Daj cynk
Reklama

Aktualności

Mad Bull - nowe akumulatory litowe

Aktualności, 30.05.2008, h. 18:54, dodał: Promant
9

Firma Mad Bull zapowiedziała wprowadzenie na rynek nowych, całkowicie bezpiecznych w użytkowaniu, akumulatorów litowych LFP. Akumulatory, opracowane w ramach programu współpracy Mad Bull'a z firmą ALEEES, mają wejść do sprzedaży jeszcze w czerwcu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Współpraca Mad Bull Airsoft jako wyłącznego partnera z firmą ALEEES, jednym z pięciu przedsiębiorstw mogących wyprodukować tego typu aku i specjalizującym się w produkcji akumulatorów do RC oraz airsoft'u, zaowocowała powstaniem akumulatorów LFP - wydajniejszych i bezpieczniejszych od poprzednich generacji baterii litowych. Projekt przygotowywano ponad rok. LFP są niepalne, nie wybuchają - nawet podłączenie niewłaściwej ładowarki nie skutkuje zapłonem lub wybuchem, a jedynie może spowodować zniszcznie aku. Poprzednie generacje baterii litowych: Li-ion oraz Li-Poly były niestety palne, a nawet wybuchały w pewnych warunkach. Wielu dystrybutorów produktów airsoft'owych nie chciało rozprowadzać i promować baterii litowych w związku z zagrożeniem dla użytkowników. Wady te wyeliminowano w akumulatorach LFP.

 

 

 

 

Akumulatory te są równie bezpieczne w użytkowaniu co NiMh, a bezpieczniejsze niż LiPo. Mają lepszą żywotność od obu tych typów. Wprawdzie gabarytowo są większe od LiPo, ale za to są od nich tańsze. Dobrze znoszą wysokie temperatury otoczenia. LFP dostępne są w zakresie: 9.6 /12.8V. Wymagają specjalnej ładowarki z balanserem, która ładuje do 4 ogniw niezależnie i jednocześnie tzn, że jednakowy prąd ładowania przechodzi przez każde ogniwo w tym samym momencie. Dzięki temu gwarantowane jest pełne naładowanie i maksymalna efektywność akumulatora. Dostępne będą 3 rodzaje akumulatorów LFP: PowerX-01 w cenie 50USD, EnergyX-01 w cenie 35USD oraz EnergyX-02 w cenie 35USD. Ładowarka z balanserem produkcji Mad Bull Airsoft ma być sprzedawana w cenie 50USD. Firma planuje utrzymać niskie ceny akumulatorów i ładowarek poprzez ograniczanie liczby pośredników w łańcuchu dystrybucji, a tym samym redukcję kosztów.

 

 

Źródła:

www.madbullairsoft.com

www.airsoft-news.eu

Ocena wszystkich (brak, głosów: 0)

  • Dodaj do:
  • Facebook

Komentarze

Przejdź na koniec listy komentarzy
pio89 30.05.2008, h. 19:18 pio89
Ciekawe, ciekawe. Tylko jakie pojemności się pojawią ? Ale bateria + specjalna ładowarka w cenie ~250 PLN jest towarem niewątpliwie kuszącym.
Germ 30.05.2008, h. 19:56 Germ
Bardzo kuszącym... Bardzo bardzo.
Ciekawe jak z wytrzymałością na mrozie i trzymaniem napięcia...
RicoDS 30.05.2008, h. 22:25 RicoDS
Czy przypadkiem aku litowe nie są w laptopach ? Tam jakos nie wybuchają
warzywko 30.05.2008, h. 22:56 warzywko
w laptopach, aparatach fotograficznych ze sredniej i wyzszej polki, i telefonach komorkowych. pare lat temu byla spora afera odnosnie wybuchajacych chinskich podrobek baterii nokii, ktore potrafily strzelic w trakcie uzytkowania. Nikon też wypuscil serie akumulatorow litowo-jonowych ktore tak sie grzaly podczas ladowania, ze topily plastikowa obudowe ladowarki, a zdarzaly sie przypadki pozarow. Co do mrozu - akumulatory litowe, z tego co pamietam, sa mniej odporne na niska temperature niz ogniwa niklowo-kadmowe, ale bardziej niz niklowo-wodorkowe. Tyle, ze trzeba rozrozniac typy ogniw litowych - najczesciej spotykane teraz sa litowo-jonowe, w komorkach powoli zaczynaja sie pojawiac litowo-polimerowe a te tutaj to, jak mozna przeczytac - nowa, bezpieczna, wydajniejsza, tansza generacja. cud, miod i orzeszki. kolejny powod zeby sie wstrzymac na jakis czas z kupnem aku i porzadnej ladowarki.
Foka 31.05.2008, h. 00:15 Foka
> Czy przypadkiem aku litowe nie są w laptopach ? Tam jakos nie wybuchają
Ta, jasne...
$3
$3
Zachar 31.05.2008, h. 10:18 Zachar
Foka, ktoś wrzucił granat dymny do napędu CD w lapciu
Germ 31.05.2008, h. 11:44 Germ
To mi raczej wygląda na ustawienie na tosterze...
Ale fajnie by to wyglądało w M16, gdyby można było zapaloną baterię umieścić w nad gearboxem. Prawie jak w oryginale - cholernie mocno nagrzane i mocno się dymy... xD
pablo79 31.05.2008, h. 13:29 pablo79
Jak batki beda dobre, to MB przejmie wkrotce spora czesc rynku baterii do ASG.
pablo79 31.05.2008, h. 13:30 pablo79
Niech zrobia Akumulator do MP7.
Przejdź na początek list komentarzy

Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.


Wyświetleń: 105410

Polecamy

Sponsorzy

Action Army (silver sponsor)
Modify (silver sponsor)
Specna Arms (silver sponsor)

Imprezy patronowane

Survival Force Expo 2018
Reklama

Artykuły

Reklama

Wspierają nas

Sklepy:
Gunfire.pl

Współpracujemy


Media:
airsoftnews
equipped
miekkopowietrzni
Przegląd Strzelecki - Arsenał

Lokalne środowiska:
weekend-warriors
kpasg
rus-mil

Wydawnictwa

Nawigacja

Najczęściej poruszane