Daj cynk
Reklama

Aktualności

Kulki biodegradalne Bioval BBBMax

Aktualności, 01.06.2008, h. 13:33, dodał: Promant
12

Producent biodegradalnych BB, firma Bioval, planuje wprowadzenie na rynek nowych typów kulek przyjaznych dla środowiska, co na pewno ucieszy wiele osób, którym leży na sercu dobro naszej planety. Propozycja nowych produktów jest bardzo ciekawa, jednak nadal jeszcze ich cena nie jest równie przyjazna dla kieszeni nabywców. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Szwajcarska firma Bioval z Lugano, która działa na rynku od 1999 roku, posiadającą wiele międzynarodowych patentów, specjalizuje się w zaawansowanej elektronice używanej przez wojsko oraz inne służby mundurowe. Równolegle firma prowadzi bardziej komercyjną działalność - wytwarzając wiele produktów na rynek cywilny. W ofercie, przeznaczonej dla odbiorców cywilnych, znajduje się również produkcja BB biodegradalnych, a więc przyjaznych dla środowiska. Początkowo firma produkowała BB z przeznaczeniem do cykli treningowych służb mundurowych, które dla obniżenia kosztów szkoleń prowadzono z użyciem replik AEG. Następnie produkcja Bioval skupiła się na kulkach biodegradalnych i zaadoptowana została do potrzeb gier ASG. Airsoft'owa amunicja firmy Bioval jest w tej chwili, prawdopodobnie, najbardziej przyjazną dla środowiska spośród wszystkich bio BB na rynku. Produkty Bioval'a są w 100% nietoksyczne, w 100% rozkładalne oraz w całości złożone z naturalnych składników. Produkowane są z utrzymaniem bardzo wysokich standardów jakościowych, a przeznaczone do luf precyzyjnych, gdyż ich średnica wynosi 5.92mm. Sprzedawane są zwykle w opakowaniach o wadze 1kg. Najnowsze propozycje firmy Bioval to kulki transparentne oraz fluorescencyjne.

 

 

 

 

Nowa linia pod nazwą BBBMax obejmuje obecnie kulki transparentne i produkowana jest również w sposób mniej uciążliwy dla środowiska, gdyż technologia opracowana przez Bioval pozwala na obniżenie o połowę zużycia surowców potrzebnych w procesie produkcji, co skutkuje 17sto krotnym zmniejszeniem zużycia wody i 10cio krotnie mniejszą emisją gazów generujących efekt cieplarniany, w porównaniu z dotychczasowymi metodami produkcji. BB przeźroczyste są już dostępne w sprzedaży, w dość nietypowym wagomiarze 0.27g. BB fluorescencyjne, pod nazwą BBBfluo, zapowiadane są na lato 2008 i będą oferowane w wagomiarach: 0.20g oraz 0.25g.

 

 

 

 

Niewątpliwie każdy chętnie zaopatrzyłby się w kulki bio o wysokiej jakości, które trzymają średnicę, nie odkształcają się i nie zmniejszają osiągów repliki. Jednakże, niestety, nadal amunicja tego typu należy do relatywnie najdroższej w porównaniu z tradycyjnymi BB. Kulki Bioval nie należą tu do wyjątków i, jak wszystkie produkty szwajcarskie, oferują bardzo wysoką jakość za odpowiednio wysoką cenę. Opakowanie transparentnych BBBmax, w ilości 3700 sztuk, kosztuje w przeliczeniu - po cenie producenta - ponad 90pln. Zapewne sprzedawane w Polsce musiałoby być znacznie droższe. Pozostaje jednak mieć nadzieję, że, z czasem, również ceny bio BB staną się bardziej przyjazne dla wszystkich zainteresowanych airsoft'em. Byłoby to korzystne i dla nas i dla środowiska.

