Daj cynk
Reklama

Aktualności

Nowości VFC: FN SCAR Heavy CQC

Aktualności, 01.06.2008, h. 00:33, dodał: Promant
29

Specjalny smaczek w ofercie Vega Force Company: replika FN SCAR Heavy Version. Nowy produkt VFC zapowiada się wspaniale - najwyższa jakość wykonania w technologii CNC. Replika będzie odwzorowywać wersję SCAR-H w wer.III, MK17 MOD 0, najbardziej popularną odmianę ostrą wśród żołnierzy i użytkowników cywilnych.



 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny SCAR z Vega Force Company to wersja Heavy CQC cal. 7.62mm x 51.

 

 



 

Górny korpus dolny repliki wykonano z aluminium. Najważniejsze części, wykonane ze stali, mają dokładne wymiary odpowiadające oryginałowi. Górny korpus jest lekki, jednoczęściowy, wykonany w technologii CNC, podobnie jak zespół suwadła.

 

 

 

 

 

 

Zastosowano gearbox horyzontalny, zaprojektowany specjalnie do tej repliki przez VFC, który wcześniej zaadoptowano do repliki HK416 i dowiódł już swojej jakości. Użyte w replice części: silnik high speed EG1300, 7mm łożyskowanie, stalowe zębatki i wzmocniony tłok. Replika bazuje na najnowszym modelu SCAR-III, w pełni odwzorowując wszystkie detale. Rozkładanie repliki jest identyczne jak w ostrym odpowiedniku. Regulowane przyrządy celownicze typu flip up wykonano: muszkę z aluminium, a szczerbinę ze stali.

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolba jest regulowana i rozkładana we wszystkich płaszczyznach wraz ze stopką tak jak w ostrym pierwowzorze.

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

Źródło:

www.gb-tech.com.tw

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
Mastalsky 01.06.2008, h. 01:46 Mastalsky
Fajne tylko kolor mi się nie podoba.
Dudi 01.06.2008, h. 02:27 Dudi
Co mi się nie podoba we wszystkich newsach Promanta, to pójście na ilość a nie na jakość. Trzy ostatnie newsy można było zawrzeć w jednym pt. "Nowości od VFC", ale zamiast tego mamy natłok ilościowy wiadomości o raz po raz innej replice, choć w przeciągu ćwierć dnia... Promant, cieszy nas Twoja gorliwość w dzieleniu się z nami informacjami, ale proszę: nie zamieniaj tego w nadgorliwość, bo to już męczy... Może odpuść sobie pisanie newsów na koniec każdego dnia, a nie na każdą okazję, kiedy masz czas - to powinno pomóc...
siridar 01.06.2008, h. 02:32 siridar
A mi sie tam podoba Mam co w pracy czytać. Nawet jeżeli są to kopie newsów z innych portali, to mam je w jednym miejscu i od razu przetłumaczone (nie żebym miał kłopoty z angielskim, ale jest po prostu wygodnie). Dlatego "keep up the good work!" i bądź jeszcze bardziej nadgorliwy.
Nie ma obowiązku czytania tego przecież a na zmęczenie polecam krople do oczu.
QASZ 01.06.2008, h. 02:42 QASZ
Dudi - zostaw Promanta, newsy sa dobre, nie trzeba łazić i szukać po innych serwisach a i ładnie okraszone zdjęciami - gdzie indziej takich możesz nie zobaczyć. Zamiast narzekać ciesz sie że są i jest czym oko nacieszyć - jak masz zamiar siać defetyzm to ich nie czytaj albo sam napisz jakiegoś i wyślij do Promanta, zapewne sie ucieszy że ściągasz mu cześć pracy z barków - osobiście go nie znam ale przynajmniej człowiek czas poświecą żebyś miał na czym oko zawiesić. Nie podoba sie to wypad, szukaj po innych stronach i doczytuj sie reszty.
Z pozdrowieniami wielkimi jak mój pbs4
Qasz
Promant 01.06.2008, h. 02:57 Promant
Informacje o VFC nie są kalką innego news'a, pochodzą bezpośrednio ze strony producenta, podobnie jak połowa innych, napisanych przeze mnie news'ów.
Ale ciekawe info z innych portali również warto podawać.

Kolego Dudi:
To nie mój problem, że nie lubisz czytać. Ale przecież nie ma przymusu.

Tak, można było zawrzeć te info w jednym newsie, ale wówczas nie można by było pokazać tylu szczegółowych zdjęć; a niestety w tej chwili są one podstawowymi informacjami o tych replikach bo tekstu mało.
Wierzę, że są osoby, które te informacje i wygląd replik żywo zainteresuje, dlatego zdecydowałem się na taką formę publikacji .
Podlegam redakcji i jeżeli forma news'ów się jej nie spodoba - zapewne zostaną usunięte lub zmienione.

Na pewno nie idę "na ilość". Są w Polsce serwisy news'ów asg tak funkcjonujące - gdzie dostaje się 3 zdania tekstu i fotkę lub kilka. Staram się szukać info, rozwijać je i uzupełniać.
Nie sądzę również abyś miał pojęcie ile czasu zajmuje przygotowanie info z tłumaczeniem i zdjęć.

Mając obecnie kilka dni wolnych postanowiłem wrzucić więcej news'ów gdyż nie wiem jakim czasem będę dysponował później.


Poza ostatnimi news'ami o VFC - wszystkie pozostałe dotyczyły różnych tematów, jedynie o korpusach produkcji Mad Bull'a było rozwinięcie.

Pisząc news'y nie oczekuję niczyjej wdzięczności ani pochwał za poświęcony czas, jak mi się znudzi zawsze mogę przestać - ale prosiłbym o krytykę konstruktywną. Bo krytykować łatwo i jak mówi przysłowie: krytyk i eunuch z jednej są parafii, obaj wiedzą jak robić - żaden nie potrafi.

Dlatego kolego Dudi - krytykuj proszę; ale najpierw zrób sam coś pożytecznego - redakcja od kilku lat zachęca userów do współtworzenia i pisania news'ów. Jakoś nie widzę żebyś się do tego palił. Ani ktokolwiek inny.

BTW
to pierwszy i ostatni raz kiedy się tłumaczę z dobrze zrobionej roboty - w przyszłości, o ile redakcja będzie zadowolona i nadal będę pisał newsy, zamierzam radośnie olewać komentarze równie idiotyczne jak Twój.
pozdrawiam
fiedotow 01.06.2008, h. 08:48 fiedotow
Promant! Olej gluta! Dobrze piszesz! I choć jak wszem i wobec wiadomo, że jestem AK-maniakiem, to opis FN spowodował jakieś motylki w brzuszku. Tylko co Żona na to...
MarineSlupsk 01.06.2008, h. 08:54 MarineSlupsk
Ale niektórzy bzdury wygadują.
Po to są newsy, aby redagować wszelkie ciekawostki-nowinki ze świata airsoftowego.
Nikt nie musi czytać tego co tu pisze. Za to Promant bardzo ciekawie pisze i z niecierpliwością czekam na kolejną nowinkę napisaną z jego klawiatury

gross 01.06.2008, h. 10:27 gross
Korpus GÓRNY jest z metalu, dolny NIE.
Promant 01.06.2008, h. 11:06 Promant
Dzięki, za zwrócenie uwagi, na wszelki wypadek edytowałem, bo nie mam potwierdzenia.
Sugerowałem się opisami producenta i opisami na forach, gdzie raz podane jest "receiver", a innym razem "upper receiver".
Więc dla pewności zostawiam tylko "korpus górny".
Ruski 01.06.2008, h. 11:29 Ruski
Co do koloru to wersja czarna na wgc też jest dostępna jakby komuś piaskowa nie odpowiadała.
Wolf.Tns 01.06.2008, h. 11:35 Wolf.Tns
Eee...a tego SCAR'a to nie można na WGC już od jakiegoś czasu przypadkiem kupic ?
Gogin 01.06.2008, h. 11:45 Gogin
Piękny, choć nie zapomnę komentarza pewnego użytkownika... "Ta, kolba wygląda jak kalosz" <hahaha>
Foka 01.06.2008, h. 12:59 Foka
Promant, nie wymagaj za dużo. Dlaczego Dudi miałby pisać newsa? Przecież to trzeba pisać sensownie, poprawnie, na konkretny temat, a najgorsze, że trzeba wcześniej TYLE CZYTAĆ!!!
pidzejfat 01.06.2008, h. 13:00 pidzejfat
"Replika będzie odwzorowywać wersję SCAR-L STD, najbardziej popularną odmianę ostrą wśród żołnierzy i użytkowników cywilnych."
Wiem, że się czepiam... Ale jak Scar Heavy ma odwzorowywać wersję light?
Bardzo chętnie przygarnę go sobie jak tylko będzie dostępny...
madjong 01.06.2008, h. 13:37 madjong
Czy dobrze mi się wydaje czy tam nie ma V2 LONG
Dudi 01.06.2008, h. 13:59 Dudi
Widzę, że co bardziej "ambitni" zajęli się mało wyszukanymi obelgami pod moim adresem nie rozumiejąc nawet sensu mojego komentarza - przykre... Ten "glut", czy jak tam jeszcze zostałem nazwany, potrafi czytać i ba!, nawet czyta dużo, Foka. Jakbyście się wczytali w mój komentarz przez pryzmat konstruktywnej krytyki, jakim niewątpliwie jest, a nie przez ogólnie pojęty najazd na newsowego-boga Promanta, to zobaczylibyście, że ja nigdzie nie napisałem, że nie lubię jak są newsy, że nie lubię kiedy jest ich dużo. Chodziło mi tylko o to, że takim samym nakładem pracy można by zrobić to bardziej przejrzyście, bo sprowadziłoby się to do skompilowania czterech już ostatnich newsów w jeden, ewentualnie niosłoby to za sobą wprowadzenie miniaturek niektórych zdjęć. Można też podzielić je trochę bardziej tematycznie na news o AKM, news o M-kach i news o SCARze i już byłby jeden mniej, a ogólny przekaz taki sam i z pewnością nie stracił byś tego "szacunu", który zdobywasz u maniaków, Promant.

Nie napisałem też, że nie interesują mnie te newsy/repliki, więc wyciąganie takich wniosków jest zbyt pochopne, dlatego czasem zanim zacznie się w kogoś rzucać mięsem warto się dowiedzieć z kim się rozmawia (tyczy się to w głównej mierze Foki). To, że nie udzielam się na WMASGu i nie chcę być członkiem redakcji czy też moderatorem jest moim własnym wyborem i nie znaczy, że nie udzielam się nigdzie.

Z tego wszystkiego wychodzi, że najlepiej jest 'ochać' i 'achać' i broń Boże żeby się coś nie spodobało, bo od razu wyzywają...
Promant 01.06.2008, h. 14:18 Promant
VFC produkowało dotąd SCARa w wersji light, a to jest SCAR Heavy. Na WGC jest dopiero preorder. SCAR Heavy jest produkowany, owszem, ale przez firmę STAR.

Pidżefjat: racja, to była literówka, niestety powtórzona.

Dudi:
jeżeli uważasz, że wrzucanie wszystkiego do jednego wora jest bardziej przejrzyste to cóż, no comments. Wyjaśniłem dlaczego publikacja ma taka formę.
W sumie nie wiem o co Ci chodzi - ale najwyraźniej należysz do tych osób, które zawsze szukają dziury w całym: jak nie ma news'ów to im nie pasuje, a jak są - to sa złe.
Tyle, ze tacy ludzie wiele mówią, a sami nic nie robią. Mnie to nie imponuje.
I nie jedź mi tu tekstami od bogów czy jakimś "szacunie", kto mnie zna i się szanujemy - tego szacunek cenię; poza tym wali mnie to co sobie myślisz; robię swoje; a takich jak Ty sa setki - zawsze do czegoś się przyczepią. Źałosne troszkę.
McGiver 01.06.2008, h. 14:24 McGiver
Kolor może być, tylko magazynek pasowalby też w takim samym a nie jakiś żółty taki...
pidzejfat 01.06.2008, h. 15:01 pidzejfat
"Czy dobrze mi się wydaje czy tam nie ma V2 LONG icon_sad2.gif icon_sad2.gif icon_sad2.gif"
Nie, najzwyklejszy gearbox ver.2 taki sam jak w HK VFC...

"Kolor może być, tylko magazynek pasowalby też w takim samym a nie jakiś żółty taki..."
No to popatrz na oryginała:

$3
Jangi 01.06.2008, h. 20:59 Jangi
No i? Na zdjęciu w linku magazynek nie jest taki jadowicie żółty, tylko raczej "zgaszony".
pidzejfat 01.06.2008, h. 22:15 pidzejfat
Te zdjęcia repliki są robione z lampą, a tamte oryginała bez, stąd różnica...
Lineusz 02.06.2008, h. 02:49 Lineusz
Prześliczna. Normalnie jestem pod wrażeniem. Takie cacko warto kupic nawet za spore pieniądze.
Gapis 02.06.2008, h. 09:54 Gapis
Mi osobiście się kompletnie nie podoba ale to kwestia gustu myślę że maniaków tejże broni ucieszy ten news :]
dth 02.06.2008, h. 17:56 dth
Wiadomo coś o tym jak jest sprzedawany (co dostajemy w zestawie) tak samo jak L , druga lufa walizka itp. ?
Na WGC nic nie napisali.
Czy poza WGC jeszcze gdzieś jest dostępny ?
Sagitarius 03.06.2008, h. 15:33 Sagitarius
Jak będę większy, to sobie sprawie takie cacko, bo coś czuje, że będzie trochę kosztować
Tato 04.06.2008, h. 11:18 Tato
Heavy jest już dostepny od jakiegoś czasu 'in stock' na WGC a Light jest w Polsce na Specshopie za w sumie niezłą cenę 1599 złociszy.
dth 04.06.2008, h. 11:35 dth
Tak wiem, tylko chciałbym najpierw zobaczyć jakiś review i porównać z L przed zakupem.

Promant 04.06.2008, h. 23:10 Promant
Heavy jest dostępny na WGC raptem od 2-3 dni, bo przedtem był preorder.
dth 05.06.2008, h. 19:27 dth
Znalazłem trochę więcej info na $3
Tutaj trochę fotek: $3