
Levy 11.06.2008, h. 17:40 Levy
Z Rosiem sobie taką zamówiliśmy jakiś czas temu....za tydzień powinny być. Mówie o tych bardziej ludzkich

Jak dojdą opisze co i jak, plusy i minusy

Pozdro.