 

 

 

Źródło:

www.biovalbbb.eu

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Yarpen 01.06.2008, h. 13:58 Yarpen
Pierwsze skojarzenie - tran w kulkach. Taka trauma z dzieciństwa )
Mikolaj_L 01.06.2008, h. 14:02 Mikolaj_L
Noo,mi też się skojarzyło z tymi kapsułkami z tranu z rekina...yyyyhh...
Codename666 01.06.2008, h. 14:18 Codename666
Dobrze mówię: jeśli się kupi bio BB to trzeba je jak najszybciej wystrzelać bo ulegną biodegradacji? a nie, opakowania próżniowe ciupa
VITREUS 01.06.2008, h. 14:26 VITREUS
Kolejny produkt do nabijania w butelkę naiwniaków.
Dla ludzi, którzy nie zajmują się ekologią profesjonalnie, może zabrzmieć to jak herezja. Ale prawda jest taka, że "bardziej okologiczne jest to co jest tańsze". Z grubsza chodzi o energię jaką należy wydatkować do wyprodukowania/ transportu itp. itd. - danego produktu.
Dla przykładu: szklane butelki przegrywają z opakowaniami jednorazowymi ponieważ do ich wytworzenia zużywa się w hutach gigantyczne ilości energii (czyli spalania węgla), ponadto są ciężkie i ich kilkakrotny transport (jeśli mają być używane wielokrotnie) wymaga spalania dużych ilości paliw, mycie również nie jest energooszczędne.
Wyliczono też, że bardziej ekologicznie jest pojechać do sklepu po zakupy niż iść na piechotę.
"Produkcja żywności pochłania dziś tak wiele energii, że więcej węgla emitujemy do atmosfery zaopatrując określoną osobę w ilość kalorii, potrzebną jej do pójścia do sklepu, niż mógłby wyemitować samochód pokonujący tę samą drogę"

Nox 01.06.2008, h. 15:14 Nox
@VITREUS: Zaskakujące, to ma sens...ALE:

(...)i produkowana jest również w sposób mniej uciążliwy dla środowiska, gdyż technologia opracowana przez Bioval pozwala na obniżenie o połowę zużycia surowców potrzebnych w procesie produkcji, co skutkuje 17sto krotnym zmniejszeniem zużycia wody i 10cio krotnie mniejszą emisją gazów generujących efekt cieplarniany, w porównaniu z dotychczasowymi metodami produkcji."
Andrzej25 01.06.2008, h. 15:16 Andrzej25
One świeca?
VITREUS 01.06.2008, h. 15:54 VITREUS
Zmiejszyli ale w porównaniu z czym? Z poprzednio produkowanymi BIO? Chodzi o porównanie ze zwykłymi. Jeśli zużywaja tak mało energii o dlaczego są droższe/ drogie? Powinny być tańsze.
Tak czy inaczej wyglądana na szukanie naiwnych.
darkcezary 01.06.2008, h. 17:54 darkcezary
Zmniejszyli zużycie surowców a nie ich cene. Poza tym jest napisane że mają wysoką precyzje wykonania itp. co powoduje że proces produkcji jest drogi i trudny przez co przekłada się to na ich końcową cene.
Jarmo 01.06.2008, h. 23:21 Jarmo
A jak było z monitorami? Monitory LCD są kilkukrotnie tańsze w produkcji od monitorów CRT, jednak technologicznie monitory LCD są o kilka kroków do przodu w porównaniu z CRT, stąd monitory LCD były kilkukrotnie droższe od CRT kiedy wychodziły na rynek, kulki bio również nie są jeszcze powszechnie używane i są o krok do przodu w porównaniu ze standardowymi kompozytowymi/plastykowymi kulkami.
najmarniejszy 01.06.2008, h. 23:26 najmarniejszy
No niestety cena przeraża :/ Ale jeżeli te kulki świecą tak jak na ostatnim zdjęciu to można się złożyć na jedną paczkę i trochę w nocy postrzelać :]
Mormaeglin 02.06.2008, h. 11:55 Mormaeglin
Dobraja mysl zaprawdę, oby tylko z tym zamysłem do przodu.
lemonzawodowiec 02.06.2008, h. 14:40 lemonzawodowiec
"Wyliczono też, że bardziej ekologicznie jest pojechać do sklepu po zakupy niż iść na piechotę."

Nie pierdziel głupot. To, że naukowcy sobie wyliczyli, że TEORETYCZNIE środowisko będzie bardziej zanieczyszczone przez wyprodukowanie żywności, która dostarczy kalorie spalone przez pójście do sklepu niż przez spaliny z samochodu nie oznacza, że tak jest w PRAKTYCE. Po prostu spróbuj to sobie wyobrazić. I jeszcze jedno nie piszę tego jako osoba nie mająca zielonego pojęcia o ochronie środowiska. Bo z ekologią to ma niewiele wspólnego.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 106904

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane